Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Adam23 18. 6. 2015, 18:33:56 delete
e-mail:
 
Yuyano, dneska palacinky s jahodama do druhy nohy, jsou E.P.E.S.N.I
Jméno: Yuyana 18. 6. 2015, 11:12:33 delete
e-mail:
 
Koukám, že flash si o autismu nic nenastudoval. Nebo poslouchal špatný lidi a ne reálný autisty. Máš u mě -25 approval, chlapče.
Jméno: flash 17. 6. 2015, 23:32:02 delete
e-mail:
 
tak většina romu jsou taky zrejme autisti, komunikace s nima je velmi obtizna, chovaji se na urovni zakladnich pudu, a mají genialni schopnost tahat z lidi peníze
jinak se samo na Fallout 4 tesim
Jméno: Adam23 17. 6. 2015, 22:46:36 delete
e-mail:
 
Ja nevim, me to vzdycky k "jinejm" lidem krapet tahlo, teda pokud to nebyly tezky pripady, pak uz jem s vycvikem. Muj kamos z gymplu byl bud autista nebo aspon solidni asperger.
Jméno: Yuyana 17. 6. 2015, 21:11:03 delete
e-mail:
 
Musíte tu mluvit o těch jahodách? Pokud mi je nechcete dát, tak mějte alespoň soucit.

Jop, autismus může vypdat velmi různě, to já vim. Ale občas se člověk zastaví a říká si... tohle já přeci moc dobře vim.. ale jen teoreticky, běžně si to neuvědomuju, co? Stejně, studování různejch úhlů pohledu od různejch lidí je takovej můj koníček :-p.

Já se samozřejmě lidem s těmahle poruchama nikdy nesmála, já si moc dobře uvědomuju, že někam mezi ně patřim, byť na mě nikdo nenalepil konkrétní cedulku (Bože, jak já umim předstírat, že jsem naprosto normální :-D).
Jméno: Elemir 17. 6. 2015, 20:42:54 delete
e-mail:
 
No, návštěvnost včerejší diskuse nezvedla, ale sledovanost to ano Jenomže si tu nesmíme náboje vystřílet hned, tak jsem se snažil diskusi odvést jinam, já za to nemůžu, že na E3 je jedním z hlavních témat Doom 4 nebo Fallout 4, já přeci vůbec ty uprchlíky nedoporučuju poslat do horoucích pekel ani nehlásám apokalypsu

Jahody raději ne, na zahradě jich mám dost, ale kupodivu mě to tento rok neláká.

Co k autismu? Dost lidí by se celkem divilo, kolik je mezi námi autistů, ono to totiž nemusí vůbec vypadat jako v Rain Manovi. Kdysi jsme takto probírali poruchy metabolismu dusíku, což je mimochodem pěkná sviňárna a na dokumentech jsme viděli jak ty typicky postižené až po celkem normální lidi a to prosím s tou samou poruchou! Hodně záleží na tom, kdy nemoc začne na organismus působit, čím nižší věk, tím je to horší.

Pamatuju si třeba na zážitek z ústavu pro mentálně postižené, kdy jsem stál u křesla s cca osmiletým chlapcem ... pozor, ono mu bylo přes 30. Člověk si u toho uvědomí, jak dokáže být příroda krutá, on měl něco, co by řada hollywoodských hvězd brala všema deseti, namísto těch svých nekonečných plastik, ale ne za cenu jeho života. Do té doby jsem byl klasické střevo, co se lidem s mentálním postižením smálo, od téhle doby k nim mám respekt.
Jméno: Adam23 17. 6. 2015, 18:50:13 delete
e-mail:
 
Sedum palacinek se 3/4 kilem jahod.............jsem vodrovnanejsi nez v poledne po kachne a Plzni D

Ja tu redim ty pochmurny diskuze vase.
Jméno: Yuyana 17. 6. 2015, 16:57:21 delete
e-mail:
 
No když mi je doneseš tak já je beru. Ty jahody, teda.

Ty zbylý věci co jsi jmenoval mi nosit nemusíš :-p.
Jméno: Adam23 17. 6. 2015, 16:48:17 delete
e-mail:
 
Mensiny, pristehovalci, autisti...
Doom 4 na E3, Elemire?

A co takhle kosik jahod z Kunratic a palacinky z nich s jogurtem/tvarohem?
Jméno: Yuyana 17. 6. 2015, 14:04:53 delete
e-mail:
 
Dneska čtu pro změnu o autismu. Je to zajímavý. Akorát si říkám, že bych neměla u seznamu projevů kejvat hlavou a říkat si "jo, to je normální".

