Mno, celý den jsem věnoval inventarizaci svého archivu. Mnoho CD a DVD už moc čitelných nebylo, ale je fakt, že některá už více jak 10 let mají Naštěstí jsem určité věci zálohoval před nějakými 5-6 lety a na to dojde zas zítra. Lisovaný nosič je holt lisovaný. Podobně bych rád prohlídl diskety. Koupil jsem si kvůli tomu extra externí mechaniku, abych nemusel tahat starý počítač.
Zajímavé na tom je hlavně to, kolik dat jsem měl potřebu shromažďovat a přitom jsem z toho nepoužil ani 1/4 (warez éru úplně vynechám ). Hlavně hodně věcí bylo duplicitních. Papírový archiv takhle rozsáhlý nemám, ale jak přišla éra elektronizace, tak mi z toho tak nějak vypadl systematický postup.
Asi bych se do toho nepouštěl, ale jak jsem si minule pochválil výhodný nákup BOXů M&M 6-8, tak jsem dneska docela vychladl. Protože se jedná o evropské verze her, je hledání samostatných CD za vhodnou cenu mnohem větší problém. Původně jsem tedy hledal M&M Collector´s Guide. Nenašel jsem, ale naštěstí jsem našel pár webů, které mi daly dostatečný přehled. A naštěstí jsem něco na eBay i našel. Takže pokud můžu dalším potencionálním sběratelům poradit ... "nekupujte nekomplettní balení (BOX bez CD/disket) a u těch kompletních bedlivě sledujte, zda-li obsahují opravdu to, co mají!" Našel jsem třeba totiž sbírky kombinací BOXů jedné verze a kupříkladu CD z jiné verze. Ale tak každá zkušenost dobrá Nakonec ten guide asi sepíšu sám  |