Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Yuyana 27. 10. 2014, 21:04:41 delete
e-mail:
 
Jo jo, přesně :-D. Na ty starý člověk vždycky nějak vyzraje. S novejma je to horší... Člověk by tomu chudáku procesoru klidně pomoh, já mám kapacity dost.. :-D heh, ale nejde to. Můžu mu jen zapnout pomocný větráky a otevřít okno, aby mu alespoň nebylo horko .

Doufám, že to přežvejká tu DAI... no a pak to budu muset už nějak řešit. Nevíte o nějaký planetě, kde rostou počítače na stromech?
Jméno: Praedicator 27. 10. 2014, 21:01:50 delete
e-mail:
 
Nějak spustit jdou, to máš pravdu, ale většinou je to doprovázené řadou problémů při hraní a hlavně v době než se k tomu hraní člověk dostane. Dám radši přednost staříkovi, kde to jde jednoduše. Já koupil nové pc před necelým půl rokem a zatím spokojenost se vším, potřeboval bych udělat na nějaké opravdu velmi náročné hře test pc, ale nevím na jaké...
Jméno: flash 27. 10. 2014, 20:36:46 delete
e-mail:
 
Co ja mam zkušenost se staryma hrama, tak nakonec vždycky nejak spustit jdou. Clovek najde patch, radu, nebo na to prijde sam.
Jedina hra co mi ted pristane na mysli, a kterou jsem od dob win xp nespustil je Breath of Fire IV. Hodne tomu pomohl GoG, teda pokud clovek ma win7, i kdyz i tam jsou občas potize.
ja ted spis resim opacny problém, nejdou mi uz spustit nektere nove hry, protože mam pouze DX10 kartu, a tam mi nepomuze nic, leda koupit lepsi
Jméno: Praedicator 27. 10. 2014, 20:01:10 delete
e-mail:
 
Je mi to jasné No opráším "starouše", tam mi šel dokonce ještě rozběhnout Prehistoric apod hry, které byly mezi prvními hrami, které jsem měl možnost hrát. A popravdě, málokterá z novějších her mě pohltila tak jako starších titulů...
Jméno: Elemir 27. 10. 2014, 19:30:38 delete
e-mail:
 
U Baldur´s Gate 1 a 2 můžeš teoreticky využít Enhanced Edition, ale je to normální placený produkt a zrovna u jedničky mi některá "vylepšení" zrovna nesedla. Hraju to tedy na starším notebooku s WindowsXP, popř. tu stále vlastním ještě historické PC s Athlonem XP a Geforce 4 Ti. Doom, Duke Nukem 3D apod. jdou dobře přes DOSBox, u Dooma pak je možno využít i extra enginy jako zDaemon.

Jinak opět GOG a upravené verze her - ovšem opět, kompatibilní s Win 7 nezaručuje funkčnost ve Win 8, což jsem si párkrát vyzkoušel Dost je to i o zkoušení různých nastavení, univerzální rada zkrátka není. Já mám třeba docela kliku u výběru hardware, takže toho zas tolik řešit nemusím, ale už plánuju upgrade a pak to bude zas všechno jinak
Jméno: Yuyana 27. 10. 2014, 19:28:20 delete
e-mail:
 
Mám problémy většinou jen se skutečně archaickejma hrama... a pak se samozřejmě občas objeví nějakej ten šmejd. Zrovna mm6-8 jsou poslušný miláčkové. Tedy... od doby, co instaluju grayface patch. Akorát si taky říkám, že bych měla reinstalovat, protože trvá dlouho, než se spustěj, a když je minimalizuju, tak se mi ***** barvy. Dělaj to od obnovy systému, asi se jim nelíbila . Už se na to chystám půl roku... :-D

Jedu na win8, když něco nefunguje, skáknu na net, informuju se... často na to bejvá patch.

Kdybych fakt měla absťák po něčem staršim, tak máme vedle XPčka.
Jméno: Praedicator 27. 10. 2014, 18:37:12 delete
e-mail:
 
Problémy se staršími hrami na nových pc a systémech mě už celkem štvou, asi budu nucen znovu oprášit staré pc. Klasiky jako Doom, Duke 3D, Fallout, Baldurs Gate, apod bych si někdy s chutí velice rád zahrál, ale bohužel ne všechny rozběhnu a z toho mála ne všechny fungují jak mají... Tuto myšlenku mi vnukl zmíněný Baldurs Gate 2, které mi po spuštění resetuje pc. Máte na kompatibilitu s takovými hrami trik nebo jedete na starších pc?
Jméno: Půlskřet Cooldžej 27. 10. 2014, 16:13:51 delete
e-mail:
 
Tak koupí přes GOG aspoň podpoříš GOG samotnej (tím pádem CD projekt). A jelikož je mi politika GOGu celkem sympatická (jediný co nechápu, je proč 1 dolar = 1 euro), tak s tím nemám problém, jelikož NWC se rozpadlo.

