Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Yuyana 13. 3. 2015, 16:02:08 delete
e-mail:
 
Je strašně zvláštní, že mě se povinná četba vždycky zázrakem vyhnula :-D. Nevzpomínám si, že bych něco musela číst. Jsem si celkem jistá, že to po nás ve škole chtěli, ale taky jsem si jistá, že jsem to nečetla :-D.

Já se obávám, že jsem četla jen Pratchetta a pak už jsem nedokázala číst nic jinýho. Takže u mě doporučení nehledej :-p.

Jo, jasný, nesedí to každýmu (pro mě trochu absurdní představa ale věřim ti to). Mě jeho způsob humoru celkem vyhovuje a nemyslim si, že by člověk nějak utrpěl tim, že nemá extrémní znalosti všeho.

Mamka jeho knižky původně taky nechtěla číst, nelíbilo se jí to... a pak to po pár letech vzala znova do ruky a teď má přečtený prakticky všechno, něco i několikrát a doporučuje to dál :-D. Hodně taky záleží na tom, kterou knížku dostaneš do drápů jako první, jsou tam velký rozdíly.

Mě se na těch knížkách nejvíc líběj postavy. Dneska jsou moderní knížky o bandách děcek nebo romantický ságy s upírama... a já tu vesele čtu knížku o bandě tlustejch důchodců a připadá mi to asi tak milionkrát lepší :-D. On má takový správný charaktery, který si člověk strašně snadno oblíbí. Dokonce jsem měla ráda i některý jeho trpaslíky... Já a trpaslíci... děsivý, co ten člověk dokázal stvořit.
Jméno: Půlskřet Cooldžej 13. 3. 2015, 15:36:59 delete
e-mail:
 
Pratchetta jsem teda (jako autora) nikdy rád neměl, protože mi nesedí styl vrstevnatýho humoru, kterým píše. Nicméně je to ve své podstatě geniální, protože každej si tam může najít to svoje.
Problém je, že kolikrát lidi nemaj páru o pointách těch nejlepších vtipů, který ve svých knížkách má, protože vyžadujou téměř encyklopedický znalosti různejch oborů (což se musí smeknout před tím jakej měl ten člověk rozhled). Každopádně je ho škoda...

Nemáte někdo tip na nějakou dobrou sci-fi/fantasy? Já to dřív četl, ale pak jsem přesedlal na "klasičtější" literaturu (sranda je, že dokud to byla povinná četba, tak jsem na to nesáhl a na vysoké jsem pak jel dobrovolně jednu za druhou, když jsem hledal záminku proč se neučit ) a nějak se do toho S/F nemůžu znova vpravit, pže mi to přijde všechno strašně špatný nebo laciný a všechno, co za něco stojí už jsem asi přečel nebo co a i dost toho, co za to nesálo
Jméno: Yuyana 13. 3. 2015, 09:46:17 delete
e-mail:
 
Tohle JE klasika :-p. Zkusit jednu knížku nikoho neporazí . Osobně jsem tu doporučila dvě, který máme doma asi nejradši, ale je tam spousta jinejch . Pravda, jsou tam i takový, co stojej za prd, alespoň z mýho úhlu.

Chápu, že lidi viděj sérii s pár tuctama knížek a řikaj si "nemá cenu, tolik času nemám, to nikdy nepřečtu" :-D, ale ono neni nutný číst všechno. Sice to tak nějak jako navazuje, ale ne nijak drasticky. Navíc se to dělí do několika skupin, některý knížky jsou s mágama, některý s noční hlídkou, některý s čarodějkama, pak je tam Smrťova vnučka... A pak je tam pár takovejch samostatnějších .

Neni to tak, že by všechno navazovalo na všechno a člověk musel číst něco popořadě .
Jméno: Elemir 13. 3. 2015, 09:16:32 delete
e-mail:
 
Stopařův průvodce si pamatuju z nějakýho školního referátu, ale teď koukám, že Pratchett ho nenapsal ... Nj, na střední jsem se věnoval klasice, takže tyhle referáty se mi vždycky míchaly. U Hobita jsem si živě představil, jak na dně látkového pytle sedí hobit a několik trpajzlíků ... prostě pohádka
Jméno: Yuyana 13. 3. 2015, 09:05:05 delete
e-mail:
 
Nevim, co s tim má stopařův průvodce společnýho, ale fajn. Každopádně...

Jsi taky ostuda! Jdi a koukej číst! :-D Sakra, takovejch super knížek, jste hříšníci, já četla každou několikrát.
Jméno: Elemir 13. 3. 2015, 07:57:12 delete
e-mail:
 
Včera jsem shodou okolností stál u regálu v knihkupectví a prohlížel scifi/fantasy. Našel jsem tam i ty dva nové přeložené díly Salvatora, ale Pratchett měl obsazeno hned několik polic. Nikdy jsem to nečetl (viděl jsem akorát film Stopařův průvodce po galaxii, což bylo nejspíše knižní předloze dost vzdáleno), takže nikdy bych netušil, kolik toho vůbec napsal.
Jméno: Yuyana 12. 3. 2015, 23:44:55 delete
e-mail:
 
Díky za info. Mám drtivou většinu zeměplochy doma, super knížky. Ty novější už ani ne, ale starší tvorbu doporučuju, jsi ostuda, že jsi to nečetl. Alespoň Stráže! Stráže!, nebo Čarodějky na cestách, vždyť to by, sakra, měla bejt povinná četba .

