Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Yuyana 1. 1. 2015, 20:30:15 delete
e-mail:
 
Naštěstí tu máš rozsáhlou ságu od lidí, který to skutečně hrajou, a který nemaj přítelkyni špindíru . A v mym případě dokonce ani neznaj kategorie jídla kdekoliv . Takže zapomeň na LEVEL a přidej se k nám .
...
Ono u obtížnosti jednotlivejch questů je to hodně o "vim co mám dělat?". Třeba ranger. To je classa, která se povyšuje uplně sama. První povyšovák je výsměch a druhej pravidelně plnim na čtvrtym levelu (do zásoby), jako jeden z prvních questů.

Rytíř? Když člověk ví, že bude potřebovat arénu, tak to sfoukne na 1lv proti potkanům, a obtížnost questu je spíš mínusová, než nulová. Když se to dozvíš na 50lv, tak jsme uplně někde jinde.

Vyzvednutí luku a sabotování výtahu pro lučištníka jsou taky v pohodě questy. Jde to proběhnout, jde se tam dostat s neviditelností, titáni jdou ustřílet mimo aggro range a pohoda. Ale když se člověk pokusí bojovat, tak si nabije nos :-D.

Paladin? Zabít draka? Dalšího? :-D Stačí jeden level. Snadnej quest. Druhej povyšovák? zachránit tu ženskou? Trocha techniky a luky. Riziko smrti 5%.

Hodně úkolů je citelně lehčích s určitou partou. Za nejhoršího považuju mnicha a druida (ten můj orientační smysl...). Mág je každopádně nejotravnější.
Jméno: Adam23 1. 1. 2015, 11:07:59 delete
e-mail:
 
Já šel včera spát ve 23
Jméno: Elemir 1. 1. 2015, 09:43:32 delete
e-mail:
 
Hm, tak si to ráno vstanu, otevřu prosincový LEVEL, nalistuju recenzi o Dragon Age: Inquisition a vydržel jsem to jen několik odstavců ... o hře jsem se dozvěděl naprosto kulový, zato jsem byl poučen, jaké jsou kategorie jídla v americkém fastfoodu a že recenzentova přítelkyně je špindíra ... k tomu už nemám co dodat :/

4Yuyana: Nejsem si jist, jestli jsem to nepsal přímo v návodu, u šestky si třeba povídání na téma obtížnosti získání povýšení vybavuju. Je fakt, že bych to někde rozvést mohl, neb to může některé při prvním hraní dost překvapit. Jinak buď ráda, že nemusíš kutit tabulku povolání vs dovednosti v LoX, to by se na stránky ani nevešlo Tam se kouzla pletou přímo mezi dovednosti - kdyby se z toho vyjmuly, tak je toho pořád dost.

Jdu si uvařit kafe, poklidím a jdu pařit
Jméno: Yuyana 1. 1. 2015, 01:50:20 delete
e-mail:
 
Myslim, že ty tabulky citelně pokrátim v oblasti magie. Neni třeba vypisovat všechny zvlášť... Roztřídim to do tří kategorií na elementární, spirituální a černobílou . Navíc mě zajímá jen cesta světla a jen poslední povýšení, takže jsem to srazila na tři řádky :-D.

Fakt je, že třeba druid může bejt mistr elementů citelně dřív než lučištník. Rozhodně se vyplatí to mít uvedený pro lidi, co nevěděj. Ale pro moje účely... sakra, pro moje účely neni tabulka na magie potřeba, to jediný umim z hlavy dokonale . Takže tři řádky. Už teď jsem k tomu napsala víc, než v celý tabulce :-D.
...
Já prostě potřebuju maximání jednoduchost, jinak se ztrácim .
Jméno: petstr 1. 1. 2015, 00:22:26 delete
e-mail:
 
4StriderCZ: v MMX jsem tajné chodby řešil v 1 aktu připojením kněžky, a po jejím odpojení jsem nejdříve prošel venkovní oblasti a cca kolem 19 levelu jsem si došel osvobodit Spika. A až pak jsem prolézal dungy.
Jméno: petstr 1. 1. 2015, 00:16:42 delete
e-mail:
 
