Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Elemir 9. 4. 2015, 00:04:14 delete
e-mail:
 
Co si tak vybavuju, tak GrayFace jde na GOG verzi šestky v pohodě nainstalovat, ale nezkoušel jsem to s tím nijak daleko odehrát, takže případné pozdější problémy vyloučit nemohu. S češtinou jinak problém není.
Jméno: Půlskřet Cooldžej 8. 4. 2015, 23:53:43 delete
e-mail:
 
Já právě začínal s MM9, kde to funguje už implicitně přes myš, takže jsem si na šestku musel trochu zvykat, ale po pár hodinách to bylo v pohodě.

Nevíte někdo jestli jsou nějaký problémy v kompatibilitě mezi GOG MM6 (ze six packu)+GreyFace patch, respektive GreyFace+čeština?
Jméno: Yuyana 8. 4. 2015, 14:37:31 delete
e-mail:
 
Já to myší hrát nedokážu, jsem závislá na původnim ovládání. Dost na tom, že jsem se naučila lítat na noťasu, to mi dalo celkem zabrat. Každopádně patch umí i jiný věci, takže ho tam stejně mám.

Souboje jsou lepší bez tahovýho módu i když člověk stojí na místě... on člověk stejně stojí na místě nebo pomalu couvá, protože běh v boji prodlužuje vzpamatovávání. Jde o to, že v určitý fázi přestává bejt výhodný nechat na sebe postupně zaútočit všechno okolo a pak si udělat čtyři tahy :-D.
Jméno: Půlskřet Cooldžej 8. 4. 2015, 14:04:44 delete
e-mail:
 
Tak dneska jsme se poprvé podíval, co je to ten GrayFace patch (konkrétně pro šestku) a doslova mi spadla čelist To je fakt mazec, co s tou hrou udělá jen blbý klasický ovládání pomocí myši (kvůli pohybu klávesnicí jsme třeba vždycky hrál souboje v tahovým módu).
Jméno: Yuyana 8. 4. 2015, 11:25:58 delete
e-mail:
 
No, já dohrála černou verzi pokémona a zkoušim černou 2... a musim říct, černá byla fajn, ale ta dvojka, tam vy***li co mohli. Absolutně bezkonkurenčně nejhorší, co jsem kdy hrála. Nějak mě přešla touha pokračovat. Takžeee. Co si zahrajeme teď?
Jméno: Elemir 8. 4. 2015, 10:49:52 delete
e-mail:
 
Tak jsem se dneska dozvěděl, že na ještě nevyšlého Zaklínače 3 už se připravují dvě DLC, nověji "pojmenovaná" postaru jako datadisk, která mají vyjít ještě do podzimu ... No nic, to byla opravdu poslední předobjednávka. Stejnak se k tomu v nejbližších měsících nedostanu a příští rok to zcela jistě bude za stejnou cenu v nějaké kompletnější edici. Asi by mě to už němělo ani překvapovat. Na druhou stranu můžu s klidným svědomím upgrade PC odložit
Jméno: Elemir 7. 4. 2015, 21:32:48 delete
e-mail:
 
No, teď sis to zas u mě vyžehlil Sbírku bych ukázal i tak, ona je to svým způsobem samozřejmost, byť málokterý sběratel by pochopil, že to mám v uzavřené skříňce a jednou za pár měsíců vidím jen hřbet pár vyvolených kusů Není holt místo Hlavně mě zcela stačí, že to vlastním, protože přesně kvůli tomuhle jsem to celé podnikal. Nic více.

Jen mě mrzí, že jsem se ještě nedostal k tomu, abych to měl všechno odehrané. Při poslední prohlídce mého archivu jsem dokonce našel letité poznámky k MM1, resp. mapku k Sorpigalu, kterou jsem kreslil na bílý papír (čtverečky jsem ještě nepoužíval, místo toho jsem používal puntíky seřazené na bílém papíře do řad a sloupců).
Jméno: Adam23 7. 4. 2015, 20:37:30 delete
e-mail:
 
Elemir samozřejmě platí 100x tolik
Jméno: Adam23 7. 4. 2015, 20:36:37 delete
e-mail:
 
Jak nezaplatili? My tu platíme naším časem a vřelou komunitní náladou
Jméno: Elemir 7. 4. 2015, 20:13:43 delete
e-mail:
 
Určitě Jakmile dorazí tyhle kousky, tak to zkusím vyfotit a vystavit. Chtěl bych postupně udělat právě přehled všech těch her + fotodokumentaci. Majk to na Corakových zápiscích sesumarizoval, ale chybí k tomu pohled na konkrétní balení her. I když rovnou musím říci, že nemám v úmyslu kupovat kdejakou dostupnou verzi, takže třeba konzolové verze nesbírám. U japonských je pak problém cena, to už bych nesbíral nic jiného, než-li hry od NWC :D
Jméno: Yuyana 7. 4. 2015, 20:08:03 delete
e-mail:
 
Hlavně bys nám tu svou sbírku mohl ukázat . I když je fakt, že jsme nezaplatili vstupný .
Jméno: Elemir 7. 4. 2015, 19:36:28 delete
e-mail:
 
Mno, celý den jsem věnoval inventarizaci svého archivu. Mnoho CD a DVD už moc čitelných nebylo, ale je fakt, že některá už více jak 10 let mají Naštěstí jsem určité věci zálohoval před nějakými 5-6 lety a na to dojde zas zítra. Lisovaný nosič je holt lisovaný. Podobně bych rád prohlídl diskety. Koupil jsem si kvůli tomu extra externí mechaniku, abych nemusel tahat starý počítač.

