Ve dvojce Grimrocku je hádanek opravdu požehnaně. Pro někoho, kdo má za sebou řadu dungeon crowlerů je to asi pohodička, nebo jinak řečeno, snadněji odhadnou, co se po nich chce. U některých puzzle si třeba nejsem jistý, zda-li jsem ve hře našel dostatek nápověd (hintů), abych to vyřešil bez nějaké předchozí znalosti. Na druhou stranu si pamatuju na mailové konference v 90. letech, kde se u některých dungeonů probíralo řešení určitých puzzlů přímo s vývojáři. LoG 2 je přitom duchovní nástupce Dungeon Mastera, takže to může být právě dobrý úvod a cesta k návratu.
Jak už jsem psal v topicu na fóru, nápovědy na netu už jsem využil 4x, kdy jsem už opravdu zkoušel vyslovené nesmysly, přitom mi obvykle stačilo jen nakopnutí, žádné konkrétní řešení a už jsem věděl, co mám udělat. Prostě ta menší zkušenost s dungeony se jasně ukázala. Prostě se tu nedá očekávat nic, jako šipička ve Skyrimu apod. Některé interakce s prostředím by mě prostě nenapadly (vstup do pyramidy a zavřené dveře na prvním patře pyramidy, porouchaný "bleskovrh" v dolech a archivy, kdy jsem se nechal zmást náhodným vyřešením skryté místnosti). No, možná bych na to časem taky přišel, ale zas si nemyslím, že bych se měl za tohle stydět. Hra je to výborná, při dnešním obědě jsem ani moc nevnímal chuť jídla nebo otázky kolem, v hlavě jsem prostě řešil smysl textu "šestá hlava je velmi mocná", či jak to bylo
U MMX jsou všechny tři složky (průzkum, boj, hádanky) vyrovnané, ale existence čistě hádankových dungeonů mě trochu vadila. Prostě to mělo být propojené jako v Grimrocku, ostatně Tomb of thousand Terrors to měla, stejně jako Fortress of Crows. A naopak, v Grimrocku mi chybí to příběhové pozadí, obchodníci apod. Ovšem je to pěkný progress a z Grimrock 3 už se asi vysloveně posadíme na zadek. Škoda toho ukončení MMX, Julien měl dobře nakročeno. Je to jako v obchodě, jakmile chybí konkurence, zmizí i důvod posouvat se dál.
Titan Quest ... no, kdybych před sebou neměl právě Wasteland 2 nebo DAI, asi bych to nakonec taky zkusil ... ale prostě, jak už jsem mnohokráte psal, no, ehm ... den má jen 24 hodin, z toho mám kolikrát jen 1-2 hodiny na hraní  |