Rozhodně je podpořím radši, než Ubisoft, kterej má teď licence na Might and magic (i když ti z toho prodeje přes GOG určitě taky něco maj).
Jméno: Elemir 27. 10. 2014, 15:21:41 delete
e-mail:
 
4flash: To je čistě interní číslování, co si ta skupina zvolila. Nebude to určitě nic jiného, než-li upravené/modifikované verze originálek. I GrayFace patch by se hlásil jako 1.něco.

4Praedicator: Nevydávají. Poláci vydali před pár lety kompilaci s názvem Kroniki Might And Magic: Antologia, což je možná ještě sehnatelné, ale přesný obsah balení neznám (podle obrázků na webu asi jen DVD). Poněkud starší je pak Platinum edice apod., které lze stejně jako samostatnou krabicovku sehnat už jen po bazarech/aukcích, což není pro změnu nic levného.
Jméno: flash 27. 10. 2014, 14:48:08 delete
e-mail:
 
Prave s temi verzemi jsem nedavno taky videl nejaky podivny zmatek. Na tomhle odkazu jsou dily MM ve verzi 2.0.0. Omlouvam se za tenhle typ stranek, ale nikde jinde jsme o tom nic nenasel. Staci trosku scrollnout dolu.
http://www.rlslog.net/category/games/pc/page/19/ ...
Jméno: Praedicator 27. 10. 2014, 14:44:47 delete
e-mail:
 
Moje chyba, je to verze češtiny. Savy jsem si uložil a hru reinstaloval, problém je vyřešen. Zkusím pokračovat dál jak to půjde, jinak jsem hru tedy objednal. Jen se chci zeptat, nevydávají i krabicocou verzi hry jako u MM9 kde byla i mapa apod?
Jméno: Elemir 27. 10. 2014, 14:23:25 delete
e-mail:
 
Verze 2.0.0.14? MM7 má v základu verzi 1.0, s oficiálním patchem 1.1. Nejedná se o verzi češtiny? Jinak doporučuju zkusit ještě jinou věc. Zazálohovat save pozice a adresář DATA, obsah adresáře DATA potom smazat, hru přeinstalovat a nainstalovat GrayFace patch a poté teprve češtinu.

Jestli se vyplatí GOG verze koupit? No, stažením budeš tam, kde jsi teď Tedy patchovat hezky manuálně. GOG verze už úpravy obsahuje, takže je to víceméně bez práce a v případě MM7 i celkem odladěné.
Jméno: Praedicator 27. 10. 2014, 14:00:25 delete
e-mail:
 
Jo a má verze je je 2.0.0.14
Jméno: Praedicator 27. 10. 2014, 13:38:49 delete
e-mail:
 
Ještě se zeptám, vyplatí se koupit nebo stáhnout? (pochybuji, že bych koupí podpořil vývojáře u takto staré hry)
Jméno: Půlskřet Cooldžej 27. 10. 2014, 13:26:08 delete
e-mail:
 
to Preadicator:

Zkus verzi z GOGu, podle mě hraní původních verzí starých her za ty problémy nestojí. Za každým rohem na tebe bafne nějakej novej bug. Pokud vím, tak se GOG verze navíc ani neliší od původní.
Jméno: Praedicator 27. 10. 2014, 13:06:06 delete
e-mail:
 
Tak problém vyřešen editorem savů, ale nastal jiný problém Od tě doby mi nejde tahový systém boje. Když ho zapnu, nepřátelé udělají svůj krok, ale já nemůžu udělat ani krok ani zakouzlit či vystřelit, prostě jak když to zamrzne, jelikož zrušit tahový systém už nejde. Mi z toho asi hrábne
Jméno: Půlskřet Cooldžej 27. 10. 2014, 12:08:34 delete
e-mail:
 
to Elemir: Alzák pocítit mé Voodoo...

Ideální důvod vytáhnout pletací jehlice po prababičce - "jak to chceš, hladce nebo obratce?"
Jméno: Elemir 27. 10. 2014, 10:33:36 delete
e-mail:
 
Určitě dej pak vědět. Mezitím jsem našel to téma, kde se podobný případ stal, viz Aréna. U mě ten save po opravě editorem fungoval normálně.

Ještě k Alze, včera zrovna proběhla reklama v TV, tak jsem vyštrachal něco jiného ... už vás Alzák nemusí strašit jen virtuálně, viz Plyšový mimozemšťan Alza
Jméno: Praedicator 27. 10. 2014, 09:07:12 delete
e-mail:
 
Já to cd z Levelu mám dokonce nainstalované poprvé. Tenkrát jsem dohrál MM6 a pak jsem chtěl okusit i jiné hry a pohltila mě série TES na hodně dlouhou dobu... Tak jsem se k MM7 dostal až teď Zkusím ten editor a uvidíme Zkusím si pak udělat ještě jednu partu a zkusím nastínit stejnou situaci, jestli se mi to stane znovu a dám vědět Děkuju za rady
Jméno: Elemir 27. 10. 2014, 06:34:13 delete
e-mail:
 
Není to tak dlouho, co jsem už o tomhle bugu četl (možná se to řešilo dokonce na fóru). Pokud už nemáš starší save, pak opravdu leda buďto počkat a znovu se je naučit, nebo použít ten editor, což je opravdu vzhledem k dovednostním bodům schůdnější.