Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: flash 7. 5. 2015, 21:44:28 delete
e-mail:
 
jujana-no ja ted taky hraju zase tu DA:I a nevim jestli z toho emporia mam bejt nadsenej nebo ne. Trosku me vadi ze tam mají veskerej t1,2 materiál, takze se mi krapet vytraci potřeba sbírat to ve hre, ale je fakt ze není zrovna nejlevnejsi. Porad premejslim jestli si koupit ty Jaws of Hakkon. Jedna vetsi lokace za 440 korun mi prijde krapet moc. Ja ted mam v parte Vivi,Varricka a Cass a rozhodnul jsme se ze sbalim nejnudnejsi postavu Blackwalla
Jméno: Adam23 7. 5. 2015, 21:39:54 delete
e-mail:
 
Stydim se zeptat, ale co je WaW?
Jméno: flash 7. 5. 2015, 21:33:49 delete
e-mail:
 
ja mam o fous radsi WaW nez MM. je proste skoda ze autor se jaksi ztratil v propadlisti dejin. Podle me neustal prechod na modernu. Pokusil se o to s hrou Dungeon Lords (me se moc libila)a jaksi to nevyslo, tak zmizel z herního podia buhvi kam. Takovej talentovanej tvurce dungeonu a rpg to byl.
Dle moje nazoru D.W.Bradley mel nejlepší designy dungeonu všech dob, prave proto se mi jinak celkem prumerny Dungeon Lords libily, ty dungeony jsou tam proste super. Ale mozna je to lepsi ze se vyparil, oni tihle veterani občas blbnou a pak delaj neskutecny věci, jako třeba Warren Spector(Deus Ex, System Shock) Mickey Mouse..hruza hruzouci...
Jméno: Yuyana 7. 5. 2015, 17:14:31 delete
e-mail:
 
Já to řešim tak, že beru quest až ve chvíli, kdy ho fakt jdu plnit. To je ovšem pro lidi, co tu hru neznaj, poměrně těžký .

Ten respawn se mění dost, ale je to náhodný, takže to neni tak patrný :-D. Každopádně z dlouhodobýho hlediska je v tom citelnej rozdíl .
Jméno: Elemir 7. 5. 2015, 17:02:49 delete
e-mail:
 
Ty úkoly mě docela pijou krev, hlavně jsem nenašel způsob, jak přeskočit ten monolog cechmistra, takže každá postava, která tam patří, si vyslechne stejné nadávky, že ještě nesplnila to a to

U W&W mě nejvíce sedí srovnání s M&M IX, která je tomu asi nejpodobnější, tedy alespoň možnostmi, byť M&M IX svůj potenciál dost promarnily. Náhodná setkání s NPC v divočině, atmosféra, ale na druhou stranu věci, které mě ve W&W moc nesedí, jako třeba ten frekventovaný respawn (i při zřídkavém nastavení se toho mnoho nezměnilo ) a trošku těžkopádnější vedení dialogů (topicy o různých názvech poskytují stejný obsah atd.).
Jméno: Yuyana 7. 5. 2015, 17:02:21 delete
e-mail:
 
Awww, Elemir mi připoměl dráčka :-D. To neni fér, já chci aby to běželo na osmičkách :-D. No, to je jedno, včera jsem rozjela nový DAI, když je tam teď už KONEČNĚ to zatracený emporium. Přemějšlim, koho do party, kdo mi neleze krkem :-D. Zatim jsem s výčtem skončila u Doriana :-D.
Jméno: Yuyana 7. 5. 2015, 15:58:45 delete
e-mail:
 
Heej, MM je lepší než WW! :-D O tom žádná. A neopakujou mi v něm všechny questy pokaždé, když se rozhodnu jít něco prodat :-D. Lepší ovládání a výběr kouzel, lepší mapování, a v tom RP fakt nevidim rozdíl.

