Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Elemir 22. 1. 2015, 21:13:36 delete
e-mail:
 
Takže namísto toho, aby hru vybalancovali, tak udělali jen to, po čem skučelo to rádoby tvrdé jádro Tohle z bety nikdy nevyleze.
Jméno: JCMurphy 21. 1. 2015, 23:48:34 delete
e-mail:
 
Tak v Heroes Online dali další patch, kde znatelně vylepšili hrdiny zaměřený na sílu tím, že dostanou na lvl 22 druhej tah a můžou mít v boji víc jednotek
Jméno: Elemir 21. 1. 2015, 13:54:25 delete
e-mail:
 
Na Morrowind v tomhle taky rád vzpomínám a zrovna v něm bych to dřevěné uhlí pochopil - způsob, jak snížit negativní efekt letvaru. Je to prostě fantasy a tak to i beru. Jinak jak píšeš, není nic jednoduššího, než si lektvar koupit

To konkrétní provedení v tom raději nehodnotím, je to jen ukázka určité mechaniky, takže pokud bych to měl brát do detailu, tak bych rostl už u toho způsobu ohřevu a že to bublá jak bahenní koupel Stejně tak by mě zajímalo, kde chudá bylinkářka nashromáždila skleněné flaštičky Čím víc to nemá být fantasy, tím víc si myslím, že to fantasy je

Horničina a kovářství mě bavilo ve Skyrimu, stejně tak kovářství v Gothicu. Máš možnost si vybrat, jestli se tím zabývat chceš nebo nechceš. Musí to prostě do toho světa zapadnout a nesmí to působit jako vata a musí to být víceméně volitelné. Jakmile mě do toho hra začně tlačit, je něco špatně. WoWko je piplané haldu let, to je halda let zkušeností a to se musí někde projevit. A to je právě ono, Blizzard a Bethesda mají z čeho vycházet. Bohužel, to věčné přizpůsobování je taky chyba, ale to už je zas jiná kapitola.
Jméno: Yuyana 20. 1. 2015, 22:32:09 delete
e-mail:
 
Jistě, namíchat lektvar na quest může bejt zajímavý. Ale míchat každej protijed timhle způsobem? Osobně půjdu za vendorem a koupim si stack, neni to logičtější? :-D

Navíc mě trochu vyděsilo, jak slil celej kotlík tý vařící tekutiny do tý skleněný flaštičky, kterou držel v ruce :-D. Au au au. Doufám, že má ta extradimenzionální flaštička nějaký zabezpečení proti popáleninám :-D.

Alchemku jsem mohla třeba v Morrowindu, nebo ve WoWku, kde prostě natrhám kytky, nakoupim flaštičky, zadám příkaz a jdu si číst :-D.

Vemte si třeba... třeba mě. Já celkem ráda lítám ve wowku a těžim. To je vyloženě relax. Mám natěžený takový miliony rudy... Prostě já mám občas ráda nějakou uklidňující leč produktivní činnost. Mě jen tak něco nenudí. Ale občas mlátim hlavou o zeď, když vidim, kolik pomalejch a zbytečnejch pohybů moje postava vykonává. Ne ve WoWku. To je velmi rozumná hra. Byla.
Jméno: Elemir 20. 1. 2015, 21:30:03 delete
e-mail:
 
Právě, kdyby to tam naházel hned všechno najednou, tak je výsledek stejný Je to zbytečnost. Prostě se postavím ke stolu a namíchám, na co mám recept ... ostatně ono i tohle "zjednodušení" tam prý nakonec má být. Hlavně se nikdo nebude rýpat v těch nesmyslech kolem. Zažitek to nekazí a alespoň nemám pocit, že tu někdo zbytečně natahuje herní dobu.

