Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Yuyana 16. 6. 2015, 17:58:50 delete
e-mail:
 
Lidi prostě používaj to, co funguje. Takový už lidi jsou. Zas se krejou třeba různejma imunitama, podplácenim a dalšíma věcma .
Jméno: Elemir 16. 6. 2015, 17:56:25 delete
e-mail:
 
To máš pravdu, jenomže ti bílí se alespoň nezaklínají rasismem
Jméno: Yuyana 16. 6. 2015, 17:26:33 delete
e-mail:
 
Je hromada, hromada lidí, který vysávaj stát, a přitom jsou krásně bílý. To jen tak na okraj.

Osobně mi neni moc jasný, proč škola určuje, co můžou mít žáci na hlavě nebo na sobě... přijde mi to jako zbytečná buzerace, ale pokud chci navštěvovat nějakou společnost, která má konkrétní pravidla, buď se přizpůsobim, a nebo předem! požádám o výjimku nebo nějakej ústupek, odůvodnim, poděkuju. Práv by se opravdu v tomhle případě nikdo dovolávat neměl.


Ano, víš, rengo, to máš tak. Lidi ve státech okolo věděj prd a přesto se montujou do cizí politiky. Pak vznikaj tyhle problémy. Je blbost řídit cizí stát, je blbost vládnout něčemu, čemu nerozumim. Až to jednou lidem dojde, bude na světě líp. To by ale lidi museli napřed uznat, že nedokážou posoudit situaci v jinym státě doma z gauče.
Jméno: Elemir 16. 6. 2015, 17:14:17 delete
e-mail:
 
4Adam23: Jen přispěj
Jméno: Elemir 16. 6. 2015, 17:12:53 delete
e-mail:
 
Přesně to jsem měl na mysli. Ovšem zkus jim ty peníze sebrat. Namísto toho si je v podstatě uplácíme, protože si myslíme, že budeme mít klid. A tohle přesně vidí i ti ekonomičtí uprchlíci na pobřeží Itálie a Řecka. Jenomže u peněz to nekončí, následuje to pověstné vydupávání si práv.

Mě třeba svého času přišla "humorná" ta kauza dvou dívek, co je škola vyloučila za nošení pokrývky hlavy. Vůbec by mě nenapadlo se nad tím pozastavovat a z pozice ředitele školy bych nad tím jen mávl rukou. Jenomže se tak bohužel nestalo. V tu chvíli se to rozštěpilo do dvou rovin. Dívky se začaly prát o svoje práva, která jim ovšem nikdo nikdy negarantoval a otevřeně kritizovaly školní řád, který tohle naopak upravoval (to je ta druhá rovina). Opravdu chtějí dodržovat naše normy? Právě sem se to nakonec celé stočilo a to je to, co si lidi budou z celé kauzy pamatovat. Korunu tomu pak nasadila naše ombudsmanka, která div školu nepranýřovala.

Chápu tedy to napětí ve společnosti a nejsem zrovna nadšený z toho, kam až to může zajít, protože podle mě tu není místo už ani na kompromisy.
Jméno: rengo 16. 6. 2015, 17:11:59 delete
e-mail:
 
tak peníze jim dává stát. Tam sice třeba cikáni nejsou. Ale v Evropě prostě musíš furt všem co nejsou bílí ustupovat, aby to náhodou nebyl rasismus a to jen ten problem.
A nemyslím si že všechny ty problemy stojí za to ze tu muze zit i tech par slusnejch
Jméno: Adam23 16. 6. 2015, 16:57:00 delete
e-mail:
 
Tak nevim, jestli se mam do TYHLE diskuze zapojit...
Elemire: bezne prispivam do tvoji knihy v mobilu v hospode Az jsem se z toho odnaucil psat háčky a čárky.
Jméno: Yuyana 16. 6. 2015, 15:48:50 delete
e-mail:
 
Elemire, ta "entita" tu žije z peněz, který jí dávaj "naši". Byli by blbí, kdyby nebrali, co se jim zadarmo cpe. To jsou jediný souvislosti, který je třeba vidět. Nehledejme viníka jinde a nevztekejme se na spatný lidi.
Jméno: Yuyana 16. 6. 2015, 15:44:36 delete
e-mail:
 
