Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Elemir 24. 6. 2015, 07:01:37 delete
e-mail:
 
Test barvocitu jsme jednu dobu podstupovali pravidelně, ono se to dá nakombinovat i z odlišných barev a splyne to Mám jednu kombinaci, která mi třeba takto dělá problém. U odstínů bude asi snažší něco takového udělat. Někdy se mi stává, že u tmavých odstínů, např. tmavě modrá vs černá, mi trvá než je odliším. Vždycky se uklidňuju tím, že tmavěmodrou barvu dělá tiskárna tak, že do ní míchá černou, tak proto
Jméno: Yuyana 23. 6. 2015, 23:26:42 delete
e-mail:
 
Znáte takovej ten test, kde musíte na časovej limit označit ten jeden jedinej čtvereček, kterej je světlejší než ostatní? :-D

Ta modrá, ta tmavě modrá, tou mě vždycky dostanou, obávám se, že můj barvocit je sice dokonalej, ale na tu modrou nemá.
Jméno: JCMurphy 23. 6. 2015, 23:09:46 delete
e-mail:
 
a od té doby co je to fórum tak změněný, tak nevím co tam mám dělat a vůbec nic nepíšu... je to divný
Jméno: JCMurphy 23. 6. 2015, 23:08:01 delete
e-mail:
 
a já naivní hlupák hraju pořád Titan Questa... obávám se, že v září to budu hrát už rok a to je víc, než jsem hrál WoWko

asi jsem nemocnej.. asi mě ten projektil v hlavě ovlivnil víc než jsem si myslel... ale když já tu hru měl strašně rád už předtím, akorát jsem měl slabej počítač a nemohl jsem ji hrát
Jméno: Yuyana 23. 6. 2015, 20:49:44 delete
e-mail:
 
Internet má hromadu pozitivních stránek, ale lidi nejsou zvyklí slyšet o všem z celýho světa a nejsou schopný nechat to plavat, protože druhá strana země neni něco, co by měli řešit. Navíc je tu ta krásná povaha, díky který lidi cíleně vyhledávaj to špatný a soustředěj se na to.
Jméno: flash 23. 6. 2015, 20:36:56 delete
e-mail:
 
ja si myslim ze problém je internet, diky nemu toho clovek vi zbytecne moc. Internet je takova temna strana reality. Co je bezne a normalni na internetu je většinou dost raritni v realu, nebo to tam není vůbec poznat. Nekdo si vystavi polonahou fotku na Facebooku a je z toho spokojeny, ale když tutez osobu někdo uvidi nahore bez na zahrade je to problém. A tahle v milionech ruznych variaci funguje internet versus realita. Ono pokud te někdo na internetu oznaci za hovado, sexistu, rasistu a ja nevim co ještě ve vetsine pripadu se to do reálného světa moc neprotlaci, protože tam funguji uplne jiné pomery.
A jo, me z internetu je taky kolikrat na zvraceni, a mam podobne pocity jako Elemir, i když třeba u jinych věci, ale holt uz je to soucast života, takového druhého života.
Jméno: Elemir 23. 6. 2015, 19:57:05 delete
e-mail:
 
Musím přiznat, že jsem rád, že se tu dá v poklidu debatovat a nikdo nemá potřebu se tu hned urážet. Právě, nechci se vydávat cestou nějaké křečovité korektnosti za každou cenu, či jak to označit. Možná mám v některých věcech extrémní názory, ale zas nemám důvod je skrývat.

Určitě nemám v úmyslu nikam mizet, spíš přemýšlím, jestli má smysl vůbec ještě něco dělat. O herní společnosti obavy nemám, obavy mám o to, že na podobné nesmysly se nabalí banda vykuků, kteří v tom uvidí snadný zisk, viz třeba OSA u nás v 90. letech. Rozhodně se nechci dočkat dne, kdy budu na provoz webu potřebovat licenci
Jméno: Adam23 23. 6. 2015, 15:23:07 delete
e-mail:
 
Jestli si myslis ze se hlasim k Cechum z nacionalismu, tak to ne, ale jako skatulka pro zprumerovanej svetonazor, kam padaj i ty -ismy a to, ze je zatim Cech prilis neresi, to myslim celkem sedi. Uz jen to, ze tu o tom v poklidu debatujem vypovida dost o Cesstvi
Jméno: Yuyana 23. 6. 2015, 14:21:08 delete
e-mail:
 
To by ses divil, jak to jde :-p.

Buzerování fanoušků autorskejma právama mi přijde jako dobrej způsob, jak si pod sebou podřezat větev. Navíc reklama je reklama, nevim, co lidi plašej. Jako by je někdo okrádal, když řekne, jakou hru hraje a pošle obrázek.

Určitě to bude dobrý, lidi se dotáhnou do extrému, přijdou na to, že se chovaj jako idioti, a zas je to přejde. To je normální vývin, stejně jako u toho sexismu, prostě nepřemejšlej a jdou špatnou cestou :-D. Ono se jim to vymstí a oni zmoudřej.

