Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Yuyana 29. 3. 2015, 18:39:56 delete
e-mail:
 
To je dobře, že jsi to nehrál, alespoň se nemusíme hádat :-D.
Jméno: JCMurphy 29. 3. 2015, 18:25:00 delete
e-mail:
 
já mám mnohem radši Gothic 2 + datáč... ale je fakt, že výš už to jsou strašný hovadiny

no každopádně Dragon age jsem nikdy žádnej nehrál a ani neplánuju a u Morrowindu jsem dohromady strávil cca 10 hodin
Jméno: Yuyana 29. 3. 2015, 16:17:48 delete
e-mail:
 
Normální medvědi nevědí, že turisti nemaj zbraně. DAI medvědům je to jedno, oni tě najdou a zabijou tak jako tak :-p. A nejde jim utéct, poběžej za tvym koněm přes celou mapu.
Jméno: Yuyana 29. 3. 2015, 16:13:31 delete
e-mail:
 
Cliffraceři mě ani zas tak moc neštvali, byla sranda snažit se je na dálku sejmout lukem :-D.

...

Medvědi... Opravdu záleží na partě, a taky na obtížnosti a na levelu, na kterym na ně narazíš. A na množství medvědů.
Jméno: flash 29. 3. 2015, 16:04:47 delete
e-mail:
 
Jo, TES hry muzou prerust přes hlavu, jsou krapet megalomansky pojate, ale třeba ja v tom prave vidim tu ruznorodost.
Morrowind je depresivni, a stane se ještě vic po 200 zabitem cliffracerovi. Ti jsou skutecny opruz, srali me neskutecne
Jméno: flash 29. 3. 2015, 16:01:22 delete
e-mail:
 
Aha, ja je zabijel celkem v pohode, nijak otravny mi neprisli, ale zrejme zalezi na slozeni party.
Otravnejsi mi spis prisli neustale vylezajici schnilaci v bažinách, nic poradne za ne a lezli furt
Jméno: Yuyana 29. 3. 2015, 16:00:04 delete
e-mail:
 
S Morrowindem jsem ani tak neměla problém dostat se z první lokace, já naopak procestovala celou mapu. Jenže. Šedá. Šedá. Šedá. Prach ve vzduchu, písek ve vzduchu, popel ve vzduchu... šedá tráva, šedej vzduch, šedá země, šedý stromy... Šedá voda :-D.

Mraky jakejchsi minidungeonků, ale všechny naprosto stejný. Tma, tma, tma. Nemrtvý. Ne moc. I venku je celkem mrtvo, což je asi dobře, protože boj je maximálně nudná záležitost. "Uklikám tě k smrti!" Super.

(Já mám ráda boj, ok? :-D Jsem barbar. Jo, jo, příběh, krásný. Ať moc neotravuje a budeme spolu vycházet.)

"Najdi tuhle malou kostičku v tomhle obrovskym temnym dungeonu! Nápověda, je na poličce, ve stínu, kde neni vůbec vidět." Samozřejmě, já se v jeskyních ztrácim. Potřebuju, aby vypadaly... rozličně? Aby tam byly nějaký záchytný body, podle kterejch se můžu zorientovat. Různá podlaha, různý stěny, nějaký zajímavý prvky...

Podívejte se třeba na Wizards and Warriors. Ta hra má bezkonkurenčně nejhorší mapování vůbec. Jen asi půl bodu nad hrama, který žádný mapování nemaj :-p. Stejně se tam zorientuju, protože to prostředí je dostatečně různorodý. A jak je ta hra stará. Jenže v Morrowindu vsadili na velikost a udělali z toho stereotypní bludiště.
Jméno: Yuyana 29. 3. 2015, 15:38:04 delete
e-mail:
 
Medvědi... na některejch mapách jsou jich MRAKY, jsou BRUTÁLNĚ silný, plošněj (i za sebe, aby měly roguny radost), jsou imunní na chlad (což je průšvih, když máš v partě tři mágy a ze začátku prostě nemáš staffky s jinym elementem :-D)... prostě medvědi. To radši rudý templáře, než tyhle šílený monstra.
Jméno: flash 29. 3. 2015, 14:38:04 delete
e-mail:
 
A co je presne za problém s medvedama v DA:I?

problém s Morrowindem ma plno lidi, ja osobne tomu rikam syndrom Seyda Neen, diky tomu ze jeden muj znamy to zacal hrat nekdy v době kdy to vyslo, a jelikož byl zvyklej na hry typu baldurs gate a wizardry tak se vůbec nebyl schopnej dostat z první vesnice, proste vůbec netusil co z tou hrou jako ma delat. Ale vydrzel, několik let to urputne zkousel, samo s vetsima casovejma odstupama a dneska to je jedna z jeho nejoblibenejsich her
Jméno: Yuyana 29. 3. 2015, 14:20:43 delete
e-mail:
 
Co se týče světa, tak DAI má u mě jedničku. Veselá krajinka, barvičky, žádný bloudění, různý prostředí, poušť, sníh, bažina, krásný lesy, spousty (povětšinou neagresivních) zvířat, jenom nasednu na koně a uuuuž cválám. Navíc je tam možnost rychlýho cestování odkudkoliv do sítě kempů/záchytnejch bodů. V podstatě jste kdekoliv během pár minut. Velmi pohodlný. Jediný co je blbý jsou medvědi. Všichni je nenáviděj a maj k tomu důvod :-D.