Každopádně je fascinující, jaký bludy o těhle poruchách kolujou, a pak člověk vidí reálnýho autistu a .. a ty lidi bejvaj překvapivě normální :-D. Nebo respektive normální z mýho úhlu pohledu. Uvědomuju si, že můj úhel pohledu obecně neni většinou za normální považovanej.

Musim se starat o psy, takže nemám moc času na hry. Je fascinující, jak trocha čtení a péče o ty naše dvě potvory zabije den.


Mimochodem, mít alergickou rýmu a reálnou rýmu naráz je zážitek na celej život.
Jméno: Elemir 17. 6. 2015, 13:12:32 delete
e-mail:
 
Hm, teď koukám, že zatímco jsme se tu pustili do diskuse o menšinách, E3 nám pokročil a musím konstatovat, že mě zatím nic z nových her nezaujalo. Zítra si pustím i nějaké to komentované video.
Jméno: Elemir 17. 6. 2015, 11:49:54 delete
e-mail:
 
Je to dáno kulturou, oni to opravdu neberou tak, že dělají něco špatně. A tak je to všude, čím odlišnější kultura od té naší, tím více třecích ploch bude. I když EU nám krásně předvedla, že si kolikrát nerozumíme i mezi sebou, viz Rusko
Jméno: Yuyana 17. 6. 2015, 10:32:41 delete
e-mail:
 
No, my bydleli kousek od lesoparku na kraji města :-p. Policajty jsem tam moc nevídala. Měla jsem zakázáno chodit skrz jejich území do školy, ale... ono to bylo kratší :-D.
Jméno: JCMurphy 17. 6. 2015, 10:13:23 delete
e-mail:
 
v naší malé vesnici taky žádní nebydlijou.. ve Vyškově je tam takový mini ghetto, ale mezi policejníma stanicema a vedle náměstí a taky nevím, že by s nima byly nějaký problémy...

na druhou stranu je to prostě krutá pravda.. jestliže 95% jejich obyvatelstva dělá bordel, tak těch 5% je statisticky přípustná odchylka (jediná věc, co jsem si ze semestru statistiky zapamatoval )
Jméno: Yuyana 17. 6. 2015, 09:55:11 delete
e-mail:
 
V obchodech kradou, jistě. Oni jsou zcela vážně přesvědčený, že je to normální a že to dělaj všichni.

Na druhou stranu v obchodě kde jsem pracovala já nebyli žádný romové. Ani jeden jedinej, nechodili tam nakupovat. Stejně byly inventury katastrofální. Matky s kočárkama byly nejhorší.
Jméno: Adam23 17. 6. 2015, 07:47:37 delete
e-mail:
 
Bily to je spelling prazstiny

A do toho absence diakritiky:

Byli by se bili bily o byli u Billy.

Jméno: flash 17. 6. 2015, 02:20:34 delete
e-mail:
 
Nebo bílí..bíly..bylí /to asi zerou kravy ne?) sakra..podelanej pravopis
Jméno: flash 17. 6. 2015, 02:14:43 delete
e-mail:
 
Co se tyce romu..hmm..ja si na ne davam pozor.Vetsina z nich krade a ojebava, zkušenost z obchodu. Bily tohle delaj minimalne, a když uz tak jsou to smazky.

Copak knírky jujano, ale vrabci hnizdo na hlave, plnovous a kerky vsude mozne, to je dnesni chlap v rozpuku sil, to je teprve pruser
Jméno: Yuyana 16. 6. 2015, 22:09:02 delete
e-mail:
 
...Co maj všichni proti Dorianovi?


Nebo jsou i jiní muži s knírkem?

(Fakt je, že mám ten pocit taky...)
Jméno: Elemir 16. 6. 2015, 22:00:43 delete
e-mail:
 
Všimli jste si, v co se přetvořil Okamura? Přišlo mě to docela vtipné (ironicky), dneska zrovna KILLER o nebezpečí protiislámských sdružení psal a Okamura si na tom založil novou stranu. Dostal prostor v ČT, až mě to tedy překvapilo. Vzpomněl jsem si u toho na výrok nějakého pisatele v jedné diskusi, který poměrně trefně poznamenal, že dnešní doba zase nahrává tomu, aby se někde z davu vyrojil týpek s knírkem a konečným řešením.