Je dobře, že to má za sebou, už se má líp. Dobrej autor, hodně mě inspiroval. S jeho knížkama jsem strávila moře času, i moje mamka je četla.

No, co dodat, snad jen díky a nashledanou.
Jméno: JCMurphy 12. 3. 2015, 22:53:54 delete
e-mail:
 
Terry Pratchett před pár hodinama umřel... zjistil jsem to, protože jsem z nudy přepínal programy na televizi a na ČT:art byla talkshow s ním a Markem Ebenem na památku... sice jsem žádnou jeho knížku nečetl (asi protože jich měl zeměplochovatě moc), ale stejně
Jméno: Yuyana 12. 3. 2015, 22:02:35 delete
e-mail:
 
Tak, poslední dobou je to samý trauma :-D. nebudu to rozebírat, ale mám pocit, že za poslední dva tejdny se změnilo/podělalo tolik věcí, že už to ani neni možný :-D. Hádám, že nadešel čas změn :-D.


Taky jsem si vypěstovala novej zlozvyk. Pořád tu hladim myš, má bezvadnej povrch :-D. Hmmm, myyyš :-D. Sametová.
Jméno: Elemir 12. 3. 2015, 19:13:18 delete
e-mail:
 
4JCMurphy. V podstatě ano, už to v určitých ohledech nevyhovovalo. Chtěl jsem právě přinést do fóra větší funkčnost, zejména vkládání obrázků a příloh. Další věc je větší podpora SMF ze strany vývojářů a rozsáhlá komunita moderů, pokud to tak mohu označit.

4flash: Prý si potenciónální bezpečnostní risk Vůbec netuším, co přesně by flashová videa mohla sebou nést, o tohle jsem se nikdy nezajímal, ale asi bych je tam nakonec chtěl mít také.

Tmavé pozadí a světlé písmo ... k tomu jsem za ta léta taky dospěl. Přijde mi to čitelnější obecně lépe. Je to třeba klasika, když řeším popisky map. Světlé písmo v tmavém obrysu je přehlednější. Akorát já se tenkrát s webem vydal "svělou" cestou.

U fóra zatím nemám s barvama jasno a hlavně to s radostí odložím na "jindy." Té administrace webu už bylo v posledních dnech nějak moc.
Jméno: flash 12. 3. 2015, 18:07:08 delete
e-mail:
 
tak to je skoda ze se tam nemuzu vkladat

Vzdycky mi vic vyhovovali tmave odrudy ruznych for, v noci jsou ty svetle na oslepnuti
Jméno: JCMurphy 12. 3. 2015, 16:16:01 delete
e-mail:
 
hmm... nevím, proč je vlastně teď to fórum takovýhle? to starý nebylo dobrý? nic proti tomu nemám, jenom jsem překvapenej (a jak už někdo psal, tak pozadí by to chtělo změnit na barvu stránek)
Jméno: Elemir 12. 3. 2015, 12:23:37 delete
e-mail:
 
Zatím jsem neobjevil, jak to v té podobě zprovoznit. Jedna z těch "rozbalovacích" nabídek jen odkáže na xy posledních příspěvků, ale to může být klidně jen v jednom tématu, takže nic moc použitelného.
Jméno: Yuyana 12. 3. 2015, 10:36:40 delete
e-mail:
 
Měla jsem moc ráda ten štos naposledy "použitejch" témat. Bylo to krásný a přehledný a já věděla, kam umístit svůj spam.
Jméno: Elemir 12. 3. 2015, 09:19:54 delete
e-mail:
 
Myslím, že teď už lze fórum naplno využívat Další nastavení už budou spíše kosmetická a hlavně některé věci si budu muset vyzkoušet až při psaní příslušných příspěvků Zatím jsem tedy nepovolil vkládání flashe (YT videa a spol.) a uvidím, jak to bude i s obrázky (nechal jsem defaultní nastavení velikosti atd.).

Svým způsobem je to hezká hračka A teď se jdu zase věnovat jiným hrám
Jméno: Yuyana 12. 3. 2015, 08:02:49 delete
e-mail:
 
Takže teď už můžu oficiálně začít spamovat? Škoda, že nikdo nespamuje se mnou, ale teď už jsem tak odvážná, že spamuju oficiální fórum, kde pro mě maj lidi pochopení :-D.

Moje angličtinářka ze mě nikdy nevypáčila ani slovo. Žádná z mejch angličtinářek :-D. Ale teď, po patnácti letech je čas překonat školní trauma :-D.
Jméno: Elemir 12. 3. 2015, 07:05:38 delete
e-mail:
 
Ani ne, jenom jsem omylem zaškrtl mód údržby a nevšiml si toho
Jméno: Yuyana 12. 3. 2015, 06:27:12 delete
e-mail:
 
Možná je to jeden z těhle https://www.youtube.com/watch?v=VufDd-QL1c0 ... panáčků a rozhrabal nový fórum, protože je lump :-D.
Jméno: Yuyana 12. 3. 2015, 01:39:48 delete
e-mail:
 
Jo, je tam nějakej pán s lopatičkou.
Jméno: flash 12. 3. 2015, 01:30:09 delete
e-mail:
 
Hmm..nemuzu se tam prihlasit...asi se v tom Elemir zrovna hrabetakze zkusim az později.

Okay faithful users...we´re attempting to restore an older backup of the database...news will be posted once we´re back!