Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: StriderCZ 19. 10. 2014, 13:39:10 delete
e-mail:
 
Starší RPG byly vytvářeny jako počítačová varianta Pána jeskyně. Vzhledem k omezeným grafickým možnostem spousta herních událostí se uskutečnila pouze popisem. Na druhou stranu, s rozvojem grafiky mnoho věcí se zredukovalo.
v RoA- v dungeonu přijdeš k zatopené šachtě a hra (pán jeskyně) se tě zeptá- chceš ji proplavat?
Nebo v MM VI- nemusíš jíst, ani pít, postava nezná únavu, můžeš spát prakticky kdekoliv (i na sněhu), jediné, co se ti může přihodit je, že tě v noci přepadne nepřítel. V Roa- na noc stavíš hlídku, můžeš poslat někoho z party sbírat kytky, nebo lovit zvěř. Když nemáš přikrývku, tak se v noci nachladíš, a můžeš onemocnět (a přepadnout tě mohou taky).
Takové jakoby skripty, které prostě nejdou v nových hrát udělat, nebo by vypadaly blbě a divně. (jako že jdeš po ulici, a na hlavu ti někdo vylije splašky). Nebo chybí kouzlo náhodného generování událostí při vstupu na herní políčko (těžko někoho v nové hře přesvědčíš o tom, že zrovna teď jsi šlápl do jezírka s kyselinou, nebo sis nevšiml party goblinů).
Dungeony v RoA jsou šíleně prázdné- jen holé stěny a kde nic tu nic, ale ujdeš tři pole a hned se něco děje (následuje podrobný popis místa i události- přesně jako by se to stalo, kdyby jsi hrál dobrodružství u stolu s čtverečkovaným papírem).
Navíc RoA přesně vychází s německé varianty AD&D, včetně spousty nevyužitelným dovedností, kouzel a pod)
Jméno: Elemir 19. 10. 2014, 06:45:56 delete
e-mail:
 
Já zatím nejsem majitelem žádného androidího zařízení, ale jsem rád, že existují lidé, co pro tenhle systém tvoří podobné aplikace. Přeci jen je to už poněkud specifický systém, než-li klasický linux. O tabletu už nějakou dobu uvažuju, ale zatím nebylo moc argumentů pro

RoA jsem před pár měsíci rozehrál v tom HD remake (Blade of Destiny HD) a nějak jsem z toho byl rozpačitý. Jakmile dohraju LoG 2 a hned asi i LoG 1, tak se spíš zkusím pustit do originálu (Wasteland 2 stále nedorazil). Ten remake je graficky zdařilý, nové hráče to asi oslovit dokáže, ale ... no, uvidím, jestli vyjde ještě nějaký ten další patch. Kolem vody jsem tam dost chodil, ale kupodivu mě nenapadlo do ní vlízt, takže budu mít tvůj tip na paměti
Jméno: Strider 18. 10. 2014, 18:42:53 delete
e-mail:
 
Tak s plaváním v RPG to měli dobře vymyšleno v Realms of Arkania.

Vždy jak družina vlezla do vody, tak jsem se modlil, aby se všichni neutopili. Při tvorbě postavy jsem si dal záležet, aby alespoň jedna uměla dobře plavat. Ta byla schopna ty polomrtvé, topící se vytahat ven z vody.

Jinak ten emulátor na Andoid ja absolutně boží.

Hned se vracím ke hraní jedničky ....

Díky za info, už nějakou dobu hraji více méně jen na tabletu, a vyjma tower defence her jsem začal pátrat po různých předělávkách (zejména adventury jsou na tablet jako dělané), či SCUVM a pod., tohle je ale úplně jiná liga.

Vytahuji NOVÝ čtverečkovaný sešit a jdu na to.

Jméno: Elemir 18. 10. 2014, 11:56:18 delete
e-mail:
 
Kdysi dávno, možná ještě v dobách minulých, jsem viděl nějaký německý dokument o vytrvalostním plavci. K tréninku tenkrát používal taková kožená obinadla naplněná štěrkem/pískem. Občas to používají i běžci, upevňuje se to na nohy. Existujou i varianty pro ocelová závažíčka (destičky). Překvapilo mě tenkrát, že to ve skutečnosti není až tak "těžké", cca snad 5 kg dohromady, přitom ve vodě to už šlo dost znát.

Dokážu si představit někoho s kroužkovkou plavat, ale asi to nebude žádná zábava, to musí hodně táhnout ke dnu. Navíc to v té vodě "vlaje", takže další odpor navíc. V hrách to tak nějak beru, ono to není jen ve fantasy a ta poznámka o inventáři je opravdu trefná. Plátový bikiny bych nepodceňoval, pokud by to nebyla opravdu jemná práce, tak pak v závislosti na materiálu by to taky mohlo docela slušně vážit A když pak vidíte ty bojovnice vyžlata, tak je to opravdu na pováženou.

V hrách se opravdu moc na realitu hrát nedá. Ono se stačí podívat i na bojový systém v 3rd person mlátičkách. Třeba systém ve Witcherovi 2 mi docela trvalo si osvojit. Metat jeden kotoul za druhým atd.