Další slušnou známku má mm6-8 (samozřejmě, jak jinak :-D) a Gothic, ale jen jednička.


No, a když už dávám dobrý známky, tak dám i špatnou: Morrowind, 5-. Ten mínus tam musí bejt, na to obyčejná pětka nestačí.
Jméno: Elemir 29. 3. 2015, 10:10:47 delete
e-mail:
 
RPG bez dungeonů není špatná věc, poprvé jsem to zažil v Golden Land, kde je všeho všudy 7 jednoduchých dungeonů (2x jedna oválná jeskyňka, 2x jednopodlažní sklepení, 1x tvrzka jednoho záporáka a finální sídlo hlavního záporáka).

Z toho, co jsem hrál (beru jen fantasy), mě přijde, že čím větší je ten venkovní svět, tím méně dungeonů je, nebo narůstá jednoduchých dungeonů. V Baldur´s Gate to byla např. až Durlagova věž, co přidala pořádný dungeon. Gothic 3 je plný akorát jednoduchých jeskyní, které jsou povětšinou nezajímavé. Vyjímkou je akorát TES série, ale je to zas na úkor repetetivnosti a beztak není potřeba lézt všude. Two Worlds bude asi podobné (zatím jsem jen rozehrál). Zaklínač je tak napůl, tam to zas zachraňuje obsah. Přitom by jeden řekl, že dnes jsou vývojáři omezeni víceméně jen svou fantazií
Jméno: Yuyana 29. 3. 2015, 09:01:13 delete
e-mail:
 
Pár jich tam je a taky jsou tam interiérový mise. Zradili mě, zradili! :-D

Já tu nebyla ztracená, jen se mi to nelíbilo, to je rozdíl .
Jméno: flash 29. 3. 2015, 00:06:16 delete
e-mail:
 
To Jujana-Však ono stacilo zmenit layout stranek tady a uz si byla ztracena

me ty opakujici se mapy v DA 2 taky moc nevadily, ale ani by mi nevadilo kdyby se neopakovali.
par dungeonu v DA:I je, ale na tak velkou hru jich klidne mohlo byt vice..(ze by nejake DLC..hehe )
Jméno: Půlskřet Cooldžej 29. 3. 2015, 00:05:49 delete
e-mail:
 
to Elemir: ony se některý ty míň častý bugy už i blbě googlej, což je docela problém
Jméno: Yuyana 28. 3. 2015, 20:12:25 delete
e-mail:
 
Jinak, co se týče map:

DA2 má furt ty samý, a já to žeru, protože nebloudim. Nemusim čumět kudy jdu, nemusim zdlouhavě mžourat do mapy, kde je sakra východ, nebo kam jsem se to sakra poděla. Kéž by to tak řešilo víc her :-D. Lidi jako já by si oddechli.

DAI to má uplně jinak. Naprosto neporovnatelně jinak. Máš hromadu map, každou jinou. Skoro žádný dungeony, definitivně žádný opakování, ale jelikož je hra v podstatě celá na povrchu, bloudim jen v některejch misích. Takže za mě taky dobrý.

Co se týče příběhu... na ten já kašlu, já prostě chodim za šipkou a masakruju :-D. Jsem nenáročná.
Jméno: Yuyana 28. 3. 2015, 20:06:54 delete
e-mail:
 
Já za celou hru nic nekupuju, promiň :-D.
Jméno: Uran 28. 3. 2015, 19:19:12 delete
e-mail:
 
To: Yuyana a obecne. Jak se vyrovnavate v DA2 s nedostatkem penez. Mam koupene vsechny "DLC" hra pres origin a ze to byla palka (asi 1400 Kc). A vecne nemam zlataky na koupy tech predmetu obsazenych v DLC. Navic me uz od pulky hry silene deprimovala repetitivnost map. Je zase jdu na stejnou mapu po 10-te akorat jini nepratele. Jeste, ze to zachranil pribeh. Je to u DA:I lepsi?
Jméno: Yuyana 28. 3. 2015, 18:14:33 delete
e-mail:
 
Víte, běžně slyšim lidi kolem sebe mluvit o nějakejch bugách :-p. Divný, divný, já skoro žádný nepotkávám, a když, tak se to dá obvykle v pohodě řešit .

Momentálně tu smažim Pokémon Platinum, je to těžká pařba pro drsný lidi, jako jsem já :-D. A pak asi dám DA2, už mi chybí Andýsek. Všechny ty nesympatický postavy z DAI ve mě vzbudily stesk.
Jméno: Elemir 28. 3. 2015, 17:46:13 delete
e-mail:
 
4BonezZ: Hlavně, že to zabralo

4Půlskřet Cooldžej: Budu už si muset ty bugy někam vypsat. Bylo mě to povědomé, ale už jsem si nedokázal vzpomenout, s čím to souviselo. Na paměť už se spoléhat moc nemohu
Jméno: BonezZ 28. 3. 2015, 16:04:03 delete
e-mail:
 
Elemirovo postup zabral a funguje, já předtím totiž savy jen zkopíroval do záloh a ty zálohované upravil a překopíroval zpátky do složky, ale jak tam byly předchozí, tak tam zůstaly hodnoty z původního save. Takže moje, chyba, mohlo to být už včera hotovo Každopádně děkuji za pomoc A GOG mě díky tomuhle moc neoslnil...