Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Yuyana 10. 7. 2015, 21:48:07 delete
e-mail:
 
Velkej monitor mi přijde naprd. Jsem spokojená s tim co mám.
Jméno: Adam23 10. 7. 2015, 21:18:26 delete
e-mail:
 
flash: no teda DD

Elemire, podle me se to v tom mnozstvi hodu kostkou musi zprumerovat?
Jméno: flash 10. 7. 2015, 20:53:56 delete
e-mail:
 
S tim 1920x1080 jsi asi chybu neudelal, znam hry kterym obraz 16:10 moc nevoni. Například rozhozene UI u posledního zaklinace. navíc plno dnesnich her ma vazne podporu jen 16:9 a když je monitor jinak doplnuji to cernym pruhem nahore a dole.
Na zaver si dovolim uslovi kterym komentoval jeden muj znamy koupi nového 24 palcového monitoru, po te co vlastnil pouze 17 s pomerem stran 4:3. Je to sprosty, takze deti pryc a Juju mi jiste odpusti. Prohlásil...když sem si před ten monitor sednul tak jsme si pripadal jak mala holcicka na kterou někdo vytahnul velkyho zilnatyho c*r*ka
Jméno: Elemir 10. 7. 2015, 09:50:36 delete
e-mail:
 
Monitor po pěti dnech úmorného porovnávání, čtení recenzí a různých doporučení vybrán ... Nakonec mi výběr vyplynul sám od sebe, protože už jsem se úplně ztratil v tom, co jsem četl a co ne Váhu na rozlišení jsem nakonec hodil stranou a sáhl po 1920x1080. Další kámen úrazu byla technologie obrazovky. TN jsem vyloučil, takže zbyly IPS a MWA. Postupně jsem se dopracoval k Dell P2414H a Iiyama XB2483HSU.

Průšvih jsou totiž i ty výstupy z grafiky a celkový design monitoru. Chtěl jsem klasiku tlačítka. Dell tedy prohrál. U Iiyamy je akorát škoda v tom, že obsahuje integrovaná udělátka (bedničky), která mi jsou k ničemu, takže cena mohla být ještě nižší, ale s tím už nic nenadělám. Doufám, že další monitor budu vybírat zas za nějakých 7 let
Jméno: Elemir 10. 7. 2015, 06:59:07 delete
e-mail:
 
Myslíš, že by to bylo konstatntní číslo (podobně jako u artefaktů/relikvií)? Protože peníze (teď čistě jen zlaté) se počítají na základě hodu kostkou a osazenstvo lokací/dungeonů se generuje náhodně, takže i peněžní zisk by měl být náhodný. Pokud se to kompenzuje předměty, bylo by to zajímavé zjištění.
Jméno: Adam23 9. 7. 2015, 20:38:27 delete
e-mail:
 
Tak me napadlo, nema nekdo zmapovany, kolik penez se da najit + z monster (+ z prodanejch predmetu)? Ja jsem vycistil pevnost vojevudce a hodilo mi to cca 120k, coz me celkem prekvapilo, ze je tolik.
Jméno: Elemir 9. 7. 2015, 18:20:46 delete
e-mail:
 
Přesně dle plánu Chci si to sesumírovat jako celek, abych náhodou trojce nekřivdil. Hlavně se mi zalíbila tvorba videí, namísto papírových podkladů si pasáže pro porovnání a zpracovávání nahrávám, což mnohem účelnější, než-li se dodatečně vracet k savům. A pak jsou samozřejmě věci, které to dokáže ukázat lépe, než psané slovo, např. souboje.
Jméno: Yuyana 9. 7. 2015, 17:24:56 delete
e-mail:
 
Už zase zaklínáš, člověče člověče :-p.
Jméno: Elemir 9. 7. 2015, 17:15:20 delete
e-mail:
 
Nejspíše ano, minimálně Zaklínač 2 se mi do toho přelije. Na druhou stranu si říkám, že bych možná měl zas udělat něco na stránkách
Jméno: Adam23 9. 7. 2015, 12:48:08 delete
e-mail:
 
Takze budes taky poctive parit
Jméno: Elemir 9. 7. 2015, 08:09:43 delete
e-mail:
 
