Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Yuyana 17. 3. 2015, 09:11:26 delete
e-mail:
 
(Jinak, co se týče Novinek... tak pokud chcete vidět skutečný království netolerance a ztratit veškerou víru v lidstvo... komentáře pod místníma článkama jsou dobrá volba .)
Jméno: Yuyana 17. 3. 2015, 08:43:09 delete
e-mail:
 
Já chápu, že lidi jsou zvyklí se vyskytovat v určitejch komunitách/společenstvech a tak nějak "kecat mezi svejma". Věřim tomu, že jsou i takový lidi, který tim nic zlýho nemyslej a vůbec si neuvědomujou, že to někdo jinej může vnímat jinak.

Ono je to taky hodně o tom, že čim víc se člověk setkává s nějakou formou urážení nebo diskriminace, tim víc to vnímá, takže i komentář, kterej by byl v ideálnim světě relativně neškodnej může někoho hodně bolet. Proto lidi často neviděj nebo nechápou, proč je druhej člověk uraženej, nebo se cejtí mizerně. Jim by to přeci nevadilo, kdyby tak někdo mluvil o nich... Ha ha.

Myslim si, že máme spoustu krásnejch, velmi barvitejch urážek, který můžeme svobodně používat, a který nejsou namířený proti žádnejm menšinám.

..........................

Co se týče křesťanství... já se vždycky identifikovala jako čarodějnice/mág, takže mám svý výhrady :-D. Každopádně nemám problém s žádnou vírou. Víra je osobní věc a každej může věřit tomu, co mu připadá logický. Hodně lidem víra pomohla, znala jsem několik křesťanů a byli to v podstatě normální a slušný lidi .

Často jsou na mě křesťani hodný a považujou mě za jednu z nich, a já jim to nevymlouvám . Jsem čarodějnice chameleon, pozor na mě :-D. (A pracuju v solárku, takže doslova a do písmene peču lidi :-D, muahahahhaaaa!)

..........................

No, a to by bylo. Obávám se, že už zase spamuju. Tohle je pro mě takový... důležitý a citlivý téma.
Jméno: Elemir 17. 3. 2015, 07:44:44 delete
e-mail:
 
S tolerancí je to u nás docela zajímavé. Včera jsem náhodou četl na Novinkách článek o nějaké vysoce postavené manažerce jedné americké IT společnosti, která při své cestě za příbuznými do JAR na svůj Twitter umístila komentář na "téma" AIDS vs černoši. Ponechám ten rozruch, co to vyvolalo, ale zaujala mě ta diskuse pod článkem, resp. ta obhajoba toho jednání. Mě ten její výrok vtipný nepřišel, moc dobře věděla, kam s ním míří, nehledě na to, že její postavení prostě určité věci neumožňuje. Já bych se s ní ve firmě taky rozloučil.

Ona tohle je dost šedá zóna, kde se špatně odhaduje, co ještě jo a co už je za hranou. Podle mě je dost důležité, jak to člověk podá a co tím skutečně sleduje, což je věc diskuze. V jedné komunitě to může projít, jiná se k tomu postaví opačně atd. Na otevřených fórech je lepší se rozsáhlým komentářům v tomto duchu vyhýbat

Podobně s náboženstvím, těch úhlů pohledů je tolik, že v tom rozhodně nelze generalizovat. Jehovisté jednou ode mě dostaly otázku (byly to ženy): "a vy byste nedokázaly s homosexuály v Ráji žít?" Myslel jsem, že mi ta jedna při pozdravu rozdrtí ruku To není o křesťanství, to je o fanatismu, neb se taky za křeťana považuju, ale prostě sdílím úplně jiné hodnoty.

4Půlskřet Cooldžej: Předělávky jsou jen u starších dílů (pod 6), u nových si nic nevybavuju.
Jméno: Yuyana 17. 3. 2015, 00:27:46 delete
e-mail:
 
Taky si nemyslim, že bych byla strašlivě namíchnutá, nebo tu dělala nějaký scény... jen považuju za poněkud nešťastný spojovat nevinný gaye s nechutnou břečkou jakou je 50 odstínů...
Jméno: Yuyana 16. 3. 2015, 23:55:21 delete
e-mail:
 
To neni zrovna stejný. Nikdo například nemyslí na kastrovaný kozy, když o něm řekneš, že je hňup. Pokud člověk použije slovo, který fakt neni už vůbec spojovaný s původnim významem, tak je to v pohodě. Tohle neni ten případ.

