Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Yuyana 19. 4. 2015, 01:20:14 delete
e-mail:
 
No to je právě to překvapení! :-D Jsi napnutej? :-p
Jméno: flash 19. 4. 2015, 00:49:28 delete
e-mail:
 
Jo...ale moc nevim do který skupiny presne patrej tvurci zaklinace
Jméno: Yuyana 19. 4. 2015, 00:46:09 delete
e-mail:
 
Některý lidi maj zkušenosti, a stejně to stojí za prd, některý lidi maj dobrej nápad a talent, a funguje to líp . Nikdy nevíš.
Jméno: flash 19. 4. 2015, 00:20:22 delete
e-mail:
 
tak me taky ne,DA2 mam taky celkem rad. Ale když někdo dela hru kterou prezentuje jako velkej otevrenej svet tak by ji mel taky zaplnit nejakym obsahem, ja osobne si myslim ze by mozna polaci udelali lip kdyby se drzeli toho co delali v předchozích dilech, ale nevim..třeba se jim ta trojka fakt povede.otevrenej svet dost rozmelnuje pribehovy věci, aplno lidi se v tom pak ztraci a nebavi je to. A třeba prave Zaklinac je podle me hlavne o tom pribehu a situacích co se v nem dejou, moc nevim jak tohle chteji v tom open worldu udelat. Tohle měli i nemci z Gothicem, dokud ho drzeli na uzde (jednicka a dvojka) tak to bylo super, a jakmile se pustily do open worldu (trojka) pribeh a věci kolem nej sli dost do haje. bethesda tohle taky nemá uplne dokonaly, a to uz to delaj hezkejch par let a maj obrovsky zkusenosti.
Jméno: Yuyana 19. 4. 2015, 00:01:29 delete
e-mail:
 
Obávám se, že bethesda dělá ty světy poněkud příliž otevřený, ale pokud jim to lidi kupujou... Mě osobně koridory a omezený lokace neurážej .

Hmm, vzpomínka na koridory ve mě vzbudila touhu jít hrát DA2.
Jméno: flash 18. 4. 2015, 22:56:49 delete
e-mail:
 
na Zaklinace jsme taky zvedav. Ale ohledne otevrenych svetu jsem dost skeptik. Ona Bethesda dela prumerne dil TES kolem sesti let, mno a polaci to měli hotove podezrele rychle, vzhledem k tomu ze s tvorbou open world her mají nulove zkusenosti. mam pbavi ze tam bude obrovsky krasny svet kde nic moc nebude, ale samo bych byl radsi kdyby to tak nebylo, preci jen dobrych open world rpg je jako safranu.
Jméno: Elemir 18. 4. 2015, 20:47:17 delete
e-mail:
 
Ano, to jsou ony.
Jméno: Adam23 18. 4. 2015, 19:25:45 delete
e-mail:
 
Okolí riftenu, to jsou ty pěkný březový lesy se zlatým listím?
Jméno: Elemir 18. 4. 2015, 19:04:09 delete
e-mail:
 
Poslední 3 dny jsem se zas po dlouhé době ponořil do Skyrimu a kupodivu jsem zas našel kousek úkolů, které jsem před tím minul. Motám se v Riftenu a okolí a je toho docela dost. Hlavně se vydávám na procházky po krajině. Díky svému levelu už mě nic nepřekvapí, ale zkrátka zdejší krajina má svá hezká místa, takže už jen za to dívání to stojí. Až teď si uvědomuju, že ta komprese světa tu není tak silná, jako u Oblivionu. Naopak, jsou plochy, které mi přijdou spíše nevyužité.

Přemýšlím u toho, kam open-world posune Zaklínač 3, potažmo zda-li a jaký kus světa oznámí Bethesda pro TES VI. Zaklínač by mohl přinést živější města a osady. U TES VI bych se docela rád podíval do Black Marsh, popř. Elsweyru.

Ale zase zpět k práci Trochu jsem musel poladit navigaci v sekci starších dílů a při té příležitosti jsem se pustil do předělávek map světů. Přeci jen doba pokročila, takže se dají najít lepší skeny a fotografie, než-li tomu bylo před řadou let. Horší je to trochu s technikou, chvilku trvalo, než jsem našel potřebnou aplikaci, která by se chovala "lépe", než-li běžné galerie. Ale našel jsem. Sice už není podporována, ale tak snad nějakých pár let vydrží funkční

Vzpomněl jsem si u toho na výroční zprávu Petra Sýkory aka S.A.Y (mimochodem, engine pro Cardhalia 2 je hotový ), kde popisuje, jak mu při vývoji pomohl pokrok v technice - co bylo dříve složité, se dnes dá naimplementovat jako hotové řešení od třetích stran (tuším, že to tam popisuje na implementaci scriptování). Chtěl jsem původně zůstat u jednoduchého scriptu se samostatným oknem, abych se zbytečně nezdržoval, ale čas potřebný pro implementaci hotového řešení je dnes natolik malý, že se vyplatí ho do toho investovat. Do vlastního řešení už bych se dneska rozhodně nepouštěl. Zase se to tedy o kousek pohnulo kupředu
Jméno: Elemir 15. 4. 2015, 16:36:37 delete
e-mail:
 
