Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Adam23 19. 6. 2015, 08:43:42 delete
e-mail:
 
Ten argument proc to Norove delaji mi taky logiku dava. Data o rozmanitosti genofondu jednotlivych evr. narodu ale tezko existuji (pochopitelne). Ja akorat vim, ze Cesi na tom jsou celkem dobre, tady jsme germani, slovani a kelti, jestli se nepletu. Ale to jsou historicky dany veci, s dnesnim aktualnim vyvojem michani lidi "Norsky" argument pada. No ale pak se naskyta zajimava otazka, muzou dluhodobe fungovat multinarodnostni staty, dale do jaky miry je spojena "genetika", spolecnost, mistni podminky, historie a smerovani statniho utvaru na danem uzemi. Sam v to nemam moc jasno. S tim souvisi ta nekompatibilita. Kratce, nejsou pro lidstvo narodni staty, snazici se o jakestakes mirove aspon souziti kdyz ne o spolupraci nejfunkcnejsim systemem? (Elemire, nadatlovano na 4.5" mobilu
Jméno: Elemir 19. 6. 2015, 08:04:57 delete
e-mail:
 
Jenom ještě k tomu nekontrolovatelnému u naší menšiny ... (to bude ve skutečnosti u každé menšiny, kterou vyloučíme)

Ono by se mohlo zdát, že severské země by šlo použít jako argument. Naši předci nebyli blbí, oni problémy incestu znali, proto vznikala různá pravidla a tak nějak se snažili tvořit sňatky napříč rodinami. Jenomže ať chcete nebo nechcete, za několik generací už to začne postrádat smysl, ten genofond se v podstatě vyrovná (viz jiný příklad, křováci v Africe).

Rómové byli vyloučenou skupinou už v době, kdy k nám přicházeli. My je tady potom v podstatě odizolovali taktéž. Kontrolované vs nekontrolované už tu nedává smysl, ale opravdu prosím opatrně s těmito pojmy, správně by takováto úvaha neměla vůbec vzniknout Svým způsobem jsme jím vlastně ani jinou možnost nedali.

Další je samozřejmě kulturní aspekt, který místy opravdu hraničí s rasismem. Dneska to naštěstí ustupuje a jen málokdo se podivuje nad tím, když spolu žijí rasově odlišné páry a s posvěcením jejich rodin (rodina byla dříve právě tím, co se tomuto bránila nejvíce).
Jméno: Elemir 19. 6. 2015, 07:45:01 delete
e-mail:
 
Právě, u příbuzenského křížení je problém v recesivních a vázaných genech (geny vázané na pohlavní chromozómy atd.). Nikdy totiž nedosáhneš stavu, kdy by jedinci jednoho plemene byli úplně identičtí (výhrou je identita v hlavních znacích), vždycky je v tom zkrátka hrozba, že se něco zvrtne. Krom náchylnosti jsou to i psychické potíže v důsledku různých změn. Já si třeba myslím, že tzv. bojová plemena psů jsou právě náchylnější k podobným problémům, protože už jsou zkrátka přešlechtěná, nebo jak už psala Yuyana, nedodrží se čistota plemene a problém je hned na světě.

U lidí už je to mnohem větší hazard, paradoxně díky naší inteligenci (byť tohle nerad používám). Psychické projevy jsou díky tomu mnohem horší (až různé retardace). Jestli jste sledovali ten případ matky, co přišla o děti v Norsku, tak v jednu chvíli se odkudsi vynořil argument, že je to ve skutečnosti masová záležitost, protože Norové si tímto "kradením" dětí obohacují svůj genofond. A má to skutečně logiku. Na severu jsou příbuzenské snaťky častější, protože to prostě ani jinak nešlo (zejména v minulosti). Podobně tuším Irové. Opravdu to sebou přináší veškeré výše popsané problémy, které jsou v populaci těchto zemí časté.

Během vzestupu nacismu se Němci o příbuzenské křížení pokoušeli ve velkém a nikterak bych nepochyboval, že tohle zkoušeli i Rusové a další pokusy probíhají v Číně. Ono je to svým způsobem lákavé téma, protože každý za tím vidí toho nádherného plnokrevníka, ale je to ve skutečnosti proti vší etice a neskutečný hazard. Já tomu moc neholduju ani v akvaristice, i na těch rybičkách je vidět, jak jednodlivé přirozené vlastnosti degradují, takže čas od času přikoupím samečka z jiného chovu. V Evropě byl díky "výsledkům" incest zakázán, ale je omezen tuším jen na přímé sourozence.
Jméno: Yuyana 18. 6. 2015, 21:35:55 delete
e-mail:
 
Někdy se to tak používá, ale když se koukneš na čistokrevný zvířata, tak zjistíš, že hodně chovatelů na to kašle, nebo v minulosti kašlalo, zvlášť u plemen, který se daj hezky prodat. Takže třeba psi, který byli dřív naprosto zdraví, maj dnes ohromný riziko srdečních potíží a podobně.

