Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: flash 7. 9. 2014, 13:33:56 delete
e-mail:
 
ja si myslim ze kdyby někdo nabidnul dungeon s volnym pohybem mohl by při kampani uspet.Ale on je tu podle me další problém, ta old school vlna zacina pomalu upadat, hlavne diky tomu ze jsou na svete nove konzole a pozornost hracu se klasicky presunula k next genu a lepsim moznostem grafiky, AI a tak. ta vlna stare skoly byla dle mého nazoru vyvolana tim ze pokrok v herni oblasti několik let dost stagnoval, a lidi (hraci) si potrebovali najit nejaky bod zajmu a byl to old school/indie sektor.Samozrejme kickstarter a jemu podobne to mohutne podporili a vlnu zajmu dost ulehcili. Myslim ze muzu byt rad ze vyslo aspoň to MMX
Jméno: Elemir 7. 9. 2014, 05:41:47 delete
e-mail:
 
Prováděl jsem menší update Ke stažení o doplňky pro MMX a při té příležitosti jsem našel na fóru jednu zajímavou věc, tedy odkaz na jiný krokovací dungeon. Pamatuju si, že o Thorvalle a jejím zrušení už tu slovo padlo (viz Kickstarter kampaň). G3 Studios ovšem rok poté zkusilo vyjít s novou kampaní pro hru Deathfire: Ruins of Nethermore (viz Kickstarter kampaň nebo domovské stránky projektu). Požadované částky 390 000 USD se nedosáhlo a projekt byl ukončen.

Hra byla ve vývoji již rok a běžela na vlastním engine (Psycho Engine). Navíc se nedá říci, že by za ní stál nezkušený tým. Projekt měl 3815 podporovatelů, což je poměrně více, než-li bylo např. u Grimrocku (1285). Nutno však dodat, že Grimrock požadoval "jen" 100 000 USD. Zaujalo mě to hlavně z toho důvodu, že necelé 4000 potencionálních zájemců mi přijde docela málo. Něco málo to i vypovídá o pravděpodobné tržbě za Might and Magic X a ukazuje to, že už v době kousek před vydáním MMX zájem o krokovací dungeony nejspíše nestačil pokrýt náklady na jejich vývoj.
Jméno: Půlskřet Cooldžej 7. 9. 2014, 00:38:46 delete
e-mail:
 
Mě se podařilo tak před cca 5 rokama ukořistit v Giga computeru Alienware M11x za nádherných 18 litrů v době, kdy se prodával za víc než 30 (nevím jestli se tehdy pomátli nebo vyprodávali zásoby). Až na gramlavý panty jsem s ním byl vždycky spokojenej.
Hlavně se mi líbili na tehdejší dobu pěkný vychytávky jako hybridní systém grafickejch karet a samotaktovací procesor, kterej se taktoval podle zátěže, takže nám vydržel na baterky krásných 7 hodin hraní heroes na přednáškách, když jsem ho nenutil blikat
Dneska je to už skoro šunt v ceně drátů, ale stejnak je to můj mazel, i když už skoro jen leží v šuplíku
Jméno: Elemir 6. 9. 2014, 05:49:56 delete
e-mail:
 
A můj noťas nevydrží ani 15 minut Vyměňovat baterku stejnak význam nemá a o novém jsem ani nepřemýšlel. Nějak pro něj nemám moc využití.
Jméno: Yuyana 5. 9. 2014, 21:39:58 delete
e-mail:
 
Náš noťas vydrží cca dvě hodiny, když se po něm něco chce :-D. Když je uplně v klidu, dá samozřejmě víc, ale win8 neuměj bejt v klidu. Když přestanu zatěžovat počítač já, začnou ony. Ale výdrž u nás neni podstatná, stejně je 90% času v zásuvce. Nám šlo jen o přenosnost.

