Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Elemir 24. 4. 2015, 22:40:48 delete
e-mail:
 
Ahoj, díky za info, přidám.
Jméno: Keeper 24. 4. 2015, 19:14:30 delete
e-mail:
 
Tak oprava po kliknutí nad horní rám dveří nad lávkou
Jméno: Keeper 24. 4. 2015, 16:28:10 delete
e-mail:
 
Ahoj jen chci napsat že potvrzuji tajný bonus v MaM6 Gharrikova kovárna (Nový Sorpigal): Jakmile spustíte most přes lávu a posunete páku zpět do původní polohy, tak by při klikání někde okolo vstupních dveří měla aktivní postava získat bonus k odolnosti proti ohni.

Upřesňuji při kliknutí přímo na lávku dostala jedna postava +25 k odolnosti proti ohni trvale.
Jméno: Yuyana 24. 4. 2015, 15:21:57 delete
e-mail:
 
Myslim, že jsem tu několikrát psala, že jsem měla oba .
Jméno: Elemir 24. 4. 2015, 14:45:41 delete
e-mail:
 
To proto, že sis nenainstalovala datadisky
Jméno: Yuyana 24. 4. 2015, 14:33:41 delete
e-mail:
 
Co se týče Morrowindu a jeho deníku, možná je to jednodušší angličtina, ale je to velmi, velmi zmatenej deníček.
Jméno: Adam23 24. 4. 2015, 11:33:18 delete
e-mail:
 
Ocarovane trenky a fusekle pod sklenenou zbroji a hura na Cliff racery
Jméno: Elemir 24. 4. 2015, 07:47:48 delete
e-mail:
 
Voda se občas objevila, extra háklivý na to byl Castle Kartaag, tedy tunely pod ním. Kdybych to neměl už odehrané, tak zrovna v téhle lokaci bych býval řekl, že je to i přirozené

Taky dost blbne dopisování topiců přes konzoli, kdy load vyhodí postavu v lepším případě v té pevnosti vedle Balmory. Občas se mi stalo, že jsem přišel o část výzbroje. Nehledě na to, že ne vždy to manuální doplňování topiců fungovalo, např. v Tribunalu je to úplně v háji. V něm ke všemu vyšší verze češtiny způsobí double door bug ... otevřou se jedny dveře a pod nimi je jejich zavřená kopie Což dělá přidaný patch do hry.

Pamatuju si, že se někdo pouštěl do remake češtiny, ale asi to zas upadlo. Základní problém češtiny je totiž hrubé nepochopení databází a klíčů. Oni prostě počeštili všechno a pak to nacpali zpátky, aniž by si uvědomili, že klíče např. nelze skloňovat. Je to prostě unikátní identifikátor, který navíc v případě počeštění vyřadí ze hry anglické pluginy. Proto pak taky nefunguje manuální doplňování, protože ani nevíte, co přesně hledat, nebo to rozhodí navázané skripty. Padalo tenkrát více návrhů, jedním bylo ponechat klíče v aj a přeložit jen texty, tedy zbraně by např. byly pojmenovány v originále a popisek by byl český. Určitě by to byl přijatelný kompromis a pořád by to plnilo svůj účel.

Na druhou stranu se moc nedivím. Morrowind už dneska nehraje tolik lidí a věnovat energii do remake češtiny je spíše otázkou nadšení. A to s přibývajícími léty prostě klesá. Jak už jsem mnohokrát popsal, Morrowind má navíc strašnou výhodu v tom, že deník popisuje události jednodušší formou angličtiny, takže kdo se příliš nechytá v rozhovorech, může si to pak v klidu projít v deníku. Tímhle směrem se prý vydaly i Pillars of Eternity.

