Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Elemir 8. 1. 2015, 15:28:06 delete
e-mail:
 
Patch pro 32-bit systémy u MMX neexistuje, tohle bylo čistě na Limbicu. Ono ani tak nejde o to zda-li to ta hra využije, ale v Limbicu si mysleli, že to bude dobrý nápad.
Jméno: Bruenor 8. 1. 2015, 14:50:01 delete
e-mail:
 
Ahoj, prosim ta v tom tvojom video, je co za hru ta adventura s azbukou?
Jméno: Templayer 6. 1. 2015, 22:47:37 delete
e-mail:
 
Nevíte někdo o nějakém patchi na MM10: Legacy pro Windows XP ? Tedy kromě 1.5 a méně? Hra má na Windows XP odebrané nejvyšší grafické nastavení (high) a zvuky. Prý kvůli memory managementu. Což je zhovadilost, zvuky jsou 10 MB swap paměti nanejvýš. Štve mně, že na své sestavě rozjedu Skyrim na maximální detaily, Zaklínače 2 na maximální detaily, ale MM10 jen a střední a ještě částečně beze zvuků. -.- ... přinejhorším si zahraji až teprve se mi někdy bude chtít dualbootnout windows 7, asi pro Shadow of Mordor / Zaklínače 3 / EverQuest Next ...

Jinak jak je tady diskuze o Fantasy, měl bych také příspěvěk - lidé si pletou pojmy Realističnost a Logika. Nejsou synonymní. Někteří lidé (jako například já) požadují ve hrách Logiku, ale nenávidí realističnost. Kdo chce realitu, ať jde ven. Jinak ohledně zbrojí u žen ve fantasy - na kovové bikini se fajn dívá, ale to je jen můj mužský čiře subjektivní názor, plně chápu, že se to Yuyaně nelíbí.

Pokud mně neznáte, tady mám intro pro svůj retro gaming kanál -
https://www.youtube.com/watch?v=0BpsOtrhspw

Zde odkaz na můj videonávod na Might and Magic 8 "vymódovaný" - na začátku vytvořit místo jedné postavy celou družinu ve stylu 6+7, plus přidání hybridizace (takže je možné udělat Temného Elfa Rytíře, apod. Můžete si nacheatovat i boj beze zbraně a beze zbroje za dovednosti, to by se mohlo hodit takovému Dračímu Mágu) - http://www.youtube.com/playlist?list=PL6777C49C758 ...

https://www.youtube.com/playlist?list=PL632B834BA6- 6627C6

Pokud máte zájem, vytvořil jsem názor Retro Gaming kanálu na nejlepší hry od roku ~2005-2014 PRO RETRO HRÁČE (Takže žádné Far Cry 4 ... apod) - https://www.youtube.com/watch?v=Acx3YbXR-Ic

Rád bych poděkoval Elemirovi, že web stále funguje a je stále udržován, moc to pro mně znamená.
Jméno: Elemir 6. 1. 2015, 18:41:54 delete
e-mail:
 
Pokud byste se kdyžtak chtěli přidat, tak na RPGcodex běží hlasování RPG of the Year 2014 Community Vote.

V noci jsem nějakou náhodou narazil na nový zajímavý projekt - Dungeons of Aledorn. Má to docela slušné technické zázemí, akorát když jsem hledal nějaké podrobnější informace, tak jsem byl spíš zklamaný. Ze strany vedoucího projektu mi to přijde jako když kočička s pejskem vařili dort. Podle mě nemá úplně jasno, co vlastně chce stvořit, nicméně nadšení mu nechybí. Zaujala mě hlavně ta kombinace pohledů z první osoby do třetí - explorace s družinou probíhá z vlastního pohledu a v boji se hra přepne do 3rd. Něco jako kdybyste řízly MaM Baldur´s Gate.
Jméno: Elemir 6. 1. 2015, 00:55:18 delete
e-mail:
 
4Ivo: Teď jsem se k tomu teprve dostal, tak to sem vypíchnu ještě jednou. Udělal jsem z toho menší seznam, aby bylo vidět, jak si co vedlo (srovnání s dalšími nominovanými RPG a absolutním vítězem). Jinak zdroj údajů najdete zde.

První číslo je pořadí v žebříčku, následuje název hry a v závorce je počet obdržených hlasů. Každý hlasující mohl zvolit až 6 her.

1. Far Cry 4 (1422)
3. Dragon Age: Inquisition (1209)
12. South Park: Stick of Truth (600)
15. Divinity: Original Sin (408)
17. Wasteland 2 (392)
25. Legend of Grimrock 2 (290)
29. Might & Magic X: Legacy (213)
49. Lords of Xulima (27)

Do určité míry tu máme hrubou představu, jak si MMX asi vedlo v prodejnosti u nás, byť je to stále jen odhad. DAI např. skončilo třetí i na Doupěti. Osobně mě teda mile překvapilo, že se MMX do nominace vůbec dostalo, stejně tak LoX.

