Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Templayer 14. 1. 2015, 01:17:24 delete
e-mail:
 
Jméno: Yuyana 14. 1. 2015, 00:52:58 delete
e-mail:
 
Tak... mě je to fuk, že jo... já o něm nemluvim nijak často :-D. Občas zmínim, že jsem byla online, ale jestli to vadí, tak já už to dělat nebudu :-D.
Jméno: Templayer 14. 1. 2015, 00:17:23 delete
e-mail:
 
From Elemir:
"Každopádně tímto diskusi na téma MMO ukončuji a pro příště promazávám."

Takže Yuyana už se nesmí bavit o WoWku?
Jméno: Templayer 14. 1. 2015, 00:09:11 delete
e-mail:
 
From Elemir:
"Stejně tak by ti to někdo mohl vrátit na tom tvém přehledu nej her od 2005. "

Proč? Nechápu. Žádné MMO tam není. A titul videa je MŮJ seznam nejlepších her roku ~2005-2014.
Jméno: Yuyana 14. 1. 2015, 00:08:54 delete
e-mail:
 
Nope. Pokrok půjde dopředu a konzole a počítače pochopěj, že jsou v zásadě to samý, daj to zase dohromady, a budou všichni společně šťastný. Neni to romantický?

Varianta B, lidi nikdy nedostanou rozum a všichni tu umřeme. Vyberte si, kterej žánr vám vyhovuje líp :-p.
Jméno: Elemir 13. 1. 2015, 22:43:18 delete
e-mail:
 
Digitální prodej určitě nebude zanedbatelný. Já třeba ty krabicovky ještě kupuju, ale dneska už ty krabičky nenabízí nic navíc (vyjma nějakých speciálních edicí) a do toho ti ještě skočí povinná registrace v nějakém klientu. To je pak jednodušší to koupit rovnou digitálně.

Výkon a možnosti PC už jako argument pro nestačí, to je jasné, sílící tlak uživatelů PC taky slábne a je to vidět. Konzolím minulý rok prošlo i několik problémů s nedostatečným výkonem a to už o něčem svědčí. Na druhou stranu z mého pohledu nebylo o co stát Těžko říci, jak moc tím ještě míchá pirátství. Zániku her pro PC se ale nebojím, minimálně menší studia nepůjdou do poplatků za příslušné kity pro portace.
Jméno: Yuyana 13. 1. 2015, 22:21:44 delete
e-mail:
 
Zrovna u DA série je pak super, jak choděj konzoláři bulet na fórum, protože nemaj módy. Je to jejich blbost. Oni zvolili konzoli.

Tady nejde o válku, ale o to, že pak hry musej vyhovovat asi tak miliardě různejch konzolí a druhý miliardě hardwarovejch kombinací a na všem to musí bejt ovladatelný... a to jsme pak v pr...čicích, že jo. Pak to někomu nefunguje, nebo je to ovladatelný jen tak jako napůl...
Jméno: flash 13. 1. 2015, 21:20:22 delete
e-mail:
 
Jen bych podoktnul k tem konzolim. Z vlastní zkusenosti muzu rict ze prodeje krabicových her jasne vedou konzole.na 30 prodanych her pro konzole pripada tak jedna pro pc, takze není divu ze vyvojari svoje hry prizpusobuji prave konzolim. Samozrejme PC oblast dost ozivuje digitalni prodej, ale myslim ze to porad nestaci na to aby hlavni svetovi vyvojari brali PC jako hlavni platformu.
urcite to skoda je, protože PC uz samo o sobe nabízí daleko vetsi prostor pro tvorbu her. Paradoxne to je i trochu omezeni diky nejednotnosti hardwaru.
ja osobne hraju na vsem, a nejakym válkam PC vs konzole se spis smeju. Ale fakt je ten ze asi nejvic casu jsme stravil prave u nejake hry na konzole, holt mam rad japonsky rpg, ale třeba by me nikdy nenapadlo hrat třeba DA:I na konzoli
Jméno: Elemir 13. 1. 2015, 19:11:50 delete
e-mail:
 
Já jsem nikdy za žádné MMO neplatil měsíční splátky a nedokáži si představit, že bych bral někoho takového, kdo tak činí, vážně. To nebylo zrovna moc rozvážné konstatování Stejně tak by ti to někdo mohl vrátit na tom tvém přehledu nej her od 2005.