Věřim, že je to pomalý. Bohužel za výkon se velmi tvrdě platí... a náročnost programů vesele roste. Já mám naštěstí velmi střízlivý názory a bohatou zkušenost se šnekama :-p.
Jméno: JCMurphy 5. 9. 2014, 13:51:05 delete
e-mail:
 
Tak jsem ve středu před šestou hodinou zaplatil HP Probook 640 a ve čtvrtek v devět už na mě kurýr zvonil

stál 20 500 Kč a je to... pomalý? asi si zajdu koupit SSD disk čekal jsem svěží vítr... ale ta baterka celkem potěšila, vydrží přes 7 hodin, když se budu krotit (napsanejch je výdrž 13, v recenzi jim vydržel 9)
Jméno: Ivo 2. 9. 2014, 21:01:05 delete
e-mail:
 
Dnes sem našel na foru zprávu o klíči pro hru zdarma pro Steam.

Odkaz sem dal do fora. Nevím jak dlouho to bude funkční .
Jméno: Elemir 2. 9. 2014, 14:41:27 delete
e-mail:
 
Po oživení Baldur´s Gate se Beamdog pouštějí do Icewind Dale, takže nakonec Overhaul opravdu plánují pokračovat v předělávkách. BG2 EE už jsem nekupoval, ale asi budu muset kouknout, jak si stáli za svými sliby u nich, protože u IWD mají opět v plánu "zlepšováky".
Jméno: Elemir 2. 9. 2014, 11:34:25 delete
e-mail:
 
No, asi byste mě nepotěšili
Jméno: Adam23 2. 9. 2014, 10:24:41 delete
e-mail:
 
DDDDDDDDDDDDD
Jméno: Yuyana 2. 9. 2014, 08:40:44 delete
e-mail:
 
To jsi rád, že ten náš salát nemusíš ještě přidávat ručně, co? :-D
Jméno: Elemir 2. 9. 2014, 08:19:38 delete
e-mail:
 
Na příští týden jsem si standardně zajistil dovolenou, abych užil alespoň část Babího léta ... teda doufám, že tenhle rok vůbec přijde A protože všechny okolní aktivity pomalu odpadají, možná si konečně najdu čas i na nějaké to hraní.

Xchat mi připomněl moje první léto na VŠ a vlastně počátky seznamování s internetem Jenomže přístup na net, resp. k PC obecně byl dle pořadníku, takže jsme u toho strávili jen málo času. Holt návštěva restauračního zařízení byla více dostupná Ovšem z dnešního pohledu je to zajímavý kus technického řešení. Když si vemu, že v 2. polovině 90. let se ještě stále využívala pro komunikaci mailová konference, tak to byl docela pokrok.

Vlastně si vůbec nijak nevybavuju, že bych tenkrát narazil na něco, co by fungovalo automaticky třeba jako dnešní fóra. Na řadě stránek se diskuze řešila tak, že člověk odeslal email se vzkazem a admin ho ručně přidal To přišlo snad až s větším nasazením PHP, tedy spíše dostupností hostingů s ním, popř. s hostingy s ASP. Přitom když kouknu na historii PHP, tak populární verze 3 vyšla už v roce 1998.
Jméno: Yuyana 1. 9. 2014, 06:35:53 delete
e-mail:
 
Nah, já nemám s výkonem potíže. Zatim to utáhlo všechno, co jsem tomu předhodila. Jen nechápu, proč timhle způsobem reaguje na okolní spotřebiče :-D. Ale třeba je jen společenskej a komunikativní :-p. Občas si pípá jen tak, sám pro sebe. Jednou, až budu mít náladu, si možná přečtu manuál :-D.
Jméno: JCMurphy 1. 9. 2014, 03:48:12 delete
e-mail:
 
Můj archaickej noťas se vypíná při teplotě procáku nad 85 stupňů, na baterku vydrží stěží hodinu a půl (a to je nová baterka) a výkonostně je na tom taky bídně... no co už... novej stál cca 13 tisíc a už bude mít 5 let v té době byla nVidia ION grafika hit jak sviň a dvoujádrovej atom N330 v žádným jiným netbooku nebyl (aspoň si to nepamatuju)
dneska má i intel 4600 čtyřnásobnej výkon než ION
Jméno: Yuyana 1. 9. 2014, 02:04:46 delete
e-mail:
 
