Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Yuyana 21. 2. 2015, 01:13:55 delete
e-mail:
 
Hehe, možná jednoho dne .

Mě se líbí takovej ten poměr mezi romancovánim/masakrovánim a teď nově jízdou na oři :-D. Jen tak cválat krajinou a přejíždět darspawny a hyeny a tak :-D. Je to velmi relaxační. Občas omylem přejedu i jelena nebo nugu (místní "králík", ale ono to neubližuje, tak dobrý :-D.
Jméno: Elemir 21. 2. 2015, 00:56:47 delete
e-mail:
 
Aha, toho jsem si vzal jen jednou, abych se podíval na ten jeho quest a hned pak letěl Ani jsem ho snad netahal z Athkatly. Z pohledu kleriků je to tak nějak špatné, pamatuju si, že z počátku jsem měl v BG2 obecně problém s nabízenými parťáky, protože je to samý multiclass. Časem tak člověk tahá víceméně tu samou partu v každé hře, protože tam nic sympatičtějšího není.

V NWN 2 to bylo už jiné, navíc tam ty charaktery k přidružení mohly být i dost silné. Vlastně napsat, že by mě NWN bavila jen napůl taky není úplně tak přesné, protože dvojka mě bavila celkem dost, ale už to nejsou prostě hry, které bych byl ochotný opakovaně rozehrávat.

K DA se určitě zas vrátím. V minulosti se mi tohle stalo u více her Myslím, že DeusEx jsem třeba rozehrával nadvakrát a moje peripetie s MM7 jsou taky známé
Jméno: Yuyana 21. 2. 2015, 00:09:49 delete
e-mail:
 
Anomen. Samozřejmě tam byli i jiní exoti s vadnejma statama, ale tohle mě skutečně praštilo přes nozdry.

DA je hra, kterou musíš mít motivaci hrát a tak nějak... překonat počáteční odpor :-D. Já začala dvojkou, to šlo hezky, ten začátek je příjemně akční, ale ne těžkej, celkově je ta hra rychlejší než DAO, je to pro mě mnohem příjemnější. Kdybych začala originem, tak to dneska nehraju.

(Samozřejmě hraju DAI jen kvůli Dorimu :-D. Božský Dori, co jsi mi to udělal.)
Jméno: Elemir 20. 2. 2015, 22:56:45 delete
e-mail:
 
A to je asi ono, protože mě BG/IWD bavilo, NWN už tak napůl, tak se do DA nemůžu dostat Klerik s moudrostí 12 je teda drsný, to si ani nevybavuju, že by tam někdo takový byl.

Jinak Corakovy zápisky jsou tak napůl opravené, spameři to asi nebyly. Protože se mi nepodařilo znovu nahodit verzi Wiki 1.18.1 ani z instalačky, tak to nejspíše padá na samotný hosting - nějaký upgrade php apod. Je pravdou, že jsem asi měl průběžně aktualizovat, ale vzhledem k tomu, že jiné věci tu fungují bez potíží celá léta, tak jsem nečekal, že by k nečemu podobnému mohlo dojít

Edit: Oprava je kompletní :)
Jméno: Yuyana 20. 2. 2015, 19:35:42 delete
e-mail:
 
No, a ono to tak neni . Respektive ne uplně. Jakožto člověk, co BG/IWD naprosto nesnášel, ač se ho z nouze snažil hrát, můžu říct jen: chvála Bohu! :-D Ono to DAO mě taky zas tak nebralo :-D. Dohrála jsem to, no. To je víc než se dá říct o těch předchozích hrách.

Hlavní výhoda DA je, že vaši společníci jsou v zásadě stejně silný jako vy. Maj třeba jinou specializaci, nebo nedostanou malý bonusy v některejch questech, ale už to neni tak, jako když vám do party nabídli klerika s moudrostí 12 :-D (kterej navíc nejedná jako někdo, kdo má moudrost 12 :-p).

