Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Elemir 29. 1. 2015, 07:33:28 delete
e-mail:
 
Když už se tu nedávno rozvířila diskuse ohledně Heroes 7, na Shadow Councilu vyšla trojice článků Questions&Answers, viz Part 1, Part 2 a Part 3.

Když to vemu obráceně, hra je tvořena především pro PC a s použitím klávesnice a myši vysloveně počítá. Na několika místech tam pak padne poznámka, která může tak trochu vyděsit a která i různé volby docela vysvětluje - Heroes 7 má našponovanější rozpočet. Docela mě to překvapilo, byť nikde přímo nepadla zmínka o budgetu. Shadow Council dost žije a když to srovnám s Open Dev u MMX, je to úplně jinde. Čekal jsem tedy, že v tuhle sérii bude Ubisoft věřit více. Všechno je to opět vsazeno na úspěch základní hry a ten rozhodne o případném rozšíření. Beta zatím taky ne, to ostatně víme z postoje Ubisoftu k Early Access, ono to nakonec bude zajímavé i sledovat.

Jinak dneska vyšel i HD remake Heroes 3.
Jméno: Elemir 28. 1. 2015, 16:15:38 delete
e-mail:
 
Už někde na začátku po tom restartu jsem si všiml, že se tam občas objevil mezi úvahami popis nějakého "nešvaru" a v druhé polovině časopisu pak byl tento "nešvar" úplně s přehledem aplikován v jiném článku. Popř. některé přerody myšlenek mezi čísly, jak se postupně měnil autorův názor na "zkoumanou" věc. Kdybych vynechal recenze, tak zůstane jen rozhovor a ta část od retra dále. U recenzí mě to přijde, že berou prostě kohokoliv a dotyčný se pak rozplývá blahem, že mu takovýhle časopis něco vydal. Mě takovýhle přístup moc nesedí, prostě mu už nerozumím.
Jméno: JCMurphy 28. 1. 2015, 11:35:16 delete
e-mail:
 
brácha má level stabilně předplacenej, tak jsem si tam občas něco přečetl, ale jenom to co mě fakt zajímalo, což bylo tak 5-10% obsahu...

faktem je každopádně to, že je to už jenom takovej nepřehlednej souhrn z pocitů za pár dní... pro milovníky starších her to určitě není ty recenze jsem četl jenom tak pro zasmání a tomu člověku co vymýšlel ten design bych dal čtyřku s mínusem, vždyť to je asi nejotřesnější věc a kdyby se fakt zrušili, tak bych na ně aspoň mohl v dobrým vzpomínat
Jméno: Yuyana 28. 1. 2015, 07:07:45 delete
e-mail:
 
Taky jsem měla ve zvyku číst všechno. Už to nedělám, je to škoda času . I tak toho čtu příliž. Ignorancí k osvícení :-D.
Jméno: Elemir 27. 1. 2015, 23:03:16 delete
e-mail:
 
Já mám ve zvyku číst všechno, četl jsem dokonce články a recenze o konzolích, byť to jde mimo mě Ono to zas nebylo tak úplně od věci, ale to si můžu najít klidně jinde.

Ultimu jsem nehrál, takže nemůžu srovnávat (na Old Games by se možná někdo našel, kdo má odehrané oboje). MMX a LoX mají podobně koncipované souboje, takže spíše jde o to, jestli si chceš tak trochu od MMX odpočinout, nebo pokračovat ve stejném duchu, resp. o něco přitvrdit. LoG 2 je kratší a co se puzzlů a hádanek týče, tak mnohem propracovanější. Já bych to asi prostřídal a začal spíše s LoG 2.
Jméno: StriderCZ 27. 1. 2015, 20:16:12 delete
e-mail:
 
V "novém" Levelu recenze nečtu---Zajímají mně úvahy a retro, jinak prakticky nic jiného. Ale to o Xulimě mně taky došt naštvalo. Kdybych ji hodnotil jen podle recence, tak bych o ni ani prstem nezavadil.
Až do přečtení "recenze", jsem ji považoval za něco mezi Ultimou a Albionem...