Pravda je, že ve WW je strašně příjemnej ten vypravěč a atmosféra je moc dobrá, ale MM je Mm a já ho budu bránit do posledního dechu :-p.
Jméno: Elemir 7. 5. 2015, 08:15:42 delete
e-mail:
 
Dneska ten hardware mod asi nic moc nepřináší, tedy za ty problémy to nestojí Reedice by byla dobrá, tahle hra nějak v historii zapadla. Ani nevím, jak jsem se k tomu dostal, ale mám to tuším z Aukra, plná hra u LEVELu. Možná k tomu mám i časopis. Docela dlouho jsem to ignoroval, asi na to nebyl ještě ten správný čas

V noci jsem se poohlížel po fanwebech a prakticky už nic neexistuje. Archive.org je sice mocný, ale málokdy se zadaří, aby web byl kompletní (problém s framy, s JavaScriptem, chybějící grafikou a v neposlední řadě zákaz archivování stránek v robots.txt). Hledal jsem totiž mapku chrámu Hada. Nakonec jsem tedy našel, ale na úplně jiném webu, který to tam má nejspíše zkopírované z jedné té zrušené stránky (sedí k tomu právě popisky).

Ovšem zajímavé bylo číst názory hráčů na Ironworks Gaming fóru. Našel jsem tam nelichotivé narážky na Might and Magic Ale nic nelogického, příběh a roleplay je u W&W prostě více propracován, to je vidět.

Edit: Tak odkazy i tak blbnou. Zajímavé :/
Jméno: flash 6. 5. 2015, 21:55:16 delete
e-mail:
 
V software modu mi WaW na win 7 bezely ok, v hardware modu funguji podivne a bezi dost pomalu.Sakra tahle hra by potrebovala nejakou GoG reedici nebo tak něco..hmm..prava na ni ma Activision, z toho asi nic nebude..ty maj plno práce s xtym pokracovanim Call of Duty a nejspis asi uz uplne zapomeli ze na WaW mají prava
Jméno: Elemir 6. 5. 2015, 08:33:43 delete
e-mail:
 
Tak jsem přišel na to, že úpravy vkládání hyperlinků už jsem sice oznámil, ale jaksi jsem příslušnou aktualizaci zapomněl nahrát, takže nyní už opravdu ano
Jméno: Elemir 4. 5. 2015, 14:22:27 delete
e-mail:
 
Normálně nemám potřebu podcasty sledovat, ale poslední dobou sleduju debatu o placených modech vs neplacených modech a tak jsem narazil na Fight Club #225 HD. Zaujala mě tam ovšem úplně jiná diskuse, doporučuju nalistovat 1 hodinu a užít si následujících 11 minut Lukáš Grygar boduje. Ti další tři "kritici" krásně ukázali, kam až vede to věčné přizpůsobování se trendům. Hlavně nikoho nenaštvat, aby nám neklesla sledovanost/čtenost
Jméno: Elemir 4. 5. 2015, 09:45:47 delete
e-mail:
 
Spustit to na osmičkách jde, ale poměrně brzy se to kouslo, neb mi zas něco resetlo plochu a W&W přepínání oken zrovna nemilují. Brzo jsem tak skončil. Navíc mi v tom blbě fungovala i myš. U sedmiček by tenhle problém měl odpadnout a pak to nejspíše bude fungovat v pohodě.
Jméno: Yuyana 4. 5. 2015, 02:35:57 delete
e-mail:
 
Nemám tušení, co to dělá na win7, na osmičkách to technicky jde spustit, ale je to takový... veselý. Ne zrovna hratelný. Alespoň ne pro člověka, kterej neni FAKT odhodlanej :-D.
Jméno: ivo 3. 5. 2015, 22:11:38 delete
e-mail:
 
dají se hrát i na win7 64b ?
Jestli je to ta stará hra co mě našel strýc Google.
Jméno: Yuyana 3. 5. 2015, 21:30:15 delete
e-mail:
 
Neee! Neee! Teď mám potřebu snažit se to vysvětlovat! A to už jsem si myslela, že mě to přešlo... :-D
Jméno: Adam23 3. 5. 2015, 19:50:46 delete
e-mail:
 
Zastav se, nevim, o cem mluvis
Jméno: Yuyana 3. 5. 2015, 17:58:19 delete
e-mail:
 
Bože, už zase kecám, zastavte mě někdo.