Ale pokud jde o to oblečení, v tomhle byl Morrowind právě skvělý, protože umožňoval nosit více vrstev oblečení a tím pádem přidával více bonusů k očarování
Jméno: Yuyana 23. 4. 2015, 21:27:35 delete
e-mail:
 
Zrovna ponožky by chybět neměly. Ty jsou důležitý. Ale bylo by to legrační, mít hru s netradičníma slotama na vybavení :-D. Pravda, Torment, kde člověk mohl mít kolem zápěstí náramek z vlastních střev byl taky poměrně originální .
Jméno: flash 23. 4. 2015, 21:24:27 delete
e-mail:
 
S cestinou v Morrowindu mam dobrou prihodu. Jeden cas jsem ji tam mel a jednou když jsem shanel nejake NPC kvůli ukolu, jsem kdesi vlezl do budovy a ta byla plna vody a všechna NPC tam byla utopena. Dlouho jsem zkoumal cim to je, a opravdu az poslední jsem tipoval cestinu, no..mohla za to ona jo ta cestina je myslim dodnes pouzitelna jen z velkym sebezapřením, přitom co vim na tom prekladatele a testeri nechali hodne casu.

V TES se mi systém ze když nekoho zabiju tak ho muzu obrat o to co skutecne ma na sobe libi, ovšem problém nastava třeba v Oblivionu kde vybaveni nepratel leveluje spolu z hracem a za chvili ma clovek asi tisíc Daedric zbroji, tam bylo třeba pouzit modifikaci. Třeba Dagerfall mel toho obleceni ještě vic, snad jen ponožky chybely
Jméno: Elemir 23. 4. 2015, 20:03:54 delete
e-mail:
 
Morrowind raději v aj. Ta čeština je šílená, ne obsahem, ale tím, jak to buguje. V základní hře to ještě jakžtakž jde, ale v datadiscích je to už opruz. Nehledě na to, že Bloodmoon není dotažený do cz vůbec ... autorům nevěř, betatestoval jsem to

Win95 jsem používal docela dlouho na starém PC, ale ne zas tak, abych s tím měl tolik zkušeností. Následující upgrade mě hned posunul do éry Win98, kde jsem se teprve začal v systému rýpat. Paradoxně tak umím více s DOSem. Win98 mají navíc v kombinaci s procesory AMD K6 problém s hrami od NWC. Občas jsem přišel do styku i s Win3.x, ale to už byl spíše jen relikt. Jinak Win95 šly celkem rozumně na 486tkách, ale na 3D hry to nebylo Muselo se to hrách ve zmenšeném okně. Win2000 šly opět mimo mě, ME si naopak pamatuju velice dobře. Pokud si měl dobrou konfiguraci, byl to bezproblémový systém, ale takovou konfiguraci jsem měl jen 2x. V opačném případě to byl systém na zabití. WinXP jsem měl od první verze a vlastně ho používám dodnes, byť na master PC je už Win8.1. WinVista jsem přeskočil a u Win7 úpím v práci

ATI All in Wonder byl oříšek, to si pamatuju Kolega si to tenkrát koupil a měl taky Win2000. Jenomže to haslo na hrách, na to Win2000 moc nebyly.
Jméno: ivo 23. 4. 2015, 18:25:49 delete
e-mail:
 
Měl sem v plánu zkusit zahrát ten LOX.
A teď tu tak píšete o tom Morrowindu a serii TES .

Je lepší to hrát anglicky nebo s cz překladem ?
Jestli to tedy někde seženu.
U nás se hodně hrály nebo se bavili nejvíc o Heroes 3 s data disky.

Tak jen trochu doplním od nás z "venkova".
U nás měli lidi problémy s 95 ,protože je instalovaly i na pc,která na to absolutně neměla výkon ani součástky.

95 dostaly nějaký doplněk tuším OSR2 .
U nás je "pár lidí" přejmenovalo na win 97. a pak se daly ,taky používat.

Tak win 2000 se daly používat .
Rozběhl sem pod nimi i All in wonder od Ati.
I ten tv tuner.

Na rozdíl od tech Win ME Milénií ,kde mě nešla ani stará myš přes com port .
Jméno: Yuyana 23. 4. 2015, 17:49:08 delete
e-mail:
 
Jistě, pravda. V Morrowindu byl taky problém, že bylo všechno tak... "realistický". Mám na mysli oblečení postav. Když jsi někoho zabil, mohl jsi ho komplet slíknout. Člověk je zvyklej lootovat všechno, ale to je proto, že ve hrách obvykle najdeš jeden meč a pár dukátů, ne komplet zbroj včetně trenclí.

