Je strašně zvláštní, že mě se povinná četba vždycky zázrakem vyhnula :-D. Nevzpomínám si, že bych něco musela číst. Jsem si celkem jistá, že to po nás ve škole chtěli, ale taky jsem si jistá, že jsem to nečetla :-D.
Já se obávám, že jsem četla jen Pratchetta a pak už jsem nedokázala číst nic jinýho. Takže u mě doporučení nehledej :-p.
Jo, jasný, nesedí to každýmu (pro mě trochu absurdní představa ale věřim ti to). Mě jeho způsob humoru celkem vyhovuje a nemyslim si, že by člověk nějak utrpěl tim, že nemá extrémní znalosti všeho.
Mamka jeho knižky původně taky nechtěla číst, nelíbilo se jí to... a pak to po pár letech vzala znova do ruky a teď má přečtený prakticky všechno, něco i několikrát a doporučuje to dál :-D. Hodně taky záleží na tom, kterou knížku dostaneš do drápů jako první, jsou tam velký rozdíly.
Mě se na těch knížkách nejvíc líběj postavy. Dneska jsou moderní knížky o bandách děcek nebo romantický ságy s upírama... a já tu vesele čtu knížku o bandě tlustejch důchodců a připadá mi to asi tak milionkrát lepší :-D. On má takový správný charaktery, který si člověk strašně snadno oblíbí. Dokonce jsem měla ráda i některý jeho trpaslíky... Já a trpaslíci... děsivý, co ten člověk dokázal stvořit. |