Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Elemir 12. 1. 2015, 21:45:13 delete
e-mail:
 
Je zajímavé, kam se za ta léta diskuse PC vs konzole posunuly. Vzpomínám si na rok 2002, kdy jsme si do konzolistů rádi šťouchli kvůli mizernému výkonu a žánrům, které jsou na tom normálně nehratelné (japonce záměrně vynechávám ). Dneska jsme s novými next-gen konzolemi zase u mizerného výkonu a navíc se ergonomie her začíná tvořit primárně podle nich ...

Nemyslím si, že zjednodušování her je tu díky konzolím, to je bohužel už pár let obecný trend. Konzole mu jen lépe vyhovují. Je to podobné jako s mobilními zařízeními. Je to trh, který má slušnou poptávku a na to distributoři slyší. Obdivuji právě proto studia, která se PC-only titulů nebojí a dále je tvoří a teď nemyslím jen nezávislá studia. Musíme se smířit s tím, že lezeme do menšiny, kvůli které ta velká studia už tvořit nebudou, pro nás tu zbývá IndieGoGo, Kickstarter apod. Obzvláště pokud jde např. jako u mě o dungeony.

4Půlskřet Cooldžej: Hot-seat je jasný, u Heroes to byla povinnost
Jméno: JCMurphy 12. 1. 2015, 19:01:55 delete
e-mail:
 
Tekken 3 jsem s přehledem hrál i na starým noťasu... na čtyřku to tenkrát nestačilo, ale zkusit bych to mohl
Jméno: Templayer 12. 1. 2015, 18:25:39 delete
e-mail:
 
Ještě jsem pozapomněl - někdo tady říkal, že konzole jsou lepší proto, protože si stačí lehnout do gauče a hrát na televizi s pohodlným ovladačem -

Nic proti, ale ... já u PC ležím na gauči, počítač lze připojit k jakékoliv televizi (včetně velmi starých) pokud máte aspoň základní znalosti a do svého PC mám připojený Playstation 2 ovladač pro hry, které se na něm lépe hrají. (Také jsem schopen emulovat PS1 a PS2 hry a to 100%, tzn. 100% stejná grafická kvalita i rychlost. Používám hlavně pro exklusivní hry, jako třebas Tenchu: Wrath of Heaven, Tekken 4, Mortal Kombat: Armageddon atd.)

Také jsme jednou uspořádali Turnaj v Tekken 3+4 na mém počítači, vše jsem nahrával -
tady je krátký sestřih posledních ran -
http://www.youtube.com/watch?v=EGVQwLIhCoM ...

A zde je úplný seznam videí (omlouvám se za zhoršenou kvalitu zvuku) -
http://www.youtube.com/playlist?list=PLYl6bTZe5Zy5 ...
Jméno: Templayer 12. 1. 2015, 18:10:45 delete
e-mail:
 
From Elemir:
"Akorát nerozumím té větě: "a Heroes 2+3 jsou u mně až na třetím místě (právě mi vždy vadilo, že hrdina na boj jen čumí a občas hodí nějaké to kouzlo ... jsem celý život zvyklý na Might and Magic původní série a tam se takto hrdinové nechovají ...". Jakou původní sérii máš na mysli? V Heroes se hrdina začal aktivně účastnit boje až ve čtvrtém díle."

Tím jsem myslel, že původní Might and Magic je originální původní série a Heroesy jsou spinoff série. Byl jsem zvyklý na to, že se z M&M hrdinové účastní boje přímo a proto mi vadilo na Heroes 1-3, že hrdinové jen stojí v pozadí a občas hodí nějaké kouzlo. Čtyřka to udělala správně (tedy, subjektivně dle mého vkusu). V Pětce už třeba narozdíl od čtyřky nešlo mít ve družině kromě jednoho hrdiny a monster dalšího hrdinu.


