Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Adam23 11. 2. 2015, 20:29:08 delete
e-mail:
 
Čaje s medem a citronem piješ?
Jméno: Elemir 11. 2. 2015, 20:16:06 delete
e-mail:
 
Od víkendu tu sice krásně zápasím s chřipkou, ale ještě mě to stále neodstavilo natolik, abych přestal web sledovat úplně Konečně jsem se tak dočkal výsledků čtenářského hlasování na Games.cz. Vypíchnu z toho jen dvě kategorie, pro představu to bude stačit a víceméně to odpoví, jak to dopadlo asi i jinde (nejlepší indie, early access atd.):

Nejlepší RPG

1. Dragon Age: Inquisition ... 1405 hlasů
2. Divinity: Original Sin ... 584 hlasů
3. South Park: The Stick of Truth ... 557 hlasů
4. Dark Souls II ... 543 hlasů
5. Legend of Grimrock II ... 188 hlasů

Dovolím si ocitovat: "Tak málo hlasů pro Grimrock II jsme ale vážně nečekali, jakkoli za to může fakt, že jste nominovali spoustu vlastních kandidátů, kteří Grimrocku ukradli hlasy. Jen to dokazuje, jak kvalitu vnímá každý diametrálně odlišně."

Celkově nejlepší hra roku 2014

1. Dragon Age: Inquisition ... 782 hlasů
2. Grand Theft Auto V (next-gen) ... 420 hlasů
3. Wolfenstein: The New Order ... 383 hlasů
4. Far Cry 4 ... 301 hlasů
5. Divinity: Original Sin ... 298 hlasů
6. Middle-earth: Shadow of Mordor ... 276 hlasů
7. Dark Souls II ... 252 hlasů
8. Alien: Isolation ... 239 hlasů
9. This War of Mine ... 108 hlasů
10. Legend of Grimrock II ... 73 hlasů

Pokud bych se měl vrátit k té citaci, tak to je opravdu trefné konstatování. Mezi dungeony bylo nominováno více her, samozřejmě i MMX a LoX, takže ty hlasy se výrazně rozmělnily. Z principu to nebude ubírat hlasy Dragon Age: Inquisition nebo Divinity: Original Sin, protože to je trochu jiná kategorie. Ovšem o poznání méně trefná je ta poslední věta. Že vnímáme kvalitu jinak? Nevnímáme, jenom někteří z nás umí kupodivu odlišovat i v rámci kategorie dungeonů a LoG 2 to v ní prostě nemá tak jasné, jak by si redakce přála. A nepomůžou tomu sebezmršenější recenze ostatních her

Edit: Teda, ale ta diskuze pod tím je taky docela výživná :D Myslím, že to čtenářské hlasování potvrdilo jen současný trend, nic překvapivého. Moje nominace vypadala taky jinak, ale že patřím k menšině, vím už dávno :D
Jméno: JCMurphy 8. 2. 2015, 14:42:13 delete
e-mail:
 
kurňa ve 3. kapitole jsem narazil na arénu, kam můžu jednou za den a pokračovat až do aleluja... odměna jsou suroviny a úlomky obelisku (dal jsem jenom 3. kolo, protože jsem neměl zrovna jednotky)
Jméno: Elemir 8. 2. 2015, 06:38:29 delete
e-mail:
 
Aha, takže jsem to pochopil správně Mě se to druhé objevilo hned poté, co jsem z Limba odešel. Vzniklo to tenkrát instalací patche 1.5.

Jinak těch bugů bylo obecně málo. Nejhorší byl bug u souboje s Erebosem, který se mi tam po úmorném prvním kole zasekl, takže jsem si tenhle souboj dal v rámci fair-play ještě jednou. Ono jak použiješ klávesovou zkratku na odblokování zaseklých postav, tak jsi v boji automaticky na řadě, čímž získáš dost velkou výhodu. Obzvláště pokud se protivník zasekne víckrát.
Jméno: StriderCZ 8. 2. 2015, 06:01:57 delete
e-mail:
 
V dungeonu zapomění (Limbo) jsem už byl a prošel, k otevření posloužilo první Gorovo oko. Když jsem došel opět k čarodějnici, dala mi další oko
Jméno: Elemir 7. 2. 2015, 21:42:26 delete
e-mail:
 
Počkat, druhé jako název? Já to teď pochopil, jako že je tam podruhé. Pak samozřejmě ne, slouží to k otevření vstupu do Limba
Jméno: StriderCZ 7. 2. 2015, 21:17:21 delete
e-mail:
 
Jsem si to myslel, ze to bude něco jako flétna v šestce , ale co kdyby
Jméno: Elemir 7. 2. 2015, 20:10:08 delete
e-mail:
 
Je to bug.
Jméno: StridStříbro 7. 2. 2015, 16:47:57 delete
e-mail:
 
Nevíte náhodou k čemu je druhé Gorovo oko?
Jméno: JCMurphy 7. 2. 2015, 14:49:22 delete
e-mail:
 
Dark mesiáš jsem nikdy nehrál (akorát demo, ale to už je hooodně let), pětku mám nejradši, ale tam jsem pavouky nezaznamenal tak silně, jak se to plánuje v sedmičce a v šestce toho šéfa nekro jednotek chápu a přijde mi to tak nějak atraktivní, ale sedmička je na mě asi moc silná... jak říkám, pavouci jsou pro mě symbolem spíš temných elfů, ale jiný univerzum, tak asi i jiný pravidla
Jméno: Elemir 7. 2. 2015, 13:33:15 delete
e-mail:
 
Na tohle jsme tu narazili už před lety právě, ale myslím, že tu to téma padlo až v souvislosti s šestkou.