Rutina mi taky už úplně nevyhovuje, ale třeba ten příklad z Witchera 2 byl docela osvěžením. Zaujalo mě to, pamatuju si to a nebylo toho moc To je nevýhoda open world, po čase se řada věcí stane rutinou a pak záleží na tom, jestli je to i po 101 zábavné. Občas se přistihnu, že některé činnosti už nedělám, protože mě nebaví ... u Thiefa by tenhle přístup asi nebyl to pravé ořechové
Jméno: Yuyana 20. 1. 2015, 20:31:13 delete
e-mail:
 
Já nejsem axpert na alchemku, takže nevim :-D. Já byla ve hrách tradičně kovář, takže s coalem nemám potíže :-D. Jen mě zarazilo, jak musíš po všem sáhnout a pomalinku přidávat hrstičky a tahat za špagátek... Vím, jak mě v Thiefovi žralo, že musim krást věci vlastní rukou :-D. Já jsem jednoduchej a praktickej člověk, efektivnost na úkor realističnosti? Kdykoliv :-D.
Jméno: Elemir 20. 1. 2015, 06:44:16 delete
e-mail:
 
Kdyby to dávalo alespoň smysl, tak dejme i tomu (pokud by to tedy neměla být většinová náplň dne ) Jenomže ...

Pod slovem coal si představím úplně jiný druh uhlí, než bylo myšleno. Přitom v té knize už je správně uvedeno charcoal (ale jen v textu). Nicméně udělat odvar z kopřivy a bodláku, pak tam hodit tak úžasný adsorpční materiál jako je dřevěné uhlí ... no, to musel vymýšlet opravdu expert. Když už to má vycházet z reality, tak ve středověku by na zažívací potíže použili Krvavec Toten nebo Rdesno hadí kořen.

Podobné minihry jsou vždycky ideální způsob, jak si akorát naběhnout. Ač mám alchymii v hrách jinak rád, tohle mě spíš dokonale odradilo.

Naposledy jsem nějaké rozumné míchání viděl ve Witcherovi 2. Nikoliv lektvaru, ale v jedné úloze se probírala příprava činidla na detekci neviditelného inkoustu (?). U toho šlo vidět, že autor opravdu vycházel z reálného postupu a mělo to hlavu i patu.
Jméno: Yuyana 19. 1. 2015, 21:58:05 delete
e-mail:
 
Proboha, simulátor házení bylinek do kotle? :-D Nevzpomínám si, kdy jsem naposled viděla něco podobně nudnýho.
Jméno: Elemir 19. 1. 2015, 21:22:34 delete
e-mail:
 
Díky

Dnes naposledy, co tu o Kingdom Come Deliverance padne zmínka, ale tohle si prostě chemik nemohl odpustit. Doporučuji následující video bylinkaření od minuty 24. Takhle to dopadá, když se nechemik hentento do chemie.

To máme první věc. Botanikům pak doporučuju nekoukat na sběr bylinek vůbec. Holt problém s rozmnožením Smetanky lékařské byl dle autorů očividně už ve středověku Ale tak ono je tam podobných nesmyslů více. Pokud by to byl fantasy svět, tak vem to čert, ale tohle opravdu ne. Tohle dílko mě 100% mine
Jméno: Yuyana 17. 1. 2015, 19:56:34 delete
e-mail:
 
Víš... proto jsi můj oblíbenec :-D. Taky to nesnášim.
Jméno: Elemir 17. 1. 2015, 19:51:03 delete
e-mail:
 
Připomněla si mi tím doby celkem již minulé, kdy jsem opravdu zkoušel takový ten styl, zaregistrovat se a upozornit na stránky všude možně v katalozích. Dokonce tu mám někde papírek s poznámkama, kde všude to bylo To vzniklo ještě někdy před rokem 2006, ale pak jsem usoudil, že jsem raději, když si mě hráči najdou sami Docela mě překvapuje, že některé z těch katalogů ještě opravdu fungují, byť je léta nikdo neaktualizuje. Nejhorší pak bylo, že sem lidi přišli a na stránkách bylo úplně něco jiného

Dodnes málokdy na sebe odkazuju. Pokud někdo na nějakém fóru chce radu, snažím se to nejdříve obejít pouhým slovním popisem. Nedokážu si představit, že bych někam naběhl, "haló jsem tu, udělal jsem to a to, tak se ke mě koukněte."
Jméno: Yuyana 16. 1. 2015, 21:51:25 delete
e-mail:
 
:-D. Musíš víc mluvit. Nebo zkus takovej ten "tarzan styl" projevu.