"Gay" neni urážka, ale hádej, proč se to tak zvesela používá. Když o někom řeknu, že je gay, tak to nedělám proto, že bych ho chtěla označit za blbce nebo úchyla.

Pokud věříš tomu, že většina populace je tak strašně tolerantní, že na barvě kůže/orientaci/pohlaví nezáleží... Hm, no... řekněme že mám jiný zážitky. A vidim kolem sebe spoustu lidí, který jsou na tom podobně.

Nejsem homosexuální, ale celkem mám problém věřit tomu, že homosexuálům tohle přijde vtipný.
Jméno: JCMurphy 16. 3. 2015, 23:34:57 delete
e-mail:
 
ještě jsem si vzpomněl... je to stejný jako když se jedna učitelka strašně namíchla, když někdo řekl, že ten druhej je kretén, protože tak se říká lidem nemocnejm se štítnou žlázou... no je to pravda, jenže nikdo si to s touhle nemocí nespojuje
Jméno: JCMurphy 16. 3. 2015, 23:30:22 delete
e-mail:
 
v dnešní době a v těchhle končinách by se to jako urážka brát nemělo... mě je jedno jestli je někdo homo, nebo hetero, jakou má barvu vlasů, barvu kůže, či dlouhý nehty... pokud něco sedí na nějakej vtip, tak to prostě nahodím

pokud už je vědecky dokázaný, že se s homosexualitou se člověk narodí, tak to tak prostě už je (a ty křesťanský pindy o tom, že se naučili z homo přejít na hetero jsou trapný jako celá ta víra... proti náboženstvím nic nemám, ale tohle přehánění? když si tomu věřijou tak co už, ale srát se s tím do hlavy ostatním, tak to ne...)
Jméno: Půlskřet Cooldžej 16. 3. 2015, 22:34:11 delete
e-mail:
 
Nenatrefili jste někdo při svých poutích světem M&M čistě náhodou na nějaký modery s dobrýma stránkama, který se snažili předělat AI pro nějakej titul (já jsem si všiml třeba že tvůrci H3:Horn of the Abyss předělali UI skrz fuzzy logiku, ale nic detailního jsem k tomu nevyšťoural)?
Jméno: Yuyana 16. 3. 2015, 22:07:36 delete
e-mail:
 
Co jsem říkala o těch gayích... Lidi, fakt to neni hezký, když někdo používá něčí sexuální orientaci jako urážku. Já to znám, moje pohlaví tak lidi používaj furt, takže mám v týhle oblasti hodně soucitu.
Jméno: JCMurphy 16. 3. 2015, 21:46:53 delete
e-mail:
 
Však 50 shades of gay má úplně jinačí obálku a proto je to taky tak moc úspěšný
Jméno: Yuyana 16. 3. 2015, 19:23:35 delete
e-mail:
 
Hehe, jop, taky bych si to doma do knihovničky nedala :-D. Dneska na to máme internet, je to praktický, dostupný, zdarma, a uplně stejně nekvalitní . Divim se, že to ještě prodávaj, protože nevidim smysl v tom to kupovat. Navíc to ani nemá pořádnej děj. Mě silně vyhovuje romance jen jako vedlejší zápletka fantasy. (A viděli jste ty obálky? :-D Proboha, kdo to kreslí :-D.)

Detektivky jsem četla docela dost. To byla jedna z mála čitelnejch věci v naší knihovně (myslim městskou knihovnu) a zároveň jsem je měla docela ráda, já už jako malá ujížděla na krimi :-D. Asi to máme v rodině.
Jméno: Elemir 16. 3. 2015, 07:31:16 delete
e-mail:
 
U nás byly v kurzu putovní tašky. Tímhle by si totiž asi málokdo zdobil klasickou knihovničku Vždycky u nás přistála taška plná podobného braku a když ji naši dočetli, tak zas putovala dál Dneska to podobně aplikujeme na časopisy.

