Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Yuyana 20. 4. 2015, 01:20:55 delete
e-mail:
 
Nevim o tom, že by byl člověk v gothicu na vrcholu :-p, ale hlavně naprosto chápu, že lidi chtěj zaplatit za svou práci (učení) a že ti nebudou líbat nohy. To je naprosto správně.

Co ale nechápu je, že ve dvojce maj vesničani sílu 150, 50% skill se zbraní a průměrná prodavačka jablek má 6 magickejch kruhů :-D. A já je tam mám jako zachraňovat? Se silou 10 a nulovym skillem? :-D. uplně nej je když na ně natáhnu nepřítele, kterýho potřebuju zabít, oni ho zabijou jak prd, a pak mi děkujou za záchranu. Hmmm, hmmm, tak nic :-D.
Jméno: flash 20. 4. 2015, 01:11:48 delete
e-mail:
 
To není jen u frakci v Gothicu, ale u vseho A nejhorsi je ze když uz je clovek na vrcholu frakce tak potka nejakyho halamu co mu jasne da najevo ze je stejne nula, a posle te zabit deset vlku a pak mozna te nauci stahovat jejich kozky a ještě chce zaplatit. Z mojeho pohledu se tam všichni chovaj jak mafianiJak rikam me to nevadilo ale u risenu uz to zaclo byt otravne.
Jméno: Yuyana 20. 4. 2015, 00:19:53 delete
e-mail:
 
Myslim, že si mě pleteš s nějakym trpělivym člověkem :-D. Fakt je, že dělání mapek a tabulek mi celkem nevadí, mám ráda jednoduchost a přehlednost a někdy prostě musim přeorganizovat nějaký informace a nebo si udělat vlastní tabulku od základu. Obávám se, že ráda třídim a zjednodušuju. Jinak samozřejmě taky ráda využívám práci jinejch lidí :-D.

No, já myslim, že než tě přijmou do zaměstnání, budou chtít abys jim prokázal, že budeš platnej člen jejich organizace. To považuju za normální. Každá frakce má příjmací questy a pak ti normálně dávaj úkoly, jako ostatním členům. Žádnej problém.
Jméno: flash 20. 4. 2015, 00:07:01 delete
e-mail:
 
Dobra mapka, a uhledne udelelana, ja bych na to nemel trpelivost, obvykle vyuzivam prave praci trpelivejsich lidi jako jsi ty

Tak ja nemyslel zrovna Gomeze, on tenhle postup byl u všech frakci. Něco ve stylu, takze jsi nasel mec, odvedl jsi zbojníky z mostu, zabil vlky..ale to mi porad nestaci abych te pustil dal..udelej ještě něco a pak si promluvime. jako u Gothica 1-3 jsem to ještě snesl, ale u Risenu jsem z toho uz zacal dostavat zachvaty nudy a oci v sloup.
Jméno: Yuyana 19. 4. 2015, 23:10:32 delete
e-mail:
 
No. Myslim, že kdo tim lesem bloudil, značení pochopí :-D. Snad. Bylo to tvořený tak, abych se v tom vyznala já :-D. A mapovat něco, co člověka teleportovává na různý místa je hnus.
Jméno: Yuyana 19. 4. 2015, 23:05:00 delete
e-mail:
 
Já nevim, mě gothic zrovna přišel udělanej celkem logicky a vždycky jsem hrála za novej tábor, takže Gomezova mafie šla mimo mě.

Noo, fajn, no :-D. Je skoro deset let stará, je to artefakt :-D. Tenkrát jsem jí kreslila jen tak, sama pro sebe, abych se věčně neztrácela :-D. A sobecky jsem si jí nechala, aby se zbytek světa ztrácel :-p.

Připravte se na šok. http://i1303.photobucket.com/albums/ag157/IRaziel/ ...

