Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Adam23 22. 5. 2015, 07:48:11 delete
e-mail:
 
schazovat podle vzoru scházet
Jméno: Adam23 22. 5. 2015, 07:47:24 delete
e-mail:
 
To schazování na plochu u Morrowindu je dobrá antikoncepce, to je fakt, zkusil jsem to teď jednou (abych ztlumil nejaký zvuky na pozadí) a už to neudělám
Jméno: Elemir 22. 5. 2015, 07:45:03 delete
e-mail:
 
Je fakt, že Morrowind navíc moc nesnáší shazování na plochu

Dělám to podobně. Když vím, že tu hru už nebudu hrát nebo jí nerozehraju v delším časovém horizontu, pak si po určité pasáži taky přečtu návod a kouknu, co jsem minul, nebo šlo udělat jinak. Jinak se návodům vyhýbám, právě kvůli tomu, že obvykle toho vykecají až moc.

U dungeonů jsem si kvůli tomu oblíbil fóra, jako např. u Legend of Grimrock. Když už to přeci jen spěje k zákysu, tak je perfektní, že než ti tam někdo vyklopí kompletní řešení, tak ti nejprve předhazuje různé indicie a párkrát stačilo jen zmínit určitý předmět/postup a už bylo jasné, jak to do toho pasuje (např. rébus v tom starobylém jazyce, který byl mimochodem špatně ).

Ne že by se na dost věcí postupem času nedalo přijít, ale už jsem se kolikrát zamýšlel nad tím, jak moc internet tohle všechno změnil. Buďto se budeš měsíc babrat na jedné úrovni, nebo koukneš na fórum a za 5 minut postupuješ dále Někdy se tomu blbě odolává Dřív tohle bylo výrazně pomalejší a taky si vybavuju, že i tak určité pasáže byly kolektivní práce, kdy každý něco objevil a pak se informace předaly.

U některých her pak přichází na řadu strašák v podobě bugů, přestal jsem proto raději číst i recenze starších her, kterém mám zrovna v plánu a další podobné zdroje. V tomhle pak oceňuju tipy a tiky nebo low-spoiler návody, kde máš na začátku pasáž tipů, kde tě výslovně upozorní na fatální bugy, ale nevykecají nic kolem. Vím o tom, udělám o save navíc, ale postupuju jak uznám za vhodné. Když to kiksne, nahraju ze zálohy a zkusím jinou cestu.
Jméno: flash 22. 5. 2015, 04:02:48 delete
e-mail:
 
No jo..kdyz ja Morrowind hral asi rok, porad dokola..od zacatku..od prostredka, na xboxu, na PC..postupne sem se tim nejak prokousal. Ale nikdy jsem neudelal vse v jedne hre A samo netvrdim ze jsme udelal všechno, to urcite ne, ale bylo toho hodne
ja navody nepouzivam z toho duvodu ze v tom vidim nejaky chalenge, ale spsi proto ze me otravuje při hrani nekde něco hledat, procitat nebo zapisovat. Obcas delam třeba to ze projdu nejaky usek nejake hre,udelam tam vse na co prijdu a třeba potom se na ten usek podivam do navodu co jsme zapomel, a kolikrat si akorát reknu..nojo ses holt blbej.
Jméno: Elemir 21. 5. 2015, 22:21:38 delete
e-mail:
 
Průšvih na Morrowindu byla čeština, to běhání na JV jsem dělal třeba komplet bez ničeho, ale jakmile později nějaký topic chyběl, tak to bez návodu nešlo (závěr cechu zlodějů apod.), neboť to alespoň nasměřovalo, co hledat v datovém souboru. V tomhle pak byla právě dobrá UESP Wiki, protože se jen stačilo podívat, jestli úkol zareagoval tak, jak měl. Ostatně tohle se mi na dvakrát stalo i u Oblivionu - Shivering Isles. Bloodmoon byl třeba úplně v pohodě, ale ten jsem odehrál v aj

Ono záleží, jak moc si to chce člověk užít. Pokud naplno, tak samozřejmě offline a jen s tužkou a papírem. Pokud v aj a s lehkou nápovědou, pak existuje výborná interaktivní mapa, protože základem problémů je hlavně to bloudění.
Jméno: Yuyana 21. 5. 2015, 21:21:36 delete
e-mail:
 
Já nemám ráda hledání :-D. A nemám tolik času, abych ho trávila běhánim po Morrowindu a hledánim jeskyní :-D. Ale každej má jinej názor, to je normální :-D.
Jméno: flash 21. 5. 2015, 21:14:31 delete
e-mail:
 
