Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Půlskřet Cooldžej 15. 3. 2015, 18:35:09 delete
e-mail:
 
Popularitu padesáti odstínů šedi si dokážu vysvětlit snad jen tím, že někteří lidi ještě neobjevili, že na internetu je "taky" porno

Pro fajnšmekry a skalní fanoušky přikládám odkaz, i když mi přijde, že těch odstínů je tam trochu víc...
https://www.youtube.com/watch?v=2tkySTbBGoA ...

(Elemirovi se omlouvám za warez )
Jméno: Půlskřet Cooldžej 15. 3. 2015, 18:30:23 delete
e-mail:
 
to JC Murphy: Můj jedinej a prvotní kontakt se stmíváním byl těsně před maturitou, když už byla škola taková volnější a měli jsme anglinu s rodilou mluvčí, jejíž přístup k výuce byl... řekněme volnější. Bylo nám to představeno jako horor *ehm* *ehm*. Nicméně když se v lavici přede mnou nahnul týpek v růžovým tílku a perfektní vystajlovanou gelovou vlnou na hlavě, ke svýmu sousedovi a řekl mu: "Jo, to je pecka!", tak jsem si byl téměř jist, že v blízké budoucnosti promarní dvě hodiny života něčím přinejlepším nezáživným... leč tvrdá pěst reality zabořující se mi nesmlouvavě mezi oči dalece překonala veškerou hrůznost mých dohadů
Jméno: Yuyana 15. 3. 2015, 16:26:08 delete
e-mail:
 
(Jen bych ráda podotkla, že jsem četla jen pár úryvků na netu a je mi to upřímně líto. Tu knížku považuju za nejen špatnou, ale za vyloženě nebezpečnou.)
Jméno: Yuyana 15. 3. 2015, 16:23:47 delete
e-mail:
 
Echm! Žádný gay, prosím vás, ta hloupá slečna a ten tyranslek mamlas pan Gray jsou oba hetero .

Každopádně jo, to je přesně ten typ literatury, co jsem měla na mysli. Toxičtější už to nemůže bejt.
Jméno: Elemir 15. 3. 2015, 15:05:35 delete
e-mail:
 
a 50 shades of gay ...

Teď jsem musel vyprsknout smíchy Ten rozruch kolem mě šel mimo, nebýt toho, tak ani nevím, že nějaká taková knížka je, popř. někdo natočil film. Současná tvorba mě nějak nezajímá, to už musí být, abych něco zkoukl. Ale asi dvě recenze jsem na to četl.

Stmívání mi tu připomíná hliníkový box na žvýkačky (?), co mi dcera dala kdysi k Vánocům Jinak vůbec netuším, oč jde - tedy vyjma upírské tématiky a probírání hlavních hrdinů v bulváru. Mimo mě jdou vlastně všechny nové seriály. Už ani ta Teorie třesku mě neba.
Jméno: JCMurphy 15. 3. 2015, 14:46:23 delete
e-mail:
 
takový stmívání čoveče já to neviděl ani nečetl a teď to už minimálně po desátý běží v televizi...

a 50 shades of gay jsem měl nějakej zájem se podívat, ale když jsem četl recenze lidí co četli knížku, tak jsem se na to taky vyprdl
Jméno: Yuyana 15. 3. 2015, 14:10:43 delete
e-mail:
 
Nooo, já čtu docela dost :-D. Vlastně si myslim, že trávim každej den čtenim několik hodin. Jen už to nejsou knížky. Dřív jsem měla omezenej výběr a četla jsem, co zrovna bylo. Teď... teď mám takovej pocit marnosti a ani se mi nechce ty tuny a tuny literatury přebírat, jestli se v tom náhodou, NÁHODOU neobjeví něco, co by se mi líbilo.

