Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: JCMurphy 11. 10. 2014, 23:00:52 delete
e-mail:
 
chtěl jsem jít k volbám... v pátek jsem byl na návštěvě u kámoše ze střední a tak jsem si řekl, že půjdu v sobotu... jenže já si na to vzpomněl akorát 15 minut po konci
na druhou stranu je fakt, že mě politika nezajímá a nikdy asi zajímat nebude a lidi do zastupitelstva naší dědiny bych volil podle toho, koho znám a do toho senátu či kam byl ten zbytek bych to udělal asi podobně (Ivo Bárek z ČSSD má plakáty a navštívil všechny dědiny nevím jestli je to tou nyní veleúspěšnou stranou, ale hlas bych mu stejně dal... )
Jméno: Adam23 11. 10. 2014, 22:06:24 delete
e-mail:
 
Jo, myslel jsem real a ano
Jméno: Yuyana 11. 10. 2014, 20:13:36 delete
e-mail:
 
No... Já volim DA :-D.
Jméno: Elemir 11. 10. 2014, 20:06:44 delete
e-mail:
 
Myslíš ty v DAI nebo ty reál?

Koukám, že v Praze se tlačí do předu ANO. U nás je to celkem jedno, tady lidi spíš pasou po lidech, co znají. Na strany se nijak moc nehraje.
Jméno: Adam23 11. 10. 2014, 19:58:42 delete
e-mail:
 
Ty volby, to je teda věc :O
Jméno: Yuyana 11. 10. 2014, 16:34:08 delete
e-mail:
 
No jo... holt... si prostě nevemeš na rogunu trpaslíka :-D. A nebo nebudeš dělat salta. Vsadim se, že to neni povinný. Nejsme na takový věci zvyklí :-D. Jenže dělat extra schopnosti pro trpaslíky je asi hloupost, tak holt skáčou .

Já osobně budu human. Nesnášim ty jejich elfy, trpaslíky jsem nesnášela vždy a všude a ty rohatý přesvalený monstra nejsou nic pro mě :-D. Holt budu nudnej human. Plánuju mága a rogunu, ale kdo ví, jak to dopadne.

Rozhoduju classu podle toho, který společníky bych ráda používala jako hlavní. Už vim naprosto jistě, se kterejma se NESNESU, takže shrabu ten zbytek a podle toho si vyberu :-p.
Jméno: flash 11. 10. 2014, 14:46:00 delete
e-mail:
 
Dragon Age:I si taky koupim, i když mam spis smiseny pocity.Tuhle jsem videl video kde trpaslik při soubojích metal salta a kozelce jak magor. Při jeho vzrustu to působilo strasne smesne a hloupe..no uvidíme
Jméno: Yuyana 10. 10. 2014, 23:46:39 delete
e-mail:
 
Umělá inteligence ve hrách je občas fakt na pěst. Když je to nepřítel, může to bejt směšný (jako thief 3, tam jsem se nasmála opravdu dost, ráda na to vzpomínám), ale když mě v podstatě zabíjej vlastní spojenci...

Co mě fakt potěšilo v DA:I je fakt, že prej oddělili friendly fire od obtížnosti. V prvnim díle to nešlo vypnout, což znamenalo, že svěřit počítačem ovládanejm mágům plošný útoky bylo přinejmenšim riskantní... I když já měla v partě rogunu, wara a psa, a jedinej mág (já) měl dva útoky a víc než 30 různejch bonusů, vyřazení, léčení a dalších serepetiček :-D.

Ve dvojce byla vypnutá, ale na nejtěžší se zapnula. To nebylo uplně šťastný, protože warrioři s obouručákem automaticky plošnili každym útokem... a Fenris tak dokázal zabít celou partu na jednu-dvě rány :-D. V podstatě to znamenalo, že pokud má v partě někdo obouručák, už nesmí bejt nikdo melee :-p. (Navíc Fenris je fakt rychlej, ani nevíte jak a už je u vás, a plác! Konec.) + samozřejmě mágové...

Teď je to v pořádku a člověk se může svobodně rozhodnout, jestli ano nebo ne. Fakt, čim víc novinek slyšim, tim víc mám pocit, že se fakt zamysleli a zapracovali na problémech . Já osobně nemám friendly fire moc fáda. Přijde mi, že to zbytečně znevýhodňuje mágy a v zásadě vás to nutí je ovládat přímo, protože na rozdíl od rogun prostě ohrožujou partu. A ne každej chce hrát za mága, že jo.
Jméno: Yuyana 10. 10. 2014, 23:15:30 delete
e-mail:
 
Nooo! Tak a teď jsem se z informací, co na internetu píšou o mojí grafárně dozvěděla, že nemůžu hrát Thiefa. To mi to sakra nemohli říct dřív, než jsem to 4x dohrála? Ts. Co mám teď dělat? Jak to vzít zpět? Pak dneska hledejte spolehlivej zdroj informací.