A teď už v prokletym lese nikdo nikdy nezabloudí.
Jméno: JCMurphy 19. 4. 2015, 22:59:50 delete
e-mail:
 
taky si myslím, že v Gothicu šlo o to se vypracovat z vězně na někoho vážnějšího a ve dvojce jsme taky hromadu postav neznali (a těch pár žoldáků na Onarově farmě byli flákači, kterejm se stejně musel nějakej quest udělat)
Jméno: flash 19. 4. 2015, 22:53:54 delete
e-mail:
 
tak jasne ze audience u krale je ńesmysl hned na zacatku, jenze Gothic ma na tomhle co jsem psal postavenou celou hru..systém..něco udelas pro me a pak mozna ja pro tebe tam visi uplne na vsem. Dokonce to pak presunuli i do Risenu 1.2.3 kde to je taky. Problém je pak ten ze si jako ta nula clovek pripada celou hru.
tak mapku IWD 2 nam ukaz, jestli mas jak, tyhle věci jsou vždycky zajimavy..pridal uz elemir pridavani tech obrazku na foru?
Jméno: Yuyana 19. 4. 2015, 22:31:18 delete
e-mail:
 
V Gothicu jsem se nikdy necejtila "nesvobodná", tedy když pominu fakt, že se jednalo o vězení :-D. Každopádně mi přijde logický, že se s tebou hned nebaví ten největší boss, když jsi nějaká nula, kterou tam nikdo nezná. Nemám ráda, když hra nabízí hráči nesmyslný pravomoce a audience u králů, když je člověk vidlák, kterej by v reálu nikoho nezajímal.
Jméno: Yuyana 19. 4. 2015, 22:28:35 delete
e-mail:
 
Myslim, že už jsem kdysi psala... dohrála jsem základní hru a bloodmoon, základní hru jsem hrála několikrát, měla jsem k tomu asi půl giga různejc vychytávek na grafiku, domečků, zvířat (peti a mounti)...

Mám k tomu vytištěný celý desky, kde mám vlastnoruční mapku na čtverečkovanym papíře, barevně vytřízený suroviny na alhemku (člověk potřebuje tahák, když nemá postava skill ), návody, a tak dál. Mám tam i výpis specifickejch lokací, kam potřebuju na quest, abych to mohla rychle vypsat :-D. Dřív jsem je uměla zpaměti, teď... bych musela asi občas přemejšlet :-D. Ne vždy jsem cestovala timhle stylem, ale nebudu tu předstírat, že jsem nějak poctivě obíhala celou mapu...

I když je fakt, že při první hře jsem běhala po vlastních a zmapovala celej ostrov. Podle toho jsem taky překreslovala a tiskla tu mapku. To víte, žádnej internet :-p. Jako když jsem tenkrát kreslila tu mapu temnýho lesa v IWD2 . Moc se mi povedla, škoda, že jí nikdy nikdo neviděl :-D.

Takže pokud JÁ řeknu, že Morrowind je hnus, a nehodlám si od nich už nic kupovat, tak to neni nějaký tlachání člověka, co viděl screenshot a teď dělá chytrýho, ale poctivej posudek od někoho, kdo tu hru poctivě dohrál :-D. Tribunal jsem nedohrála, narazila jsem na bug a nešlo se přes něj nijak dostat (zaseklej dialog, postava mi něco permanentně opakovala a nešlo z toho nijak vylést, ani dotyčnou postavu obejít :-D).
Jméno: flash 19. 4. 2015, 21:48:36 delete
e-mail:
 
Koukam ze ona Yuy ty TES docela zna když umi i prikazy do konzole

Gothic 1 a 2 jsou fajn hry, ale me osobne prave stvala ta pomerne velka nesvoboda co clovek mel. vse bylo necim omezene, bud nejakym ukolem, ze jsem ještě nevykonal dostatek věci pro daného člověka (v tomhle mi vzdycka tahle serie připomínala mafianskou hiearchii), nebo proste v ceste stala nejaka silna potvora. pro me osobne je asi nejlepší ukazaka toho jak ma vypadat otevreny svet a kompromis mezi modernou a starou skolou hra Dragons Dogma, coz je bohužel hra na konzole a zrejme vam to moc nerekne. Je vecna skoda ze se tahle hra na PC nikdy nedostala. Nikdy bych nerekl ze hra která silne stavi na principech zapadni rpg a pro me osobne je asi nejlepší rpg za posledních deset let, bude z japonska
Jméno: Adam23 19. 4. 2015, 21:01:57 delete
e-mail:
 
Yuyana, lol. Tak to snad ne
Jméno: JCMurphy 19. 4. 2015, 19:47:58 delete
e-mail:
 