Jinak co se týče generačního rozdílu: Několik let jsem o hraní na PC ani nezavadil, byl jsem dokonale otráven herní produkcí. Ke hraní mně přivedlo zpět až pořízení netbooku (desetipalcový monitor je skvělý ke hraní her ve VGA grafice, či emulátor Amigy. A z nových? Díky Legend of Grimrock a Kickstarteru je vidět, že lze vydávat nové hry se starými herními principy, které jsem tak miloval v minulosti.

Původně jsem si myslel, že po dohrání MM X se pustím do LoG II, ale asi zahraji Xulimu...myslíte, že je to dobrý nápad?
Snese Xulima srovnání s Ultimou (která mi přijde graficky jako příliš velké retro)
Jméno: Bruenor 27. 1. 2015, 10:51:33 delete
e-mail:
 
Hehe, ja som level podporil a predplatil si ho pred pol rokom. Ale taktiez niekedy urobim ´aach´ nad niektorymi clankami Som si povedal, ze radsej budem listovat toto ako ´Novy cas´ alebo podobny smejd.
Jméno: Elemir 27. 1. 2015, 08:37:47 delete
e-mail:
 
Opraveno, díky.

Zvedli a dokonale
Jméno: Adam23 26. 1. 2015, 22:35:02 delete
e-mail:
 
Pěkněs to popsal, v novinkách. Ty ti asi museli zvednout mandle

V poslední větě oprav ni a ji
Jméno: Elemir 26. 1. 2015, 17:47:18 delete
e-mail:
 
4JCMurphy: Chce to refreshnout prohlížeč, v práci mi to třeba nepustila proxina, ale doma se to už načetlo automaticky. Vyměnil jsem pozadí za stránkou.

Uvidím, třeba mi to taky nesedne, anketu zruším a vrátím se k palmičkám

Jinak jsem si tak nějak o víkendu říkal, že zas nákupem podpořím LEVEL, obzvláště když slaví to 20. výročí a to jsem si zase naběhl Recenze na Lords of Xulima na Games, byla ještě slabý odvar toho, co je přímo v LEVELu. Proč dungeony recenzuje člověk, který o tom nemá ani páru a ve hře toho očividně taky moc nenahrál? Ta hra nikdy nebyla a nikdy nebude pro causal hráče, resp. nebude, pokud nebudou ochotní se učit! Tak to už prostě u dungeonů chodí. Zaměření a obsah hry byl jasný od počátku, tak nechápu proč v tom pořád někdo hledá něco jiného. Takhle bych mohl pokračovat přes úroveň angličtiny, až po schopnost logického uvažování, ale ...

Dost! Vzpomínám si, že na počátku LEVEL sliboval určité specifické zaměření a byl si vědom, kdo jeho komunitu tvoří ... anebo se to v průběhu času změnilo? Tohle už nepovažuju ani za špatný vtip. Přijde mi, že je to do toho časopisu cpáno naschvál. Minule podivná recenze na DA:I, což je mi taky záhadou, dneska na LoX. Asi jsem z LEVELu už vyrostl. Myslím, že nasírat se můžu i zadarmo Pánům z redakce tedy popřeju mnoho štěstí, ale pro mě je už na čase udělat za touhle "nostalgickou" vzpomínkou definitivní tečku.
Jméno: Yuyana 26. 1. 2015, 12:06:41 delete
e-mail:
 
Ta stránka teď vypadá tak cizí... už to neni můj domov! :-D
Jméno: JCMurphy 26. 1. 2015, 11:54:32 delete
e-mail:
 
jaký pozadí? něco mi uteklo?
Jméno: Elemir 25. 1. 2015, 23:48:15 delete
e-mail:
 
A tak to má být

Musel jsem uposlechnout volbu z ankety, aby to nevypadalo, že na to úplně kašlu, akorát jsem si nemohl vzpomenout, kam jsem si ty předlohy uložil Našel jsem je naštěstí v notebooku. Ještě promyslet, jak stránku o dalších 120 pixelů rozšířit ...
Jméno: Adam23 25. 1. 2015, 22:36:49 delete
e-mail:
 
To novy pozadi me vydesilo
Jméno: Elemir 25. 1. 2015, 18:50:30 delete
e-mail:
 
V noci jsem koukal, jak vypadá poslední info o sedmičce (koukám se i na ten jejich dev-portál) a nekra znám právě z mmho, takže to mě nijak nepřekvapuje a docela mi to i vyhovovalo. Opět se tam objeví drak a temný rytíř. Mě se na tom líbí právě to, že se snaží být v tom bestiáři konzistentní.