Zvláště ze začátku, když člověk potřebuje každej zlaťák a nemá tušení, co se dá dobře prodat a co je bordel, je tenhle přístup problematickej .

Obecně mám nejraději hry, který k tomu přistupujou ze strany naprostý nelogičnosti a nosnost ignorujou . Gothic, například. I wowko je v tomhle celkem solidní, i když ve chvíli, kdy máte u sebe pve retri hadry, pvp retri hadry a minimálně jedny protect hadry už pomalu nastupuje pocit tísně :-D.

Celkem dobrý byly třeba Wizards and Warriors, kde nosnost byla, ale když jste toho nesli víc... tak to nebylo nikde vidět :-D.
Jméno: Elemir 23. 4. 2015, 17:38:42 delete
e-mail:
 
4JCMurphy: V tomhle tě asi zklamu, nová Windows jsou v podstatě Windows 8 s nějakými vylepšeními. Tedy v tom tvém příměru ... Heroes 7 nemá k Heroes 6 daleko Víra samozřejmě umírá poslední, ono to určitě svoje publikum mít bude, ať to dopadne jakkoliv. Akorát ta cena je docela zoufalá, na to, že se to vyvíjí jako budget.

4Yuyana: Zastropování by tomu určitě pomohlo. Samozřejmě zrovna u té síly to nutí navyšovat, protože na tom visí hlavně nosnost postavy, což mě chvilkama i pilo krev ... když jsem byl někde v pustině a musel tam půlku kořisti nechat. Postupné odnášení jsem praktikoval až v Oblivionu, ale je to hrůza, protože tam zas chyběl dobrý obchodník Skřetovi jsem v Morrowindu nandal všechny lektvary obnovy, skladoval jsem je dokonce i v truhlách venku Ale v případě nainstalovaného Tribunalu je lepší trénovat pozvolna, takže tam ten hon za alchymií a penězi je spíš na obtíž.

Musím říci, že ta alchymie byla asi jediná, kterou jsem trénoval takto rychle a v podstatě to zneužíval. Jinak mě to moc nesvádělo. Ono by TES hrám asi obecně prospělo, kdyby došlo i na omezení členství ve více ceších a zastropovat dovednosti vs povolání. Skyrim k tomu má nakročeno hezky, sice lze dovednost vytrénovat na maximum, ale perky se odemykají za body a těch už je omezeně.
Jméno: Yuyana 23. 4. 2015, 17:33:09 delete
e-mail:
 
Heroes 4 mě bavil, i když měl svý mouchy.

(Všimli jste si, jak windows preskakujou z 8 rovnou na 10? Vidíte taky ten problém? :-D)
Jméno: JCMurphy 23. 4. 2015, 16:56:05 delete
e-mail:
 
série Heroes je na tom stejně jako Windows, jeden se povede, druhej ne... další se povede a ten potom zase ne... Heroes 7 věřím

Heroes 3 - dobrý, Heroes 4 - nebavilo mě, Heroes V - dobrý, Heroes 6 - nebavilo mě, Heroes 7 teda očekávám, že bude dobrý

Windoes 98 - dobrý, Windows 2000 - nebavilo mě, Windows XP - dobrý, Windows Vista - nebavilo mě, Windows 7 - dobrý, Windows 8 - nebavilo mě, co je teď vůbec nevím, ale snad je to dobrý
Jméno: Yuyana 23. 4. 2015, 16:56:01 delete
e-mail:
 
A přitom stačilo tak málo... jako třeba nastavit maximum statů na 500. Ne že pak má člověk charisma dva miliony a upíři se rozplývaj, jak rádi tě viděj :-D. Nebo když máte takovou sílu, že na jednu ránu zničíte každou zbraň (nedoporučuju, veeelmi nepraktický :-D). Ale mít několik milionů many je super na trénování magie.