Už zveřejnili požadavky na počítač. Tak se informovávám. Můj noťas je jaksi na hraně minimálních požadavků (nebo možná spíš místy jako pod ní :-p), takže tak trochu rozhoduju, co s tim :-D. BF4 jsem rozchodila, ale to nemusí nic znamenat... I když ten týpek od testerů na BW fóru tvrdí, že je to podobně náročný a že to hrál celkem v pohodě i na slabšim počítači, i když si prej neni jistej, jestli to oficiálně doporuřej :-D.

No. každopádně moje prachy uviděj tak či tak, přeci jen... mám akutní potřebu je podpořit :-D. I kdybych to měla hrát až na novym počítači . Heej, vánoce za dveřma, vidim to pozitivně :-D.
Jméno: Elemir 10. 10. 2014, 21:37:24 delete
e-mail:
 
Jo, takhle je mi to jasnější. Dodnes vzpomínám s tikem v oku na AI v Age of Empires , to už asi jen tak nikdo nepřekoná. Jsem celkem přesvědčen, že jim ty peníze taky pošlu.
Jméno: Yuyana 10. 10. 2014, 21:00:55 delete
e-mail:
 
Aaa, dodatek.

Člověk je zvyklej ze strategií, že postavu někam pošle, a ona tam jako vydrží a útočí na to, na co se jí ukáže :-D. A oni ne :-D. Jedou podle taktiky, takže jak je přestaneš přímo ovládat, začnou se řídit tim, co maj v taktice. Ale jsou fakt hodný. Hloupý, ale hodný.

Teď to vypadá, že můžem postavu i poslat střežit konkrétní území, což je super pokrok. To vážně chybělo. Občas byla potíž vysvětlit ranged postavám, že nesměj prchat dál do dungeonu :-D. Zakázat pohyb šlo jen všem naráz (což vyřadilo meleečka) a to bylo na prd.

Takže já myslim, že to bude ovladatelný uplně v pohodě. Rozhodně to vypadá líp, než to bylo, a i před tim to bylo normálně hratelný...
Jméno: Yuyana 10. 10. 2014, 20:30:07 delete
e-mail:
 
Soudě dle předchozích dílů... Jo, WoW odpovídá. Taky jsem na něj myslela, když jsem to hrála. Družina normálně jede podle umělý inteligence a je (bohužel :-D) naprosto srovnatelná s výkonem průměrnejch hráčů WoW... Až jsem se musela někdy smát.

NWN2 jsem nedokázala hrát, přestala jsem ještě v tutorialu :-p, tak nevim.

V zásadě normálně nastavíš postavám taktiku a podle situace (a obtížnosti) můžeš převzít kontrolu. Ve dvojce to bylo třeba u bossíka tak, že když jsem se schovala za sloup já, tak ostatní šli automaticky za mnou, takže uměj bejt fakt šikovný .

V podstatě (soudě dle dvojky) jsou slušně nastavitelný a taktiku poslouchaj (občas až příliž, když je třeba někam pošlu a oni ve vteřině dělaj něco jinýho, co maj nastavený v taktice :-D), takže práce se skupinou neni problém, i na hard jsem si 90% času vystačila s ovládánim čistě svý postavy.
Jméno: Elemir 10. 10. 2014, 20:14:17 delete
e-mail:
 
Právě, vím o tom, že měl gamepad a tohle není navíc jeho šálek kávy her Čekám, že v reálu to bude jinak, tak Witcher má taky pěkný tempo, obzvláště jednička, jen jsem čekal něco trochu pomalejšího jako BG.

Já mám ty tmavší odstíny raději, ale tu svěží zeleň apod. znám zas z 3D akcí, takže je to jen ozvyku. Je to vlastně něco podobného, jak tu nedávno proběhla ta diskuze o King´s Bounty vs Heroes. KB jsou taky dost barevné Přizpůsobím se, nakonec mi nic jiného asi nezbyde

Někde jsem četl, že ta dynamika boje byla přirovnávána k MMO typu WoW. Dokážu si právě představit jednu postavu, ale v DAI je družina ... dá se to srovnat s NWN2?
Jméno: Yuyana 10. 10. 2014, 20:02:25 delete
e-mail:
 
Chaotickej? Aha. Mě to nepřišlo jako rozdíl :-D. Hry maj tendenci vypadat chaoticky, když je hraje někdo jinej. Nebo když je vůbec neznáš... a NAVÍC je hraje někdo jinej :-p. A ještě na konzolovym ovládání, což můj mozek opravdu mate.