Každopádně tímto diskusi na téma MMO ukončuji a pro příště promazávám.
Jméno: Templayer 13. 1. 2015, 17:09:30 delete
e-mail:
 
Ježiši ... tak znova.

Opravdový free to play je komplet zadarmo. Komplet. Přestaňte si to plést s jinými.

Yuana - No právě že ne. Na opravdový Free-to-play peníze nepotřebuješ. 0 Kč. (To, že tvůrci svůj titul mylně označují free-to-play je už věc druhá)

@Elemir

"Pokud rozbití kostičky trvá 24 hodin nebo ihned za platbu, pak je to podle mě spíše typická ukázka f2p."

Niet, pay to play - protože těch kostiček máš stovky a můžeš po jedné nebo po dvou ...

Každý klacky pod nohy nehází, jsou i hry, kde je jsou za reálné peníze placeny třeba jen vizuální doplňky (křídla na záda (bez funkce), aneb ArchLord apodobně)


Já jsem nikdy za žádné MMO neplatil měsíční splátky a nedokáži si představit, že bych bral někoho takového, kdo tak činí, vážně. Na PC hraji tak jednou dvakrát do měsíce, takže kvůli těch pár hodinám platit? Ble. Jednou zaplatit a dost, nebo vůbec. Lidi by si to taky tak měli udělat.

Tady máte správné vysvětlení ze strany South Parku
https://www.youtube.com/watch?v=5CbWr0zO7Ac
Jméno: Elemir 13. 1. 2015, 12:05:02 delete
e-mail:
 
Taky si myslím, určitě bych mezi těmi termíny příliš nerozlišoval. Free-to-play musí být z principu dohratelné i bez placení. Dostaneš komplet hru, akorát ti v průběhu hraní nahází pod nohy různé klacky, které tě po čase nutí nějakou tu stokorunu utratit, jinak tě čeká zdlouhavý "zážitek". Freemium ti nabídne nějaký osekaný základ a k tomu placený bonusový obsah (ostatně v tomhle modelu budou dostupná i Windows 10 - platit se bude za služby typu vzdálené úložiště atd.).

Pokud rozbití kostičky trvá 24 hodin nebo ihned za platbu, pak je to podle mě spíše typická ukázka f2p. Ale jak už jsem psal na začátku, odlišovat to nemá smysl, protože co tak čtu, dost her mi přijde právě jako kombinace všech možných technik, respektive mnohde je to různě zmršené. Jednou na tohle téma byl hezký článek v LEVELu. Lidi nakonec přijdou na to, že pevné měsíční poplatky jsou stále dobrou volbou, protože člověk alespoň dopředu ví, co za ty peníze dostane.
Jméno: Yuyana 13. 1. 2015, 01:40:17 delete
e-mail:
 
Aneb miliarda různejch pojmů pro způsoby, jak tahat z lidí prachy :-D.
Jméno: Templayer 13. 1. 2015, 01:07:51 delete
e-mail:
 
@Elemir
DK3 není Free-to-play, ale freemium. To jsou dva rozdílné pojmy. Opravdový free-to-play je třebas DC Universe Online (na to žádný hate prosím, prozatím s přehledem nejlepší scifi MMORPG na trhu).
Free-to-play - Zdarma ke hraní
Fee-to-play - za poplatek za hraní
Pay-to-win - Je nutné zaplatit, aby byl hráč dobrý (aneb pro snoby)
Pay-to-play - hraní za měsíční peníze.
Freemium - Zdánlivě zdarma, ale je nutné (minimálně po čase) začít platit částky, jinak nelze pokračovat.
Jméno: Yuyana 13. 1. 2015, 00:18:58 delete
e-mail:
 
I kdyby utratili míň, tak to často vrazej do hry, která za výslednou částku opravdu nestojí.
Jméno: Elemir 12. 1. 2015, 23:37:37 delete
e-mail:
 
