Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Adam23 21. 6. 2015, 17:15:49 delete
e-mail:
 
To se ovsem dostavame na tenkej led
Jméno: Yuyana 21. 6. 2015, 15:05:52 delete
e-mail:
 
Nikdo si se mnou nepovídá, nikdo se mnou nemasakruje nepřátele, nuda, nuda. Dám si nějaký müsli a půjdu si dělat tu tabulku. Ráda třídim a dělám tabulky, prej je to jeden z projevů autismu. Tak vidíte, k čemu jste mě dohnali.
Jméno: Yuyana 21. 6. 2015, 11:10:12 delete
e-mail:
 
Proti čemu tu pro testuješ, člověče?
Jméno: Adam23 21. 6. 2015, 10:15:17 delete
e-mail:
 
No vida
Jméno: Adam 21. 6. 2015, 10:14:23 delete
e-mail:
 
Test pro test
Jméno: Yuyana 20. 6. 2015, 10:23:02 delete
e-mail:
 
Však to nespěchá, ale já mám sklony k editování příspěvků a pak jsou všechn obrázky v řiti.
Jméno: Elemir 20. 6. 2015, 10:14:28 delete
e-mail:
 
4Yuyana: Ještě jsem se k tomu stále nedostal. Přemýšlím ještě o jednom způsobu.
Jméno: rengo 20. 6. 2015, 08:37:59 delete
e-mail:
 
Tak díky za tipy. Možná ten poslední zní reálně
Jméno: flash 19. 6. 2015, 23:53:41 delete
e-mail:
 
Ja bych spis problém v mnozeni videl financne. Me třeba prijde nezodpovedne privest na svet potomka a přitom nemit ani poradne na zaplaceni najmu, plno lidi to neresi a proste si mysli ze to zvladnou.
Deti jsou fajn, ale v dnesni době je pro plno lidi lepsi/snadnejsi/jistejsi/pohodlnejsi je nemit pac jsou radi ze se dokážou postarat sami o sebe.
Jméno: Yuyana 19. 6. 2015, 22:09:14 delete
e-mail:
 
Osobně prostě v pozdější fázi hry nacpu opravování na všechny postavy a občas projedu itemy.
Jméno: Yuyana 19. 6. 2015, 22:08:27 delete
e-mail:
 
Zmírníš to tak, že se

A) nenecháš mlátit, nebo
B) budeš bojovat nahej.

Obojí funguje, testováno.
Jméno: rengo 19. 6. 2015, 22:03:55 delete
e-mail:
 
Hele dá se nějak v MM6 zmírnit to že mi drak titan nebo wyrm kazdym utokem znici predmet?
Jméno: Yuyana 19. 6. 2015, 16:34:02 delete
e-mail:
 
Elemire ty fotky stále zloběj :-D.
Jméno: Yuyana 19. 6. 2015, 14:41:38 delete
e-mail:
 
No... já bych to trestala jako úmyslný ublížení na zdraví. Však to tak je. Když někoho pomlátim, dostanu trest. Když si udělám dítě a přenesu na něj svojí těžkou genetickou chorobu a způsobim mu často větší problémy... Touha po potomcích je hezká, ale tak snad nejsme myši. Snad máme nějakou schopnost si uvědomit, co pácháme.

Kecám, nemáme. Však je to vidět všude kolem.


Ne každej, kdo má potomka později v životě to tak má proto, že ho dřív nechtěl.

Problém je, že člověk z okolí neslyší fascinující historky o tom, jak někdo něco nechtěl a nikdy nezměnil názor a nikdy to neměl... to neni mediálně zajímavý :-D.
Jméno: Elemir 19. 6. 2015, 14:31:14 delete
e-mail:
 
4Adam23: Norsko ještě není tak otevřený stát, jako třeba Dánsko, navíc tu svou roli hrají i podnebné podmínky. Mě na tom hlavně překvapil ten rozsah adopcí. Skoro to pak vypadá, že je to opravdu záměr. Na druhou stranu, v Evropě klesá porodnost, možná si to Norové kompenzují tímto. Tady bych to pro změnu pochopil tak, že pro ně je na prvním místě vychovat si spořádaného Nora od začátku, mít to tedy pod kontrolou, než vsadit na imigranty, neřkuli uprchlíky. My se spíš řítíme tím směrem jednoho velkého národního celku, což mě bylo vždycky proti srsti.

4Yuyana, JCMurphy: Je to opravdu nepochopitelné, ale to je tak asi vše, co se k tomu dá říci. Je to věcí každého jedince a jeho svědomí. Touha po potomcích může být silnější a upravit to třeba zákonem, by bylo v naší kultuře nepředstavitelné.