Svého času jsem byl taky nucen začíst se do tvorby, která šla tak nějak mimo mě ... detektivky. Knihovnička na infekčním oddělení neobsahovala moc velký výběr žánrů, tak mi vždycky přinesly pár sešitů a když jsem je dočetl, tak zas další atd. Narazil jsem tak i na kapitána Exnera a k téhle postavě mi zůstal kladný vztah až dodnes.
Jméno: Yuyana 15. 3. 2015, 23:55:39 delete
e-mail:
 
Já jsem se na intru pokoušela číst červenou knihovnu, protože tam toho moc jinýho na výběr neměli :-D. Nemám z toho trauma, ale bylo to špatný, moc špatný . Pravda, ne tak špatný, jako zmiňovanej šedej bordel a podobný "ságy". Alespoň tam byl nějakej sex, což pro mě tenkrát byla v knížkách novinka, v těch, co jsme měli doma lidi nic takovýho nedělali . No a pak jsme dostali internet.

A pak přišla velká plíseň a od tý doby máme doma jen Pratchetty, který to přežili :-D. Ani plíseň si na ně nedovolí.
Jméno: Uran 15. 3. 2015, 21:19:11 delete
e-mail:
 
Koukam, ze cteci vkus je u sf +- stejny jako muj. Jen jsem si s nostalgie precetl Neznalka na Mesici, coz je taky takova budovatelska sci-fi .

PS: nekde jsem tady zachytil spojeni Trosky a cesty na mesic. Pokud je to tohle tak v ramci zachovani pricetnosti nedoporucuji.
Jméno: Elemir 15. 3. 2015, 20:28:55 delete
e-mail:
 
Kdepak, to by bylo moc snadné, do příspěvků zasahuju jen ve velmi, ale opravdu velmi ojedinělých případech

V životě jsem četl jen jeden rádoby román, co začaly po revoluci vycházet a dodnes to mám v živé paměti. Shodou okolností mě to zasáhlo v pubertě, takže to bylo čtení pod polštářem a s baterkou Ani tenkrát mě to však nijak neoslovilo a to byl možná proti těm odstínům ještě dobrý příběh.

Dneska každý cílí na nějakou mezeru na trhu a dokážu si představit, že tohle jí prostě našlo a ten hype kolem umocnil prodeje. Nicméně podobně jako u her, různé klony nebo pokračování už to prostě nezopakují, neb to prostě nemá co nabídnout už v základu. Filmy mají akorát tu výhodu, že oproti hrám to máte za 1,5-2 hodiny za sebou
Jméno: Adam23 15. 3. 2015, 19:55:56 delete
e-mail:
 
Pravda, kaju se, Elemire prosim, doplň tam na pratricne misto "r"
Jméno: Yuyana 15. 3. 2015, 19:53:10 delete
e-mail:
 
Prosím, přestaňte už urážet ty gaye . Oni za to nemůžou . (Navíc píšou mnohem lepší porno... echm.)
Jméno: Adam23 15. 3. 2015, 19:49:23 delete
e-mail:
 
Já ty odstíny s Gayem čet, bohužel. Hecli jsme se s kolegyní. Takže to máme oficiálně podchycený oboupohlavně, je to strašný, nerealistický, neerotický nic, a hlavně horší angličtinu jsem v knížce snad ještě neviděl. Akorát ona to četla ještě v pokračování. Představa, že bych za to měl ještě zaplatit :o
Jméno: Yuyana 15. 3. 2015, 19:27:38 delete
e-mail:
 
http://visualidiot.com/articles/fifty-shades ... tady někdo udělal recenzi... :-p Echm.

Popularita odstínů šedi je daná tím, že většina populace má psychický problémy. Obávám se, že totéž platí o velký části těch upířích blbostí. V podstatě k tomu neni co jinýho dodat, snad jen že je mi to upřímně líto.
Jméno: Půlskřet Cooldžej 15. 3. 2015, 18:44:01 delete
e-mail:
 
to Yuyana: je to bohužel tak, že v tom ohromným množství balastu se musí člověk poněkud přehrabovat. Ale já když nemám zrovna žádnou knížku doporučenou od nikoho známýho, tak si projdu nějaké žebříčky fan-databází a odfiltruju věci, který vypadaj na první pohled jako totální marast (vždycky se tam najdou nějaký upíři nebo děti zachraňující svět nebo něco na ten způsob).

Takhle jsem třeba připadl úplně náhodou na Zlodějku knih, která byl suprová, Ranhojiče, kterej se mi do 3/4 taky líbil nebo lehce scifoidní a zároveň slušný Růže pro Algernon.