Byť jsem šestku nehrál, tak mi přijde, že od tohoto dílu se to jakoby vrací zpět k myšlence King´s Bounty a mnohem více to propojuje ty prvky strategie s prvky RPG (příběh, questy). Navíc se to pořád točí v jedné časové rovině, takže jakékoliv "skoky" by to akorát narušovaly.

Čím více nad tím přemýšlím, ať už od změny názvu z Heroes na Might and Magic: Heroes, až po pokusy ukázat GUI MMX na GUI Heroes 6, tak si tak říkám, že to není ani tak prodejní strategie, jako skrytá touha toho týmu pracovat na pořádném RPG A to není na škodu.
Jméno: JCMurphy 25. 1. 2015, 13:24:24 delete
e-mail:
 
co se týče série Heroes, tak chodím na heroes-centrum.com a nemůžu si stěžovat... ale komentáře k jednotkám jsou padlý na hlavu (i když pavouky u nekra taky moc nemusím)
taky jaký nový jednotky by chtěli vymýšlet? vždyť je to už sedmej díl...
Jméno: Elemir 25. 1. 2015, 00:35:53 delete
e-mail:
 
Zas jsem trošku doplnil odkazy na weby o Heroes a tak nějak jsem zabrousil i do dalších jazyků až jsem nakonec otevřel polský portál Kwasowa Grota, což možná někdo zná pod anglickým názvem Acid Cave (viz Kwasowa Grota). Ne, že bych zmínky o něm nevídal často i jinde, ale předně prolézám weby, kde mám šanci něčemu porozumnět. Ovšem hezké to mají.

To je věc, která u nás nikdy moc nefungovala a weby o M&M a Heroes si šly každý svou cestou. KW taky není jednotná, při bližším průzkumu je vidět, z kterých částí je to složeno, ale navenek to vypadá, že fungují jako jeden celek. Nj, ale jak už jsem psal, moc si v tom nepočtu
Jméno: Elemir 23. 1. 2015, 11:26:17 delete
e-mail:
 
Netuším, tu hru už hezkou řádku měsíců nesleduju. Akorát co občas zahlídnu na Celestial Heavens v titulcích. O dalších rasách se nijak extra nemluvilo, ale nedivím se, že to tolika lidem přijde jako nedodělek. Až budeš dělat týdenní bosse (pokud to teda ještě existuje, tak pochopíš proč). Z pohledu příběhu je ta hra absolutně nedotažená a z pohledu těch ostatních blbostí, jako je PvP je zas úplně mimo.

Překombinované bylo právě to, že tam cpou podobný nesmysly na úkor obsahu, který dokáže zaujmout více. Kdyby to zaměřili na vyprávění příběhu a kooperaci udělají lépe. Druhá věc je ta komunita sama.

V souvislosti s následujícími událostmi mi to přijde spíš jen jako test, kolik lidí by mělo o Heroes ještě zájem a jakmile si to spočítali, tak oficiálně oznámili Heroes 7 a začali na nich usilovně pracovat.
Jméno: Yuyana 23. 1. 2015, 01:36:46 delete
e-mail:
 
Překombinovanost je moderní.
Jméno: JCMurphy 23. 1. 2015, 00:43:22 delete
e-mail:
 
Nevím... byla dneska další akce na dvojnásobek bodů, tak jsem poprvé v životě vrazil do online hry 200,- na ten upgrade hrdinů zaměřenejch na sílu si nestěžuju, s nekromantem jsem na lvl 26 a siláka si zakládám z azylu (kvůli těm geniálním světlicím s útokem a la harpyje)

a jen tak mimochodem, plánujou se do té hry aji jiný rasy než nekro/azyl? někteří tam pořád křičijou, kdy se přidá zbytek, ale mě to přijde už zas moc překombinovaný, ty dvě frakce tam pasujou tak akorát