Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Yuyana 13. 11. 2014, 17:48:56 delete
e-mail:
 
Ano, Elemir je Bohužel šťastnej :-p.
Jméno: Elemir 13. 11. 2014, 12:59:46 delete
e-mail:
 
Ahoj, bohužel jsem šťasným majitelem AMD

Ještě zkusím pohledat, některé články obvykle hovoří o různých problémech, kdy nejde to či ono, tak uvidím.
Jméno: Bruenor 13. 11. 2014, 06:55:50 delete
e-mail:
 
Ahoj,

neviem ako to je vo virtual boxe s androidom, ale pokial mas intel processor na desktopovom PC, je mozne ze bude podporovat HAXM. Ak to podporuje tak si skus nainstalovat android SDK a tam sa potom daju spustit emulatory roznych verzii Androidu. Tie emulatory sa vedie cez wifi pripojit na siet. Pre virtualizaciu je treba x86 verziu.
Jméno: Yuyana 13. 11. 2014, 06:09:22 delete
e-mail:
 
No jo, vy, lidi s velkym monitorem, máte problém s malym rozlišenim :-D. Kchm kchm. Mě je to jedno, já mám jen takový malý šidítko. Navíc stejně nevnímám grafiku kolem.

Jako když si lidi stěžovali v DA2 na vybuchující nepřátele. Jsem si toho všimla až v desátý hře, jen jednou, a jen proto, že jsem na to byla upozorněná :-D. Můj styl hry je poznamenanej wowkem. Sleduju kde se co spawnuje, kolik má kdo hpček a many, kde kdo je, co dělá...

Pak mám ve hrách tendence chodit po low levelovejch lokacích a obdivovat krásu kolem sebe, kterou jsem před tim kompletně přehlídla :-D.
Jméno: Elemir 12. 11. 2014, 20:58:35 delete
e-mail:
 
Mimochodem, od rána tu experimentuju s Androidem ve VirtualBoxu. Už jsem se dostal k funkční instalaci, ale nemám pro změnu síť, takže nemůžu stahovat z googleplay. Chtěl jsem si ty androidí věci ozkoušet, ale asi nezbyde, než si nakonec nějaké to zařízení pořídit přímo U x86 verze se totiž beztak popisují různé obtíže plynoucí z architektury.

Dneska už jsou možné věci, o kterých jsme ještě před léty mohli jen snít, ale pořád je ta technika nevyzpytatelná Takže pokud bude chtít někdo napsat na ExaGear review, docela to uvítám

Edit: Pillars of Eternity v Champion Edici předobjednáno ... no, Vánoce a jaro budou náročné :D
Jméno: Elemir 12. 11. 2014, 19:10:24 delete
e-mail:
 
Já vždycky u podobných vyjádření k propadům FPS doufám, že dotyčný má nejenom silnější stroj, ale používá i vyšší rozlišení. Pak si vždycky nějaká ta procenta přidám. Pokud jde do tuhého, tak snižuju i rozlišení, což mi obecně nevadí. U Grimrocku 2 se taky psalo o propadech v bažinách a mě to tam fungovalo naprosto plynule.

Určitě bych ale nechtěl příliš osekávat detaily. Upgradovat jsem ochotný až s příchodem Witchera 3 a i u něj věřím, že při snížení rozlišení a stáhnutí detailů to pořád bude koukatelné. Jinak u délky načítání savů doporučuju právě zmíněný Grimrock 2, už jsem si na to docela odvykl
Jméno: Yuyana 12. 11. 2014, 15:52:31 delete
e-mail:
 
No, při nejhoršim zapauzuju hru a počkám, až se to milostivě vyseká. O nic nejde. Nastavim všechno hezky na minimum a stáhnu rozlišení co to půjde. Ono se to nejspíš nastaví samo, jako BF.

