Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Půlskřet Cooldžej 20. 8. 2014, 00:57:46 delete
e-mail:
 
No... já vždycky něco napíšu a pak zjistím, že je to úplná hovadina, akorát neumím číst, co mi kdo radí - jede mi to i bez sekání.

Akorát bylo potřeba vybrat v menu opravdu hardware mód (tedy d3d 800*600 nebo jakejkoliv jinej) a ne si jenom myslet, že ho mám vybranej a aplikovalo se mi konečně jak lepší rozlišení (do té doby jsem pořád přemýšlel jestli jsem tak rozmlsanej, že už si ani nepamatuju, jak doopravdy vypadá 1280*1024 ) no a hlavně se mi přestalo sekat to menu - to sekání asi způsobuje právě ten software mód v nastavení grafiky.
Jméno: Yuyana 20. 8. 2014, 00:50:05 delete
e-mail:
 
Oh, koukám, že samym nadšenim neumim psát. No nic. Ta hra na mě má zvláštní efekt :-D.

Hehe, uplně se mi vybavil zvuk, co ty kytky vydávaj. Mám ho spojenej s brutálnim strachem :-D.
Jméno: Yuyana 20. 8. 2014, 00:48:09 delete
e-mail:
 
Nejlepší je, když zčerná obrazovka a člověk to tlačítko nemůže najít :-D. Ale neboj se, až na tebe nalítne banda masožravek, tak u tebe mobové trošku stoupnou v žebříčku :-D. Nejlepší je, když jdeš v noci v lokalitě, kde se oběvujou náhodně :-D. Jdeš, jdeš.. a najednou nejdeš :-D.

Každopádně já používám elfy nebo víly. Nějak jsem nepochopila, k čemu tam ty ostatní rasy jsou :-D.

Aaachjo, zatracený win 8
Jméno: Půlskřet Cooldžej 20. 8. 2014, 00:39:45 delete
e-mail:
 
Teď se koukám, že už se tu psalo, že to W&W pod 8čkama normálně jede až na to levý menu, ale asi jsem měl nějakou lokální slepotu, tak soráč za zbytečnej spam.

Zkouším to teda hrát i tak, poněvadž rasa Whiskass se jen tak nevidí + je mi to tak nějak sympatický, ale to menu je teda pain. Zatím největší challenge včetně všech mobů na kterej jsem natrefil bylo trefit tlačítko SAVE.
Jméno: Yuyana 20. 8. 2014, 00:20:01 delete
e-mail:
 
Vidíš, vim, proč to ani nezkoušim :-D. Za největší makačku na svůj filtr špíny zatim považuju Blood Omen 2 a taky novýho Thiefa, kde to autoři přehnali a totálně zkazili magickou tajemnou atmosféru. Cokoliv je horší/špinavější mi nesmí na disk :-D.
Jméno: Elemir 19. 8. 2014, 23:53:09 delete
e-mail:
 
4Yuyana: V tom případě by se ti svět Ashanu v podání MMHO nelíbil vůbec V MMX byl příběh celkem ucházející, ale u MMHO to je dost vatovité. Volnost rozhodování je samozřejmě nulová a plná radobyzvratů. U Ashanu se mi vůbec nelíbí provázanost ras, všichni jsou v podstatě kamarádi a tak se hledá nebezpečí jinde.

Můj nekromancer je vyvoleným draka Elratha, kterému pomáhá navzdory intrikám jiných členů nekropole. Ve 4. kapitole se stane infiltrátorem tajemného kultu, takže zase zvesela ničí symboly Elrathovy církve ... ze známých je tu naštěstí jen Sandro A samozřejmě v azylských městech si v pohodě stavím město vlastní frakce.

Ale odkazy na předchozí série/postavy, to mě dost vadilo právě u MMX a jak jsem vyrozumněl, dost toho bylo i v Heroes VI (v době, kdy to převzal Limbic). Nějaký ten easter egg bych zkousl, ale narážet na to na každém kroku?