Též se připojuji a přeji všem hodně štěstí, zdraví a zábavného hraní v novém roce.
Jméno: KILLER 1. 1. 2015, 00:05:04 delete
e-mail:
 
Přeji šťastný nový rok a spoustu propařených příjemných chvil.
Jméno: Yuyana 31. 12. 2014, 23:54:47 delete
e-mail:
 
Tak taky, hezkej novej rok. Minulej rok jsem ohňostroje totálně prospala, tentokrát se pokusim chvíli koukat z okna :-D.
Jméno: Elemir 31. 12. 2014, 23:40:50 delete
e-mail:
 


Taktéž přeji hezký Nový rok, máme to už za pár ... Opička by byla dobrá, ale to bych u toho nesměl hrát I když, je čas otevřít nealko sekt a začít slavit
Jméno: StriderCZ 31. 12. 2014, 22:24:43 delete
e-mail:
 
"bílých myšek"
Jméno: StriderCZ 31. 12. 2014, 22:23:58 delete
e-mail:
 
Tak s MM X pro dnešek končím. Díky za cenné rady, zejména, když jsem se zasekl u Lva a jeho nabídku na přelet na griffinech do kovárny živlů...ten bug mně vážně dostal a kdyby nebylo fóra, byl bych asi v háji.
Přeji hezký Nový rok a příjemnou opičku.

Zkusím se rozloučit stylově: Do hospody přijde růžový slon, zelený pejsek a hejno malých myšek. Hodspodský na to: jdete brzy, váš páníček ještě nedorazil...
Jméno: Yuyana 31. 12. 2014, 18:23:22 delete
e-mail:
 
Acha! Takže jsou! To je dobře. Já je hledala jako vůl. Občas se vyplatí otevřít ... klávesnici a zeptat se :-D. Výborně, výborně. Překreslim si to barevně.

Já experty nepoužívám jako castery vůbec, pokud nesóluju. A jakožto člověk, kterej si neužívá pohled na hroby, nesóluju sedmičku vůbec.

Zaožila jsem dvě party, jedno jsou lučištníci, druhý je kasika "heal team", protože jsem měla z těch lučištníků trauma. Musela jsem s nima nechat klerika a i tak jsou divní. Už jsem příliž zvyklá na svý healery (druid/klerik/pala/pala.
Jméno: Elemir 31. 12. 2014, 18:17:51 delete
e-mail:
 
4Yuyana: viz Povolání postav, to jsou jediné tabulky tohoto typu, co tu mám Jsou v tom vidět i povýšení.

4StriderCZ: Mamushi je naštěstí navíc jediná vyjímka s diagonálním pohybem, ale čeká tě ještě pár jiných překvapení. Ohledně skrytých chodeb máš výhodu, lidský mág se může naučit magii temnoty a tím pádem kouzlo Šeptající stíny. Je to lepší, než sebou tahat svitky.

Bugovost může být u desítky docela problém, naštěstí jsem narazil jen na jeden a ten přinesl patch 1.4. Navíc to byla jen "kosmetická" záležitost.

A mnich a sedmička? Je to jedno z povolání, jehož povýšení může trvat docela dlouho a než se dostane k expertní magii, tak už to většinou není třeba. U mě tedy sloužil čistě jako bojovník, proto jsem ho taky vzal do družiny jen jednou. Ostatně podobný problém mívám s paladinem, protože vyjma hry se čtyřmi druidy jsem měl vždycky v družině i klerika.

Jméno: Bruenor 31. 12. 2014, 18:00:00 delete
e-mail:
 
Mne sa desiatka celkom pacila. Sice cisto turn-based system mi moc nesedel ale celkovo hra mala co ponuknut, aj napriek tomu, ze som ju nedohral kvoly bugu.
Jméno: Yuyana 31. 12. 2014, 17:31:52 delete
e-mail:
 
Vida, první poškozená osoba. Je to skandál.