Dnešek se tváří úplně stejně jako včerejšek, akorát od včera se o kousek ochladilo. Je to zajímavá změna v počasí oproti začátku týdne. Ještě pár směn a mám dovolenou, naštěstí nemám nikam namířeno
Jméno: Adam23 8. 7. 2015, 16:08:53 delete
e-mail:
 
Dnes je konecne prijemne, semtam mrak, pekne vyfoukano
Jméno: Yuyana 8. 7. 2015, 02:24:32 delete
e-mail:
 
Konečně prší. Pro značnou část trávy pozdě, ale přece.
Jméno: Elemir 6. 7. 2015, 21:31:32 delete
e-mail:
 
4flash: Koukám na to. HDMI mám, ale asi jen jedno a to vede do TV. Ještě si k tomu budu muset sednou a dát si dohromady +/- a co vlastně od toho chci.
Jméno: Yuyana 6. 7. 2015, 19:34:49 delete
e-mail:
 
Rengo:
Dohrát mm6 za hodinu je svatokrádež a každej kdo to jen zkusí by měl bejt potrestanej.

To taky můžeš označit za cheat cokoliv. A titáni tě sejmou jednou ranou, když jim nebudeš uhejbat. To by je člověk nesměl zabíjet vůbec. V sedmičce, kde je kouzlo proti zabití jednou ranou chodim na titány na férovku melee. Prostě "přizpůsobuju jízdu stavu vozovky".
Jméno: flash 6. 7. 2015, 17:55:21 delete
e-mail:
 
ten Dell ma pouze HDMI a display port.A Benq zase nemá HDMI. ono to je dneska trochu jedno, pac všechny modernejsi karty to HDMI mají, ale jeden muj kamarad to musel resit redukci.
Jméno: Elemir 6. 7. 2015, 14:39:51 delete
e-mail:
 
Tak mi vypadli dva kandidáti v poměru 16:10, Dell U2415 a BenQ BL2411PT. A odtuď se případně odrazím směrem dolů a k jinému typu matrice obrazovky
Jméno: Elemir 6. 7. 2015, 13:01:40 delete
e-mail:
 
Jj, výběr je horší a to, co by se mi z toho líbilo, jde i tak cenou k 5000 Kč, protože v tomhle segmentu zůstaly v podstatě profi monitory. Je to právě dost na pováženou, ke všemu se mi po přestěhování naskytne možnost si místo pro PC přeorganizovat a to většímu monitoru nahrává samo o sobě.
Jméno: flash 6. 7. 2015, 11:49:32 delete
e-mail:
 
Urcite si kup 1920x1080 nebo jak pises 1920x1200. Ja tohle resil asi před rokem apul, taky sem mel ještě slabsi grafiku a malem koupil 1680x1050.nakonec jsme pak vzal 1920x1080 a byl docela prekvapenej ze to moc velkej rozdil ve vykonu pak nebyl. bylo to třeba o 5 fps horsi.
Ono 1 764 000 nebo 2 073 600 obrazovejch bodu zas takovej strasnej rozdil není.Po koupi lepsi graficky karty sem byl rad ze sem to udelal jak udelal. Navíc dneska sehnat 1680x1050 monitor není uplne tak lehky, teda myslim tim ze nnei zrovna moc velkej vyber.
Jméno: Elemir 6. 7. 2015, 08:21:40 delete
e-mail:
 
Hmpf ... tak PC neodchází, odchází monitor ... na jednu stranu jsem se smířil s upgradem a vlastně se skoro i těšil, že bych jako naoko byl nucen upgradovat , což by ospravedlnilo ty výdaje, ale s monitorem je to horší. V tom jsem úplně ztratil přehled a hlavně je tu ta nejhorší volba, co jde - rozlišení. Klasika, na stole mám dané místo, hardwarově jsem omezen a moc do toho nechci investovat, navíc preferuju poměr 16:10.

Průšvih je v tom, že 1920x1200 mi grafika už moc uspokojivě neutáhne, pokud vemu 1680x1050 a za rok upgradnu grafiku, budu zas litovat menšího rozlišení. Opravdu, monitor je ta nejblbější část PC, která může odejít Na druhou stranu to možná vyřešilo problém s upgrade grafiky, alespoň nemusím koukat po silnějších modelech