Děsí mě, jak můj noťas dělá zvuk, kterej signalizuje odpojení konektoru, když si zhasnu lampičku...
Jméno: Yuyana 31. 8. 2014, 01:01:47 delete
e-mail:
 
Nj, já kolikrát přemejšlela, jestli nemám předstírat, že jsem chlap. Ale já nerada lžu. Vim, že některejm chlapům přijde zábavný nebo praktický se vydávat za ženy, a když jim to samečkové žerou, dobře jim tak. Nemaj bejt vlezlý.
Jméno: Adam23 31. 8. 2014, 00:42:52 delete
e-mail:
 
Tady se to teda zvrhlo Volný samice a naivní samečkové D

Jo na internetu je to vůbec vo hubu. To mi připomíná jak jsem se vydával za 20 letou holku na Xchatu (dávno tomu) abych si ověřil, že to opravdu funguje. Docela to chvíli byla zábava, ale potom, co jsem se tam seznámil a dlouho kecal s jednou "mámou vod dětí", tak mi pak už zatrnulo, co všechno se mnou chtěla řešit a úplně otevřeně. Tak jsem toho rychle nechal(a).
Jméno: Yuyana 31. 8. 2014, 00:29:46 delete
e-mail:
 
já technicky jsem volná samice :-D. Absolutně volná. Bez jakýhokoliv zájmu to měnit :-D.

Já prostě jen nechápu to zoufalství, že dělaj takový scény kvůli někomu, kdo bydlí X kilometrů daleko, koho nikdy neviděli, a hlavně... kdo může bejt klidně ve skutečnosti chlap, že jo, co oni věděj :-D. Hlavně vůbec nechápou takový ty jemný náznaky, jako: přestaň se sakra ptát, nech mě bejt, seš otravnej, a tak podobně :-D.

Mě osobně je uplně jedno, jakou sadou orgánů lidi se kterejma mluvim disponujou. Zvlášť když vim, že je nikdy v životě neuvidim :-D.
...
A kur... já zas zapoměla rybičku v lavoru.
Jméno: Půlskřet Cooldžej 30. 8. 2014, 22:50:35 delete
e-mail:
 
to Yuyana: jop klasika v prostředí s nedostatkem volných samic

Mám nick, kterej by se dal chápat i jako ženskej ve fotbalovým on-line manažeru a poměrně často se mi v poště dřív objevovala zpráva:
"Ahoj, seš holka?"

Na druhou stranu je potřeba si říct, že v reálu to funguje taky i opačně, akorát děvčata jsou podstatně rafinovanější, než naivní samečkové
Jméno: Půlskřet Cooldžej 30. 8. 2014, 22:38:25 delete
e-mail:
 
Nevím no podle mě to není "generační" záležitost... spíš je to asi vždycky o lidech. Já mám zas úplně opačnou zkušenost z fotbálku, co jsme si chodili jen tak zahrát, aby se něco dělalo.
Původně jsme chodili jen jako parta z gymplu a za těch cca 10 let se nabalila kupa dalších lidí i mnohem mladších, co šli třeba zrovna kolem a chtěli si zahrát a všichni byli vesměs v pohodě.
Oproti tomu, když jsem byl několikrát zahrát si s tátou a jeho cca vrstevníkama, protože jich nebylo dost. Takže pánové poměrně v letech, kteří jsou rádi, když se jim při kličce nevysmýkne z kloubu titanový koleno a po delěším sprintu hledají kýlní pás, tak to byla hrůza. Ti se furt jen hádali o každej balón a jediný, co je zajímalo nebylo si zahrát, ale vyhrát.
Stejnou zkušenost jsem měl i s hokejem, kde staří páprdové, kteří se sotva udrželi na bruslích, by za výhru snad položili život.
Tím chci říct, že si nemyslím, že by byli mladší generační ročníky soutěživější, ať už k nim mám jakýkoliv jiný výhrady.
Spíš mám zkušenost ze sportu, že čím větší město a čím víc prachů se kolem toho točí, tím horší kolektiv a ústup od něčeho, co bych nazval zdravím soutěžním duchem k posedlostí úspěchem za každou cenu.