Ohledně dětí ... ono je to složitější, ten názor se u člověka může v průběhu času měnit. Ukázkou jsou pak ženy okolo čtyřicítky, které se najednou pro potomka rozhodnou. Každý to má prostě jinak, proto bych asi dopředu nic netvrdil
Jméno: Yuyana 19. 6. 2015, 11:48:07 delete
e-mail:
 
Já nějak nevidim důvod tu možnost kompletně nezrušit, zvlášť pokud mám pro nemnožení reálnej důvod. Samozřejmě že i "nechci" je reálnej důvod, ale dědičná nemoc je jaksi "reálnější".

Já se samozřejmě taky množit nehodlám, příbuzenstvo mi už minimálně 15 let cpe, jak změnim názor, a místo toho mě jen a jen utvrzujou v tom mym :-D. kdyby znali můj názor na děti, možná by drželi hubu a byli by rádi.
Jméno: JCMurphy 19. 6. 2015, 11:34:51 delete
e-mail:
 
já se množit nehodlám (i když mi spousta lidí říká, že za pár let to uvidím jinak ) zas ale na druhou stranu takhle tu možnost úplně zabít? to je jako kdybych se šel vykastrovat, nebo něco podobnýho...
Jméno: Yuyana 19. 6. 2015, 11:27:22 delete
e-mail:
 
Tak když se nehodláš množit, neni to upně blbý řešení. Navíc ti pak nehrozej potíže s těmahle konkrétníma orgánama. Jsou zbytený a maj dlouhej seznam chorob, který uměj bejt nepříjemný nebo i smrtelný.
Jméno: JCMurphy 19. 6. 2015, 11:03:53 delete
e-mail:
 
Takový ty záchvěvy touhy po dítěti u těžce geneticky nemocnejch lidí taky nechápu... na druhou stranu... jak si v tom seriálu Svatby v Benátkách ta jedna ženská nechala udělat potrat a pak se ještě sterilizovat vytáhnutím orgánů taky ne... *s16*
Jméno: Yuyana 19. 6. 2015, 10:26:19 delete
e-mail:
 
Co se týče psů (tady jsme zase za bezpečnou hranicí :-D) tak jo, samozřejmě, genetika vliv má, a k zařazení například agresivních jedinců do chovu by nemělo docházet, ale takovej čistokrevnej pes je bez papíru levnější, a kdo ví, kdo byli jeho rodiče... U papíráků jsou samozřejmě taky problémy, ne každej chovatel je zodpovědnej a spousta problémů je hodně rozšířenejch.

Navíc i psi samozřejmě odkoukávaj chování od rodičů nebo od okolních psů. Fena je agresivní nebo bojácná, pic, štěňata budou taky, a dědičnost za to opravdu nemůže. Hodně problémů pak dělaj samotný chovatelé psa, který si koupěj "bojový plemeno", aby vypadali drsně, a věděj o psovi houby. Zmiňovaný plemena byly šlechtěný na boj s jinejma psama nebo dalšíma zvířatama. Vůči lidem by měly bejt naprosto neagresivní. (Jinak tušim, že nevíc pokousání maj na svědomí jezevčíci.)

Tady se navíc dostáváme ještě k oblíbenýmu: ten zlej pes z ničeho nic zaútočil na to dítě, který si ho vůbec nevšímalo a šlo dva metry před nim... No jistě. Psi nejsou blbí. Oni si pamatujou, jak ho to dítě před tejdnem dloubalo do oka, nebo ho tahalo za uši a já nevim co ještě. Pes je lovec. Umí číhat, najít si příležitost, zaútočit ze zálohy. Většina psů čeká, až se nepřítel otočí zády. Nebudou riskovat vlastní zranění čestnym bojem, pokud se mu můžou vyhnout. Proto platí, vždycky si hlídejte dítě a odvlečte ho od psa, když mu nějak ubližuje. Bohužel spoustě rodičů tohle chování připadá roztomilý a ha ha ha, jak si to ten pes nechá líbit. A on najednou nenechá.

...

Samozřejmě pak tu máme čistokrevný plemena, který jsou zdegenerovaný, aby vypadaly třeba jako takovej mops, nebo kokr. Když se řekne čistokrevnej pes, tak to fůra lidí už dál nerozlišuje, ale on je rozdíl mezi pracovnim plemenem a nějakym uslintanym degentem. Pes má vypadat jako pes a mít nějaký přiměřený tvary. Já když vidim ty chudinky moderní německý ovčáky (takový ty přehlídkový, ty pracovní jsou stále normální... proč asi), tak si říkám, jak se to může někomu líbit.

...

Co se týče genetiky u lidí, nikdy nepochopim, že se množej lidi, který VĚDĚJ!, že maj nějakou dědičnou poruchu. To je u mě zhovadilost největšího kalibru. Vyhynutí nám skutečně nehrozí. Neni důvod, aby každej předal svoje geny, zvlášť když ty geny stojej za houby.