Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Yuyana 25. 2. 2015, 15:26:01 delete
e-mail:
 
Hmmm. Nevěřili byste, kolik ledovýho salátu takovej malej pes sežere...
Jméno: Elemir 24. 2. 2015, 20:49:47 delete
e-mail:
 
Jenom k té angličtině, na HoMM 1 a 2 je také dostupná čeština, takže i to se dá odehrát přeložené. Jen je s tím už docela práci při instalaci.

Ono je to trošičku komplikovanější, ale pokud bych to měl zjednodušit, tak ano, původní svět končí s Heroes Chronicles, což je v podstatě paralelní děj k HoMM 3 Armageddons Blade. Spíše jde o ten svět jako takový, jeho historie, zákonitosti apod. Kdybych to vzal podrobněji, tak Might and Magic 1-5 se odehrávají ve speciálních biosférách, první kompletní svět se objeví až s World of Xeen (spojené biosféry 4 a 5). HoMM 1 začíná jakoby novou éru, ale s podobnými podmínkami.

Pak to pokračuje dále HoMM 2, M&M 6, 7, 8. HoMM 3 se tu mezi M&M 7 a 8 proplétá, Shadow of Death jde třeba dějem ještě před Restoration of Erathia. A jak už jsem psal, paralelně k tomu jde Heroes Chronicles. V M&M 8 zaženeš hrozbu zničení planety Escatonem, ale hrozba se nakonec vrátí s HoMM 3 a Heroes Chronicles, kdy oba hlavní protagonisté získají antagonistické meče (Armageddons Blade a Sword of Frost). Souboj obou hrdinů vede k zániku planety (intro k HoMM 4) a na řadu přichází M&M 9 a právě HoMM 4. Nová planeta, nová historie apod. A také zánik společnosti 3DO.

HoMM 5, 6 a M&M X už jsou zase z jiného světa a nemají na ten předchozí žádnou návaznost. V M&M X sice najdeš řadu odkazů, ale to jsou opravdu jen náznaky, které s původním světem nesouvisí.
Jméno: Pavol 24. 2. 2015, 17:18:53 delete
e-mail:
 
Asi pred rokom a pol som sa rozhodol prejsť celú sériu M&M a HOMAM, nakoľko sú však moje znalosti angličtiny veľmi chabé, začal som od HOMAM 1, potom HOMAM 2 atď. ( teraz hrám MM8 )ako je to zapísané tu na stránkach v ,, Histórii ´´. Séria tu končí dielmy Heroes Chronicles. Chcel by som sa ťa Elemir spýtať, či história sveta pokračuje ďalšími dielmy HOMAM 5,6, atď. prípadne M&M X a či sú v týchto hrách nejaké nadväznosti na starý svet Might and Magic.
Jméno: Yuyana 24. 2. 2015, 04:03:17 delete
e-mail:
 
Hodně ryb se shlukuje na ochranu proti predátorům (jo, i piraňě :-p), a nedělaj to jen ryby :-p. Pokud se nemůžou shlukovat, jsou chuděrky ve stresu. Moje dvě ryby se taky na noc "shlukujou", ale to je zrovna ten typ, kterej nebude ustrašenej ani omylem :-D. Je to takový jako "když už jsme tu dva, tak si občas lehnem vedle sebe" :-D.

Co je pro jednoho predátor... je pro druhýho žrádlo . A nakonec všechny sežerou kytky.
Jméno: Yuyana 24. 2. 2015, 03:48:50 delete
e-mail:
 
Predátoři jsou uplně stejný jako cokoliv jinýho.
Jméno: Elemir 23. 2. 2015, 21:07:27 delete
e-mail:
 
Piraně jsou poměrně zajímavé. Jako tetrovité mají silné teritoriální cítění, přesto stačí, aby jich bylo na jednotku objemu málo a chovají se jako ustrašené rybky. Ono to není zas tak jednoduché, i predátor může mít strach
Jméno: Yuyana 22. 2. 2015, 22:03:41 delete
e-mail:
 
To je jako ty piraně. Nejsou vidět, ale... jsou tam :-D.
Jméno: Elemir 22. 2. 2015, 19:57:53 delete
e-mail:
 
I piraně budou ...