Fakt je, že ta hra nikoho nenutí to využívat, ale... ale svádí :-D.

Co se týče prodeje drahejch lektvarů skřetovi, tak je docela užitečný mu nacpat hlavně takový ty zbytkový, namixovat jakýkoliv jedy, jemu je to jedno .
Jméno: Elemir 23. 4. 2015, 10:26:20 delete
e-mail:
 
Koukám, že už byly zveřejněny ceny k Heroes VII - sběratelka za 2899,- a obyč hra 1149,- Že to bude až takováhle ždímačka, to jsem opravdu nečekal Njn, z něčeho se ten vývoj zaplatit musí ... a samozřejmě nesmí chybět přístup do bety, takže hráči si rovnou připlatí za to, aby mohli hru testovat ... no paráda Jenom mě překvapuje, kolik lidí je stále ochotných na tohle skočit. Nehledě na to, že se rekrutují z pamětníků ... cožpak nikdo nečetl to Bretonovo vyjádření? Pamětníků je minorita, přeci kvůli nim nebudou hru uzpůsobovat V květnu tedy začne betatest, ostrý prodej má začít v září, to máme 5 měsíců a pokud prodeje nebudou takové, jaké mají být, v prosinci Ubisoft oznámí konec podpory Jo, to se vyplatí.

Rád bych fanouškům novodobé série popřál to nejlepší, ale zkrátka ve mě tohle už moc důvěru nebudí. Rád se nechám přesvědčit o opaku, ale na to je ještě moc brzo.
Jméno: Elemir 23. 4. 2015, 06:30:38 delete
e-mail:
 
Teď nevím, jak to bylo v Morrowindu, ale u Oblivionu a Skyrimu je u tréninku plížení potřeba se pohybovat, což je vzhledem k dennímu cyklu NPC docela problém. Ale dá se k tomu využít questové NPC, které čeká někde na rozhovor.

U alchymie akorát někdo nedomyslel vliv inteligence na sílu lektvaru. V kombinaci s tím skřetem v Caldeře je to navíc rychlý zdroj příjmů do začátku hry. Skyrim má podobně rozhozené kování a enchantování. Spíš mě přijde, že to tam dali naschvál, protože udělat 2x po sobě podobnou věc už není samo sebou.

Je pravdou, že v Tribunalu se léčivé lektvary s delším účinkem dost hodily. Nechutně v něm přituhlo - všudypřítomní skřeti. V Oblivionu mě pak štvali taky a ve Skyrimu je nahradili falmeři, což je v podstatě ta samá potvora, akorát přeskinovaná. Jenomže ve Skyrimu si lze ukovat takové náčiní, že pak je to s nima už jen legrace.

Na druhou stranu, jak u alchymie, tak i u kovařiny člověk musí moc dobře vědět, co dělá. Protože připravit ultimátní lektvar nebo zbraň chvilku trvá, takže běžným hraním se tohle nepřihodí
Jméno: Yuyana 23. 4. 2015, 01:09:22 delete
e-mail:
 
Běh a skákání, jo. Skákání se trénvalo dobře do schodů. Taky hodně pomáhaly pády z velký vejšky, což bylo příjemný kombinovat s nedomyšlenou alchemkou, která... byla opravdu silně nedomyšlená :-D. Řekněme že když máte vypitej lektvar, kterej vám doplňuje každou vteřinu X desitek tisíc hpček/energie, tak je opravdu těžký umřít :-D. Nebo nemít energii. Tu hru bylo až hříšně snadný rozbít.

Pak se tak trénovalo plížení (najít osamělý npc co stojí na místě, schovat se, odejít na půl dne pryč :-D.

No, pak byly v tý alchemce i rizikový věci, například když jste si namíchali takovej pěknej silnej lektvar levitace, tak už jste pak nikdy nepřistáli :-D. Nebo chůze po vodě. Tyhle věci byly nejlepší naenchovat na nějakej třeba prsten a používat při potřebě :-p.