Grafárna to nějak přelouská, ramku mám krásnou... a procesor si holt zacvičí :-D. Chudák. BF4 jsem hrála a šlo to, ale je fakt, že jsem to stašně rychle ukončila, protože můj mozek tu nudu neutáhnul. (Žeby byly počítače přeci jen výkonější než mozky? :-D)

u DA jedničky jsem nikdy žádný problémy neměla. Vim, že o tom lidi mluvili, jako že to někdy dlooouho nabíhá, ale mě se nic takovýho nestalo. Kolikrát když jsem šla od počítače, tak jsem tu hru nechala minimalizovanou, byla puštěná i celej den bez restartu. Běhala normálně.
Jméno: flash 12. 11. 2014, 14:34:25 delete
e-mail:
 
ja mam taky trochu obavy ohledne vykonu. mam pouze dx10 kartu, kterou nastesti DA:I podporuje a je uvadena jako minimum. Ostatní komponenty mam nekde na pomezi minimálních a doporucenych pozadavku.Samozrejme o plnych detailech si nedelam iluze, ale snad by to v nejakem prijatelnem nastaveni bezet mohlo.On ten engine je pomerne odladeny diky Battlefieldum. I když samozrejme vim ze v Bioware nikdy zadny velky optimizatori nebyli. První DA bezi celkem mizerne ještě dnes (zahlcovani pameti atd). No uvidíme, v nejhorsim se pujde nakupovat
Jméno: Yuyana 12. 11. 2014, 14:18:45 delete
e-mail:
 
Já o propadech neslyšela nic, ani na fóru se o ničem takovym nemluví (takže nebudu jediná, kdo nic takovýho nečetl). Myslim, že to nebude tragický.
Jméno: Elemir 12. 11. 2014, 13:50:27 delete
e-mail:
 
EA to podle některých informací, čemuž by ten včerejší stav odpovídal, rozposílala řadě serverů a recenzentů už dříve, akorát na informace bylo do včerejška embargo. Recenze jsou tak vlastně už předpřipravené (někdo prý mohl hrát déle, někdo holt měl časový limit na testování). Osobně mě spíš poněkud vyděsila jedna recenze, kde se probíral značný propad FPS v některých místech i na strojích splňujících vyšší požadavky.

Na druhou stranu je dobře, že to někteří budou moci rozehrát naostro už dříve, protože se ty požadavky alespoň ujasní. Jinak rozruch kolem toho vzniká slušný a docela shoda v hodnocení - zatím bych věřil té osmičce atakující devítkovou hranici. Délka hry bude spíše plusem.

Obsidian mám spojený s Neverwinter Nights 2, takže čekám nějakého toho duchovního nástupce Bioware her z dob BG a spol. Beru to jako jeden z těch kickstarterovských projektů, který bude patřit mezi ty povedené. Navíc je to v tomhle případě DRM-free, takže to podpořím. Pokud to zklame, nedá se holt svítit.

Jméno: Yuyana 12. 11. 2014, 13:48:01 delete
e-mail:
 
*vyhovuje.
Jméno: Yuyana 12. 11. 2014, 13:47:42 delete
e-mail:
 
Máš naprostou pravdu. A DA:I podle všeho vyžaduje tomuhle požadavku .

Recenzenti to už maj dohraný, některý i 2x, pro jistotu... tak co by nenapsali . Myslim, že tejden před vydánim neni tak kriticky brzy, ale tak... věc názoru.
Jméno: flash 12. 11. 2014, 13:42:31 delete
e-mail:
 
Delka her se porad nekde resi. Muj osobní názor je ten ze RPG které nemá aspoň 35-50 hodin herni dobu nemá smysl ani zacinat hrat. Clovek se nauci systém, zvykne si na postavy, ceka třeba co nejvic dejovych zapletek a tak..a najednou je po 20ti hodinách konec ani se nerozkoukal. Za idealni herni dobu u RPG povazuje něco mezi 70-100 hodinama
A brzy to podle me je, malokdy se stava ze na nejakou hru vyjdou recenze tyden před vydanim, ve vetsine pripadu to je az po vydani.Ale holt EA je znama ze rada tropi hype dlouho dopředu, ale tady to snad bude opravnene.
Jméno: Yuyana 12. 11. 2014, 12:49:12 delete
e-mail:
 
No jo, sklízí pěkně. Na fóru pořád někdo posílá útržky a odkazy na nějakou tu recenzi. Akorát v jedný si stěžovali, že hra je "příliž dlouhá". Ha ha. Fakt by mě zajímalo, proč je to nevýhoda :-D. Když už za to člověk zaplatí, tak si snad má právo zahrát :-p. (Co vlastně znamená příliž dlouhá?)

Nemyslim si, že jdou brzy, když hra oficiálně vychází 18ctýho a část lidí jí dostane ještě o nějakejch pět dní dřív (to je zítra? paarchanti :-D)... To jen my, evropani, jsme pozadu :-D.