Tak jsem zase dostal Titan Quest záchvat a moje archer asska už má lvl 42 bože, to je tak brutální... zatímco ten předchozí hunter/nature byl slabej (i když asi o 65% hp odolnější), tak teď s těma naboostěnejma bleedingama a poisonem do foroty na 2. obtížnost jenom tancuju (navíc jsem do síly investoval bodů jenom abych měl 170 a zbytek zařídijou moje 2x prsteny co snížijou nutnost na sílu o celkem 50%) no každopádně si neustále držím 20 bodů v záloze, protože ještě nevím s jakým equipem je nejlepší prolízat na 3. obtížnost

no a teď k té vaší sáhodlouhé debatě o otevřenosti/uzavřenosti světa... jak říkal Elemir, tak v Gothicu to bylo řešený úplně nádherně... rozdělený na kapitoly s tím, že se s každou novou kapitolou nahodily nový monstra a questy a člověk mohl zase prolízat celej svět od začátku! to že mega epický questový postavy nešly zranit mě sice taky občas naštvalo, ale na druhou stranu kdybych zabil xardase hned jak ho uvidím, tak bych tu hru mohl zase odinstalovat, že? za největší vývoj open worldu nepovažuju tedy rozlehlost, ale spíš aby to bylo malý, uzavřený a doslova to tam žilo a když si uvědomím rok ve kterým vyšel Gothic 1 a 2 a teď ty hry, který se pořád o něco snažijou, tak jsem těžce zklamanej a chce se mi brečet (obrazně)
Jméno: Yuyana 19. 4. 2015, 19:22:38 delete
e-mail:
 
Absence fasttravelingu v Morrowindu? Blbost. ~ coc "balmora".

Přeci nebudu chodit pěšky. Nuda.
Jméno: Elemir 19. 4. 2015, 17:15:34 delete
e-mail:
 
Právě takové RPG by bylo hezké, ale v dnešní době asi ne zrovna prodejné tak, jak by si investoři/akcionáři představovali. Pokud by Bethesda teď vydala hru se stejnou hratelností, jakou měl Morrowind, tak jí hráči nejspíše ukoušou Přitom zrovna bloudění a absence fasttravelingu bylo to, co bylo na té hře perfektní. Když se dneska někdo zeptá pamětníků Morrowindu na jejich největší noční můru, pak je velká pravděpodobnost, že odpoví "Vivec nebo Cliff Racer".

Divný určitě budu Dneska je čím dál těžší vysvětlovat, proč mi to či ono na současných hrách chybí nebo nesedí. Ale zas narozdíl od jiných mého věku si nedělám iluze, že se tohle jen tak změní. Nezmění to ani CDProjek a nakonec ani Kickstarter. Ostatně pokud chcete vidět až fanatický přístup k "retro vlně", koukněte na Shroud of the Avatar. Stačí, aby se za něco takového postavil slavný vývojář (zde Richard Garriott) a úspěch je zaručen. Přitom tohle vyžaduje hodně silné růžové brýle

Akorát se ještě vrátím k té Yuyanině poznámce o obtížnosti. Už nějaký ten pátek přemýšlím o slovním spojení hardcore RPG. Tak nějak nabývám na přesvědčení, že mezi hardcore a těžký nepatří automaticky rovnítko. Hardcore mnohem více vypovídá o hratelnosti a herních prvcích. Mě to napadlo v souvislosti s KS kamapaní Dungeons od Aledorn, kde jsem nějak nechápal, proč tomu autor hodil tolik přívlastků, když v podstatě nic o hře jako takové nevypovídají. Hardcore je pro někoho dneska i ten Morrowind Což teprve, pokud se začneme rýpat ve slovech dungeon a RPG ...
Jméno: Yuyana 19. 4. 2015, 14:27:04 delete
e-mail:
 
Tomu ultimátnímu RPG se říká "realita" a hraju to každej den.
Jméno: Adam23 19. 4. 2015, 08:35:37 delete
e-mail:
 
Otevřenej svět, kterej na tebe s ničim nečeka, ale na druhou stranu hodně umožní je ale přece ultimátní RPG. Druhá věc je, jak do toho zakomponovat epickej příběh. Musí se najít dobrá balanc a podle mě to Bethesda dělá relativně nejlíp. Ideálně přidat otevřenodti a příběhu, že ano
Jméno: Yuyana 19. 4. 2015, 03:17:35 delete
e-mail:
 
Pokud má hra bejt obtížná... ať je. Těžkej boj. Složitej puzzl v cestě. Nutnost někam vyskákat a nespadnout. Hra na postřeh nebo přesnost, třeba něco trefit. To všechno je obtížnost. Ale pobíhání a marný hledání ne.