Mno, hlavně mě čekají hrátky s Collector´s Guide. On ten nákup ze Skotska ve finále zas tak výhodný nebyl Ne vše bylo tak kompletní, jak by nakonec mělo býti. Na druhou stranu jsem zas o něco zkušenější ohledně obsahu Něco špatného je tedy nakonec i pro něco dobré. Je to sice detail, protože řada z toho je duplikována napříč edicemi, ale když už to mám, tak ať to alespoň odpovídá skutečnosti

Je toho i dost mimo, co bych rád koupil, např. "univerzální" čtečku pro jiné formáty disket, takže to hraní jde obecně do pozadí. Nakonec asi vytáhnu ještě něco z GOG, abych Blade of Destiny mohl prostřídavat nějakou poloakcí. Před sebou mám 4 noční a ty bych taky rád věnoval webu
Jméno: Yuyana 15. 4. 2015, 14:56:14 delete
e-mail:
 
Náh, zaklínače nepotřebuješ, budeš hrát ze zásob :-D.
Jméno: Elemir 15. 4. 2015, 09:37:45 delete
e-mail:
 
Dneska jsem po dlouhém zvažování zakoupil jeden titul od NWC mimo sérii Might and Magic a je rozhodnuto ... Zaklínač 3 musí počkat, neb na to padly peníze na upgrade Ovšem Tunnels and Trolls za to nejspíše stojí Kdybych nedělal ten přehled her od NWC znovu, tak se mi to asi minulo. Stejně jako Planet´s Edge. Pokud jde o RPG tituly, tím pádem jsem pokryl vše.

U zbytku už přeci jen docela váhám Sérii Heroes ještě tak nějak dokompletuju, ale tituly jako je třeba Nuclear War se mi asi minou (byť o jedné nabídce vím ). Podobně Iron Cross nebo Zephyr. Byť z těch zajímavých krabicových je to právě snad už jen Nuclear War.

Pokud byste někdo dostal podobný nápad na sbírku her, dejte vědět. Já vám to za čerstva rozmluvím
Jméno: Yuyana 13. 4. 2015, 16:54:36 delete
e-mail:
 
Kvalitní klávesnice vydrží i ránu pěstí, pro nekvalitní klávesnici neni třeba brečet .
Jméno: Adam23 13. 4. 2015, 07:51:00 delete
e-mail:
 
Já si pořídil gamepad taky na stará kolena, a takový občasný Burnout Paradise a hlavně Super Meat Boy Tam si nechci ničit svojí Chicony klávesnici!
Jméno: JCMurphy 12. 4. 2015, 20:32:11 delete
e-mail:
 
gamepady jsou dobrý... ale jenom na Tekkena a celkově na hry kde těch tlačítek není potřeba tolik, ale když jsem viděl hrát bratrance na gamepadu Red Alert 2, tak jsem zkoprněl
Jméno: Yuyana 12. 4. 2015, 14:02:39 delete
e-mail:
 
Nooo, já nechápu, co lidi s tim gamepadem mají. Já si nedokážu ani představit, že bych měla používat něco jinýho než myš a klávesnici. A to mám noťas, kde maj klávesy asi milimetr vejšku a opravdu jsou buď dole, nebo nahoře, nic mezi tim neexistuje :-D. Na předchozí klávesnici šlo jen tak lehce klepnout, tady to nejde.
(Pravda, nedávno jsem viděla NÁDHERNEJ noťas s klasickou klávesnicí, byl úžasnej a jen co budu mít 130 tisíc, bude můj.)

Už na commodoru jsem to byla já, kdo byl tradičně player 2 a hrál na klávesnici, šlo mi to líp než s tim joystickem. Prostě klávesnice je ultimátní výtvor a nechápu, co proti ní lidi mají. Kdybych já měla konzoli, tak bodnu do USBčka klávesnici a na nějakej gamepad jim z vysoka :-D. Když vidim, jak na tom lidi hrajou DA a ještě si myslej, o kolik je to lepší... chudinky malý, pomýlený.
Jméno: Půlskřet Cooldžej 12. 4. 2015, 12:17:10 delete
e-mail:
 
Vy jste se teda rozjeli a to jsem tu nebyl jen pár dní, aspoň jsem si měl co přečíst

Na fórum jsem se nikdy neregistroval (jak tu někdo psal, že mě tam neviděl, bo co), ale ani ne z nějaké nedůvěřivosti jako spíš z pohodlnosti, protože zatím jsem si vždycky vystačil s knihou návštěv To mi přijde jako super věc, že se člověk nemusí nikde registrovat a může se rovnou na něco zeptat, když potřebuje... a ještě ke všemu si nemusím pamatovat další heslo

Jméno: Elemir 12. 4. 2015, 10:39:23 delete
e-mail:
 
Jinak, koukal jsem na poslední video ze Zaklínače 3 a vypadá to, že jsem se obával zbytečně. V tom horším případě to dopadne jako Skyrim a to je pořád ještě dobré Ovládání z toho sice moc vyčíst nejde, ale snad to nebude nějaká šílenost. V práci už jsme probírali případným nákup gamepadu, že bych se po těch letech uchýlil k podobným doplňkům. Volant a joystick mě na PC krásně minuly, ale tohle mě nakonec asi nemine
Jméno: Elemir 12. 4. 2015, 10:32:34 delete
e-mail:
 
Jj, to mám samozřejmě v plánu
Jméno: Yuyana 11. 4. 2015, 22:32:37 delete
e-mail:
 
Musíš koupit další a další hry, a kupovat a kupovat tak dlouho, až nezbyde na jídlo... :-D