Je fakt, že Morrowind navíc moc nesnáší shazování na plochu
Dělám to podobně. Když vím, že tu hru už nebudu hrát nebo jí nerozehraju v delším časovém horizontu, pak si po určité pasáži taky přečtu návod a kouknu, co jsem minul, nebo šlo udělat jinak. Jinak se návodům vyhýbám, právě kvůli tomu, že obvykle toho vykecají až moc.
U dungeonů jsem si kvůli tomu oblíbil fóra, jako např. u Legend of Grimrock. Když už to přeci jen spěje k zákysu, tak je perfektní, že než ti tam někdo vyklopí kompletní řešení, tak ti nejprve předhazuje různé indicie a párkrát stačilo jen zmínit určitý předmět/postup a už bylo jasné, jak to do toho pasuje (např. rébus v tom starobylém jazyce, který byl mimochodem špatně ).
Ne že by se na dost věcí postupem času nedalo přijít, ale už jsem se kolikrát zamýšlel nad tím, jak moc internet tohle všechno změnil. Buďto se budeš měsíc babrat na jedné úrovni, nebo koukneš na fórum a za 5 minut postupuješ dále Někdy se tomu blbě odolává Dřív tohle bylo výrazně pomalejší a taky si vybavuju, že i tak určité pasáže byly kolektivní práce, kdy každý něco objevil a pak se informace předaly.
U některých her pak přichází na řadu strašák v podobě bugů, přestal jsem proto raději číst i recenze starších her, kterém mám zrovna v plánu a další podobné zdroje. V tomhle pak oceňuju tipy a tiky nebo low-spoiler návody, kde máš na začátku pasáž tipů, kde tě výslovně upozorní na fatální bugy, ale nevykecají nic kolem. Vím o tom, udělám o save navíc, ale postupuju jak uznám za vhodné. Když to kiksne, nahraju ze zálohy a zkusím jinou cestu. |