Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Elemir 22. 4. 2015, 20:49:56 delete
e-mail:
 
Běh mi nic neříká, ale trénovaly se takhle skoky (Akrobacie), protože tím se pak dalo nejen pohybovat rychleji, ale hlavně dalo se tak vyřešit dost věcí, kde by jinak pomohla jen Levitace.
Jméno: ivo 22. 4. 2015, 20:24:19 delete
e-mail:
 
Sem si vzpomněl ,že asi v morrowind nebo jiném dílu se musel level na běh trénovat "během na místě " kdy byla postava o něco zachycená a na klávesnici bylo nějaké závaží .
Doporučovala se hodina běhu .
Jinak byl pohyb postavy ve hře rychlý jako hlemížď. Nevím jak to je doopravdy někde sem to četl.
Jméno: Yuyana 22. 4. 2015, 16:36:50 delete
e-mail:
 
Já nikoho neodrazuju, jen vidim, jak na to spousta lidí nadává :-D. Pokud to tobě vyhovuje, klidně pokračuj a nenech se rušit .
Jméno: KILLER 22. 4. 2015, 11:44:56 delete
e-mail:
 
Yuyana: Já zase nechápu, proč někteří lidé odrazují Gothicy hrát s myší. Osobně jsem je dohrál mnohokrát a nikdy pouze s klávesnicí. Prostě vždy, když ty musíš zmáčknout Ctrl, já podržím levé tlačítko myši. A místo šipek použiji WSAD. Výhodou je tak mouselook.
Jméno: JCMurphy 22. 4. 2015, 09:54:50 delete
e-mail:
 
nesouhlasím.. já měl radši dvojku s datadiskem
Jméno: Yuyana 21. 4. 2015, 22:40:18 delete
e-mail:
 
(Gothic jednička je lepší než dvojka, je logičtější a přátelštější.)

Já teď měla dlouhý období hraní Giany, ale Bohužel, budu si muset najít něco jinýho :-D. (Odchází hrát Gianu, co na tom, že mám posbíraný všechno co šlo...)
Jméno: JCMurphy 21. 4. 2015, 22:25:01 delete
e-mail:
 
naivní blázni... nedokáží ocenit genialitu celé Gothic série (kam počítám jenom jedničku a dvojku )

jak jsem už jednou říkal.. nejlepší hry jsou pro mě Gothic 2, Deus Ex, Neverwinter Nights + všechny ty fanmade blbinky k tomu a mohl bych tam zařadit ještě Titan Quest.. boha! ta hra je tak geniální! s novým noťasem jinou hru snad ani nepotřebuju

Jméno: Yuyana 21. 4. 2015, 16:25:43 delete
e-mail:
 
Je fakt, že trvá několik minut, než se člověk odnaučí (nebo znovu naučí) mačkat tu šipku.
Jméno: Yuyana 21. 4. 2015, 16:21:46 delete
e-mail:
 
Neubylo nic, to ovládání je skutečně stejný, akorát sbírání a prodávání už neni ctrl+šipka ale jen ctrl. Všechno ostatní je dokonale stejný, uplně a na vlas, stejná volba zbraní, stejný skákání, stejnej boj.
Jméno: Elemir 21. 4. 2015, 07:55:10 delete
e-mail:
 
A to mě právě nepřijde. Pocitově mi dvojka přišla na ovládání jednodušší. Jakoby o pár kláves ubylo. Pamatuju si to právě proto, že jsem se nad tím tenkrát pozastavil. Ale je fakt, že to mohl být jen pocit. Možná to bylo právě tím sbíráním.

Je to už řada let, co jsem to hrál. Kolikrát už jsem se chystal to rozjet znovu, ale v jedničce jsem došel už jen před starý tábor. U dvojky jsem zas zápasil s datadiskem, nějak mi na tom vadí, že se ty hry od sebe pak docela liší a hlavně že se datadisk integruje do hry už od začátku. Našel jsem tenkrát sice způsob, jak ho vyřadit, ale už jsem se ke hře nevracel. Přeci jen jsem měl do té doby dvojku projetou už tolikrát, že se mi to až zajedlo

K těm mapkám ... před pár týdny jsem si koupil Strategy Guide ke Crusaders of Might and Magic a tam jsou renderované mapky z enginu (takové ty obrysy hran ploch). Bylo docela zajímavé sledovat, o kolik se liší oproti těm mým kresbám Řekl bych, že sice nejsem tak přesný, ale za to jsou ty moje mnohem srozumitelnější

Hlavně jsem si před pár lety oblíbil poznámky na takové ty malé čtverečky papíru, to se potom dobře ztrácí. Popř. si poznámky píšu zásadně na papír, kde už je napsané něco jiného. Takhle jsem si dělal poznámky k Baldur´s Gate 2 (otázky v léčebně apod.). Nakonec jsem po pár hrách rezignoval a ty otázky se naučil Hledat to v tom ostatním, bylo mnohem zdlouhavější.
Jméno: Yuyana 20. 4. 2015, 21:52:59 delete
e-mail:
 
Dvojka se ovládá uplně stejně jako jednička, akorát sbírání už nevyžaduje šipku dopředu. Naprosto totéž. Nevidim žádný využití pro myš.

Aha, jasně :-D. to musela bejt veselá mapka :-D.
Jméno: Elemir 20. 4. 2015, 21:41:34 delete
e-mail:
 
JCMurphy: Ona je to teď spíš náhoda. Nemáme zakázky, tak toho musím využít. Horší by bylo, pokud bych se teď třeba rozhodl dodělat desítku. Čas mám rozkouskovaný a tohle už by vyžadovalo věnovat se tomu souvisleji. Takhle když to můžu skládat po kusech, tak to docela jde. Vlastně se dostana k úpravám a tvorbě věcí, které bych normálně přecházel.