(A co si budeme povídat, když vidim popularitu některý dnešní tvorby... kchm kchm, tak moje potřeba číst knížky klesá a můj strach stoupá :-D.)
Jméno: Elemir 15. 3. 2015, 12:29:27 delete
e-mail:
 
Svého času jsem musel vzít za vděk tím, co se vyskytovalo v naší domácí knihovničce. Změna přišla až s revolucí, kdy se najednou někteří vydavatelé začali soustředit na sci-fi/fantasy tvorbu a rozjela se překladatelská manie. Kupodivu jak jde čas, tak čtu také čím dál méně. Je to škoda, ale nějak už mi chybí doma klidný kout, kam bych zalezl a nikdo mě nerušil Pokud je čas, tak mi to zůstává akorát na noční směny v práci

Pokud jde o mladší generaci, on ten čtenářský deník měl něco do sebe. Jenomže je to asi složité. Doba a technika pokročila natolik, že ta potřeba číst je slabší. Původně jsem třeba vůbec nechápal, proč chce někdo "překládat" Babičku z češtiny do češtiny Sci-fi a fantasy se tu pak navíc kříží s hrami.
Jméno: Půlskřet Cooldžej 14. 3. 2015, 22:06:00 delete
e-mail:
 
to flash: To se mi právě líbí, že chybí ten obrazový vjem, dává to prostor vysnít si věci takový, jaký by je člověk chtěl a ne tak, jak mu je někdo předžvýká a naservíruje. Podle mě právě tohle člověka hodně rozvíjí a stávající "virtuální" generaci to bude chybět jako koza drbání.

to Elemir: Henlein mě tuším nějak minul - nebo jsem už zapomněl, že jsem od něj něco četl, což je taky celekm možný
Jméno: JCMurphy 14. 3. 2015, 21:34:11 delete
e-mail:
 
jooo, Čapek... k maturitě jsem od něj měl 5 knížek z 20, takže šance byly dost velký, že si vytáhnu zrovna jeho jenže já si vytáhl zrovna tu jedinou knížku od něj, o které jsem měl jenom takovej ten výcuc na půl A4

každopádně válka mloků mě hodně bavila a i ta bílá nemoc byla fajn... měl jsem na něm rád, že ty knížky měly akorát tloušťku na 1-2 dny čtení
Jméno: flash 14. 3. 2015, 21:30:55 delete
e-mail:
 
Od Trosky mam nejradši Zapas s Nebem 1-3, cetl jsem to nekdy na zakladni skole, a ted asi před rokem jsme to zase zkusil, je to trosku usmevne, ale velmi dobře napsane, a mam rad to téma cestovani vesmirem.
ja uz vlastne nectu, jen občas si prectu par stranek. Hrani her mi to nejak cele pokazilo (ne ze by me to nejak moc vadilo) , nemam na to cas a tak nejak, když jsem se nad tim zamyslel, chybi mi tam ten obrazovy vjem, asi degeneruju, nebo tak něco.
Jméno: Elemir 14. 3. 2015, 20:09:57 delete
e-mail:
 
Heinlein, jak jsem na něj mohl kruci zapomenout ... grrr. Job ...

Svého času jsem četl právě i Trosku, Kapitán Nemo, Planeta Leon apod. Je to novodobé, ale jde to, na naše české poměry. Mám tu i pár raritek, jako cesta na měsíc nevím od koho ...

U Čapka se mi líbil i Krakatit, Válka mloků je klasika, ale z opravdové klasiky pak Bílá nemoc ... byť né samozřejmě scifi

Nevím, jestli to znáte, ale mě třeba ještě oslovila dřívější ruská tvorba, třeba Potomci Skytů.

V dnešní době je fakt, že pokud nehraju, tak ohledně literatury osciluju mezi fantasy/scifi a sadařstvím
Jméno: Adam23 14. 3. 2015, 19:38:08 delete
e-mail:
 
Já obecne beru scifi a fantazy smrtelne vazne, takze zemeplose jsem se vyhejbal, ale mezeru teda ted doplnim.
Clarke jasne
Asimov Nadace supr, alestejne supr i saga s robotama!
Heinlein
proste velka trojka

pikosky: Tma od Neffa, Contact od C. Sagana, Ringworld

mixy s/f&f:
Zelaznyho Amber
Kingova Temna vez + The Stand

Verneovky samo
Troska , Burroughs a jeho Carter

srdcovka (Silmarillion + LotR) pouze knihy

ja vlastne nic nez sf&f nectu, ale na tehle strankach o tom diskutovat dava smysl, neni-liz pravda
Jméno: Yuyana 14. 3. 2015, 16:44:00 delete
e-mail:
 
