Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Yuyana 9. 9. 2014, 20:31:09 delete
e-mail:
 
:-D Nikdo tě nebude křižovat za to, že se ti líbí Skyrim, i když u mě je to na hraně, tahle série je komplet mimo moje chápání :-D.

Když je grafika pěkná, je to bonus. Když je stylová, je to super. Ale když budu chtít realistickou grafiku... mám okna :-D.
Jméno: Adam23 9. 9. 2014, 18:32:32 delete
e-mail:
 
Doufam, ze me tu teda neukrizujete, kdyz reknu, ze se mi dost libi Skyrim s "posledni" grafikou a vychody slunce a polarni zari, a jiskrivymi jezery s pohodovou hratelnosti. A ZAROVEN se mi libi kostickovany MM6 s 2D priserama co jsou otoceny porad stejne atp., kterej hraju furt dokola a pokazdy je to skoro jako poprvy
Jméno: Půlskřet Cooldžej 9. 9. 2014, 14:27:23 delete
e-mail:
 
to Elemir: S tím hraním sérií naruby nevím - já třeba takhle hrál zrovna M&M a mým nejoblíbenějším dílem je právě 6ka.

Úkoly na čas taky nesnáším, ale nakonec vždycky děkuju tvůrcům, že je tam dali, pže jinak mám tendenci koukat pod každej šutr a jít po úplné dokonalosti, co se týče třeba statů, itemů atd., takže jsme celkem vděčnej, když mě z toho nějakej úkol na čas sem tam dostane (ve skutečnosti to ovšem stejnak dopadne tak, že to hraju tak dlouho, dokud i během toho časovýho limitu nezískám vše co získat jde ).
Jméno: Půlskřet Cooldžej 9. 9. 2014, 14:20:27 delete
e-mail:
 
Ono je to tak od počátku. Většina peněz při vývoji her chodí a chodila na grafiku. Lidi prostě často chtěj, aby to vypadalo co nejlíp. Pro mě osobně je teda daleko důležitější grafickej styl a celkovej design - musím mít pocit, že to jak hra vypadá mi pasuje k tomu, v jakým se odehrává prostředí, jakej má děj, atd.
Nějaký východy slunce, realistická tráva (u které u většiny her hledám jak ji vypnout, pže se rázem zvýší výkon tak o polovinu ) a podobný hovadiny mě zajímají až na posledním místě.
Jako dobrej příklad se dá uvést třeba Deus Ex, kterej už dneska nevypadá nijak valně (což mě ale neva) a pořád to má styl. Tak stejně RPGčkám z izometráku horší grafika nijak neškodí (PS:T, BG, Arcanum, Fallout).
Z opačnýmo pohledu by se dal třeba uvést Heroes, kdy třeba dvojka nebo trojka má rozhodně horší parametry grafiky, než H4 nebo 5, přesto celkovej dojem z grafiky u mě jde jednoznačně za starší dvojicí.
Stejně tak, kdybych z nějakýho mně neznámýho důvodu zas někdy dostal chuť zahrát si nějakou 3D akci, tak by to nejspíš byl Doom2 nebo Duke3D.

Celkem by mě zajímalo jestli je to jen nostalgií nebo tím, že ty hry měly oproti jiným současným opravdu nějakou další přidanou kvalitu.
Jméno: Yuyana 9. 9. 2014, 11:46:15 delete
e-mail:
 
Oh, chybka se vloudila. No nic. To dělá to pálení očí, moc na to nevidim. Jsem si omylem šplíchla o očí hějakej insekticid a necítim se ideálně.
Jméno: Yuyana 9. 9. 2014, 11:44:39 delete
e-mail:
 
Questy na čas nemá rád snad nikdo :-D. Obzvlášť ne já, protože mám tendence panikařit a navíc si ráda věci užívám. Když já dohraju s hrou, tak je skutečně DOHRANÁ :-D.
Jméno: Elemir 8. 9. 2014, 21:46:17 delete
e-mail:
 
Teeeda, člověk vás tu nechá chvilku bez dozoru ...

Předně, na GOG běží slevová akce k šestým narozeninám portálu, slevy až 80%

Mafie 2 měla výborně zpracovaný scénář, který perfektně zapadal do celého toho městského prostředí. Bohužel, mimo hlavní linku vyplulo napovrch, že to kolem jsou jen kulisy na způsob Potěmkinových vesnic. DLC už pak neřeším vůbec, pro mě jsou časové úkoly a spol. jedním velkým nesmyslem.