Jen zůstaň aktivní, co bysme bez tebe dělali? Už nemáme kam jít, smiluj se nad námi :-D.
Jméno: Elemir 23. 6. 2015, 14:12:58 delete
e-mail:
 
Ono svět kolem nelze nevnímat, protože jsem se očividně dostal někam na pokraj toho tzv. mainstreamu Problém je asi v tom, že jsem stále zůstal aktivní, nechci se nikterak ohýbat a přitom neumím držet jazyk za zuby a co na jazyku, to na klávesnici Obávám se, že v podstatě jen oddaluju nevyhnutelné.

Autorský práva jsou ovšem skutečný problém a poměrně aktuální problém. Je třeba zajímavé, kolik petic a protestů vznikalo kvůli softwarovým pantentům a tohle najednou vůbec nikoho netankuje? Přitom přesně takhle plíživě začíná totalita - ve jménu vyššího principu.
Jméno: Yuyana 23. 6. 2015, 13:23:17 delete
e-mail:
 
Oh vy češi. Ono co se týče sexismu, tak ho tu máme dost, neni nutný se o něj bát. Kvóty na konkrétní počet pohlaví ve funkci jsou samozřejmě hovadina, to se někdo pokouší řešit ze špatnýho konce.

Nejsem nijak vlastenecká, protože je to přeci blbost. Já jsem já, lidi kolem jsou lidi kolem, nějak celou tuhle věc nechápu.

Obávám se, že se moc žereš světem kolem. To neni zdravý. Zůstaň hezky v bezpečí mezi náma.
Jméno: Adam23 23. 6. 2015, 11:00:26 delete
e-mail:
 
To co ses ty, jsem ja minimalne 2x, pac jsem 1.00 Cech.
Jméno: Elemir 23. 6. 2015, 08:53:29 delete
e-mail:
 
Ale hlavně mám dneska takovou divnou náladu, jsem nějak rozčarován ze současného dění kolem. Samozřejmě, namísto toho, abych se věnoval webu, tak jsem zase lezl po jiných webech

První co mě stihlo dožrat, jak se k nám z vesela nastěhovala americká hysterie okolo sexismu a spol. Je to úplně to samé, co v současné době panuje okolo "uprchlíků". Dneska aby se člověk vůbec bál vyjádřit nějaký názor, protože je okamžitě zaškatulkován do jedné z nelichotivých kategorií. Vidím, že jsem z těch diskuzí na herních webech vypadl včas.

Nic proti kvótám na ženy, když ženám nevadí, že se na své pozice nedostaly svou pilí a umem, je to jejich věc, jejich svědomí. Ale to nic nemění na tom, že tím nejsou automaticky chráněny před kritikou. Nárůstu recenzentek jsem si všiml také a samozřejmě si nejde nevšimnout, že se jedná o redakční páry - zaběhlý recenzent si do redakce dotlačí svou partnerku. Ten týpek napsal něco, co si i já sám myslím, akorát já bych na jeho místě dneska už hodně zvažoval to napsat veřejně.

A pak si najdu článek, jak EU parlament bude v červenci hlasovat o rozšíření autorského zákona, kdy nebude možné bez souhlasu vlastníka/architekta veřejně vystavovat např. fotografie budov z dovolené. Kurňa, copak nemá EU na práci nic lepšího? Je to úplně šílené, ale vlastně ne zas tolik, tohle je prostě ukázka demokracie v praxi. Čím více svobody nám EU hlásá, tím více omezení a zákazů od ní dostáváme. Že se to začíná podobat totalitě? To je přeci logický důsledek, jenom mě překvapuje, že na to kývl i náš český europoslanec, kterému to není vůbec divné. A ani nemůže, tahle cípovina by totiž nenapadla ani náš totalitní režim před rokem 1989.

... na pokračování, viz níže
Jméno: Elemir 23. 6. 2015, 08:53:13 delete
e-mail:
 
... pokračování

Takže ano, jsem sexista, rasista, xenofób a byť jen z poloviny Čech, jsem i patriot a pokud s tím má někdo problém, je mi to absolutně u zádele!

Ale teď vážně. Přestávám se divit tomu, kolik webů to už zabalilo. Je to opravdu jen otázka času, kdy budu nucen začít stahovat obsah i tady. Ubisoft, ač mnohými proklínán, je v tomhle dost benevolentní, naopak tento styl prezentace podporuje, ale na webu nemám jen obsah od Ubisoftu. Nehledě na to, že i oni mohou změnit názor, nebo jim ho někdo nařídí změnit. Opravdu nemám v úmyslu nikoho žádat o písemné svolení. Spíš mám chuť se na všechno vybodnout.