Předpokládám, že jste nikdo nečetl tu knihu, co jsem tu doporučovala? O násilí na ženách? Pokud umíte anglicky, zkuste to. A zkuste se třeba na internetu, nebo v nějaký hře, chvíli vydávat za ženu. Užijte si to. Protože hovada jsou opravdu ve všech národech a zrovna češi jsou sexistický až se hory zelenaj.
Jméno: Elemir 16. 6. 2015, 15:31:42 delete
e-mail:
 
Ano, je to o zkušenosti, ale jak rengo naznačil, i ta se prostě vyvíjí dál. Taky jsem žil vedle gheta, měl jsem mezi cikány kamarády, ale postupem času si vše začneš dávat do souvislosti. Když vidím, jak si tu ona entita vesele žije z našich peněz, pak jen stěží můžu být neutrální. Přiznám se, že v tomto ohledu už také nedělám rozdíly.

Pro nás jsou pak uprchlíci analogií k této naší jediné zkušenosti a tak to logicky použijeme jako argument (pokud jste koukali na Jílkovou, tak tam to zaznělo hned několikrát). Celkem to i chápu, nešťastné na tom ovšem je, že to okamžitě zavdává příčinu předsudkům a na to ve finále doplatí ti, kteří tu pomoc skutečně potřebují. Je to živná půda pro radikály na obou stranách a těm rozhodně nejde o blaho komunity, z níž sami vzešli. Podle mě ti islamisté, co se začali tak hlasitě ozývat a vydupávat si svá práva, jsou právě dost radikalizovaní.

Někdy si říkám, že Evropa na ten svůj humanismus jednou dojede. Její bezzubost se právě ukazuje v tom, jak neumí předcházet konfliktům a když už nastanou, neví si s nimi rady. Výsledkem pak je, že obyčejná banalita přeroste ve vážný problém. Na tomhle je totiž krásně vidět, jak se jednotlivé problémy postupně slily v jeden. Proto je také dost těžké si na to utvořit nějaký pevný názor.
Jméno: JCMurphy 16. 6. 2015, 15:26:32 delete
e-mail:
 
já to vidím stejně... jenže dneska jsem četl článek nějakýho psych-iatra/ologa a ten tam psal rozdíly mezi křesťanstvím a islámem (a ano, s tím, že křesťani byli pěkný kurvy co násilím roztáhli svou víru můžu jenom souhlasit... s tím taky souvisí to, že češi jsou většinoví ateisti)

tady je ten článek:
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zavre ...

Jméno: KILLER 16. 6. 2015, 14:53:15 delete
e-mail:
 
JCMurphy: Vidím to jako Yuyana. Dobří i špatní se najdou všude na světě.

Osobně mám největší strach z protiislámských organizací. Mám totiž zato, že pokud bude jejich vliv narůstat, budou slušní muslimové čím dál více utlačování. A nakonec třeba postaveni před volbu vzdát se svého náboženství nebo emigrovat do Asie. Což ale způsobí, že jejich "pohár trpělivosti" přeteče a přidají se na stranu Islámského státu nebo nějaké jiné teroristické organizace té doby, protože už jiné východisko neuvidí.

Prostě něco jako kdybych šel s klackem šťárat do vosího hnízda (na mé zahradě) a na svoji obranu pak pronesl: "Vidíte, měl jsem pravdu, chtěli mě pobodat."
Jméno: Yuyana 16. 6. 2015, 14:44:03 delete
e-mail:
 
Co se týče uprchlíků, tak se obávám, že nemůžou čekat, že je někdo přijme s otevřenou náručí. Každá země by měla mít právo říct "my vás nechceme".

Koukni, já vyrostla vedle romskýho gheta, bydleli i s náma v baráku... A fakt je, že mi nikdy nic neudělali. Dělaj bordel? Jop, dělaj. Jejich popelnice, to stálo za to vidět. Ale pokaždé, když mě někdo šikanoval, okradl, obtěžoval... byli to ti bílí :-D. Promiň, ale tak to prostě je :-D. Berou podporu? Ale jo, berou. A kdo jim jí dává? He? Kolik romů je v politice? Kolik je jich v nějakejch rozhodujících funkcích?
Jméno: rengo 16. 6. 2015, 14:32:39 delete
e-mail:
 