Ano, protože řadě lidí nedojde, že na těch mikrotransakcích nakonec utratí více. Pro ně je to jen malá částka "jednou" za čas. Na to chce mít už docela silnou vůli, uvědomit si to a zarazit to. Pokud to tedy vývojáři implementují dost šikovně, mají vystaráno. A pokud jeden koncept přestane vydělávat, uděláme jiný, podvozek přeci máme a na nový obsah už jsme si vydělali, takže vlastně o nic nepřijdeme Vždycky mě to přišlo jako nesmysl, ale očividně to funguje.
Jméno: Yuyana 12. 1. 2015, 23:26:26 delete
e-mail:
 
Ono je snazší tahat z lidí peníze po nenápadnejch malejch částkách, co? Osobně radši zaplatim litr za slušnou hru, než živit tyhle šmejdy.
Možná to ostatnim stojí za to... mě ne.
Jméno: Elemir 12. 1. 2015, 23:23:21 delete
e-mail:
 
Když to teď po sobě čtu, tak se musím smát. Nikdy jsem se nepovažoval ohledně dungeonů za hardcore hráče, moje období začalo o něco později, řadu klasik znám jen podle jména a vůbec si nedělám iluze, že se ke všemu dostanu. Přesto se i ta moje herní generace dostala do stejného bodu. Víte, co má krabička Might and Magic (jedničky) na sobě napsáno? A Fantasy Role-Playing Simulation.

Od té doby jsme si vymysleli spoustu škatulek, kam hry řadit (nejen v rámci RPG) a možná je ten dnešek nakonec logickým výsledkem evoluce a redefinice žánru. Bojovat se s tím nedá, buďto se to ukáže jako slepá větev, nebo je to prostě jasný obrázek budoucnosti a nezbyde, než se s tím smířit.

4Templayer: Tomu se říká Free-to-Play. Jednoduchá, ale geniální myšlenka. Dalo by se to připodobnit počátkům tvorby WWW, kdy každý kus byl originál. Pak někoho napadlo, že na ten originál se vynakládá moc peněz, takže je nižší zisk. Přišlo se na to, že udělat dobrý podvozek je lepší, stojí to sice čas a peníze, ale pak se na tom dá stavit ... je přeci jedno, že výsledky si mohou být podobné jako vejce vejci. Základem je, že uživatele natolik ukolíbáme, že už si sami nebudou umět poradit a pak jim budem prostě prodávat svoje služby. V případě her = nechceš čekat? Tak zaplať! Tvůrci 3D enginů na to přišli také, že je lepší engine licencovat, než se zároveň pokoušet tvořit i hry ... to ať přeci dělají jiní a vůbec, ať to dělá komunita, to je výborná reklama a hlavně zdarma.
Jméno: Templayer 12. 1. 2015, 22:08:07 delete
e-mail:
 
*zprznit
Jméno: Templayer 12. 1. 2015, 22:05:38 delete
e-mail:
 
@Elemir

Ano, tablety a mobilíčky - na zabití. Hry seslátané během pár minut. Třeba Dungeon Keeper 3 - na mobily, chcete rozbít zeď? Trvá to 24 hodin. A nebo to můžete zrychlit - jednu kostku zdi za ekvivalent dva a půl dolarů - to je teď kolik, 50 Kč? Jako WTF. Takhle zprvnit jednu z her mého dětství.

Youtube mně pěkně sere se svými úpravami pro mobilní zařízení. Kdysi mi přidání mých vlastních titulků do videí trvalo tak 5 vteřin. Teď to trvá déle jak 5 minut, protože se musím prokousat asi sedmi okny určenými pro tablety s windows 8 (FUJ). A dostat se do sekce Má videa nebo Mé odběry? To je tak pomalé, že je jednoduší do syntaxe URL napsat my_videos nebo subscriptions.
Jméno: Templayer 12. 1. 2015, 21:49:29 delete
e-mail:
 
Je docela vtipné, že Tekken pětka jde na PS2 emulátoru lépe, jak čtyřka, kvůli lepšímu použití komprese. Trvalo mi asi 7 hodin, než jsem dal čtyřku dokupy. A když se mi to koněčně povedlo rozjet tak, aby to šlo krásně pravidelně a bez rychlostních hacků, tak jsem přišel na to, že nemůžu nahrávat do videí bez toho, aby se to sekalo, takže jsem je nakonec stejně musel použít.