Pro ostatní:
Konzole jsou hnus. V dnešním světě se vše mainstreamuje tak, aby to bylo pro každého - včetně šestiletých dětí a 70letých babiček. Takže zjednodušovat, zjednodušovat a zjednodušovat až do debility. Jak jsem ukázal ve videu s mým názorem na nejlepší moderní hry (2005-2014) dle RETRO perspektivy (=komplexní, ne-střílečky apod.), který je o mé dva příspěvky níže.
Jinak ohledně konzolí ještě - vyrobil jsem video, kde porovnávám moderní konzole (Xbox 1, PS4, WiiU, Amazon FireTV a další) - jsem elektrotechnik - a třeba Amazon FireTV (který jede z jádra v podstatě upraveného tabletu, proto má extrémně nízkou cenu) z toho vyšel velmi dobře. Pokud bych je měl objektivně (a bez PC) ohodnotit, tak - 1. Pro bohaté lidi PS4, 2. Pro středně movité Wii U a pro chudé Amazon FireTV. Video je zde:
http://www.youtube.com/watch?v=HporiyFCDqs ...
Jméno: Půlskřet Cooldžej 12. 1. 2015, 11:39:37 delete
e-mail:
 
to Yuyana: Přes net je to o ničem, víc než polovinu zábavy tvoří ten přímej kontakt, není nad to pozorovat v hot-seatu, jak armáda černých draků drtí protihráčovi hobity

Nicméně se zbytkem se plně ztotožňuju.
Jméno: Yuyana 11. 1. 2015, 21:43:34 delete
e-mail:
 
Aha. To by mě nikdy nenapadlo, když my jezdili na víkend pryč, tak to nebylo s konzolema :-D. To přeci nemá význam někam jet, když u hry můžu sedět i doma :-D. Vážně, ostatní se ke mě připojej přes net a je to vyřešený, kam bych jezdila :-D.

Každopádně já jsem notebookař, právě kvůli přenosnosti. Hraju hry celkem dost, ale neni to jediný, co dělám. Já nevim, jak to dělaj ostatní lidi, ale já ten zatracenej počítač potřebuju, je to taková šikovná sranda.
Jméno: Ivo 11. 1. 2015, 20:21:54 delete
e-mail:
 
Někdy to může být i o velikosti .
V některých případech se velikost může vadit př převoze.
Když se jede někam "ven" ne víkend.
Ne každé auto je tak velké ,aby se do něho vlezlo pc.
Když není notebook nebo ty nové klony .
Jméno: Yuyana 11. 1. 2015, 19:37:51 delete
e-mail:
 
No jo, míň funkcí, menši cena :-D. Ale to je jako kupovat laciný jídlo nacpaný vodou a lacinou pšeničnou moukou :-D. A fakt je, že to lidi dělaj. Takže se neni čemu divit.
Jméno: Půlskřet Cooldžej 11. 1. 2015, 19:07:20 delete
e-mail:
 
Konzole obdobných parametrů co počítač je výrazně levnější. Je taky skladnější a mobilnější.

Já bych si teda nikdy žádnou nepořídil, mimochodem proto, že musím mít stejně kvalitní PC kvůli práci, ale podle mě stejně ergonomii klávesnice + myš nemůže nic nahradit.
Jméno: Adam23 11. 1. 2015, 18:35:08 delete
e-mail:
 
GTAčkoV konečně snad na PC letos, když už jsme u tématu
Koupim bratrovi, já tyhle brutality nehraju
Jméno: Yuyana 11. 1. 2015, 15:02:52 delete
e-mail:
 
Já teda nevim, jak hraješ hopsačky ty, ale JÁ u toho zatracenýho PCčka LEŽIM V POSTELI. Je to tak pohodlný, že to víc ani neni možný, válim se tu na polštářích, a absolutně v klidu. Klávesnice je super, člověk má nataženou ruku, nemusí nic držet, žádná křeč :-D. A jak už jsem řekla, ovladač stojí pár korun a připojit k počítači se dá taky... :-D

Prostě konzole nedávaj smysl, počítače maj všechno :-D. Vidim jen výhody. Ano, něktrý hry se dělaj jen pro konzole. A je to dementní, ale to neni chyba počítačů.
Jméno: Ivo 11. 1. 2015, 14:59:50 delete
e-mail:
 