Elemir hrát Xulima! BAM!
Jméno: Elemir 16. 1. 2015, 20:04:57 delete
e-mail:
 
Na RPGCodex se často objeví něco, o čem jen tak zhruba tuším, co to je Na tohle je to hodně specifický web, ale zase se často dozvíš o titulech, které by se daly jinak lehce minout. RPGWatch je více většinový, ale docela mě překvapilo, jak vysoko tam MMX je.

Ohledně toho pořadí ... nedávno jsem měnil titulek stránky a sledoval jsem, jak rychle se to projeví. A šlo to docela rychle, ohledně Lords of Xulima mě to vyhazuje v první pětici atd. Dost záleží i na tom, co zadáš za spojení, nicméně oni mě tam zmiňují skoro na každé straně, s tím se těžko bojuje
Jméno: Yuyana 16. 1. 2015, 18:48:44 delete
e-mail:
 
Noo, vidíš, takovejch her a já je ani neznám :-D.

BTW ta restaurace už je zase před tebou.

:-D
Jméno: Elemir 16. 1. 2015, 05:11:01 delete
e-mail:
 
Na RPGCodex již před pár dny vyšlo vyhodnocení RPG Codex 2014 Role-Playing Game of the Year Awards.

1. Divinity: Original Sin
...
10. Lords of Xulima
...
12.Might and Magic X: Legacy

Legacy si to ovšem vynahradili 3. místem ve výběru editorů. DA:I spadlo mezi čtenáři docela dozadu, ale to v podstatě všechna RPG podobného ražení.

O trochu jinak to pak dopadlo v anketě na RPGWatch Game of the Year Awards 2014 - Best RPG.

1. Divinity: Original Sin
2. Wasteland 2
3. Dragon Age: Inquisition
4. Shadowrun: Dragonfall
5. Might & Magic X: Legacy
6. Lords of Xulima
7. Risen 3: Titan Lords
8. Legend of Grimrock 2
9. Dark Souls II
10. South Park: The Stick of Truth
Jméno: Adam23 15. 1. 2015, 21:49:47 delete
e-mail:
 
Hrál někdo z vás The Talos Principle?
Jméno: Elemir 15. 1. 2015, 16:10:36 delete
e-mail:
 
Tak Lords of Xulima už je opravdu k dispozici i na GOGu. Kopíruje to stejný model jako na Steamu (Standard, Deluxe a upgrade). Do příští středy je to zároveň za zvýhodněnou cenu.
Jméno: Elemir 15. 1. 2015, 08:02:38 delete
e-mail:
 
Když už jsme narazili na Pillars of Eternity ... shodou okolností jsem v noci koukl na GOG, co nového (mimochodem King´s Bounty Dark Side za 4 EU) a nevěřil vlastním očím. Heroes a Champion Edition doplnila Royal Edition a to za "hezkých" 64 EU (včera prý i přes 80 EU, zřejmě to vzniklá diskuse na fóru srazila - ale na Steamu je to skutečně za 83 EU!). Za tuhle cenu kupuju svoje krabicovky do sbírky a ne novou neprověřenou hru, ke všemu ještě jen v digitální podobě.

Zaskřípal jsem zubama a koukl, jestli mi to nabízí alespoň možnost doplatit z Champion na Royal, že bych to ještě teda zkousl, když jsem dostal ty roční prémie, ale nenabízí. Jsem z nastálé situace poněkud rozčarovaný a přemýšlím o zdravém rozumu, resp. hamižnosti Obsidianu. A jak tak na tom fóru čtu, ona to byla podpásovka i pro backery. Pro porovnání původní kampaň na Kickstarteru.
Jméno: Templayer 14. 1. 2015, 15:28:49 delete
e-mail:
 
A na nultém místě je dokonce pokračování Planescape: Torment - Torment: Tides of Numenéra, které jde teprve do produkce.
Witcher tam není jako Witcher 3, ale jako Witcher série. Je to tam i napsáno.
Jméno: Elemir 14. 1. 2015, 08:15:59 delete
e-mail:
 
No, nejdřív jsem se rozepsal, odeslal to a pak si tak říkám, že jsem vlastně minulý rok prohlásil, že vám do tohohle nebudu kecat :)

4Templayer: Nejde o MMO, ale jestli jsem to dobře zahlídl, tak tam máš Witchera 3 a Pillars of Eternity, což jsou hry, které vyjdou až letos.