Samozřejmě, každej neni šílenec, jako já, a nemá v partě 2x multiclass mág/paladin/ranger/bard/ninja/barbar/monk/warlock/- samurai.

A já to lidem ani nebudu doporučovat, protože já vim přesně, kde který povolání utnout a který kouzla musim mít :-D.
Jméno: Yuyana 3. 5. 2015, 17:33:41 delete
e-mail:
 
Pak samozřejmě cechy, který už jsi taky objevil :-D. Stojej peníze. Čim víc questů pro ně postava udělá, tim víc schopností jí budou ochotný za prachy doučovat. Můžeš bejt s klidem členem všech cechů u všech postav, když máš prachy :-p.

Příklad: Mám mága. Jsem členem mágskýho cechu. Vemu povyšovák na warlocka. A už můžu bejt členem cechu knězů. Bum, vemu povyšovák na paladina... a můžu k bojovníkům do cechu. Bum, bard, a jsem u zlodějů.

Komický je, že ten povyšovák nemusíš splnit, stačí ho vzít a pak vyhodit (ale peníze za nabrání povyšováku se nevracej).

Takže díky tomu můžu například mága přihlásit ke knězům do cechu, vykašlat se na warlocka a udělat z něj paladina :-D.

Postava může normálně používat magie, který jí totálně nepříslušej (měla jsem například barbara se všema magiema), ale ne zbroje a zbraně. Takže neni na škodu naučit mága co potřebuješ z kouzel a pak ho "přeškolit" na něco bojovýho.
Jméno: Yuyana 3. 5. 2015, 17:21:38 delete
e-mail:
 
Ono ani nejde o to, že by si člověk strefoval postavy. A oheň je první element, proti kterýmu jsem imunní. Nemluvě o tom, že prakticky nepoužívám útočný kouzla (až na kytičky a začátek hry, kdy mám mágy a nemám zbraně ).

Samozřejmě zkušenosti jsou dělený, ale paradoxně ani to neni uplně hlavní důvod.

Množtví silnejch magickejch předmětů je omezený, a když to musíš dělit mezi 6 postav, vlastně nemáš žádnou pořádně vybavenou. Stejně tak nabuffovat celou partu je strašnej záhul na manu, a zvlášť ze začátku třeba opravdu nehodíš jednou postavou Merlinův štít na celou skupinu. (Merlinův štít je super. Totálně OP kouzlo.)

Pak je tu kupování skillů a enchování zbraní/zbrojí, který opravdu zrychlí postup a zesílí postavu, ale to si nemůžeš dovolit, když máš plnou partu, protože to stojí MAJLANT. A 6x MAJLANT už je moc, pokud člověk nebuguje . Ne že by to nešlo, je to velmi snadný, ale... :-D
Jméno: Elemir 3. 5. 2015, 17:04:51 delete
e-mail:
 
Progres postav ve W&W je hodně vidět. Hrdinové v družině vlastně nejsou nic moc, ale slušně odolávají a rozdávají rány. Nejvíc mě dostal mág. vzpomněl jsem si u toho na Baldur´s Gate a jak je potřeba okruh fireballu dobře vypočítavat. Tady mi mezitím přilít netopýr přímo před čumák a půlka družiny mrtvá Už tomu nižšímu počtu v družině dobře rozmím, to se pak musí levelovat dost rychle a cesta k polobohům je jasná

Akorát si nesmím moc zvykat, abych pak nezkusil ještě samotné Wizardry atd. Nejprve musím dohrát to, co mám načaté. Je docela zajímavé, že se mi tahle hra v době své slávy minula.