Edit: Založil jsem vlástní vlákno pro Legend of Grimrock 2 na fóru.
Jméno: Yuyana 17. 10. 2014, 23:23:51 delete
e-mail:
 
Vim o chlápkovi, co zkoušel plavat v kroužkový košili :-D. Už neřek, jak moc mu pak zrezla :-D, ale patrně chvíli plaval :-D.
Jméno: Adam23 17. 10. 2014, 22:24:08 delete
e-mail:
 
Hmm, tak platovy bikiny by te asi ke dnu nestahly, to je fakt.
Jméno: Yuyana 17. 10. 2014, 22:21:09 delete
e-mail:
 
Hmm, že by argument pro plátový bikiny? :-D
Jméno: Adam23 17. 10. 2014, 20:07:59 delete
e-mail:
 
Valecnik v plne zbroji by mel jit hned ke dnu
Jméno: Yuyana 17. 10. 2014, 20:03:05 delete
e-mail:
 
Buď by se hráč musel slíknout sám (s tím, že za zbroj by měl postih podle materiálu a množství), a nebo varianta B, plavající postava by se prostě slíkla sama. Potíž je inventář. Vážně, jakej je rozdíl mezi zbrojí na sobě a zbrojí v batohu?

Nepovažuju zákaz plavání za výmluvu, naopak, považuju za stupidní, když plavat jde... ale nemá to vlastně smysl :-D. Vážně, čas strávenej tvorbou plavacích animací a vlastností vody se dá investovat jinam :-D.

Skupinka válečníků-neplavců mě nijak neuráží :-D.
.
Chh, zatracenej BioWare. Já si fakt budu muset toho wara vzít. NPC mágové jsou tak zajímaví! Dilema dilema dilema. Proč mi to dělaj? Proč neudělali zajímavý wary, abych mohla bejt mágem já? Člověk-válečník? Fakt? Budu vypadat jako nejnudnější osoba v kraji :-D.

V DA:O byly mágové jakási stařenka a pak drzá čubka, kterou jsem vyrazila z party v první vesnici. A byl klid, byla jsem jediná mág :-D. Ve dvojce taky žádnej výběr nebyl. Dělaj mi to naschvál.
Jméno: Elemir 17. 10. 2014, 19:47:19 delete
e-mail:
 
Určitě poreferuju

Skrytá místa mám taky rád, proto vlastně často šplhám po všech nemožných koutech hor apod. To počítání bonusů mě ani tak nevadí, ale je pravdou, že to už není ono. Už jsem se párkrát setkal i s tím, že někdo odehrál hru podle návodu a cílem bylo splnit v té jedné hře co nejvíce, včetně takovýchto bonusů. Pokud to člověk ovšem dopředu neví, výrazně se zvyšuje znovuhratelnost - je prostě důvod to rozehrát znovu.

LoG 2 se mi v tomhle právě líbí a docela se obávám číst poznatky na dalších webech, protože řada hráčů už je přede mnou a já bych rád zůstal při své nevědomosti Ta hra si to zaslouží. Vlastně mě dost překvapuje, co všechno je v ní možné dělat.

Skyrim a potápění je opravdu už něco jiného a dost rychle jsem se na to vykašlal. V Oblivionu to ještě tak nějak šlo, ale ve Skyrimu už ani není důvod. Je tedy zase hezké, že některé dungeony a skrýše jsou schované za vodní stěnou / vodopádem apod., ale je to prostě polovičaté. I když, zas to alespoň nedopadlo jako v Gothic 3, kde se už potápět prostě nelze.

Obecně, v 3D enginu beru výmluvy proč neplavat/nepotápět se, za nesmysl. Je to jen jiné horizontální uspořádání. Když už tedy, tak tam šoupnu chůzi po vodě a je to Ale to svlékání před plaváním/potápěním by bylo opravdu dost zajímavé
Jméno: Yuyana 17. 10. 2014, 16:27:26 delete
e-mail:
 
Ano, sleduj a pak poreferuj :-D.
.
Obecně mám ve hrách velmi ráda, když jsou místa, kde je... abych tak řekla "schovanej poklad" :-D. Třeba když můžete někam vyskákat, nebo se potopit, a najít nějakej malej bonus. Co naopak nesnášim je, když se tyhle bonusy počítaj a hra mi říká, kolik mi jich ještě chybí :-D.
Jméno: flash 17. 10. 2014, 16:23:36 delete
e-mail:
 
docela zajimave vymysleno potapeni a vůbec cinnost pod vodou mají v mmo Guild Wars 2. takových 20% ukolu se odehrava pod vodou a postavy mají pro tuhle prilezitost dokonce specialni zbrane a skilly které jsou jen pod vodu. Samozrejme se potapi v plne polni, i když samo svliknout se jde..ale pak ty staty..
Jméno: Adam23 17. 10. 2014, 16:07:02 delete
e-mail:
 
Nj. Ve Skyrimu to potapeni taky dost zkrouhli :(
Lituju toho, kdo hraje za Rybičku.
Jméno: Elemir 17. 10. 2014, 15:50:30 delete
e-mail:
 
Každopádně už vím, co budu v trojce na Geraltovi sledovat Náhrdelník třebas občas odkládá.