4JCMurphy: Vidíš, tak ona je to nakonec s Unreal Enginem 3 pravda. Ovšem já bych byl opatrný, víme jak to Limbic zvoral u MMX s Unity3D. AAA engine není zárukou, že bude vše v pohodě a nějak si nejsem jistý, zda-li by měli předem slibovat editor map. Na druhou stranu to naznačuje, že do toho Ubisoft chce opravdu zainvestovat a tudíž počítá s úspěchem. Jinak to vypadá dobře, akorát u toho Skillwheel nevím, co to je/jak to vypadá
Jméno: JCMurphy 19. 8. 2014, 23:03:59 delete
e-mail:
 
hele co jsem našel - http://www.heroes-centrum.com/h7/zakladni-informac ... vypadá to jako pokus o návrat z debilního heroes VI k normálním a tradičním pravidlům a těch pár změn mi vůbec nevadí... ale ta volba u těch posledních dvou hradů (hvozd/pevnost a peklo/kobka - kurňa proč tam nejsou všecky tyhle hrady? zase pak vydají datadisk kde je postupně přidají, to se vsadím) je na nasrání... Paul Romero a Rob King budou dělat hudbu, to je taky skvělý... u mě je nejoblíbenější HoM&M III a vyjímečně i V.. já tuhle grafiku rád, ale to bude asi zálibou v anime filmech a seriálech (a ten skillwheel systém je taky skvělej!!!) od sedmičky teda očekávám velký věci... po debilních novinkách se to tváří jako návrat ke starejm pravidlům a to já rád...

šestka se mi nelíbí vůbec... ALE VŮBEC!!! debilní rozdělení území, jediná vzácná surovina atd... je to jak čtyřka... spousta novejch nápadů, jenže většinu hráčů to prostě nechytne

a jak se teď dívám, tak už jsou na heroes-centrum.com ukázaný i jednotky azylu a akademie

a včera o půl jedné ráno jsem se vrátil z Polska... zcela zdráv a až mě děsí jak mě tam lidi poznávali a kastelán mi řekl, že by mě tam taky zvládli operovat, ale že bych tam musel zůstat cca 3 měsíce a houby bych jim rozuměl až bych se vzbudil, tak mě radši poslali vrtulníkem do Brna
Pražáci tam nebyli a já tam budu jezdit každej rok aby se tam ani neukázali... teď někdy budou mít v Praze soud (sranda je v tom, že v Polsku je to prý nelegální, jenže jak já to měl kurňa čuchat?)
letos jsem tam teda jenom fotil a koukal na ten lukostřeleckej turnaj Poláků... a vypadá to pekelně dobře, až mám chuť si taky pořídit nějakej luk a začít trénovat, čímž bych se vyvaroval těhle zdravotních komplikací, no uvidím na šermířské burze v listopadu...
Jméno: Půlskřet Cooldžej 19. 8. 2014, 22:37:20 delete
e-mail:
 
Tak W&W jede na win8 poměrně dobře, jedinej problém na kterej jsem zatím narazil, tak je levý menu, kdy se to seká při najetí na aktivní buttony, ale než člověk na button najede, tak se to chová normálně, takže se s tím dá vydrbat tak, že když do menu najedete, tak se vyhnete všem tlačítkům a najedete až na to požadovaný.

Jináč jsem nemusel nastavovat vůbec nic ani režim kompatibility ani spouštět jako správce.

Dokonce mi tam jedou i filmečky, což prej ve Vistách a Win7 nešlo. Akorát jeden z cca 4 pokusů, co jsme to zatím spouštěl (2.) tak mi tam vytuhl kurzor z windows a pak to intro opravdu způsobilo crash, ale stačilo to vypnout a zapnout.

Ovšem tedy není to úplně košer, tak sem nechci dávat zdroj, kde jsem to sehnal, pže vím, že to Elemir nemá rád (možný je ovšem, že mi to taky jede díky tomu cracku - to nevím, ale měl by pokud jsem to dobře pochopil sloužit primárně jako no-cd).

Dával jsme tam ještě unoficial patch 1.0b, avifix - ten by měl odstraňovat problém s kompatibilitou zvuku ve městě, a graphics mod, ktetrej zpřístupňuje lepší rozlišení (+ teda ten crack).

