Tady bych se celkem ráda rozepsala o ženskejch a mužskejch postavách (nejen) ve hrách. Ono je to totiž obecně rozšířený.
Všimněte si, že ženy maj jakousi obecnou povinnost bejt sexy (nebo alespoň roztomilý). Lidi jako kolega Murphy si dokonce myslej, že by nemělo jít ženu vytvořit, pokud nebude vypadat "dobře".
Přitom to neni tak, že by mužský postavy vypadaly dobře nebo sexy. Orkové ve WoWku jsou slintající zrůdy kterejm trčej z tlamy tesáky. Ženy všech ras ve WoWku jsou citelně humanoidnější než jejich mužský protějšky. Pročpak asi? Chlapi maj dost často takovejch svalů, že to ani neni fyzicky možný (WoWko je tímhle vinno na 100%), ale svalnatou ženu nevidíte, jak je rok dlouhej. Přitom já je v práci normálně vídám, chodí mi sem tělocvikářka, kulturistka, ženy svaly reálně mají :-p.
Nebo třeba DA:I. Qunari chlapi jsou obrovský hromady svalů... jejich ženy vypadaj celkem lidsky a svaly nikde. Zkoušela jsem si dát na ženskou postavu jizvy v obličeji. Na co jsem přišla? Na to, že ženy maj k dispozici jen pár jemnejch čárek přes obličej a možnost masivního zjizvení NEEXISTUJE.
Kolik her má monstrózní rasu, která je celá složená jen ze samců? Jistě, jistě, je tu fakt, že tvorba modelů stojí peníze. Ale hej, MM6 má spoustu ženskejch nepřátel. A má skupiny nepřátel, kde samci vůbec nejsou.
Jo, jasný, hry dělaj ženský nepřátele, ale obvykle jsou to buď lidi (který maj logicky modely už udělaný kvůli NPCčkům a hráčskejm postavám) a nebo sukuby, nějaký bludičky, možná ještě upírky. Obryně, ogryně a jiný monstryně se moc nenosej. Zašlo to tak daleko, že je každá monstrózní postava automaticky považovaná za samce, i když to výjimečně neni pravda.
.......................................
Jinak, všimněte si, že v DA:I maj ženy a gayové jako jednu z možností romancí IBčko. Všimněte si, že si na to nestěžujou a dokonce to spoustě lidem vyhovuje. Já si nedokážu představit, že by chlapi dostali takhle nasvalenou, brutálně zjizvenou jednookou ženskou a byli spokojený :-D. Ne, oni dostali Cassandru, a je nutný si okamžitě stěžovat, protože její vlasy nejsou dostatečně dlouhý a její čelist je moc široká. Dostali Josephine, a je nutný si stěžovat, protože má holka na obličeji pihu.
Tak asi tolik k ženám a mužům v médiích. |