Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Yuyana 30. 12. 2014, 16:11:15 delete
e-mail:
 
Ta fotka tam je drsná :-D. "PC, které si můžete dovolit!" :-D 40 tisíc za kalkulačku... zlý časy...

U DAI jde (alespoň pro mě) hlavně o tu šílenou srandu, kterou si člověk užije, když vlítne parta do boje a začne to tam válcovat :-D. Efekt některejch kouzel nebo kombinací kouzel na nepřátele je... humornej. Alespoň já mám v partě tři mágy a docela si to užívám. Jo, asi ta hra má i příběh. Nějakej. Někde. Nezájem.

Jsem barbar. Vím.
Jméno: Elemir 30. 12. 2014, 15:53:34 delete
e-mail:
 
Pro zajímavost, k úternímu večerku ... Michal Rybka o počátcích herní novinařiny: boje o moc, podrazy a převraty.

U herních systémů je trošku problém ve změnách zaměření povolání. Paladina/křižáka jsem vždy po vzoru DnD bral jako bojovníka s klerickými schopnostmi. Jenomže MMX a pak i Lords of Xulima mi ukázaly, že to může být prostě jen support, který neumí mečem ani pořádně máchnout (v LoX má třeba navíc inmplicitnš palcáty a kladiva). Přitom tyhle postavy umějí být při správném tréninku ultimátní, byť tedy ten můj v LoX k tomu má ještě daleko

U DAI si myslím, že ani tak nejde o dovednosti postav, ta hra má za úkol odvyprávět zajímavý příběh, plný možností volby. Tak trochu si říkám, že je to to samé, jako od Arcanie očekávat plnohodnotný Gothic

Do Dark Souls bych asi nešel, byť občas někde poznamenám, že je to moc snadné, vždy se najde chvilka, kde to zaskřípe - buďto z nepozornosti vlivem ukolébání z obtížnosti nebo mi prostě vývojáři jako budíček předhodí něco jiného (přitom jde někdy jen o změnu sekvence kouzel ). Ovšem jedno je opravdu znát, už se u her tolik nevztekám
Jméno: Yuyana 30. 12. 2014, 09:45:59 delete
e-mail:
 
Já nechci výzvu, která leze krkem :-D. Já jsem v zásadě velmi špatnej hráč :-D.
Jméno: flash 29. 12. 2014, 20:53:08 delete
e-mail:
 
tak si zahraj Dark Souls, to je skutecne tezka hra a vyzva na kazdem kroku, az to leze krkem
Jméno: Yuyana 29. 12. 2014, 17:11:15 delete
e-mail:
 
To je jako KE mág z DAI, co? :-D Nesmrtelnej, plošnej res+heal. Kchm kchm. Fakt je, že DAI je i tak velmi snadná hra, člověk se musí skutečně snažit, aby našel nějakou výzvu. To když já byla mladá, to jsme mívali.. mm, sakra :-D. To taky neni těžká hra :-p.
Jméno: Půlskřet Cooldžej 29. 12. 2014, 13:24:07 delete
e-mail:
 
Tajemná disciplína je imho nejvíc overpowered skill vůbec. V kombinaci se základním kouzlem ochrany u jednotlivých magií a sudama (žral vše) se paladin stane jednoduše nesmrtelnej (což se projevuje hlavně v datadisku, kdy defacto všichni "tužší" nepřátelé útočí pomocí světla). Problém je, že nesmrtelná postava schopná oživit všechny ostatní a zároveň produkovat poměrně účinnou smrtící+lěčící magii trochu kazí požitek ze hry.
Jméno: Elemir 29. 12. 2014, 12:54:04 delete
e-mail:
 
Tajemnou disciplínu jsem si chtěl taky ještě ozkoušet. V desítce hrají resistence docela významnou roli. U křižáka s magií světla na nic moc nečekej, on je to spíš support, než-li bojovník. V Lords of Xulima jsem si paladina pojmenoval taky po sobě a je to zatím ta nejzbytečnější postava v družině V desítce ho ovšem oceníš už od počátku.

Jinak družinu sis vybral dobrou, akorát magii ohně nevytáhneš na maximum. Nicméně člověk zvládá velmistra základní magie, což má také svoje výhody. Magie země u druida je jasná. Ono nejde ani tak o základní hru, ale tohle se ti bude hodit hlavně v DLC.

U té licence jsem si myslel, že to dostáváš automaticky, když splníš podmínku dvou atestací a praxe. I když on je ten systém teď asi úplně jiný. Minulý rok jsem mluvil se známou, která se připravovala na gerontologii a byť je to její první atestace, což mě tedy taky překvapilo, neb jsem si myslel, že musí mít nejprve internu, tak ji to trvalo déle.
Jméno: StriderCZ 28. 12. 2014, 23:02:50 delete
e-mail:
 
Legend of Grimrock 2 mám v plánu, to je jasné (s nákupem MM X jsem čekal až si dodělám primářskou licenci a zapracuji se v nové práci). Z dalších her mám ještě v merku Borderlands 2 a Dead space 3...

Hraji na úroveň válečník.

Jinak parta je klasická-
Conan -Ork- barbar,
Strider- člověk- křižák,
Celeborn- elf -driud a
Galadriel - člověk- čarodějka.