Zajímavé na tom je hlavně to, kolik dat jsem měl potřebu shromažďovat a přitom jsem z toho nepoužil ani 1/4 (warez éru úplně vynechám ). Hlavně hodně věcí bylo duplicitních. Papírový archiv takhle rozsáhlý nemám, ale jak přišla éra elektronizace, tak mi z toho tak nějak vypadl systematický postup.

Asi bych se do toho nepouštěl, ale jak jsem si minule pochválil výhodný nákup BOXů M&M 6-8, tak jsem dneska docela vychladl. Protože se jedná o evropské verze her, je hledání samostatných CD za vhodnou cenu mnohem větší problém. Původně jsem tedy hledal M&M Collector´s Guide. Nenašel jsem, ale naštěstí jsem našel pár webů, které mi daly dostatečný přehled. A naštěstí jsem něco na eBay i našel. Takže pokud můžu dalším potencionálním sběratelům poradit ... "nekupujte nekomplettní balení (BOX bez CD/disket) a u těch kompletních bedlivě sledujte, zda-li obsahují opravdu to, co mají!" Našel jsem třeba totiž sbírky kombinací BOXů jedné verze a kupříkladu CD z jiné verze. Ale tak každá zkušenost dobrá Nakonec ten guide asi sepíšu sám
Jméno: Elemir 6. 4. 2015, 20:24:42 delete
e-mail:
 
Když mluvíš o rovné čáre, tak zrovna koukám na graf vytížení a nejvyšší hodnota je celé 1% ... to je rozdíl oproti 17k% Ale raději nebudu předčasně jásat, neb to pořád nevysvětluje, v čem z těch tří dalších odstavených aplikací by mohl být problém
Jméno: Adam23 6. 4. 2015, 17:52:32 delete
e-mail:
 
Jo jako, kdyz je na EKG rovna cara a ceka se na elektrosoky
Jméno: Elemir 6. 4. 2015, 15:29:02 delete
e-mail:
 
No, snad nakonec nebude nutné cokoliv dalšího podnikat Souhlasím, vypadá to dost zvláštně, když tu neběží alespoň Kniha návštěv Ono hlavně jsem se za těch pár dní zas dostal k věcem, co už běžně nedělám a oprášil si pár znalostí. Dosud jsem tak nějak spoléhal na to, že např. nebudu muset sáhnout k zálohám, což teď na řadu přišlo. A když už jsem v tom, tak toho taky musím hned využít a udělat zas kus odkládaných věcí
Jméno: Yuyana 6. 4. 2015, 11:20:28 delete
e-mail:
 
Ale je to depresivní, když je to tu vypnutý .
Jméno: Elemir 6. 4. 2015, 10:51:04 delete
e-mail:
 
Viz edit v Novinkách, popř. koukni na topic Upgrade fóra na fóru, kde je toho o fous více V kostce ... vypnutí všeho opravdu znamenalo 100% útlum, takže to má dvě pozitivní věci. 1) našel jsem opravdu všechno, co databázi využívá, 2) přetížení plyne opravdu směrem z webu. Zpět jsem spustil jen 3 hlavní aplikace a budu čekat, co to bude dál dělat.

Fórum ani Coracovy zápisky nijak nepodezřívám, jediná optimalizační chyba může spočívat zde v Knize návštěv, proto v případě dalších problémů cvičně vypnu jí. Ta horší varianta ovšem spočívá v hostingu samotném, protože vlastně ani neznám limit prostředků, které mám. Klientů hostingu určitě přibylo, takže ta omezení možná plynou odtud. Dneska kde kdo používá redakční systém apod. a to je hned znát.
Jméno: Adam23 6. 4. 2015, 10:31:24 delete
e-mail:
 
Tak zase jsme online, gut!
A jaké je résumé?
Jméno: Yuyana 5. 4. 2015, 03:05:03 delete
e-mail:
 
Chhh, Elemire, takový starosti s fórem... Hlavně že to funguje, to je dobře.
Jméno: Yuyana 5. 4. 2015, 01:40:47 delete
e-mail:
 
Tak on je tutorial a tutorial. Jsou hry, který ti nenásilně vysvětlej potřebný základy, jsou hry, který se tě zeptaj, jestli chceš něco vysvětlit, a jsou hry, který člověk už nerozehraje znova, protože představa opakování tutorialu mu zvedá žaludek :-D. Ve chvíli kdy hráč zoufale křičí "já vim, nechte mě bejt!" autoři udělali něco špatně :-p.