PS: jop, přesně to mě při pohledu na toho jednorožce napadlo - že si tam odběhl z Pride Parade (teda nic proti tomu) a když jsem uviděl ty modrý jiskřičky...
Jméno: Adam23 19. 8. 2014, 22:33:08 delete
e-mail:
 
Tady se zas rozjela diskuze Levelovani ve Skyrimu ted testuju na vlastniho Bretona.
Jméno: Yuyana 19. 8. 2014, 20:26:53 delete
e-mail:
 
U Tolbertiho je to více méně o štěstí a o damage. Když člověk ví, co dělá a má našlapanou partu, padne často dřív, než se mu "zadaří". A člověk kterej ví co dělá MÁ našlapanou partu :-D.
...
Co se týče příběhu a herního světa... Já jsem velmi logickej a jednoduchej člověk. Nevadí mi, když příběh neni kdo ví jak originální, ale fakta musej sedět. A nesmí tam bejt moc "špíny". Pokud někdo udělá restart a použije původní jména, přestávaj sedět fakta a mě to... svědí :-p.

Pojem špína značí depresivní atmosféru, intriky, neustálý očekávání zrady, pocit, že dostávám na výběr ze dvou stejně zlejch možností (když hra rozhodne za mě, tak je mi to jedno, ale když mám rozhodnout já, tak sakra chci, abych se za to nemusela stydět :-p) a tak podobně. Nechci černobílej svět, ale nechci ani tmavěšedočernej.

No a pak je tu hratelnost, která je samozřejmě nejdůležitější :-p.
Jméno: Elemir 19. 8. 2014, 19:12:58 delete
e-mail:
 
U mě je otázka NWC vs Ubisoft jasná, ale zase nemůžu upřít snahu Reference teamu vytvořit zajímavý svět. Když třeba porovnám příběh a prostředí MMX se současným MMHO, tak je to opravdu celkem konzistentní a dalo by se to přirovnat tehdejší čtveřici HoMM II - MMVI - HoMM III - MMVII.

Svět Ashanu akorát moc netáhne a po stránce herních mechanik/pravidel je to takové divné. To samé leveldesign, což je právě dobře vidět zrovna na MMHO. Svět je rozdělen do kapitol a každá z nich obsahuje zas o kus tužší potvory. Např. u kampaní trojky mi nikdy nepřišlo, že by ta RPG část haprovala. Často se prostě dostanete do situace, kdy vám hra předhodí nepřítele, kterého určitou taktikou zdoláte a pak si vedle v chatu čtete, jak to klerik/rytíř měl jednoduché, protože má tyhle a tamty ability Je to obdobné MMX, ostatně stačí odkázat na DLC a nutnost mágů.

Podle mě MMIX a HoMM IV tehdy narazili na obdobný problém. NWC zkusili provést restart série v jiném světě, ale to sžítí s tím předchozím bylo u hráčů silnější. A od Heroes V nám Ubisoft servíruje další změnu. Vrátit se ke kořenům by taky k ničemu nevedlo. Ubisoft si asi uvědomuje pád téhle značky, ale je v tom zainteresováno až moc lidí, než aby to odpískali. Heroes VII bude podle mě poslední pokus.

Jinak k tomu level scalingu, v BG byl, ale nebyl nijak vtíravý. Rozdíl je např. dobře patrný u Firkraaga v doupěti. Když se tam vleze na vyšším levelu, je tam i pověstný Dlakovlk a Adamantinoví golemové. Takhle mi to vůbec nevadí, podobně to bylo v Morrowindu a nakonec dobře to měl udělaný i Skyrim. Jinak mi více sednou pevně danná/nastavená monstra, protože to je nakonec to, proč si tu postavu piplám - abych je pak zabíjel po stovkách Nejvíc mě vadí, když si designér usmyslí, že bez nějakého kouzla nebo dovednosti prostě přes bosse neprojdu a jako na potvoru je to nedostatkové "zboží". Tolberti/Robert Moudrý ze sedmičky jsou hezkým příkladem. Dá se to i férově a bez Ochrany proti magii, ovšem těžko říci, zda-li to za ten pocit stojí
Jméno: flash 19. 8. 2014, 17:05:47 delete
e-mail:
 
Me heroes of mm nikdy moc nebavili, i když jsme to zkousel rozehrávat mockrat. Naposledy sestku a taky jsem u toho vydrzel asi 3 hodiny a uz na to nesahnul.
K tem Wizardry 8...ja je taky nikdy do konce nedohral, vždycky me po case strasne otravi když prileze patnact brouku který ani nejsou videt a ja se s nima patlam 5 minut nez pochcípají a za 20 vterin vylezou odnekud další jen je jich 20Ale urcite to je kvalitni dungeon, a jednou ho snad do konce dohraju.
Jméno: Yuyana 19. 8. 2014, 15:41:58 delete
e-mail:
 
