Poslední 3 dny jsem se zas po dlouhé době ponořil do Skyrimu a kupodivu jsem zas našel kousek úkolů, které jsem před tím minul. Motám se v Riftenu a okolí a je toho docela dost. Hlavně se vydávám na procházky po krajině. Díky svému levelu už mě nic nepřekvapí, ale zkrátka zdejší krajina má svá hezká místa, takže už jen za to dívání to stojí. Až teď si uvědomuju, že ta komprese světa tu není tak silná, jako u Oblivionu. Naopak, jsou plochy, které mi přijdou spíše nevyužité.
Přemýšlím u toho, kam open-world posune Zaklínač 3, potažmo zda-li a jaký kus světa oznámí Bethesda pro TES VI. Zaklínač by mohl přinést živější města a osady. U TES VI bych se docela rád podíval do Black Marsh, popř. Elsweyru.
Ale zase zpět k práci Trochu jsem musel poladit navigaci v sekci starších dílů a při té příležitosti jsem se pustil do předělávek map světů. Přeci jen doba pokročila, takže se dají najít lepší skeny a fotografie, než-li tomu bylo před řadou let. Horší je to trochu s technikou, chvilku trvalo, než jsem našel potřebnou aplikaci, která by se chovala "lépe", než-li běžné galerie. Ale našel jsem. Sice už není podporována, ale tak snad nějakých pár let vydrží funkční
Vzpomněl jsem si u toho na výroční zprávu Petra Sýkory aka S.A.Y (mimochodem, engine pro Cardhalia 2 je hotový ), kde popisuje, jak mu při vývoji pomohl pokrok v technice - co bylo dříve složité, se dnes dá naimplementovat jako hotové řešení od třetích stran (tuším, že to tam popisuje na implementaci scriptování). Chtěl jsem původně zůstat u jednoduchého scriptu se samostatným oknem, abych se zbytečně nezdržoval, ale čas potřebný pro implementaci hotového řešení je dnes natolik malý, že se vyplatí ho do toho investovat. Do vlastního řešení už bych se dneska rozhodně nepouštěl. Zase se to tedy o kousek pohnulo kupředu  |