Řada změn ve skutečnosti vidět nepůjde, jde spíše o technické záležitosti jako je přechod na kódování utf8, sjednocení formátování apod.
Jméno: Yuyana 22. 2. 2015, 16:47:00 delete
e-mail:
 
Bude k ní akvárko s piraňama?
Jméno: Adam23 22. 2. 2015, 16:39:45 delete
e-mail:
 
Ale no tak, tady je to jako doma furt, akorat si jako koupíš domu novou skříň od IKEA
Jméno: Yuyana 22. 2. 2015, 15:04:47 delete
e-mail:
 
A já se tu cítila tak... domácky, pevnej bod mýho vesmíru :-D. No nevadí, hlavně ať to funguje.
Jméno: Elemir 22. 2. 2015, 14:43:04 delete
e-mail:
 
Na fóru jsem aktualizoval topic Upgrade fóra, je tam odkaz i na ukázku. Do jisté míry to bude evoluce Ale chvilku to ještě potrvá. Evoluce to nebude jen pro fórum, ono to postupně povede k dalším změnám, které jsem tak usilovně odkládal
Jméno: Yuyana 22. 2. 2015, 14:14:58 delete
e-mail:
 
To můžeš klidně odtajnit, mě to stejně nic neříká :-D.
Jméno: Elemir 22. 2. 2015, 01:23:35 delete
e-mail:
 
V úvahu samozřejmě připadá i samostatná stránka, problém je spíš v konverzi dat. Vede to pak k volbě vzít takové fórum, kde na to bude jednoduchý a hlavně funkční skript, protože manuálním převodem se moc zabývat nechci A v tomhle můj kandidát č. 1 hnedle selhal.

Edit: Tak mě to nějak neba. Nějak na to štourání se v nastavení už nejsem.

Edit 2: Ne že bych se chtěl nějak chválit :), stačilo si po té noční jít lehnout a pak v tom konvertoru začerstva dopsat dvě položky a je to :D Vypadá to zatím docela nadějně, přihlášení taky funguje, teď jen si pohrát s nastavením a pak se uvidí. Nyní už to můžu i odtajnit, vybral jsem Simple Machines Forum.
Jméno: Adam23 22. 2. 2015, 00:09:51 delete
e-mail:
 
Na jinej typ fora budeš muset rozšířít nudlodesign?
Jméno: Yuyana 21. 2. 2015, 23:23:32 delete
e-mail:
 
Připomíná mi to WoWko na free serveru. Hmmm, hra laguje, padá a nefungujou mi spelly... asi byl patch, někdo něco "opravoval" :-D.
Jméno: Elemir 21. 2. 2015, 21:45:33 delete
e-mail:
 
Oni k tomu zavedli v zákaznické sekci i hezký graf, jenomže ten nemusí nutně přetížení ukázat (databáze se stopne dříve, než se přetížení zaznamená do logu). Mám tak jen hrubý odhad. Navíc ne ke všemu dorazí i oznámení mailem. Na freehostingu bych to asi nějak neřešil, tam člověk s omezeními počítá. Mě přijde, že krom limitů provedli i nějaký upgrade a teď se určité věci na některých stránkách hroutí (viz najednou kleklé Corakovy zápisky). Podle vyjádření podpory v tom nejsem sám

Nejhorší je, že mám to miniBB už hodně modifikované, upgrade v podstatě nepřipadá v úvahu. Můžu ještě zkusit migrovat na jiné fórum, ale otázkou je, zda-li si tím pomůžu.

Edit: Tak jsem zvolil jiný postup. Fórum opět běží, akorát se tam pokusím umístit ještě upozornění a připravím se na migraci na jiný typ fóra. Podorobnosti si zatím nechám pro sebe :) K hraní se opravdu asi jen tak nedostanu :D
Jméno: Yuyana 21. 2. 2015, 20:31:01 delete
e-mail:
 
Hmmmmm. Hmmmmm. Hmmmmm. Kde budu teď spamovat svoje deníčky :-D...

Ok, o deníčky nejde, ale teda. Opravdu doufám, že se to brzo vyřeší, fóra je škoda. Upřímnou soustrast.
Jméno: Elemir 21. 2. 2015, 20:02:46 delete
e-mail:
 
Doufám, že jsem zrovna někomu neskočil do rozepsaného příspěvku, ale přetěžování databáze pokračuje dále, takže jsem byl nucen odpojit pro změnu fórum. Nemám zrovna důvěru v to, že to něčemu pomůže, ale než se znovu obrátím na podporu, tak bych rád měl něco v ruce.
Jméno: Elemir 21. 2. 2015, 08:05:53 delete
e-mail:
 
Je pravdou, že se mi toho nakupilo v posledních měsících moc a pořád do toho i ty resty. Hlavně se vyhýbat podobným gameplayům. Pořád si tak nějak říkám, že už je možná čas zase na BG Jenomže takhle bych se nikdy nikam nepohnul