V Dark Messiahovi je dokonce jeden pavoučí miniboss, ostatně pavouci jsou tam obecně opruz Vzhledem k té unifikaci univerza je to pak pochopitelné, že to ten motiv přenáší dále. To je věc, ze které Reference Team nesleví, je to v podstatě už "historicky" zakořeněné. Když jsem minulý rok rozehrál Heroes online, tak jsem si myslel, že mi to bude vzhledem v porovnání k AD&D vadit, ale kupodivu nevadilo. Přijde mi to přirozenější, než-li to, co se stalo v Heroes IV. Ten townscreen mi tedy do toho docela dobře zapadá. Holt je to jiné univerzum.
Jméno: KILLER 7. 2. 2015, 13:07:11 delete
e-mail:
 
JCMurphy: Tys asi nehrál pětku, šestku nebo Dark Messiah že? Viz:

http://www.heroes-centrum.com/h5/hrady_nekropolis_ ...

http://www.heroes-centrum.com/h6/nekropole ...

http://darkmessiah.gamefan.cz/screen/artwork21.jpg ...
Jméno: JCMurphy 7. 2. 2015, 11:48:56 delete
e-mail:
 
co si myslíte o tom townscreenu z Heroes VII? nemůžu si pomoct, ale k nekromantům takhle nacpat pavouky (viz těch osm noh nekro města) mi přijde divný... obzvlášť jako Drizzt fandu, takže pavouci mi ladijou spíš k temným elfům a ne k armádě mrtvol
Jméno: Yuyana 7. 2. 2015, 08:30:15 delete
e-mail:
 
Jinak, to delší nabíhání to dělá hlaně po prvnim spuštění s patchem, jinak jsem si nevšimla rozdílu.
Jméno: Yuyana 7. 2. 2015, 08:28:36 delete
e-mail:
 
Ten lesk byl způsobenej chybou v možnostech nastavení, když byl rozdíl mezi dvouma posuvníkama, dělalo to bordel. Teď je to v pořádku. To řešil už druhej patch. Jenže mě to s tou hrou udělalo hrozný věci :-D. Jo, jo, nesplňuju minimální požadavky, vim, ale to neni omluva pro pitomej patch :-D. Teď to zas jede, takže dobrý. Nedokážu posoudit, jestli mám stejně fps jako bez patche, ale zkoušela jsem i tužší boj s hromadou nepřátel a žádný 5fps se nekonalo.
Jméno: Elemir 7. 2. 2015, 06:44:07 delete
e-mail:
 
4KILLER: Díky, přesně tohle jsem hledal. Já tam právě vidím Prolog, pak samé zámky a najednou 4 kampaně, tak mě to přišlo divné

4Yuyana: Patch mi to taky stáhlo, pokusilo se to postahat i DLC k DAO a celý Origin kiksl. Takže teď nevím, co je komplet a co neni - pokud se teda nechci proklikávat každou položkou zvlášť. Když už mě nutěj tenhle pseudoklient používat, tak by ho měli mít alespoň poladěný. Nicméně DAI spustit šlo, načítání se výrazně zpomalilo, ale hra běží podle mě podobně plynule, jako předtím. Dokonce se zmírnil ten lesk vlasů a vousů, aniž bych na cokoliv v nastavení sáhl.
Jméno: KILLER 6. 2. 2015, 22:13:03 delete
e-mail:
 
Elemir: Po dohrání tutorialu (Heroes 6) se ti zpřístupní 5 hlavních kampaní, každá o čtyřech mapách. Jejich chronologické pořadí je např. zde: http://www.databaze-her.cz/hry/might-and-magic-her ...

+ až po nich následuje Pirates of the Savage Sea (Crag Hackova kampaň), Danse Macabre (Sandrova kampaň) a Shades of Darkness (Raelagova a Veinova kampaň). V uvedeném pořadí.
Jméno: Elemir 6. 2. 2015, 21:47:03 delete
e-mail:
 
Gratuluju k první polovině úspěchu, ta druhá tě čeká v DLC

Oni ten boj u Erebose trošku ztížili, takže je o něco tužší, než jsem ho měl třebas já. Ale i tak jsem se tam taky prokousával docela dlouho. Mě v téhle části vadilo akorát to spawnování potvor hned za zády družiny, čímž jsem nemohl tolik taktizovat zaujetím výhodnějšího postavení.

Povedlo se jim to. Škoda, že to Ubisoft poslal k ledu, docela jsem těšil, že se postupně dostane i na další oblasti Ashanu.
Jméno: StriderCZ 6. 2. 2015, 20:50:59 delete
e-mail:
 
Tak jsem dohrál MMX (hlavní dějovou linii) a musím uznat, že se desítka vážně povedla.
Aý na finálový boj, asi tři dny jsem se prokousával závěrečnou pasáží, boje těžké jak sviňa, jídlo žádné, jen lektvary, po několika pokusech jsem pobil zrůdy bez tváře a pak....

No nic, alespoň ty závěrečné titulky mně potěšily.

Jméno: Yuyana 6. 2. 2015, 14:14:09 delete
e-mail:
 
No wau! Já nainstalovala nejnovější patch na DAI a NEMÁM 5 fps jako po tom předchozim! já snad možná budu moct i něco hrát :-D. Fííha, síla, že? Nerada bych se radovala předčasně, doma to ještě pořádně otestuju... ale... ale... je to nadějný :-D.