Když jsem pak zkoušel jedničku, tak jedna z prvních věcí, co na mě vybafla, byl úkol na čas. V celém tom neznámém městě někam do určeného času dojet. Netuším, zda-li to mělo nějakou navigaci nebo ne, prostě v tu chvíli jsem si vybavil DLC ke dvojce a bylo po všem. Namísto gameplaye jsem si začal celkem kriticky všímat toho okolí a spol. Možná to je dobrá hra a možná se k ní někdy vrátím, nakonec nebyl by to první titul, který u mě takhle něšťastně začal, ale chtěl jsem na tom jen přiblížit, kdy začínám grafiku tak trochu řešit.

Ono je vůbec nešťastné hrát jakoukoliv sérii opačně.
Jméno: Yuyana 8. 9. 2014, 19:58:19 delete
e-mail:
 
Prosimtě, už ne. Nemám nervy na to denně vzdorovat na internetu lidem, jako jsi ty. Fakt to nejde. Ať jdu kamkoliv, tady byl doposud klid. Měla jsem za to, že alespoň někde můžu bejt ormální člověk, a ne jen "ženský pohlavní orgány".
Jméno: flash 8. 9. 2014, 19:41:06 delete
e-mail:
 
Zvlastni..zrovna taky hraju Darksiders 2, proste ty zenske mají vždy neco zajímavého..ja to rikal
Jméno: Yuyana 8. 9. 2014, 19:32:37 delete
e-mail:
 
(Nenadávej mu, nenadávej mu, nebuď sprostá, klid, klid. Nekterá lidi jsou prostě divný. Tak. A teď pěkně jdi a dej si sušenku. Vidíš. A teď si pusť Darksiders 2 a půl hodinky zabíjej, než tě to přejde. Ták, výborně, výborně, začíná to účnkovat.)

Oooooooooommmmmmmmmmmmmmmm.
Oooooooooommmmmmmmmmmmmmmm.

Tak. Klid. Teď mě omluvte, jdu vraždit.
Jméno: flash 8. 9. 2014, 19:18:20 delete
e-mail:
 
Vzdyt jsem to rikal, nestacim zirat
Jméno: Yuyana 8. 9. 2014, 18:32:33 delete
e-mail:
 
Chlapče, ty máš takový štěstí, že ženy nejsou zdaleka jednotný ve svejch názorech, a že se nedá říct, že "viděj spoustu věcí jinak" o nic víc, než se to dá říct o ostatnich chlapech. Kdyby totiž ženy byly obecně jako já a sdílely moje názory, tak tě každá za takový řeči pošle do řiti, a už si nikdy ani neškrtneš :-p.
Jméno: Yuyana 8. 9. 2014, 18:23:55 delete
e-mail:
 
No, díky, že mě škatulkuješ se ženskejma. Fakt zářim štěstim. Obecně mám tohleto velmi ráda.
Jméno: flash 8. 9. 2014, 16:08:19 delete
e-mail:
 
tak zenske obecne mají a vidi spoustu věci jinak, proto jsou tak zajimave
Jméno: Yuyana 8. 9. 2014, 09:21:23 delete
e-mail:
 
Ty jsi hrál Mafii dvojku a odmítl jsi hrát jedničku? Vau. Uvědomuješ si, že správně je to naopak? :-D No jic.

No, zdá se, že jsem skutečně jediná na světě, komu na grafice nezáleží.
Jméno: Elemir 8. 9. 2014, 05:40:16 delete
e-mail:
 
Krokování mi obecně nijak nevadí, spíš jde o to, kdy ho použít a kdy ne. Do pravoúhlého dungeonu mi to sedne mnohem více, jak někde v otevřené krajině, kde se mám prohánět po rozsáhlých pláních. Druhá věc je, že jsem si už zvykl na realtime ztvárnění života ve městě, což v krokování zrovna nefunguje. A když už krokování, tak zcela určitě i tahové souboje. Jinak realtime pohyb a buďto tahové nebo realtime boje. Tak bych to viděl u dnešních old school her.

V noci jsem zrovna na RPGCodexu četl článek a diskusi k IndieGoGo kampani Dungeon Kingdom: Sign of the Moon, což je bez ohledu na vyjádření autora klon Grimrocku. A opět Unity3D v akci.