Hmm..ja hral Morrowind i s datadiskama bez navodu, vlastne ja vždycky hraju bez navodu. Ale je fakt ze jsem jednou hledal asi 4 hodiny nejakou jeskyni kde mělo byt jiste NPC, ale nejak mi to nevadilo..
Jméno: Yuyana 21. 5. 2015, 11:03:10 delete
e-mail:
 
Co taky lidem zbejvá, než udělat kvalitní návod :-D. Ta hra nedává moc jinejch možností :-p.
Jméno: Elemir 21. 5. 2015, 10:44:52 delete
e-mail:
 
Návody na Morrowind jsou hezky zpracované, obzvlášť pokud si používala ten, co začíná názvem úkolu, pod tím následuje hrubý popis řešení a teprve pak přijde podrobné řešení. Takové to postupné nakopávání, protože občas jsem potřeboval jen vědět, do jakého města mám dorazit a nečíst si přitom rovnou nic konkrétního.

Akorát já to netiskl, používal jsem návod přímo na stránkách http://morrowind.bonusweb.cz/. Tribunal a Bloodmoon byly celkem v pohodě, tam těch úkolů zas tolik nebylo. Popř. u Tribunalu jsem kvůli zabugované češtině používal ještě UESP Wiki, abych měl lepší přehled o topicích NPC.
Jméno: Yuyana 21. 5. 2015, 09:54:55 delete
e-mail:
 
Já si vytiskla návod. Bylo to hodně stránek, ale osobně to považuju za jediný funkční a logický řešení.
Jméno: Elemir 20. 5. 2015, 20:30:53 delete
e-mail:
 
Bohužel neznám, něco snad existuje, ale nezkoušel jsem, na mody moc nejsem. Bloodmoon tomu trochu pomůže, ale je dobré si vést rámcové poznámky i bokem. Já to po nějaké době vzdal, s každým úkolem přibylo pár nových, takže jsem v paměti udržel jen něco a u zbytku jsem doufal, že na to časem natrefím.
Jméno: Adam23 20. 5. 2015, 19:39:20 delete
e-mail:
 
Elemir:

Já tu hru miluju

Procházím se a kochám se, sem tam něco poplnim, zabiju, nalootuju a prodám, normálka

Teda ale ten deník s questama, to je fakt za trest. Neznáš nějakej mod na to?
Jméno: Elemir 19. 5. 2015, 12:57:08 delete
e-mail:
 
Díky Už jsem se pomalu smiřoval s tím, že se na outro nepodívám. Chvíli jsem zvažoval, že bych WW nainstaloval ještě na starý počítač do Win98, ale jsem rád, že to nakonec bylo jen mou nepozorností

Koukl jsem i na Youtube, jestli tam ten final fight nebude. Našel jsem jeden, dokonce český s hlavní postavou jménem Flash Takže jsem viděl i ten druhý konec za Ceta.
Jméno: Yuyana 19. 5. 2015, 09:46:20 delete
e-mail:
 
Tak, Elemire, gratuluju k dohrání WW, nebudu ti už narušovat ten krásnej závěr ve fóru, protože to je ideální poslední slovo :-D. Je dobře, že to nakonec nebyl bug a že jsi to mohl dohrát, to by bylo blbý, kdyby ne .
Jméno: Elemir 19. 5. 2015, 09:01:57 delete
e-mail:
 
Nj, Wizards & Warriors chvilku trvalo dohrát, ještě jsem ani nekoukl na ten Keeperův skrytý poklad Před chvilkou jsem stáhl play patch Zaklínače, takže jdu nakouknout.

A jak si daleko s Morrowindem?
Jméno: Adam23 19. 5. 2015, 07:41:39 delete
e-mail:
 
Zas mrtvo, já ale vážně nejsem dobrej nahazovač topiků
Jméno: Elemir 14. 5. 2015, 16:33:07 delete
e-mail:
 
Ahoj, zkontroluju, zmapuju a ... jako vždy
Jméno: Keeper 13. 5. 2015, 18:26:12 delete
e-mail:
 
Ahoj tak mám další skrytý poklad v MaM6 v chrámu řádu pěsti hned na začátku jak se schází o úroven níž k lebkám co vysávají údajně životní sílu tak když kliknete na zdi tak dostanete svitek splašená pěst myslím že jsou tam 4 na každé zdi jeden.
Jméno: ivo 12. 5. 2015, 21:35:39 delete
e-mail:
 
Zatím ne. Nebyla příležitost. Nevím proč ,ale začala sekat latinu .
Ptal sem se jednoho elektrikáře ,říkal že to mohlo být velkým odběrem proudu v paneláku.
Když to bylo večer a přes zimní období .
Jméno: Elemir 11. 5. 2015, 07:09:47 delete
e-mail:
 
4ivo: A zkoušel si místo ní jinou (třeba je prohodit)? Je dost možné, že je vadný ten integrovaný předřadník.