:-D.
Jméno: StriderCZ 31. 12. 2014, 17:02:10 delete
e-mail:
 
Hrál jsem sedmičku s mnichem...říkal jsem si, nechám ho jako léčitele ... Jenže po zvolení temné strany se z něj stal ninja který z magie neumí skoro nic, ani experta v magii těla
Co se týče desítky. Chvilku mi trvalo, než mi došlo, že na vrcholu majáku je dobré se postavit tak, abych měl sloup za zády, a druhý zásek byl v doupěti loupežníků, kde jsem přehlédl tajnou chodbu.
Jméno: Yuyana 31. 12. 2014, 15:30:58 delete
e-mail:
 
Ono to tak neni jen v recenzích... to vidim na tom zatracenym fóru, jak je tam milion komentářů typu "hrál jsem tu hru deset minut a je uplně příšerná!" :-D. Nebo absurdní výlevy zlosti kvůli prkotinám.

Proč lidi neřeknou "mě se to moc nelíbilo", nebo "jsem zatracená lama a stále chcípám!" :-p. Vážně, lidi najdou ve hře chybu, a místo toho, aby se zasmáli a šli dál... chhh, no nic.

...

Elemire. Kde je tu pořádná přehledná tabulka, kde se dozvim, která profese v mm7 se naučí jakou schopnost na experta/mistra/velmistra. Zvlášť po povíšení, po kterym se některý profese lišej podle zvolený cesty (mnich).

Ts ts. :-D
Jméno: Elemir 31. 12. 2014, 10:19:26 delete
e-mail:
 
Ke čtení recenzí jsem se vrátil zhruba před rokem, abych se podíval, jak šel vývoj her kupředu (do té doby jsem sledoval jen pár určitých her a pomalu se k tomu zase vracím ). Rozčarování přišlo s MMX, kdy jsem si prvně všiml rychlosti, s jakou recenze vycházejí v porovnání s release samotné hry. Když se mi pak dostal do rukou Press Kit, tak bylo jasno.

Řada těch recenzentů neodehrála ani ten a málokdo se namáhal nastrkat do recenze alespoň vlastní obrázky. Pak tomu bouchnou nějakou známku a je hotovo. Pamatuju si, že jsem jednou někde četl (LEVEL?), jak to obvykle chodívalo, kdy hru k recenzi dostal nezaujatý člověk, aby to bylo co nejobjektivnější. Jenomže dneska smolí recenze už kdekdo. Navíc, dneska jak to nemá vidinu masového prodeje, tak se to odbyde jednou stránkou.
Jméno: Yuyana 31. 12. 2014, 08:35:25 delete
e-mail:
 
No já vždycky říkám, že neni nad rozumnou cenu :-D. Och Bože, strašný, vidět ty čísla.

Fakt je, že to, co jsou lidi schopný napsat do článku, nebo dokonce na krabičku hry... to je děs. Jistě, pokud se snažíš pobavit lidi, který to nikdy nebudou hrát, tak v tom případě fajn, ale lidi co to hrajou pak tlučou hlavou o zeď...
Jméno: Elemir 30. 12. 2014, 22:04:16 delete
e-mail:
 
Tyhle kalkulačky už byly opravdu levnější Dost jasně si pamatuju na jeden již neexistující obchod na okrese, který prodával PC a u počítačů byly velmi podobné ceny. Snad jen 486 tam byla v černém provedení za nějakých 45k. 286 si pro změnu pamatuju z Německa, vycházelo to tenkrát na nějakých 20k a mělo to černobílý monitor (mohl to být tak rok 1992).

Ale ještě k tomu článku samotnému. Je pravdou, že když si dneska nějaký z těch časopisů otevřu, tak se tam najdou i ... no, mírně řečeno ... nepřesnosti V Jednom dílu SCORE jsem třeba našel článek o Swords of XEEN, který z toho udělal sedmý díl. Prostě existuje IV, V, WoX je přeci VI a SoX musí být logicky VII Na druhou stranu ty recenze opravdu měly něco do sebe. V dnešní době mě nejvíc vadí ti všemožní kuchtíci, co si recenzi hry pletou s kuchařkou, stejně tak mi vadí pletení politických narážek do recenzí.