Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Yuyana 22. 6. 2015, 23:23:17 delete
e-mail:
 
Že jo. Mě znáte jak vlastní boty. Já a masakr, to je jasný. Ale je to funkční metoda. To je hlavní.
Jméno: Adam23 22. 6. 2015, 23:14:13 delete
e-mail:
 
Ale to my dávno víme, že máš střepinovej fetiš
Jméno: Yuyana 22. 6. 2015, 21:15:45 delete
e-mail:
 
Elemir hraje úplně jinak než já . Jasný, všechno je o stylu hry. Každýmu vyhovuje něco. Stejně, rytíř v tomhle díle vychází zdaleka nejhůř. Naproti tomu v sedmičce se nebojim vzít do party i dva. Mistrovství zbraní je hodně zesílilo.

Magie ohně je super, ohnivej proud je OP. Lacinej a opravdu smrtící. Deštěm meteoritů může člověk zabíjet titány a hezky si nahrabat. Kruh ohně a inferno zmasakrujou sliz jako nic. Ale neni dobrý na ní spolíhat právě proto, že démoni jsou imunní.

Střepina z černý magie dává fyzický zranění (ano, dámy a pánové, fyzický, ne magický) a proti tomu je imunní jen málo co. Proto se na ní dá spolehnout. Nemluvě o tom, že to má nejlepší damage vůbec. Ale to je všechno otázka stylu hry.

Problém rytíře je, že... fajn, má hodně HPček. Ale co s nima? Můžu nechat ostatní postavy zemřít a běhat ve hře jen s rytířem? Prd, zdrhnu jakmile bude mít mág problémy a zdrhnu magií, ne pěšky. Můžu hodit sdílenej život? Jasný, můžu. Výsledkem bude těžce raněnej rytíř a přehealovaný mágové :-D. Když má celá parta podobně života, je to praktický, sdílenej život+mocná léčba a všichni jsou ok.

Moji mágové s dýkou na sedmi bodech dávaj rány asi za 70. Nevim, kolik dávaj postavy na 60ti bodech... jistě víc, ale zatracená střepina dává v pozdějších fázích zlatýho draka na jednu ránu. To je v porovnání s mou chatrnou dýkou asi 20x tolik :-D.
Jméno: Elemir 22. 6. 2015, 20:52:46 delete
e-mail:
 
Záleží na tom, jak chceš hrou procházet a na jakém levelu jí končit. U rytíře a bojovníků je to u mě specializace na meč a druhou zbraň, doprovázené zbrojí. Pak přijde na řadu posilování, obchodování apod., tedy to, co radí Yuyana U hybridů cvičím magie hlavně u paladina, kvůli duplikaci debufů. U kouzelníků je to jasná vodní a vzdušná magie, pak teprve další. Klerik dle nálady, ale hlavně magie těla a ducha Když zbyde, tak všem potom opravování, abych se nemusel trápit s překlikáváním a pro vyšší levely i obchodování, abych si snížil cenu tréninku.

U magie ohně je to zajímavé, obvykle je to jedna z nejsilnějších magií, přitom jsem u ní naplno využil snad jen Kruh ohně.
Jméno: Adam23 22. 6. 2015, 20:40:14 delete
e-mail:
 
Tak jsem rozehrál partu CCCC Přesnost a hrdinství dělaj z těch bab dobrý tanky I když, narazil jsem u vrahů>smrt
Jméno: Yuyana 22. 6. 2015, 19:32:54 delete
e-mail:
 
(mám pocit, že GrayFace patche nastavuje blasterům minimální vzpamatování na 5, právě kvůli tomu, že šlo z postav vypěstovat nezastavitelný kulomety. u luků to nikoho nenapadlo.)
Jméno: Yuyana 22. 6. 2015, 19:19:07 delete
e-mail:
 
(Tim číslem mám na mysli čas na vzpamatování u zbraní na blízko. Tedy 30. Luky maj 0. Blastery maj 0. Tam pak můžeš hodit nějaký body taky.)
Jméno: Yuyana 22. 6. 2015, 19:11:11 delete
e-mail:
 
No, když už ho máš (toho rytíře), tak si najdi zbraň, u který další body přidávaj damage nebo alespoň zbroj. Třeba kopí. Zotavení neni obvykle moc nutný, zvlášť když je člověk prokouzlenej. Mě se v e hře zobrazuje přímo číslo, minimum je 30. Pokud máš GrayFace patch, tak tam ten údaj máš taky.

