Ale hlavně mám dneska takovou divnou náladu, jsem nějak rozčarován ze současného dění kolem. Samozřejmě, namísto toho, abych se věnoval webu, tak jsem zase lezl po jiných webech
První co mě stihlo dožrat, jak se k nám z vesela nastěhovala americká hysterie okolo sexismu a spol. Je to úplně to samé, co v současné době panuje okolo "uprchlíků". Dneska aby se člověk vůbec bál vyjádřit nějaký názor, protože je okamžitě zaškatulkován do jedné z nelichotivých kategorií. Vidím, že jsem z těch diskuzí na herních webech vypadl včas.
Nic proti kvótám na ženy, když ženám nevadí, že se na své pozice nedostaly svou pilí a umem, je to jejich věc, jejich svědomí. Ale to nic nemění na tom, že tím nejsou automaticky chráněny před kritikou. Nárůstu recenzentek jsem si všiml také a samozřejmě si nejde nevšimnout, že se jedná o redakční páry - zaběhlý recenzent si do redakce dotlačí svou partnerku. Ten týpek napsal něco, co si i já sám myslím, akorát já bych na jeho místě dneska už hodně zvažoval to napsat veřejně.
A pak si najdu článek, jak EU parlament bude v červenci hlasovat o rozšíření autorského zákona, kdy nebude možné bez souhlasu vlastníka/architekta veřejně vystavovat např. fotografie budov z dovolené. Kurňa, copak nemá EU na práci nic lepšího? Je to úplně šílené, ale vlastně ne zas tolik, tohle je prostě ukázka demokracie v praxi. Čím více svobody nám EU hlásá, tím více omezení a zákazů od ní dostáváme. Že se to začíná podobat totalitě? To je přeci logický důsledek, jenom mě překvapuje, že na to kývl i náš český europoslanec, kterému to není vůbec divné. A ani nemůže, tahle cípovina by totiž nenapadla ani náš totalitní režim před rokem 1989.
... na pokračování, viz níže |