4Yuyana: Začal jsem kreslit někde u kraje papíru, takže za chvíli jsem byl na dalším a do toho ty šipky zpět apod. ... Některé moje mapky nejsou znovupoužitelné Mě v tom lese pomohla nějaká náhoda. Jednou jsem to zkusil nahrát znovu a dostal jsem se jinam. V některých částech jsem přitom musel odložit nějakou věc jako značku, ale asi jsem si tam zaznačil něco špatně.

Ovládání v Gothicu mate akorát v jednom a to, že dvojka už má tendenci tu myš využívat. V jedničce nebyl problém, dá se na to dobře zvyknout. Ani jsem nic nemusel předefinovat. Dvojka mi přijde taková napůl, mezi jedničkou a trojkou.
Jméno: Yuyana 20. 4. 2015, 20:07:30 delete
e-mail:
 
Jo, k mohylám by se taky hodila mapa. On je to podobnej případ, ale ten les alespoň má tu slušnost, že levá dolní cesta vždycky vede ven. u mohyl zásadně mizim portálem.
Jméno: ivo 20. 4. 2015, 18:44:29 delete
e-mail:
 
Když sem viděl tu mapu ,tak sem si vzpomněl na mohyly v MM7.
Jméno: Yuyana 20. 4. 2015, 16:32:17 delete
e-mail:
 
Většina lidí co má problém s ovládánim Gothicu je má proto, že se strašně snažej zapojit do toho myš :-p. Jinak ta hra má extrémně pohodlný ovládání, jen pár tlačítek, ruce položený na klávesnici... klídek. Člověk se akorát musí naučit rytmus zbraně, kterej je jinej pro jednoručky a obouručky a pro každej skill :-D. Chce to trošku citu, no.

Mě nevadí, když se musim hru trošku naučit ovládat. Stejně, ať začnu hrát cokoliv, musim se to naučit. Hra, která mi připadala na ovládání nemožná bejvá už druhej den snesitelná a třetí už ani nechápu, co mi na tom ovládání vadilo :-p.

...

4d mapu, hm? Zajímavý :-D. Jak? :-D. Já samozřejmě taky věděla, kudy z lesa ven. Mě se jen chtělo udělat mapu. Pak jsem díky ní zjistila, že ten člověk co psal návod mě posílal zbytečně dlouhou trasou.
Jméno: JCMurphy 20. 4. 2015, 14:35:19 delete
e-mail:
 
no.. i když... chybí mi ta hádanková soutěž na kterou se už zapomělo no i když.. odpověděli jsme snad na všecko možný
Jméno: JCMurphy 20. 4. 2015, 14:33:53 delete
e-mail:
 
Elemire.. jsem zcela fascinován tím, jak pořád na hlavní stránku píšeš, že na nic nemáš čas a bla, bla, bla.. a na fórum pak v pohodě dál přidáváš články o starejch herních konzolích a podobně já tady stejně na nic jinýho kromě M&M série nechodím a dokud tady máš tu starou partu cca 10ti lidí, tak tady budu chodit i dál
Jméno: ivo 20. 4. 2015, 12:36:21 delete
e-mail:
 
Jednou sem měl půjčení ten Gothic .
Už si nevzpomenu jestli to byla 1 nebo 2.
Jen že sem si nemohl zvyknout na to ovládání postavy při pohybu nebo boji .
Takže sem to celý smazal a vrátil .
Morrowind sem nesháněl .
Tehdy by to můj starý pc nezvládl .

A když o tom píšete ,tak to má několik dílů a dodatků ,že nevím jestli bych něco z toho dohrál do konce .
Jméno: Elemir 20. 4. 2015, 09:41:09 delete
e-mail:
 
Jste se nějak rozjeli. Celou noc dělám na článku o konzolích a najednou koukám, že můj příspěvek zmizel kdesi v dáli

Vkládání obrázků na fóru ještě není, ale jde zatím vkládat obrázek standardně jako odkaz.

V Gothicu 3 se člověk stane dokonce králem ... viz Forsaken Gods Ale jinak Gothic 3 dojíždí právě na tom schematu, které funguje v 1 a 2, protože v otevřeném světě velikosti trojky to prostě přestává fungovat. Naopak, ten proklínaný Forsaken Gods tomu dává alespoň nějaký řád.

4Yuyana: Hezká mapka, ta moje není sice tak hezká, ale zato byla ve 4D Měl jsem docela štěstí, z toho lesa jsem se nakonec vymotal rychleji, dost toho, co tam máš, mi totiž nic neříká.

Jinak k tomu Morrowindu. Ono je to opravdu těžké, mě když hra nebaví, tak jí prostě nehraju a nesnažím se jí pochopit, viz DAI. Pro mě by to byla ztráta času. Stejně tak nemám ve zvyku se na hry připravovat, nebo si je vylepšovat. Prostě vemu to, co mi vývojáři připravili a hraju. Používání cheatů a konzole je prostě ztráta času. Pokud bych na to měl sáhnout = hra za to nestojí a tedy jí ani hrát nebudu. Je to jednoduché. Her je tolik, že si lze pořád s přehledem vybírat. Otázkou totiž je, co kdo v RPG skutečně hledá? Někdo výzvu ala Dark Souls a někdo holt holt nekonečné bloudění ve spletitém příběhu. Já když si chci odpočinout, tak rozehraju klasický dungeon
Jméno: Adam23 20. 4. 2015, 08:11:48 delete
e-mail:
 
Dostávám chuť si rozehrát namodovanej Morrowind roku 2015