Uhaaa, válim, další úroveň na pět hvězd! ... uhm... tak... já jdu zase hrát Gianu, jo? *tiše se plíží pryč...*
Jméno: flash 13. 3. 2015, 22:43:22 delete
e-mail:
 
Primlouvam se za Clarkovu Ramu nebo Nadaci od Asimova, tyhle dve knizni serie jsou asi nejlepší sci-fi co jsme cetl.(ted koukam ze mas uz precteno
pokud něco modernějšího tak je dobra ctyrdilna serie Davida Gerolda o valce s Chtorrem, velmi propracovane a ctive napsanePak taky Harry Harrison ma dobry kousky..
Jméno: Yuyana 13. 3. 2015, 19:56:00 delete
e-mail:
 
Detektivko-román zní zajímavě.

Hmm, myslim, že vim, co jsi to četl :-D. Lehký fantastično u mě patří mezi ty míň oblíbený. Řekla bych, že se to nevyplatí číst od začátku, protože to autor ještě nebyl tak rozjetej :-D.

Knížky s hlídkou obecně považuju za nejlepší (Stráže! Stráže!, Muži ve zbrani, Hrr na ně, Noční hlídka), pak čarodějky (Čarodějky na cestách, Maškaráda)

Když Mrakoplaše, tak buď Poslední kontinent, nebo Zajímavé časy. Barbar Cohen je tam naprosto bezvadnej :-D.
Jméno: Půlskřet Cooldžej 13. 3. 2015, 19:22:33 delete
e-mail:
 
to Yuyana: je možný, že jsem sáhl zrovna po něčem nevhodným - myslím (respektive jsem si skoro jistej), že to bylo Vyprávění o Nomech a Lehké fantastyčno.
Jinak když se řekne povinná četba, tak se mi vybaví vždycky Noetická trilogie od Čapka... to jsme si říkal - co to je proboha totok . Pak mi trvalo tak 5 let, než jsme se odvážil vzít do ruky další jeho knížku abych zjistil, že vážně uměl psát (Válka s mloky - super nadčasový myšlenky). Ještě se mi vybaví Petr a Lucie - to snad musel prolobovat do osnov někdo, kdo se chtěl pomstít "klučičí" části studentstva

to Elemir: Clarka jsem už zchroustal, to je takovej slušnej standard (osobně mám ale radši Asimova - pamatuju si, že první dva díly Nadace mě vyloženě nadchly). Na Verneovkách jsme taky vyrostl... to mi ještě četli rodiče, když jsem byl úplně malinkej monšišák

Jináč kdybyste někdo hledali pěknou knížku, tak doporučuju Dumasův klub od Reverteho, to je podle mě pecka (takovej "hodně civilní fantasy"detektivko-román)
Jméno: Yuyana 13. 3. 2015, 19:22:19 delete
e-mail:
 
Joo, archeologie a encyklopedie :-D. Já byla šíleně zvědavý dítě, než to ze mě ve škole vytloukli :-p. Ale teď už zas furt sedim u internetu a čtu, hromadu informací, hlavně ať jsou co nejmíň použitelný :-D.

My měli Verneovky doma taky. Já to nikdy nečetla. Stejně jako jsme měli pána prstenů. To jsem taky nečetla, nešlo to. Nechápu popularitu těhle knížek .
Jméno: JCMurphy 13. 3. 2015, 18:21:42 delete
e-mail:
 
každej má nějakej svůj okruh... přestože jsem viděl stovky anime a tisíce dílů, tak takovej Death note jsem neviděl (a těhle klasik je víc), stejný jako fantasy literatura, kde se soustředím na Forgotten realms... no d v předškolním věku až I. stupeň základky jsem zase z nudy pročítal všechny encyklopedie
Jméno: Elemir 13. 3. 2015, 17:29:45 delete
e-mail:
 
A. C. Clark - Rama?

Já vyrůstal na Verneovkách a Cooperovo příbězích (pro ilustraci, např. Poslední Mohykán). Jinak jsem se soustředil spíše na historické romány. Výhoda v určitých věcech byla, že tu po dědovi mám archiv knížek, které nevlastní ani naše městská knihovna Souviselo to s mojí zálibou v archeologii. Dneska už na to jen nostalgicky vzpomínám