Plavání mi ve hrách taky obecně nechybí. Obzvláště pak potápění má pro mě malý smysl, znám jen pár her, kde to vůbec stojí za to, např. Morrowind.
Jméno: Yuyana 17. 10. 2014, 15:11:18 delete
e-mail:
 
Ale no ták, pár chytrejch úhlů kamery, důmyslný stíny a k předku nemusí dojít :-D. A skafandry jsou na potápění logický . Koupání a sex ve skafandru... hele, zajímavej fetiš :-D.
.
Tak je něco jinýho, když člověk skočí do vody během hry, a když je postava příběhově v lázních :-p. Samozřejmě osobně bych neměla nic proti hře, kde je za zbroj při plavání postih.

U multiplayeru je ovšem lepší, když se hráči nemusej do vody slíkat a riskovat smrt rukou jinýho hráče, jehož classa nevyžaduje zbroj :-D. Nebo zbraň. (Když se kouknu, co má na zádech můj paladin, tak ten by šel ke dnu jako šutr. Kdyby šel po zoranym poli, tak se zaboří až po pás.)
.
V DAI prej plavat nejde a zbroj byla jmenovaná jako argument proti (nechtěli to řešit, potvůrky :-D). Nevadí mi, když se ve hře vůbec nedá plavat. Nevisim na tom. Navíc představa, že plavu s celou partou lidí... :-D Ježíš. Navíc Dorianovi by se roztekl make-up.
.
Já měla z plavání ve hrách strach. První hra, kde jsem plavala byl Tomb Raider 2 a tam měl člověk kolikrát omezenej čas a ještě měl půlku času přes celej monitor Lařino (čtvercový) pozadí :-D. Navíc je to dávno, dneska už plavu líp :-p.
Jméno: sara98 17. 10. 2014, 14:29:21 delete
e-mail:
 
Zadek? Třeba nejde jen o zadek

V MM7 jsou skafandry
Jméno: flash 17. 10. 2014, 14:24:56 delete
e-mail:
 
nevim jak to je ve dvojce, ale v prvním dilu Grimrocku bylo vse potrebne k vyreseni nejake hádanky nebo otevreni dveri atd, vždy v tom samem patre.Nebylo třeba se kamkoliv vracet.

A k tomu koupani v kalhotech tak většinou postava co za ni clovek hraje leze do vody oblecena, pusobi to mozna divne, když třeba plave v platovym armoru, nevybavim si hru kde by to tak nebylo, leda když ty kalhoty clovek sunda rucne.Ale myslim ze zrovna u zaklinace to nejde.
Jméno: Yuyana 17. 10. 2014, 14:11:43 delete
e-mail:
 
Takže jo, hm? :-D Na DA fóru někdo psal, že se s nima i koupe, tak jsem si to chtěla ověřit. Jako sex s kalhotama... ještě fajn,, ale tohle...

Fanoušci tý hry maj asi problém s pohledem na mužskej zadek :-D.
Jméno: Adam23 17. 10. 2014, 09:45:41 delete
e-mail:
 
A tak pokud maji poklopec, tak OK, ne? A jestli je bere i do lazni, tak i hygiena celkem ujde
Jméno: Elemir 17. 10. 2014, 07:03:22 delete
e-mail:
 
V Grimrocku jsem zatím došel do druhé oblasti a letmo nahlédl k nějaké řece, takže po grafické stránce nemohu moc hodnotit (detaily textur v MMX jsou holt důsledkem té recyklace). V MMX se mi třeba hodně líbila ta úvodní pláň za Sorpigalem a Pustiny. Grimrock má však několik vychytávek (kopání, prosekávání křovím, sbírání ingrediencí), co mi v MMX docela chyběly. Svět jako takový ovšem vypadá lépe.

Trošku mě z počátku překvapila určitá linearita - vše, co potřebuju k odemčení dveří, závor apod. jsem našel v té samé oblasti, kterou jsem si tak krok po kroku otevíral. Předpokládám, že tohle platí jen pro ten začátek a mělo to fungovat tedy jako jakýsi tutorial. Zatím to vypadá, že se jinak můžu bez překážek rozeběhnout na jakoukoliv stranu, což ostatně večer vyzkouším

Angličtina je tu opravdu srozumitelná, navíc je to klasický dungeon, byť tedy s venkovními lokacemi. Předpokládám, že tu krom písemností, soch apod. nebude žádná interakce s NPC apod. Škoda, že jsem nedohrál předtím jedničku, protože tohle je docela chytlavé a hlavně k tomu člověk nemá nic moc k dispozici ... manuál je skoupý na slovo, velikost světa neznám, takže na řadu věcí přicházím zkusmo přímo ve hře ... doufám, že tedy, že se brzy nedostanu do slepé uličky

Ad Geralt: Abych pravdu řekl, Geralta moc v těch jeho chvilkách nesleduju Ale asi jo, on měl ty kalhoty snad i v elfích lázních.