Narvi mu všechny vedlejší dovednosti co potřebuješ, jinak rytíř neni moc užitečnej. Takovej paladin má stejný zbraňový dovednosti + může nějakou tu magii. Pokud máš sklony k boji z dálky, můžeš mu hodit luk, to se neztratí. Lučistníci nejsou takový borci jako v dalsích dílech, ale stále je to jedno z těch lepších povolání.
Jméno: rengo 22. 6. 2015, 19:04:06 delete
e-mail:
 
Jasný, já třeba přemejšlím co dát na knighta. Zbraň mi přijde zbytečná, protože stejně kouzlim hodinu moci a den bohu. Nevim jak je to u zbroje a jinak už asi jen posilování a vzdělávání(ale tam si myslim ze staci mistr)
Jméno: Yuyana 22. 6. 2015, 18:16:18 delete
e-mail:
 
(Jsem schopná vytřískat menší dungy na jeden zátah, prostě to vyřežu dýkama a větší skupinky rychle popravim černou magií. Mám i healera, takže to neni tak, že bych lítala tam a zpět co minutu.)
Jméno: Yuyana 22. 6. 2015, 18:10:23 delete
e-mail:
 
Maximálně na mistra, často nic. Neni to potřeba. Když mi dojde mana, mám mistra vody. Udělám maják, portál do města, za 20 vteřin jsem zpet s plnou manou.
Jméno: rengo 22. 6. 2015, 18:07:43 delete
e-mail:
 
Yuyana: a kolik davas do meditace?
Jméno: Yuyana 22. 6. 2015, 18:02:00 delete
e-mail:
 
Takže abych odpověděla: investuju do černý magie u všech postav, u jedný postavy do bílý magie, ostatní v podstatě ignoruju. Za bojovníky se podle mě moc nevyplatí hrát.

magie ohně se zdá bejt velmi solidní, Bohužel nepoužitelná ve finální lokaci.
Jméno: Yuyana 22. 6. 2015, 17:58:52 delete
e-mail:
 
Osobně hraju za mágy/klerika, takže beru mistry takhle:

černou magii 4x(až 60 bodů nebo 40+prsten, v žádnym případě ne 60 a prsten, to se buguje)
bílou magii 1x (až 40+prsten) a 3x (4 body)
vzduch 3x (4 body+amulet, na mistra stačí)
vodu 1x(12) (a dva experty pro případ bezvědomí mistra)
tělo 1x (12+)

Pak beru zbraně a zbroje tak, aby to dosáhlo na mistra a víc ani bod. I tak dávaj mágové dýkama celkem slušnou damage a jsem schopná na férovku vyřezat většinu dungeonů ve hře.

U zbrojí je celkem podstatný s ní umět, protože jinak přidává čas na vzpamatování. To může bejt v boji i rozhodující.

V šestce neni mistrovství zbraní, takže rytíři jsou takoví... hůře použitelný. Obecně při boji na blízko spolíhám přávě na mistrovství bílý magie. Krom Darkmooru, kde lichové stahujou pozitivní očarování, je celkem jedno, kdo drží jakou zbraň, hlavně že má Hodinu Moci.
Jméno: rengo 22. 6. 2015, 17:41:33 delete
e-mail:
 
Do čeho v MM6 investujete body po dosažení mistrosvké úrovně. Je jasný že u většin magii se to vyplatí. Ale jak se to vyplatí třeba u zbraní, zbroje nebo vlastností?
Jméno: Yuyana 22. 6. 2015, 17:34:33 delete
e-mail:
 
Kéž by, kéž bych měla excel. Ten pitomejpitomejpitomej open office je uplně na vyškubání vlasů.

Ale technicky v excelu. Mám ráda tabulky.
Jméno: Adam23 22. 6. 2015, 16:45:51 delete
e-mail:
 
A ted stezejni otazka, delas je v Excelu nebo Wordu?
Jméno: Yuyana 22. 6. 2015, 13:53:50 delete
e-mail:
 
Obávám se, že tabulka o 105ti položkách prostě bude nepřehledná a už s tim nic neudělám. Snaha byla. Ale je to moc hezká tabulka.
Jméno: Yuyana 21. 6. 2015, 19:09:47 delete
e-mail:
 
Tabulka je náročnější, než se v první chvíli zdálo. Navíc budu muset udělat další třídění. Asi to bude víc tabulek, stále je to nepřehledný a já už nevim, podle jakejch kritérií to řadit.

+ potřebuju udělat výpis toho, co kterej materiál dává při craftění. Auuuu. Proč je to tak komplikovaný? Mám zatim 75 položek a konec v nedohlednu.
Jméno: Yuyana 21. 6. 2015, 17:37:24 delete
e-mail:
 
Moje zkušenost z DA:I je, že po ledě může cválat kůň kterej má na zádech Iron Bulla v plátový zbroji. Led vydrží všechno.