Před chvilkou jsem navíc dočetl na Games recenzi na Lords of Xulima. Jdu si udělat kafe a pustit se k sobě do patřičného tématu do rozboru Ne že bych u toho zrovna rostl, ale výhrady k tomu mám.
Jméno: Elemir 5. 1. 2015, 23:07:13 delete
e-mail:
 
Ahoj Keepere, tak o tobě už jsem dlouho neslyšel Zmínku určitě opravím, zrovna koukám, že naposledy to bylo "jen" 130 To už musí ve hře vypadat docela zajímavě.
Jméno: Keeper 5. 1. 2015, 21:01:46 delete
e-mail:
 
Ahoj Elemire za chvilku budeš moct předělat v sekci Crusaders of might and magic zmínku o mě zase jsem to rozjel a už jsem s Drakem na levelu 300
Jméno: Elemir 5. 1. 2015, 19:16:01 delete
e-mail:
 
Holomci jsou to ...

I když, docela mě překvapuje, že jsem takhle vysoko. Ale tak u mě máš menu zase zdarma
Jméno: Yuyana 5. 1. 2015, 17:09:40 delete
e-mail:
 
Elemire, ta libanonská restaurace El Emir tě ve vyhledávači stále předbíhá... Co to sakra má znamenat :-D.
Jméno: Ivo 4. 1. 2015, 17:21:38 delete
e-mail:
 
Abych upřesnil šlo o hlasování - anketu na tom webu .
Jméno: Ivo 4. 1. 2015, 17:20:37 delete
e-mail:
 
Na Bonus webu zveřejnily hru roku Far Cry 4.
3 místo Dragon Age: Inquisition .
Asi na 29 místě Might & Magic X: Legacy
Jméno: Yuyana 4. 1. 2015, 14:06:54 delete
e-mail:
 
Tak. Dneska jsem dělala nějaký daily questy ve WoWku. Takhle běhám se dvouma postavama naráz, měla jsem svýho feral druida a k němu retri/holy paladina, běhám, běhám, a po chvíli mi došlo... že vypadám jako idiot. Vážně, před lety na TBCčku to nevypadalo jako blbej nápad, ale teď? Taková hloupá shoda okolností...

Chudák můj paladin se jmenuje Anders. A běhá po questový zóně s mouratou kočičkou. Stydim se za něj :-D. (A to lidi ještě nevěděj o tom "Glyph of Vengeance"...
Jméno: flash 4. 1. 2015, 11:44:35 delete
e-mail:
 
Me zapadni fantasy prijde ze ma celkem dane mantinely, jsou věci přes které tvurci nejdou, protože vedi ze to uz je proste moc, a hraci/diváci/ctenari by je nezkousli(staci vzpomenout na ohlas kolem sci-fi casti u starsich MM).U japonských rpg zadny mantinely nejsou, klidne michaj draky, lety do vesmiru, romance robota a elfa a je jim to jedno..funguje jim to dobře
Jméno: Yuyana 3. 1. 2015, 12:53:00 delete
e-mail:
 
Ty jsi to možná myslel trochu jinak, a možná líp... Bohužel, velká část lidí to používá ke shazování argumentů ostatních. Zrovna na tu pasáž o zbrojích pro ženy jsem zatraceně alergická. Fakt je, že je to jeden z důvodů, proč bych za ženskou nikdy nehrála.

Sáákra, ale je to prima, když na mě tvůrci her myslej, a dávaj mi do hry sympatický chlapy na romancování :-D. Jsou hooodný.
...
Abych řekla pravdu, černochy a asiaty jsem nepočítala... takže nemůžu zcela zodpovědně odpovědět... ale na žádný si nevzpomínám :-D.

Obecně asiati moc neexistujou... černochy člověk ještě v televizi a ve hrách vídá, ale asiati? Myslim, že většina her co znám, a co má větší svět, má nějakej stát/ostrov/něco, kde žijou černoši. Asiati maj smůlu :-D.
Jméno: Elemir 3. 1. 2015, 11:32:27 delete
e-mail:
 
4Yuyana: Já to myslel spíš trochu jinak, ale je fakt, že za argument fantasy se dá schovat cokoliv. Ráno jsem shodou okolností zrovna uvažoval nad tím, kolik černochů nebo asiatů vlastně hrálo v Pánovi Prstenů?

