Nevím no podle mě to není "generační" záležitost... spíš je to asi vždycky o lidech. Já mám zas úplně opačnou zkušenost z fotbálku, co jsme si chodili jen tak zahrát, aby se něco dělalo.
Původně jsme chodili jen jako parta z gymplu a za těch cca 10 let se nabalila kupa dalších lidí i mnohem mladších, co šli třeba zrovna kolem a chtěli si zahrát a všichni byli vesměs v pohodě.
Oproti tomu, když jsem byl několikrát zahrát si s tátou a jeho cca vrstevníkama, protože jich nebylo dost. Takže pánové poměrně v letech, kteří jsou rádi, když se jim při kličce nevysmýkne z kloubu titanový koleno a po delěším sprintu hledají kýlní pás, tak to byla hrůza. Ti se furt jen hádali o každej balón a jediný, co je zajímalo nebylo si zahrát, ale vyhrát.
Stejnou zkušenost jsem měl i s hokejem, kde staří páprdové, kteří se sotva udrželi na bruslích, by za výhru snad položili život.
Tím chci říct, že si nemyslím, že by byli mladší generační ročníky soutěživější, ať už k nim mám jakýkoliv jiný výhrady.
Spíš mám zkušenost ze sportu, že čím větší město a čím víc prachů se kolem toho točí, tím horší kolektiv a ústup od něčeho, co bych nazval zdravím soutěžním duchem k posedlostí úspěchem za každou cenu. |