Každopádně... od příběhu tý hry nic neočekávám :-D. Alespoň nic pozitivního. Obávám se, že to neni silná stránka série.
Jméno: flash 12. 11. 2014, 11:26:08 delete
e-mail:
 
Tak DA:I sklizi pekna hodnoceni, jen mi prijde ze ty recenze jsou nejak brzy. Neodolal jsem a shlednul několik videii a skutecne to vypada dobře. Jedina věc která mi prijde strasna je UI vypada jak z betaverze kde jeste nevedeli jak vlastne bude vypadat
Jo, se zajimavyma hrama se ted roztrhl pytel. Divinity:Original Sin, Wasteland,Risen 3, Grimrock 2 a ted ta DA. Navíc také brzy vyjde mnou hodne ocekavana hra Elite: Dangerous. Jsem zvedav která z tehle všech her bude lezaet ladem nejdyl, je toho nejak moc.
Pillars of Eternity po ocku sleduju, bohužel nejsem moc fanda her od Obsidianu, protože mam za to ze svou slavu ziskali hlavne na slavných značkách druhých které tvorily vlastne jakoby na objednavku. A jejich jedina hra kterou delali a vymysleli sami byl Alpha Protocol, který za moc nestal. Ale samozrejme budu rad když se Pillars povedou, dobrych rpg není nikdy dost.
Jméno: Elemir 12. 11. 2014, 02:51:08 delete
e-mail:
 
Včera vyšlo na GOG.com oznámení o spuštění předobjednávky Pillars of Eternity, izometrického RPG z dílen Obsidianu. Začíná se nám blýskat na lepší časy nejenom z pohledu RPG, ale i alternativních operačních systémů. Krom Mac OSX budou Pillars of Eternity k dispozici i v linuxové verzi.

V nabídce jsou hned dvě varianty předobjednávky, lišící se přidaným obsahem - Pillars of Eternity: Champion Edition (36,99 EU) a Pillars of Eternity: Hero Edition (28,89 EU). Nabídka platí do 24.11. V přepočtu to vyjde na nějakou tisícovku za Champion Edition. Vydání je plánováno na začátek 2015.
Jméno: Bruenor 10. 11. 2014, 19:20:07 delete
e-mail:
 
Aaaha, tak som to preinstaloval, vymazal cache a uz sa to hybe
Jméno: Bruenor 9. 11. 2014, 20:15:44 delete
e-mail:
 
Ahojte, skusali ste niekto ten emulator na MM6? ExaGear? Ide to svizne, ale nepodarilo sa mi tam rozchodit sipky, takze stojim na mieste
Jméno: Elemir 9. 11. 2014, 20:12:54 delete
e-mail:
 
4Duff: Díky za odkaz, zkusím pro ty Androidí věci vytvořit vlastní "kolonku".

4Yuyana: 14 dní už je v pohodě. Já tu několikátý měsíc čekám na vyřízení dražeb, to je teprve panečku gamesa? Pořád samé odvolací lhůty a jak to jde výš a výš, tak jsou i delší. Tak předně dokončím LoG, dneska jsem už na 3. levelu hory. Jde to kupodivu docela rychle ... aby ne, když už mám "natrénováno". Wasteland 2 nechám asi až na později.

Což mě připomíná tu flashovu poznámku ke grafice ... ono už Divinity Original Sin mi z videí přišlo dost zastaralé. Méně financí je prostě znát. Vzpomněl jsem si přitom na Inquisitora. Navíc jsou to rozsáhlé hry, takže prostě něco na úkor něčeho. Torment už třeba vypadá dobře. Pokud se podíváme např. na Serpent in Staglands, tak to je teprve ta správná historie, byť tady se zas dá docela dobře argumentovat inspirací s 16-bit systémy. Hra už je v betě a zájem je (dokonce jsem uvažoval, že bych do té kickstarterovské kampaně taky přispěl).
Jméno: Yuyana 9. 11. 2014, 14:20:14 delete
e-mail:
 
Je pěkný, že lidi nezapomínaj na naše staroušky a hrajou je na novejch a novejch kusech hardwaru :-D. Fňuk. Romantika.

Dnes je devátého. Hrozný. Poslední týdny čekání jsou z nějakýho důvodu ty nejhorší. Snášim napětí z DAI stále hůř, a navíc budu muset přestat číst fórum, abych se nenaspoilerovala. Dva týdny. Ještě dva týdny. Kdybyste viděli, jak mám nabroušený drápy. A vy jste jediný, komu se můžu svěřit. Nikdo mě nechápe! :-D