4StriderCZ: Na warriora je to z počátku tuhé, zlom nastane od třetího aktu. Je to hodně o chození po mapě a hledání místa, kudy už to půjde a kudy ještě ne. Akorát je škoda, že zlom nastane zrovna v době, kdy už toho budeš mít dost za sebou Level od toho restartu taky kupuju, sice ne tak parvidelně, ale taky kvůli těm článkům a úvahám. Recenze mi tam přijdou víceméně navíc.
Jméno: Yuyana 3. 1. 2015, 08:46:47 delete
e-mail:
 
Oni jsou kanaďani :-p. Každopádně... snažej se promítat reálný věci do fantasy? Co to je za formulaci :-D. Promiň, ale 99% fantasy, co jsem kdy viděla, je ve smyslu nějakejch... vztahů. To, že najednou nemusej bejt všechny vztahy striktně hetero... už snad neni takový drama :-D. Ne, ne, dělají to dobře.

Stejně je to zajímavej argument, leč velmi často používanej. "Je to fantasy, bla bla bla." Už jsem to viděla použítý proti všem možnejm i nemožnejm menšinám a taky proti realistickejm zbrojím u ženskejch postav. Musim říct, že se mi to hodně nelíbí.

Ano, je to fantasy. Zabila jsem kopec démonů, draků a dalších potvor. Moje postava střílí blesky z tyčky. Je homosexuální nekromant málo "fantasy"? Kdo sakra určuje, který reálný věci směj ve fantasy bejt, a který ne? Jo, jo, autor danýho fantasy. A ten... je v tomhle případě gay :-D.
Jméno: StriderCZ 3. 1. 2015, 00:58:06 delete
e-mail:
 
Tak co se týče recenzí... ty už nesleduji mnoho let. Když mně zajímá nějaká hra, pak v současné době skouknu youbude s příšným gameplayem, popřípadě recenzi typu Indiana a jiné. Z nových her ale sporo nic nehraji, takže recenze moc nežeru.
Jinak Level po restartu si kupuji, byť je první časopisy byly zajímavější, než poslední díly. Ale i tak, za 100 kč /měsíc beru časopis s několika články o starších hrách a několik úvah o herním průmyslu jako dobrou investici.
Jinak MM X jsem rozehrál s novou partou, bo jsem udělal několik chybek, a v soubojích dosávám strašně na prdel. Ale hra mně šíleně bavím, a nyní mám partu barbar Conan, Strider jakožto trpaslík- hybrid, Celeborn- driud, a Galadriel- lidský mág.
Jméno: Elemir 2. 1. 2015, 22:51:58 delete
e-mail:
 
Rozšíření webu je jednou z variant, ale Xulima mě zaujala hlavně kvůli té příbuznosti. Určitě tu mám ještě dost práce se staršími díly MM, takže ono to zas tak žhavé nebude. I když jeden čas jsem uvažoval pustit se i do Wizardry, ovšem to už by bylo opravdu moc velké sousto

U těch recenzí k DAI si vlastně vybavuju nějaké narážky na gaye apod. Je fakt, že Evropa se k tomuto taky staví poněkud jinak než amíci. Byť je zajímavé, jak si někteří lidé snaží promítat stále reálné věci z našeho světa do fantasy světa.

Mě právě docela chybí ten starý styl recenzí, kdy se recenze na očekávaný titul roztáhla i přes několik stran časopisu a měla co nabídnout. Dneska mi to opravdu přijde dost uniformní, jak píše flash. V tomhle se mi třeba líbí recenze na RPGCodex, kde to píše opravdu někdo, kdo to hrál.
Jméno: flash 2. 1. 2015, 21:28:01 delete
e-mail:
 
Koukam ze se ze striktne Might and Magic stranek zacina stavat pomaloučku a polehoučku multi rpg web
Samozrejme nic proti, Xulimu mam v poradniku. Jen opatrne Elemire, taky by mohlo dojit na to ze z toho tady budes mit praci na plnej uvazek, s jídlem roste chut a tak dále, znas to

Jinak k tem recenzim, dneska pisou recenze stylem srovnavacim, to bylo tamhle, tohle jsem videl tuhle. A další priznacna věc je to ze 95% recenzi je jen subjektivni/osobní názor, málokdo dneska ma cas a chut napsat recenzi takzvane globalne, aby si clovek skutecne dokazal udelat názor a predsatavu.Pac to da asi tak 10x vic práce to tak napsat.
Jméno: Yuyana 2. 1. 2015, 14:00:49 delete
e-mail:
 
Víš... tak jsem nad tim uvažovala, a to, že recenze začíná monologem o špindíře a jídle je sice blbý, ale alespoň to neni jedna z těch, co maj rudý palcový titulky GAY GAY GAY... :-D Já raději nečetla nic a nikde, protože ten cirkus okolo byl poněkud nechutnej.