Soused v paneláku hraje hry na konzoly .
Ale koupil si počítač protože na té konzoly měl internet ,ale nešli sledovat filmy a další věci .Ale místo monitoru používá LCD televizi .
Nebo je to model co se dá použít pro oba způsoby .
Jméno: StriderCZ 11. 1. 2015, 14:22:23 delete
e-mail:
 
Co se týče konzolí...nejsem fanda konzolí, ale některé hry jsou na konzolích prostě lepší, než na PC.
Třeba série Ratchet and Clanc, ta prostě nemá chybu- 3D arkády- hopsačky se na konzoli s velkou televizí a dobrým ovladačem ( v pohodlém křesle) hrají jedna báseň.
Taky jsem hrál Borderlands na PS3, a to komplikované ovládání mi herní zážitek znásobilo.

Jinak ale preferuji PC, prostě žádná konzole nedokáže nahradit tak triviální věc, jako je počítačová myš.
Jméno: StriderCZ 11. 1. 2015, 14:18:30 delete
e-mail:
 
Co se týče konzolí... N
Jméno: Yuyana 11. 1. 2015, 14:00:49 delete
e-mail:
 
Jistě, jistě, konzole sypou, to vim. Jen to nechápu. Je to přeci blbost. Koukněte, já jsem logickej člověk. Mám počítač, a mám hry na něj. Mám přístup k módům, pohodlný způsoby ovládání (a ten pitomej konzoloidní ovladač si můžu připojit taky, kdybych měla nějakou akutní potřebu - což nemám) a můžu dělat spoustu dalších věcí, počítače jsou všemocný. Nevidim smysl v tom vrážet další peníze do nějaký konzole.

A taky nemám televizi.
Jméno: Elemir 11. 1. 2015, 10:11:19 delete
e-mail:
 
Není zač.
Jméno: StriderCZ 11. 1. 2015, 08:29:45 delete
e-mail:
 
Elemire díky za recenzi... až dohraji MMX a LoG II, tak se postím do Xulimy.
Jméno: Půlskřet Cooldžej 11. 1. 2015, 02:48:30 delete
e-mail:
 
To je velmi prosté milý Watsone. Hry z konzolí jednoduše mnohem líp sypou. PC se pomalu ale jistě odsouvá z herního trhu pryč a zůstává jen jako pracovní nástroj, bohužel.

Spíš mě tak nějak děsí kam to směřuje. Hry mi připadají (až na výjimky) čím dál ořezanější a zjednodušený, aby líp uspokojovali poptávku mainstreamové společnosti (asi něco jako zprávy na nově). Řekl bych, že na rozhraní mezi uměleckým dílem a něčím co slouží jenom k tomu, aby to přinášelo zisk, se hry čím dál víc přiklánějí právě k tomu druhýmu. Vůbec globálně mám pocit, že vše se strašně zjednodušuje a podřizuje až příliš primárně zisku. Když vidím např. ty dnešní pohádky pro malý děcka, tak se nemůžu ubránit zamyšlení nad tím, že za mého mládí to snad tak hrozně stupidní nebylo (při snaze o veškerou objektivitu). U her mi to připadá podobné - vyprázdnění obsahu na úkor masovosti a formy.
Jméno: Yuyana 11. 1. 2015, 00:13:22 delete
e-mail:
 
Fííí, další den, kdy jsem se sprostě ulejvala a kecala s nějakym cizim warem ve wowku :-D. Ani jsem nehrála, jen jsem seděla na zadku a psala. Jde to se mnou z kopce. Mám takovou náladu, asi se dnes upíšu do bezvědomí :-D.
Jméno: Ivo 10. 1. 2015, 21:48:06 delete
e-mail:
 
Já ty Heroes moc nehrál . Asi 2-3 dny 4 nebo 5 sérii. Hlavně se mě nelíbilo , že některé jednotky byly moc "slabé" .1 skupina 40 bojovníků 1 rána od nepřítele a byl konec.
Ale co sem slyšel tak "nejlepší " měla být 3.
Takže sem zůstal u jen u "klasických MAM ".