Ano, wowko miluje "čum pod nohy" mód :-D. A je to dobře. Pokud zemřu vlastní vinou, jsem sice otrávená, ale je to fér . Pravda, když jsem healer a celá parta mi stojí v plošňáku, tak bych je žrala :-D.
...
Já milovala heroes 4, co se hry samotný týče. Z grafiky mi bylo silně zle, ale stejně je to můj oblíbenej díl. Nesnášela jsem vzhled většiny hrdinů, jednotek, i měst... Dokonce i life a nature měli ve svejch řadách strašlivý zrůdy :-D. LGBT jednorožec byl zrovna podle mě jeden z těch lepších. Což neni zas taková pochvala... Ale měl krásný jiskřičky, když běhal :-D.

Trojka měla velmi krásnou grafiku. Takovou absolutně stylovou. A taky měla citelně lepší hudbu. Jenže herní styl tak nějak nebyl pro mě. Samozřejmě jsem to hrála, protože atmosféra byla krásná. Achjo, nostalgie :-D. Kristiáne, kluku, nikdy na tebe nezapomenu :-D. Na to, jak jsme spolu při první hře omylem napadli legii zlatejch draků.. :-D
...
Ano, a o to přesně jde. Rozdíl mezi: máš konkrétní skill(povolání) a obtížnost je směšná X nemáš konkrétní skill a budeš za to trpět. Vede to k nevyrovnaný obtížnosti a omezení ve výběru povolání do party.

Já vim, v mm7 to nebyl takovej problém, bratr to dohrál za 4 rytíře, 4 paladiny, 4 lučištníky (to byla hodně silná parta..), 4 lichy... Ale je to dobrej příklad špatně udělaný mechaniky .
...
Třeba ve Wizards and Wariors je taky dobrý vědět, do čeho rvát skilly, aby měl člověk šanci proti kytičkám :-D. Ale jak víte jak na kytičky, je to příjemná hra :-p.
Jméno: Půlskřet Cooldžej 19. 8. 2014, 14:27:49 delete
e-mail:
 
Jak tu psala už Yuyana, Heroes je mrtvej od 4. dílu dál. Osobně nechápu averzi k 4. dílu, kterej defacto rozdělil fan scénu na dva tábory, kdy jeden říkal - není to Heroes, druhej zas, že je to nejlepší díl série. Teda nechápu... trochu to chápu, protože trojka byla výborná (ale to dvojka taky - pamatuju si, že když trojka vyšla, tak se zas říkalo, že všechno je špatně, protože už to nevypadá tak pohádkově). Mě osobně vadil design jednotek zas ve čtvrtým díle (připadal mi nejednotnej - jakoby se nemohli rozhodnout, jestli to má vypadat jako dvojka nebo spíš jako trojka a nakonec jim z toho vznikl takovej mix obojího, ale horší než oba předchůdci). Když si vzpomenu třeba na vizáž takovýho jednorožce nebo ďábla, tak mi na zátylku vyrazí studenej pot.

Na druhou stranu tam bylo takové obrovské množství user friendly invence a prospěšných inovací (hrdinové na bojišti, karavany, hromadný líhnutí a přesouvání jednotek, kombinovaný neutrální armády, ...). To s sebou přineslo super kampaně, protože člověk se mohl daleko líp sžít s tím virtuálním pidižvíkem a vůbec herním světem (taky díky slušnýmu příběhu). Takže za mě rozhodně evoluční vrchol série.

Nevím proč, ale na pětku mi vadí se už jen koukat. Asi je to tou naprosto stupidní "animovanou" grafikou, která se od doby Warcraftu 3 cpe skoro všude.

Jinak insta killy mi např. v MM nevadily, akorát jim člověk musel trochu přizpůsobit herní strategii (např. místo acid spreje/jisker je kropit pěkně z dálky meteorama), ale uznávám, že hrát MM7 s nebo bez VM magie těla byl poměrně značnej rozdíl.
Jméno: Winterson 19. 8. 2014, 08:42:33 delete
e-mail:
 
Zrovna WoWko tohle dělalo hodně rádo - stojíš špatně? Pápá lálá.