Barevnější mi to taky nepřijde. Spíš naopak. Ona realita je celkem barevná, když se na ní pořádně podíváš :-p. Tvůrci některejch her to maj tendenci ignorovat, ale já prostě hru se šedou trávou hrát nebudu :-D.
Jméno: Elemir 10. 10. 2014, 19:22:35 delete
e-mail:
 
Asi jsem od AAA titulu za nějakých 1200,- čekal trochu jiné zpracování, proto mě to zarazilo. Jinak to nevybočuje z toho standardu, co normálně hraju, je to sice trošku barevnější, ale to je asi vše.

Akčnější asi nebylo zrovna to správné slovo, možná dynamičtější. Boj, který sem viděl, mi přišel skoro až chaotický. Tohle chce opravdu vidět v reálu a na vlastní kůži. Oproti předchozím dílům nevím, jak už jsem několikrát psal, nehrál jsem Viděl jsem dříve nějaká videa, ale už si to tak moc nevybavuju.

Edit: Eh, zas bych zapomněl, na GOG běží víkendová promo, v nabídce mimo jiné výrazná sleva na Blackguards i s jeho DLC.
Jméno: Yuyana 10. 10. 2014, 14:45:26 delete
e-mail:
 
Co se týče akčního pojetí... co konkrétně tim máš na mysli? V čem ti to připadá akčnější ve srovnání s předchozíma dílama série?
Jméno: Yuyana 10. 10. 2014, 14:05:59 delete
e-mail:
 
Já teda nevim, ale většina videí má takovou kvalitu, že bych na jejich základě opravdu nehodnotila...
Mě osobně na grafice absolutně nezáleží, a navíc bych byla ráda, kdyby to můj noťas dal.

Osobně nemám problém s tim, jak ta hra vypadá. Podle mě je pěkná. A i kdyby ne... přimhouřila jsem oko pro heroes 4, přimhouřila bych ho i pro DA. Některý lidi jsou přehnaně kritický :-D. Já to přeci hraju proto, abych pomlátila démony, užila si nějakej ten stereotypní a mírně nablblej příběh a zromancovala Doriana :-D.
Jméno: Elemir 10. 10. 2014, 12:35:00 delete
e-mail:
 
Netuším, zda-li jsme viděli to samé video (na konci skákal trpaslík salta), ale musím říci, že mě teda dost překvapila "postarší" grafika hry nebo spíš bych řekl technické provedení. Krom toho jsem žil v domnění, že to bude na Aurora enginu a on to nakonec pohání Frostbite (Battlefield, Need for Speed ...). Možná je to právě tím videem a kompresí. Na druhou stranu je to zas jen video, u MMX jsme taky kritizovali nadmíru barviček v bojích a létající čísílka a nakonec to zas taková šílenost nebyla. Spíš mě tu vadilo to čistě akční pojetí hry.

Budu muset hlavně kouknout, jakými pravidly se ta hra řídí, abych věděl, do čeha případně jdu Co jsem koukal na Wikipedii, tak mám o Dragon Age vůbec mylnou představu
Jméno: Yuyana 9. 10. 2014, 20:37:33 delete
e-mail:
 
Tak jsem koukala na nový video k DA:I a docela to vypadalo dobře, vyjasnili některý závažný otázky ohledně schopností a boje a ukázali nám, jaký fousky můžou mít trpaslice :-p. Nic velkýho, ale tak, někde se začít musí. Věřim, že časem budou mít právo nosit vousy všechny ženy :-p.

Každopádně já jsem zatim spokojená s tim, co ukazujou. Neni to přesně můj typ hry a mám svý výhrady, ale obecně jsem zatim připravená jim odevzdat svoje peníze, a to je asi to, co je zajímá nejvíc :-D.
Jméno: Elemir 9. 10. 2014, 19:29:23 delete
e-mail:
 
Perfekt, jen si dovolím přidat taky jeden odkaz na akci.

Na Humble Bundle store běží do pondělí akce na Lords of Xulima. (Edit: Ale jak jsem koukl, Steam store to dorovnal, takže je to vlastně jedno.) Hra je sice v současné chvíli v Early Access, ale ten už bude brzy končit.

A ještě jedno drobné sdělení, vydání Pillars of Eternity se odkládá na začátek příštího roku.