Když jsem nakousl ta města, tak zrovna to je jedna z věcí, kdy se mi ta myšlenka o "zastaralosti" grafiky taky začíná vtírat. Ovšem nikoliv ani tak po té technické stránce. Pokud hra má představovat reálné město z blízké minulosti nebo budoucnosti, pak mám už potřebu to porovnávat s novějšími hrami. Přitom třeba u nedávno rozehraného Omikronu mi ten svět přijde v pořádku a stejně tak bych dneska asi neměl problém s DeusEx. Naproti tomu Mafie šla okamžitě k ledu. Odehrál jsem dvojku a chtěl si vyzkoušet i jedničku. Prostě to nešlo. A Urban Chaos zase v pořádku. Asi jde spíš o ten pocit z prostředí a hratelnost.
Jméno: flash 7. 9. 2014, 23:06:37 delete
e-mail:
 
ja to mam dost podobne, ačkoliv jsem porad schopen starsi dily MM (a i jiné starsi hry) hrat, porad mi nekde v hlave něco říká..je to hnusny, je to hnusny proste mi to krapet kazi ten jakoby spravnej a uplnej zážitek. Ale třeba konkretne u MM bych za nic na svete nechtel aby někdo vymenil inventar, knihu kouzel a tak.Asi nejvic mi vadi spritove potvory a NPC, jinak to se to da porad prezit
Jméno: Yuyana 7. 9. 2014, 22:58:49 delete
e-mail:
 
No. Jedna věc je zastaralá grafika, a druhá věc je krokovej systém. To se nedá srovnávat. Krokování je herní mechanika, která souvisí s hratelností. Krokovku ti nebudu hrát ani já, a to spokojeně smažim c64 hry v rozlišení... kolik? 320x200? :-D

Navíc... že někdo odsuzuje 15 let starou hru kvůli grafice je sice smutný, ale jsou i lidi, který flušou po všem, co neni uplně nejnovější. Ale to už fakt považuju za demenci.

Já jsem hrdá na fakt, že jsem (v některejch ohledech :-D) relativně praktickej člověk a funkce u mě zásadně vítězí nad vzhledem :-D. Ne že bych se nerada pokochala pohledem na nějakou tu funkční a praktickou krásu :-D.

Sakra, už nemůžu psát, jsem unavená, a měla jsem kafe. Právě vyprchává. Přestává mi fungovat mozek. Já totiž kafe nesmim, dělá to se mnou... věci.
Jméno: Elemir 7. 9. 2014, 19:35:35 delete
e-mail:
 
V MMHO občas v chatu padne diskuse na téma Heroesů nebo M&M a dost často jsem se setkal s tím, že někteří ze starších hráčů starší díly nehrají právě proto, že jim to dnes přijde už graficky zastaralé. Přitom po stránce hratelnosti je to u nich na předních příčkách.

Návrat k old schoolu jsem vždycky považoval spíše za experiment. Prodleva mezi tím vychovala celou jednu herní generaci, což byly třeba ty protesty právě proti krokování v MMX. Tahové souboje přitom ani tak moc nevadily. Nabídnout free movement je dneska asi nutnost. Jsem zvědav, zda-li se některé z těch neúspěšných projektů ještě někdy vrátí.

Rozhodující bude jako vždy cena. V tomhle to měl Ubisoft snažší, protože jak se nakonec ukázalo, Limbic pracoval na MMX jako na vedlejšáku , protože ve stejnou dobu už se začalo pracovat na M&M Heroes VII. Celková ztráta tedy asi nebude zas tak velká. Jít to přes Kickstarter apod. (jak jsem někdy před rokem doporučoval ), tak se MMX asi nedočkáme.
Jméno: Yuyana 7. 9. 2014, 15:00:32 delete
e-mail:
 
Pozornost hráčů se nějak vždycky přesunuje k lepší grafice. Z nějakýho důvodu je pro ně jednodušší vybrat si graficky nejdokonalejší hru a nadávat na hratelnost/příběh/postavy, než si vybrat hru se slušnou hratelností. Nechtějte vědět, co si myslim o lidech, který se takhle chovaj.

Spousta lidí jde jen po vzhledu. A teď si nejsem jistá, jestli stále mluvim o počítačovejch hrách :-p.