Hraju na offiku a třeba jestli v Shadowfang keep ten jeden neřád použivá "Asphixiate" takže ať máš půl milionu života, udusí tě na jedno procento a jestli jsou kolem tebe další mobky - jsi v háji a solovat je to nemožný.

Zrovna včera jsem dokončil poslední raid s Garroshem a tam něco podobnýho - ozubený kolo, jsou dvě ti ubere přes 300 K HP a jestli máš tu smůlu s nic extra gearem (běžný smrtelník se pohybuje na začátku 300-400 k HP) a jsi zraněná, což jsi hodně často, jsi prostě v pytli. Wipli jsme aspoň 5x než se ho podařilo sundat.

Wizardry 8 milovalo insta-kill (když už se o něm bavíme).

Já měl teda příšernou smůlu a takhle mi stádo minotaurů v jednom souboji vymazalo celou postavu. Co hra, to aspoň jedna postava zabitá Dotekem smrti.
Jméno: Yuyana 19. 8. 2014, 01:15:57 delete
e-mail:
 
Velmi špatně byla v tomhle ohledu udělaná mm7. Buď máte klerika, a zabíjecí ability vás nezajímaj vůbec, a nebo nemáte klerika, a pak si to krutě sežerete.

Abilita která náhodně zabije postavu by prostě neměla existovat. Ať potvory třeba dělaj útoky, kterejm se člověk musí vyhnout. Nebo ať maj silnej základní útok. Ale proboha ne one hit KO.
Jméno: Yuyana 19. 8. 2014, 01:11:12 delete
e-mail:
 
Tak zrovna minotauři v mm6 maj jen velmi mizernou šanci, že tim někoho zabijou. Vlastně jsem to viděla.. jednou? Za všechny ty hry? Každopádně abilita, která náhodně zabíjí postavy, je nejdebilnější ailita ze všech. Absolutně nesnášim mobky s náhodnejma abilitama, který buď sundáte bez jakejchkoliv potíží, a nebo prostě máte smůlu a 10x vychcípáte, protože náhoda. Kdy lidem dojde, že náhodnost neni totéž co obtížnost?
Jméno: Winterson 18. 8. 2014, 23:45:18 delete
e-mail:
 
Pokud si myslíte, že nepotřebujete spát, doporučuju se aspoň podívat na YT po " Five Nights at Freddy´s ". Nevíte co je to paranoia? Poznáte
Jméno: Winterson 18. 8. 2014, 23:29:05 delete
e-mail:
 
Yuyana:

To je ono - level scaling se to jmenuje. Jedna z nejpekelnějších mechanik (a nešvarů) her. Spíš to bylo myšlený jak ulevit práci vývojářům a držet hráče v napětí.
Šílenej auto-scaling byl i v Borderlands 2. Základní hra byla v klidu a zábavná, ale po milionu DLC a bambilionu patchích tě monstra sejmula na tři rány a to jsi měla, řekněme 32000 štítu a 50000 zdraví. To člověku dokáže otrávit den.

Ó ano, tohle nevyvážený filtrování nepřátel je tuplem na prd. Kdyby se ještě drželo na uzdě množství speciálních monster s abilitama, ještě by to ušlo. To je jako v MM VI potkat najednou padesát minotarů, který čarují dotek smrti. Jeden je "relativně" neškodný, ale dalších pět = ta šance se zpětinásobí a po pár kolech ti zbývá jen jedna postava.

V BG jsem hrál na lehkou obtížnost a v tý době jsem se nevšiml kolik monster v závislosti na úrovni na mě bafne ( i tak mi to přišlo docela dost).

Občas i hry s pevně stanoveným levelem dokázaly solidně potrápit - takový Konung je toho příkladem.

Cílená agrese proti určitým třídám, krása, když se sejde několik příšer co nemají rády felčary. To pak nasypou veškerý arzenál do téměř nutných postav a pak tě upižlají. Boží!
Jméno: Yuyana 18. 8. 2014, 23:20:35 delete
e-mail:
 
Huh, koukam, ze mi v pulce textu vypadly hacky. Ja tu pisu ve wowku s kamoskou a ja ve wowku zasadne hacky nepouzivam, zvyk :-D.