Elemir:
Tak já dřív když mi bylo 12 tak jsem byl velký antirasista a zastával jsem se i cikánů, že je třeba je neházet do jednoho pytle. Ale postupem času jsem viděl, že ano existuje to mále procento slušných cikánů. Ale pořád je tady to velké, co zvějtšuje kriminalitu a ždímá náš už tak zadlužený stát.
Jak říkáš řešit problém, předtím než se vlastně objeví je správně. A já si myslím, že by nastal.
Jméno: Elemir 16. 6. 2015, 14:21:58 delete
e-mail:
 
Hledání míry, co koho obtěžuje a co ne, je dost problematické. Multikulturalismus je stejná pohádka jako komunismus, dnešní společnost na tohle není připravená a začíná to právě tím, že do jedné kategorie (pytle) nacpeme všechny příslušníky dané skupiny. Tohle vyžaduje ohromnou míru tolerance, což bude ještě hodně dlouho trvat.

Diskuse o muslimech probíhá v našich končinách už dlouho, na obrátkách to začalo nabírat až s rostoucím vlivem IS a vlnou uprchlíků. Pokud "protistrana" potřebovala dostat do rukou pádný argument, tak tímto ho přesně dostala. A zbytek už je klasická lavina. Pořád je také potřeba mít na mysli, že nejvíce jsou vždy slyšet ti nejukřičenější a ti jsou zároveň také nejradikálnější. To platí nejen u náboženství, neuvědomují si to i určité menšiny, vůči kterým díky tomu narůstá averze. Odezvou je pak opět ten jeden pytel, kam jsme v jednu chvíli hodili jak muslimy v Evropě zakořeněné, tak i muslimské uprchlíky.

Mešita nebo zahalené ženy jsou ve skutečnosti to nejmenší, co by někomu mělo vadit. Ale jsou to zkrátka symboly a pointa jejich zákazů podle mě tkví v tom, že to má ostatním muslimům ukázat, že tohle pro ně není země zaslíbená. Paradoxně je to správně, protože řešíme problém ještě dříve, než vůbec začne. Ovšem, opravdu by ten problém nastal, nebo je to jen naše domněnka?
Jméno: Yuyana 16. 6. 2015, 14:08:03 delete
e-mail:
 
Nebydlim ve francii a beru veškerý zpravodajství s HODNĚ velkou rezervou. Pokud tam dlouhodobě žiješ a máš dobrou představu o tamních problémech, fajn.

Sleduju problémy v některejch zemích (zrovna francie mě nezajímá), ale sleduju je z obou stran a neházim lidi na hromadu protože maj náhodou něco společnýho.

A máš pravdu, nikam to nepovede, ale já nepočítám s tim, že by to někam vedlo.
Jméno: rengo 16. 6. 2015, 13:39:37 delete
e-mail:
 
Pokud sis nevšimla nepokojů po Evropě(napřiklad ve Francii) a nebo tě to nějak nevzrušuje, tak asi diskuze mezi námi dvěma na tohle téma nikam nepovede
Jméno: Yuyana 16. 6. 2015, 13:32:52 delete
e-mail:
 
CO musej řešit. Pokud tam maj lidi, který jsou agresivní a nutěj ostatní ke svojí víře... myslim, že jsem se k tomu vyjádřila jasně. Pokud místo toho jdou na facebook nebo do hospody a tam brblaj, tak je jasný, proč maj problém.

Neni ale nutný hodit všechny do jednoho pytle jen proto, že si chtěj postavit budovu na místě, kde žijou.
Jméno: rengo 16. 6. 2015, 13:28:15 delete
e-mail:
 
Samozřejmě, tady to ještě není Podívej se tam, kde už ty problémy řešit musí
Jméno: Yuyana 16. 6. 2015, 13:08:03 delete
e-mail:
 
Mě osobně nikdy žádnej muslim neutlačoval. Zato jsem byla docela solidně napadaná, diskriminovaná a utlačovaná místní zcela bílou a více méně ateistickou populací.

Že má někdo někde mešitu a chce chodit v hadru... ať si to dělá, ať si ten barák postaví. Křesťanství se taky nacpalo všude, často ne zrovna laskavou formou, a jejich kostely nikdo nebourá. A mezi náma, když se podíváte, kde leží Betlém... a jak lidi oslavujou palestince Ježíška :-D.

Jinak, samozřejmě, lidi, který agresivně šířej svojí víru, by měli bejt postřílený do jednoho bez milosti, ať je jejich víra jakákoliv. A teď se nebavíme jen o náboženství.