Už žádný hrubě neoptimalizovaný trubky, který vlečete sebou, protože nic lepšího neni :-D.
Jméno: Elemir 20. 2. 2015, 18:28:29 delete
e-mail:
 
V tomto jsem měl s DA stejný problém Pořád jsem to bral jako pokračovatele BG nebo IWD, tedy čekal jsem od toho podobné principy.
Jméno: Yuyana 20. 2. 2015, 11:00:48 delete
e-mail:
 
Chápu, je to nepříjemný. Nesnášim, když mi berou postavy z party. Některý hry to dělaj i v průběhu děje a často bez varování, to by člověk fakt škrtil.

Ale jak vylezeš z tutoriálu, tak už je to bezpečný . Ono je to v zásadě logický, prostě dostaneš "demospolečníky", aby mohla mít každá postava co se nastálo přidá nějakej příběh a nemuseli se všichni zázračně sejít na jednom místě .

Některý setkání s novejma společníkama jsou (podle mě :-D) udělaný dobře, mám v sérii svoje oblíbence, u kterejch by byla velká ztráta, kdyby se mnou prostě začali .

Já osobně dávám v DA přednost spoilerům, cítim se líp, když dopředu vim, koho můžu nabrat a s kym třeba můžu hupsnout na nějakou tu romanci :-p...

....

Oh Bože, zas mluvim o DA? A nikdo mě nebrzdí? Uvědomujete si, že to může skončit tragicky? Já jsem schopná mlet hodinu i když nebudu dělat žádný spoilery :-D. Sakra. Jdu shánět silverit na oblečení pro "toho, jehož jméno nesmim vyslovit", jinak tu bude zase spam jako hovado :-D.
Jméno: Uran 20. 2. 2015, 10:27:02 delete
e-mail:
 
Dik za info. Ja jsem odkojeny BG, IWD a pod. RPG takze mi ten system mam druzinu, kde nekolik postav neleveluje a pak mi je nakonec vezmou pride docela zvlastni. Ted si zacnu hru naplno uzivat.
Jméno: Yuyana 20. 2. 2015, 10:04:33 delete
e-mail:
 
Bejt tebou, tak si z toho nic nedělám, v týhle sérii jsou roguny dobrovolný, truhly nejsou žádnej poklad :-D.

Jinak jo, jsou tam dvě, Pokud si pamatuju tak v Lotheringu by měla bejt... v hospodě? Pokud si vzpomínám? Bacha na ní, lidi maj tendenci jí minout. Ta se dá získat jako první. Pak když hneš hlavní dějovou linkou budeš mít možnost dostat ještě jednoho (když říká, že umí otevírat zámky.. tak lže, neumí :-D. Ale naučí se :-p.)

V DA je velmi populární, že ti ze začátku nacpou do party tutoriální společníky, který maj trošku tendence umírat :-D... Prostě je lepší si na ně nezvykat :-p.
Jméno: Uran 20. 2. 2015, 06:43:10 delete
e-mail:
 
Hoj hraje nekdo DAO - Ultimativni edice. Potreboval bych poradit a nechci se nejak moc spoilerovat. Konkretne hraju za slechtice, bojovnika a nedokazu sehnat nejkou NPC do party, ktera by umela pacit zamky, a ze jich po ceste je hafo. Jsem ve fazi, kdy je kral po smrti a mam nove NPC, ale ani jedna neni lotr. Take je mi divne, ze nektere NPC neleveluji a jako na potvoru to byl v predchozi casti hry lotr - Daveth takze mi byl celkem na h....
Jméno: Elemir 19. 2. 2015, 18:50:22 delete
e-mail:
 
Před pár dny jsem tam zrovna koukal a všechno šlo v pohodě, takže Wiki mě ani nenapadla. Jenom jak jsem to dneska všechno znovu prohlížel, tak jsem narazil na problém s ní a nějak se mi to nedaří zprovoznit. A to ani ze záloh. Vůbec netuším, co se děje.