Asi jsem opravdu zamrzl v čase. Je to pár dní, kdy jsem četl článek Michala Rybky o nesmyslnosti koncesionářských poplatků a opěvování nových mediálních kanálů v podobě nedozrálých youtuberů (přitom mě napadlo: "I ty Brute?"), večer slyšel ódu Františka Fuky na crowdfunding a tak to jde dále ... vážně, zaspal jsem dobu anebo jsem prostě přijal realitu takovou, jaká je. Asi bych teď mohl prohlásit cosi o fyziologii a druhé míze u mužů, ale vlastně je to jedno. Je paradoxní, k jak směšným okamžikům to "dědičné" ohýbání páteře vede. Opravdu to má někdo za potřebí? Přijde mi to stejné, jako bych teď vyrazil s dcerou na párty jejich třídy a hrál si na puberťáka - já jenom doufám, že si za 5 let na tohle nevzpomenu, až budu na té párty opravdu sedět

No co už, nezbývá, než-li zatnout zuby a jít se nasnídat ... tedy raději v obráceném pořadí
Jméno: Elemir 23. 6. 2015, 06:39:27 delete
e-mail:
 
Takovéhle mety mě naštěstí nikdy nelákaly
Jméno: Adam23 23. 6. 2015, 06:23:22 delete
e-mail:
 
Dostat se na Lvl 99 prece po notny davce utrpeni.
To nevis, ze Diablo je primarne urceny pro autisty-statistiky? Jeste daleko vic, nez MM. BTW jsem lvl 88 Hell a jde to uz ukrutne pomalu
Jméno: Elemir 23. 6. 2015, 05:35:45 delete
e-mail:
 
Návody, tipy a weby prohlížím také, pro mě je hlavním kritériem případná znovuhratelnost hry. Čím je vyšší, tím méně se tomu věnuju. Experimentování u mě může hru dokonale zabít, proto se tomu spíše vyhýbám. Vůbec není problém, abych hru rozehrál několikrát stejným způsobem

Proto mě třeba zjednodušování u jednotlivých her nebo sérií nepřivádí tolik do varu. Pokud je to rozumně osekané, dokážu to klidně ocenit. Paradoxně mi pak vadí spíše prkotiny MaM IX byl třeba v tomto ohledu zajímavý experiment, který měl šanci sérii posunout do nové doby (obzvláště, když se na to teď podíváme zpětně).

Problém komplikovaných systémů je totiž právě v tom, že málokdo je dokáže využít celé a dost často obsahují chybky v balancování, což jsou ony OP buildy. Pokud kouknete na rozhovory s Jesusem Arribasem ohledně Lords of Xulima, čemu tahle hra vzdává hold a pak na rozbory povolání, uvidíte jasný rozpor. V LoX je ovšem ta bota opravdu kardinální. Jakmile je hra navíc po obsahové stránce nezajímavá, nezachrání to ani vybalancování.

Ono možná bude celkem ilustrativní, když použiju příklad - dodnes jsem třeba nepochopil, co mají hráči z toho, když otáčejí diablovky stále dokola při zvyšující se obtížnosti
Jméno: Yuyana 23. 6. 2015, 01:49:28 delete
e-mail:
 
Já obecně nerada sleduju jiný lidi hrát :-D. Moje sklony k panikaření, poněkud mizerná a křečovitá jemná motorika a tupej barbarismus ze mě nedělaj nejlepšího hráče :-D. Pravda, na některý věci jsem překvapivě dobrá, ale spousta lidí je lepších a mě to trošku žere :-p. Takhle si hraju pěkně svym stylem, baví mě to, ničim se neznervózňuju... a tak je to nejlepší .
Jméno: Yuyana 23. 6. 2015, 00:42:34 delete
e-mail:
 
Já to taky moc nedělám, tohle byl nápad mýho bratra, kterýho baví experimentovat. Já jsem celá "masakrmasakr", takže se mi to líbí. Samozřejmě detaily dělám podle svýho, ale střepinaspam byl jeho nápad. On sám hraje velmi různě, dohrál to nahej, zkoušel 4 rytíře (a nedohrál, prej to nešlo :-D), co nejmenší level, magie ohně... cokoliv. On rád dělá takový blbosti. Hrát za všechny postavy stejný, hrát za jednoho, a tak.

Po návodech a taktikách jdu ve chvíli, kdy už o hře něco vim a mám jí dohranou. Jelikož jsem barbar, nebaví mě moc přemejšlet nad taktikama a tak nechávám ostatní, ať to dělaj za mě :-p. Pak podle nich vpiluju svoje masakrování k dokonalosti. Smozřejmě hraju podle svýho, jak to baví mě, ale občas najdu dobrou radu, která do toho jde zakomponovat.
Jméno: Elemir 23. 6. 2015, 00:33:06 delete
e-mail:
 
Je to hodně o preferencích, mě nikdy nebavilo sedět před samotným hraním u manuálů a podstupovat všemožnou přípravu jen proto, abych si to pak šel prvních pár hodin testnout a ladit. Já chci prostě hrát hned a po manuálu sahám až ve chvíli nejvyšší nouze Pokud mi to hra dovolí, nemám důvod na tom cokoliv měnit. Vyhledávání OP buildů jde pak úplně mimo mě a málokdy to využívám i při opakovaném hraní.