Když to teď po sobě čtu, tak se musím smát. Nikdy jsem se nepovažoval ohledně dungeonů za hardcore hráče, moje období začalo o něco později, řadu klasik znám jen podle jména a vůbec si nedělám iluze, že se ke všemu dostanu. Přesto se i ta moje herní generace dostala do stejného bodu. Víte, co má krabička Might and Magic (jedničky) na sobě napsáno? A Fantasy Role-Playing Simulation.
Od té doby jsme si vymysleli spoustu škatulek, kam hry řadit (nejen v rámci RPG) a možná je ten dnešek nakonec logickým výsledkem evoluce a redefinice žánru. Bojovat se s tím nedá, buďto se to ukáže jako slepá větev, nebo je to prostě jasný obrázek budoucnosti a nezbyde, než se s tím smířit.
4Templayer: Tomu se říká Free-to-Play. Jednoduchá, ale geniální myšlenka. Dalo by se to připodobnit počátkům tvorby WWW, kdy každý kus byl originál. Pak někoho napadlo, že na ten originál se vynakládá moc peněz, takže je nižší zisk. Přišlo se na to, že udělat dobrý podvozek je lepší, stojí to sice čas a peníze, ale pak se na tom dá stavit ... je přeci jedno, že výsledky si mohou být podobné jako vejce vejci. Základem je, že uživatele natolik ukolíbáme, že už si sami nebudou umět poradit a pak jim budem prostě prodávat svoje služby. V případě her = nechceš čekat? Tak zaplať! Tvůrci 3D enginů na to přišli také, že je lepší engine licencovat, než se zároveň pokoušet tvořit i hry ... to ať přeci dělají jiní a vůbec, ať to dělá komunita, to je výborná reklama a hlavně zdarma. |