Osobně absolutně nejsem zvědavá na hru, kde řešíš problém a nemáš žádnou představu kam jít nebo co dělat. Stačilo mi v DAO, když jsem běhala po městě jako kokot a hledala jedno blbý NPC na quest. Hromada budov, hromada lidí, žádná nápověda, kdepak asi je? Je to zábavný? Neni. Jsem zastánce šipek.

Lidi co chtěj příběh chtěj příběh, lidi co chtěj boj chtěj boj, a lidi co chtěj frustrovaný pobíhání po obřim světě jsou divný. Nebo Morrowind. Eskortovala jsem NPC. Přes pěknou dálku a trvalo mi snad hodinu najít, kam ten trouba chtěl. Nuda. DAI. Najdi gazelu. No jo, ale ta gazela běhá po mapě jako divá. Chvála Bohu za pohyblivý označení. Bez něj bych jí hledala ještě teď.

V malym světě může fungovat hra bez šipek, třeba Gothic byl v tomhle uplně zlatej. Žádnej problém. Ale u většího světa...

Problém číslo dvě je, že ve hrách člověk nezná všechny možnosti a často neví, co všechno může použít a jak. Takže vesele běháte a přehlížíte prvek, kterej vás z toho může dostat ven.

Další bod. Čekání questů (a poprav). Sakra, jasně že čekaj. V takovym DA čeká uplně všechno. A je to tak naprosto správně. Nedokážu si představit, že by si hra hrála a na mě nečekala :-D. "Haha, moc dlouho jsi sbíral v lese byliny, máš smůlu!"



Naprosto mi vyhovuje "tumáš mobky a až to zabiješ, možná ti dáme nějaký další". "Jdi za šipkou a najděš." Ráda nakupuju v noci. Mám ráda nesmrtelný klíčový NPC, zvlášť když maj sebevražedný tendence a nabíhaj kam by neměly. Jsem barbar.

Taky si myslim, že by složitější hádanky nebo skákání neměly bejt v rpgčkách jako součást hlavního děje. Já bych je stejně udělala, ale mám ráda pocit, že to dělám dobrovolně a navíc :-D.
Jméno: Elemir 19. 4. 2015, 01:38:03 delete
e-mail:
 
Příliš otevřený svět není na škodu, problém je opravdu spíš v tom obsahu. Dneska už jsou možnosti umělé inteligence zas o kus dál, takže by Skyrimu šlo vdechnout o poznání lepší život a více si pohrát např. s různými náhodnými setkáními v divočině. Jenomže ono to pořád jede po staru, např. poprava v Solitude čeká, dokud hráč do města poprvé nepřijde, důležitá a klíčová NPC jsou nesmrtelná apod. Resp. děj je sice rozvětvený, ale každá z těch větví je pak už docela lineární - dále se prostě nevětví. Tohle dobře funguje v uzavřenějším světě, který je třeba jako Gothic navíc ještě rozdělen na akty.

Na druhou stranu, komplikované hry dneska moc nefrčí. Těžko si představit řadu hráčů, jak bez šipiček a nápovědy hledají východisko ze situace, kdy jim zabijou důležitou osobu, která by je snadno v příběhu přenesla o kus dále a oni teď místo toho musí v tom širém světě hledat alternativní cestu. Bethesda ty možnosti má, ale takhle je to holt pohodlnější. CDProjekt je v tomto nováček a docela pochybuju, že se vydá jinou cestou. Když už nebudou šipičky, tak bude poblíž nějaké NPC, kterého se bude stačit jen zeptat, úkoly budou čekat atd.

Jméno: flash 19. 4. 2015, 01:23:15 delete
e-mail:
 
zvedavej spis..napnutej jsem spis vždycky když si s tebou o necem povidam