Před hoďkou jsem dokončil první procházku v Legend of Grimrock 2, zastavil mě až první boss, od kterého jsem dostal nakládačku Nakonec je to naprosto plynulé, jak venku, tak i v dungeonech. Free movement se nekoná, pohyb je stále po čtvercích, realtime souboje taky zůstaly a co mě nejvíce potěšilo? Zbraně mají analog faktoru zotavení Netuším, jestli to bylo už i u jedničky, tam jsem se snad k boji ani nedostal, ale tady už jsem si zabojoval docela dost.
Vzal jsem standardní (přednastavenou) partu a až k bossovi se ani o nic nezajímal. Hra je dost intuitivní, byť počáteční puzzle asi nelze brát za bernou minci. Vyplatí se prohlížet kde co, už jen kvůli skrytým tlačítkům. Ovšem teď už bych se asi měl s postavami a systémem seznámit, abych začal ty postavy používat "správně". Na počátku jsem zvažoval, že bych vypnul automapu a zkusil si to kreslit, ale nakonec jsem se k tomuto kroku neodhodlal Nastavit toho lze totiž na počátku opravdu dost a výrazně tak změnit obtížnost ... možná někdy časem.
Grafika je milá a asi i nenáročná. Zarazila mě jen jedna věc. Úvodní pláž mi hodně připomněla pláž za Sorpigalem v MMX. Podobný typ skály, nasvícení apod. Skoro bych si myslel, že LoG 2 běží na Unity3D. Nejspíše založím samostatný thread na fóru. |