Jinak, chovatelé od kterejch máme fenu byli zrovna hrdý na to, že maj psa dovezenýho z ciziny a neni nijak příbuznej s jejich fenama.

Samozřejmě že to funguje i u lidí, ale lidi jsou ty nezodpovědný chovatelé, který se množej za každou cenu :-D.
Jméno: Adam23 18. 6. 2015, 21:22:50 delete
e-mail:
 
To jsem nikdy uplne nepochopil, nekdy se to pouziva zamerne, pro zlepseni nejakych vlastnosti, u zvirat ne? Takze by to melo fungovat i u lidi, akorat tam bych u nasi mensiny videl problem, ze se to deje nekontrolovane.
Jméno: Elemir 18. 6. 2015, 21:17:42 delete
e-mail:
 
Jo aha,jasně, nenapsal jsem to úplně srozumitelně, chytil jsem se té linky romů. Autismus mi kupodivu vždy přišel docela náhodný.
Jméno: Yuyana 18. 6. 2015, 21:08:32 delete
e-mail:
 
Jo, romové.. já byla myšlenkama u autistů. Aha.
Jméno: Elemir 18. 6. 2015, 21:05:16 delete
e-mail:
 
Opravdu ti příbuzenská plemenitba nic neříká? Jedná se křížení mezi geneticky příbuznými jedinci, v lidské populaci známé jako incest.
Jméno: Yuyana 18. 6. 2015, 21:02:19 delete
e-mail:
 
Vidim, že ať je to cokoliv, je to asi vtipný, ale na mě budeš muset poněkud jasněji.
Jméno: Yuyana 18. 6. 2015, 21:01:24 delete
e-mail:
 
Nechápu.
Jméno: Elemir 18. 6. 2015, 20:47:44 delete
e-mail:
 
Pouhou genetiku
Jméno: Yuyana 18. 6. 2015, 20:45:51 delete
e-mail:
 
Nechápu co máš na mysli těma příbuzenskejma svazkama.
Jméno: Elemir 18. 6. 2015, 20:44:30 delete
e-mail:
 
Komparativní metoda je jednou z nejlépe uchopitelných, protože dává základ, od kterého se dá snadno odrazit. Zbytek pak roste se zkušenostma a dle srozumitelnosti oboru Samozřejmě se v tom dá seknout, ostatně vidím to každou chvíli v práci Ale pokud flash narážel na příbuzenské svazky, tak to je neoddiskutovatelná pravda.
Jméno: Yuyana 18. 6. 2015, 20:29:30 delete
e-mail:
 
Já ničí věk neřešim, zato řešim, když někdo soudí reálný lidi podle jednoho filmu .

Jelikož si nevedu tabulku, tak nemůžu říct, kdo má kolik approvalu, ale flash si nevede nejlíp :-p.
Jméno: Elemir 18. 6. 2015, 20:21:51 delete
e-mail:
 
Lepší, než kdyby ti řekla dědku

Yayanino bodové hodnocení by mě taky zajímalo, kdo kolik od ní získal Možná si na tom ještě dobře
Jméno: flash 18. 6. 2015, 20:12:35 delete
e-mail:
 
Ne, nic jsem si nenastudoval,ani nikoho neposlouchal, jen tak sem strelil od boku, dle filmu rain man
Ale je hezke ze mi rikas chlapce, to v mem veku potesi A mam dojem ze za tu dobu co sem chodim musim mit u tebe nejmíň - 50 000 approval, takze tech dalsich 25 preziju
Jméno: Elemir 18. 6. 2015, 20:07:59 delete
e-mail:
 
Jedině pivo, náročný týden skončil, je čas na oddych
Jméno: Yuyana 18. 6. 2015, 19:21:16 delete
e-mail:
 
Však se to počítá, -10 approval.
Jméno: Adam23 18. 6. 2015, 18:46:13 delete
e-mail:
 
Sem to jen zkusil, no
Jméno: Yuyana 18. 6. 2015, 18:38:57 delete
e-mail:
 
Hm, dneska jsem totáně přežraná a nemám chuť na nic sladkýho, takže mě nedostaneš.