Bodíky zatím investuji spíše do vitality
Conan- sekera a válečnictví
Strider- odolnost, štít, časem meč, magie světla
Celeborn- magie země, časem přibude tajemná disciplína
Galadriel- magie ohně a mystika


Zatím jen tak bloudím po okolí Sorpigalu, nedokončený maják, parta na 4.-5. levelu, prostě vůbec nikam nespěchám
Jméno: Elemir 28. 12. 2014, 11:09:04 delete
e-mail:
 
Desítka je dobrá. Pokud nebudeš nic přeskakovat, tak bys neměl ani narazit na žádný bug, ale i tak doporučuju častěji ukládat. Družinu sis vybral jakou?

Se sedmičkou souhlasím. Člověk si v ní toho roleplayingu užije více, kdežto šestka si jde cestou dungeonů. Zahraj si pak ještě po desítce i Legend of Grimrock 2.
Jméno: StriderCZ 27. 12. 2014, 18:34:51 delete
e-mail:
 
Tak jsem si konečně koupil MMX...zatím maximální spokojenost.

Po cca dvou letech jsem nechal opravit netbook (odešel hardisk) a rozehrál MM VII, posléze i šestku.

Můj osobní názor je, že sedmička je více RPG, zatímc šestka je mnohem větší zábava.

Jinak stram MM VII
Jméno: Yuyana 27. 12. 2014, 13:49:13 delete
e-mail:
 
No jo, tihle český porovnavači se s naší profesionalitou nemůžou vůbec rovnat :-D.
Jméno: Elemir 27. 12. 2014, 12:36:09 delete
e-mail:
 
4Ivo: Díky a přidám rovnou i ten Nový rok Letos to všechno nějak rychle uteklo.

4Yuyana: Díky. To hodnocení družiny tenkrát vzešlo z nějakého českého porovnání družin, podle kterého jsem si volil první partu pro hraní rytíř vs mnich). Když jsem pak psal návod, tak jsem vzal lučištníka a hraničáře s předpokladem, že to budou tak trochu "kazit". Katastrofa se nekonala, naopak mě jako bojovníci mile překvapili. Navíc hraničář je jediný velmistr sekery a sekery mám rád Dneska už bych se k tomu asi taky stavěl jinak
Jméno: Ivo 27. 12. 2014, 11:38:02 delete
e-mail:
 
Přeji pěkné a klidné svátky
a info Nevím jak dlouho to bude trvat .
Vánoční dárek od firmy Ashampoo

odkaz https://www.ashampoo.com/en/usd/lpa/gift
Jméno: Yuyana 27. 12. 2014, 09:44:59 delete
e-mail:
 
Neeeeee! Moje touha hrát mm7 roste. Nezvládám to... už jsem to nainstalovala. Asi to dopadne špatně. Neměla jsem to psát, neměla jsem to číst, jsou vánoce a nostalgie je už tak velmi silná. Byla jsem hloupá, teď budu muset hrát.
Jméno: Yuyana 26. 12. 2014, 11:55:48 delete
e-mail:
 
Tak tu čtu ten návod na mm7 (rozhodla jsem se *zase* zkusit konečně dopsat tu povídku, co jsem kdysi začala, o zlodějovi a druidovi). Je to zatim velmi pěknej návod, skutečně přátelskej k lidem, který tu hru neznaj. Hezky napsaný.

S nepotřebností mágů se nedá než souhlasit, Bohužel. Ale klerika bych nezatracovala, zvlášť pro začátečníky je velmi komfortní .


Koukám tu na tu formulaci "úmyslně slabší družina" kouzelník/klerik/lučištník/hraničář. Osobně si myslim, že jakákoliv parta s lučištníkem a klerikem je brutálně silná.

Já bych šla do kouzelník/paladin/zloděj/... ranger je sice slabší, než lučištník, ale taky z něj jde vytáhnout hodně. Nicméně tahle parta už je opravdu hodně špatná, protože má kombinaci melee a ranged postav a slabší léčení. Při boji na blízko bude ranger totálně navíc. Zloděj je navíc vždy a všude a kouzelník je křehká kráska, na kterou čeká smrt za každym pařezem :-p.

Náh, prd. Do toho bych nešla. Nejsem takovej blázen :-D. Ne, beru to zpět a souhlasim s tebou .

Já to totiž fakt chci dopsat. Jenže jsem se dostala ke splnění úkolů pro vládce a i to jsem tak nějak... vzala zkratkou. Když jsem to zkusila psát minule, takj sem rozehrála hru, a zas z toho nic nebylo :-D.
Jméno: Půlskřet Cooldžej 25. 12. 2014, 21:47:02 delete
e-mail:
 
Opožděně pěkný Vánoce a příjemný svátky všem.
Jméno: Yuyana 25. 12. 2014, 17:29:22 delete
e-mail:
 
Jinak... sice jsem na tom fóru nic nenašla, ale zato mě tam přešla chuť to zkoušet hrát, takže taky dobrý :-p.
Jméno: KILLER 25. 12. 2014, 16:27:38 delete
e-mail:
 
JCMurphy: Flegmatik má každý den pohodový.
Jméno: Yuyana 25. 12. 2014, 06:58:19 delete
e-mail:
 
Říkám si, kolik Ev tu asi máme... Ale chápu, že jakožto Adam, prostě musíš :-p.
Jméno: Adam23 24. 12. 2014, 22:05:11 delete
e-mail:
 
A gratulace taky všem Evám