Chtěl bych z toho vyextrahovat alespoň deníky a případně je uveřejnit mimo formát Wiki. Je tu moc různých systémů a poslední dobou tu řeším jen problémy, což mě už přestává bavit.
Jméno: Adam23 19. 2. 2015, 18:36:20 delete
e-mail:
 
Máš to nějaký rozbitý. To se ti spammeři nabourávají i do Wiki?
Jméno: Elemir 19. 2. 2015, 15:08:34 delete
e-mail:
 
Koukal jsem, že vypadly Corakovy zápisky, možná problém plyne odtamtud. Zkusím něco poupravit a uvidím. Je právě zajímavé, že to trvá jen pár dní, takže se muselo něco stát právě během nich. A teď je otázkou co? Čekal jsem, že by mohli mít na podpoře nějaké logy, ale nemají.
Jméno: Yuyana 19. 2. 2015, 13:29:10 delete
e-mail:
 
Hm. To od nich neni moc solidní.

Já mám radeji hry s minimem příběhu. Hlavně proto, že když je pak hraju znova, tak to zdržuje a otravuje. Už je to pak jen "já vám, vim, Proboha pusťte mě tam!" :-D
Jméno: Elemir 19. 2. 2015, 12:52:13 delete
e-mail:
 
Řeším to s BlueBoardem. V noci přišlo další oznámení o přetížení a moc se mi tomu nechce věřit. Skripty už tu běží kolik let bez problému a najednou by to mělo takto přetěžovat server? Čekám, jestli budou schopni ukázat konkrétněji na místo problému. Takovéhle odpojování od databáze je mi proti srsti, obzvláště s tak laxním odůvodněním.

4StriderCZ: Přesně tohle mi na LoG II (resp. na LoG obecně) taky chybí
Jméno: Yuyana 19. 2. 2015, 12:19:45 delete
e-mail:
 
Aaa, už zase fungujeme :-D. Jsem si říkala, že to s námi ta stránka asi vzdala :-D.
Jméno: StriderCZ 18. 2. 2015, 18:59:30 delete
e-mail:
 
Tak jsem se postil do LoG II . Vymazlený dungeon, jen by se tam hodil nějaký smysluplnější příběh, protože tahle hra působí jako dokonalá skládačka ale tak trochu bez života
Jméno: Elemir 18. 2. 2015, 10:14:56 delete
e-mail:
 
Ahoj, výsledkovou listinu jsem přidal. Hlavně je vidět, že máš s dungeony větší zkušenosti. Já třeba paladina hodně dlouhou dobu trénoval jako klasického hybrida rytíře s klerikem, než mi došlo, že zbraňové dovednosti jsou u něj ztráta času Druid je prima povolání, už Early Accessu naznačoval, jak asi budou ideální družiny vypadat. Jinak ale klobouk dolů. Do DLC bych se bez magické převahy a s ohnivými kouzly v čele už nepouštěl (chvála runové kněžce). Na tohle už prostě nemám nervy Mě stačila Fort Laegaire, kde jsem ty postavy neměl opravdu vytrénované (nebýt paladina, tak to dopadlo všelijak), ale než jsem vlezl do Letního paláce, tak jsem to urychleně napravil a byl to hodně velký rozdíl
Jméno: StriderCZ 17. 2. 2015, 20:14:15 delete
e-mail:
 
Ahoj. Spamuji prakticky jen zde (jen občas na databázi her). Ještě jednou se vrátím k desítce: jsem na sebe pyšný, že jsem hru dohrál na vyšší obtížnosti, se slabší partou. Trpalík měl slabé hybridní povolání (s jediným použitelným kouzlem- oživení mrtvých). Arcimág bez klasických ohnivých kouzel (třeba ten zmiňovaný cyklón se mi (graficky) vůbec nelíbil. Překvapilo mne, jak moc byl silný driud - sloužil zejména jako primární léčitel.
Měl jsem samozřejmě výhdu v tom, že jsem si na foru pomáhal se zákysy, a taky mi pomohly typy na rozvoj dovedností.
Jméno: Elemir 17. 2. 2015, 14:40:40 delete
e-mail:
 
Na Doupě občas kouknu, mám tam dokonce aktivní registraci. Dříve jsem docela chodil na Bonusweb, ale tam po těch mnoha změnách taky dost lidí ubylo, takže jakmile mi to zrušilo registraci, tak jsem přispívat přestal. Na komunitních webech snad nejsem už registrovaný nikde.