Ono je to tak od počátku. Většina peněz při vývoji her chodí a chodila na grafiku. Lidi prostě často chtěj, aby to vypadalo co nejlíp. Pro mě osobně je teda daleko důležitější grafickej styl a celkovej design - musím mít pocit, že to jak hra vypadá mi pasuje k tomu, v jakým se odehrává prostředí, jakej má děj, atd.
Nějaký východy slunce, realistická tráva (u které u většiny her hledám jak ji vypnout, pže se rázem zvýší výkon tak o polovinu ) a podobný hovadiny mě zajímají až na posledním místě.
Jako dobrej příklad se dá uvést třeba Deus Ex, kterej už dneska nevypadá nijak valně (což mě ale neva) a pořád to má styl. Tak stejně RPGčkám z izometráku horší grafika nijak neškodí (PS:T, BG, Arcanum, Fallout).
Z opačnýmo pohledu by se dal třeba uvést Heroes, kdy třeba dvojka nebo trojka má rozhodně horší parametry grafiky, než H4 nebo 5, přesto celkovej dojem z grafiky u mě jde jednoznačně za starší dvojicí.
Stejně tak, kdybych z nějakýho mně neznámýho důvodu zas někdy dostal chuť zahrát si nějakou 3D akci, tak by to nejspíš byl Doom2 nebo Duke3D.
Celkem by mě zajímalo jestli je to jen nostalgií nebo tím, že ty hry měly oproti jiným současným opravdu nějakou další přidanou kvalitu. |