Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Yuyana 15. 7. 2015, 22:41:53 delete
e-mail:
 
Aha. Já věděla, že ty to budeš umět srozumitelně vysvětlit . To se neni čemu divit, že ten náš monitůrek tuhle funkci nepotřebuje :-p.
Jméno: Elemir 15. 7. 2015, 22:17:10 delete
e-mail:
 
Dopodrobna ti to asi neřeknu, co si z teorie pamatuju, efekt je takový, že to obraz mírně rozostří (takový částečně vnitřní stín). Když budeš mít např. zubatý okraj, tak se ti díky tomu bude jevit, jakoby by se jednalo o plynulou hranu, popř. se to demonstrovalo na oblých předmětech z polygonů (opět hrany). Možná dobrá ilustrace pro představu je true-type písmo ve Windows.
Jméno: Yuyana 15. 7. 2015, 21:50:36 delete
e-mail:
 
Co má vlastně ten antialiasing přesně dělat? Já to tak nějak nikdy nepochopila :-D. To víte, to jsme my, malí monitoreři.
Jméno: Elemir 15. 7. 2015, 06:43:43 delete
e-mail:
 
Ono je to dané velikostí té zobrazovací matrice, když máš malou uhlopříčku při stejném rozlišení, tak ti velikost bodu vyjde malá, než na větší uhlopříčce. Akorát já neměl představu, jak to asi tak bude v praxi vypadat, protože naposledy se velikost bodů řešila u CRT monitorů

U LCD je pak ještě jedna věc, když použiješ vyšší rozlišení na menší uhlopříčku, tak se teoreticky obejdeš bez takových udělátek, jako je antialiasing, protože to v podstatě už žádný efekt nepřinese, což byla právě 25´´ a rozlišení 1440p, co mi tady kolega v práci navrhoval. Jenomže to zase podle mě ztratí tu užitnou hodnotu většího monitoru na práci, protože opět bude vše menší.

Blbé je, že tady u nás se není moc kam jít podívat, aby to člověk viděl ještě před nákupem. Zase jsem si u toho říkal, že výrobci určitě vědí, co dělají Jinak na barvy si stěžovat nemůžu, oproti starému LCD je to mnohem lépe koukatelné i z boku, byť odstín to stále mění, ale obraz zůstává stejně ostrý.
Jméno: Yuyana 14. 7. 2015, 20:30:50 delete
e-mail:
 
Mód: Poslouchá Europe, expí worgena, venku prší, relax, nostalgie jako svině.
Jméno: Yuyana 14. 7. 2015, 17:33:19 delete
e-mail:
 
My máme stejný rozlišení, na tom našem monitůrečku. Je perfektní, krásnej, sametovej, hezký barvičky dělá, rozhodně udělaly monitory krok dopředu, zatím co jsem se nedívala :-D. Pamatuju si, jak jsem z toho byla paf, když jsem to poprvé viděla :-D.
Jméno: Elemir 14. 7. 2015, 07:46:02 delete
e-mail:
 
Jako přemýšlel jsem, co budu jako důchodce dělat, ale to je přeci jen ještě dlouhá doba Při tom svém tempu hraní, budu nejspíše ještě dohrávat svůj archiv.

Spíše docela reálně uvažuju o Wizardry. S MaM to má dost podobného a přitom je to série, které se už léta "úspěšně" vyhýbám. Každopádně musím ještě dohrát tu Arenu, dokud si pamatuju, kde jsem skončil a co mám dělat

Edit: Jinak monitor musím pochválit. Měl jsem docela obavy, že při 1920x1080 bude při 24' znatelný rastr, ale je to v pohodě. Jsem zvyklý sedět od monitoru dál, takže naopak je ta velikost příjemná. Občas jsem míval problém se čtením textu tady (takový jakoby slabý a nedokreslený font), ale teď je to úplně v pohodě.
Jméno: flash 14. 7. 2015, 01:23:54 delete
e-mail:
 
tak ja ani nemyslel ze bys to delal, ale třeba jednou..na stary kolena..v duchodu..co ty vis
Jméno: Elemir 13. 7. 2015, 14:04:40 delete
e-mail:
 
Vidíš flashi, úplně jsem ten příspěvek od tebe přehlédl

TES by byla opravdu celoživotní práce, obzvláště pro jednoho člověka, to má strašně podrobné pozadí. I když ono poskládat jen hry jako takové by dalo dost zabrat. Když to vemu, tak MaM VI-IX mi zabraly zhruba 5 let. Hlavně ono to chce pak ty hry hrát pořád dokola, což taky není úplně ideální.

Když jsem přemýšlel nad encyklopedií, tak jsem si pořád říkal, že nejhorší na tom všem je jen začít. Pak už to tak nějak půjde samo. Jenomže ona je to mylná představa, protože dříve či později je nutné začít zasahovat do již existujících částí a jak to narůstá, je to čím dál méně přehledné.

Za sebe budu rád, když vůbec ještě někdy dokončím desítku
Jméno: Elemir 13. 7. 2015, 13:08:59 delete
e-mail:
 
Monitor je tu, tak jdu laborovat ...
Jméno: flash 13. 7. 2015, 13:01:42 delete
e-mail:
 
Tak mohl bys sem zaradit TES, mel bys do konce života co delat Pri predstave ze by to bylo tak propracovane jako to co jsi tu stvoril ohledne MaM tak by to bylo fajn.

Jméno: Elemir 13. 7. 2015, 05:52:02 delete
e-mail:
 
Tak ten už se určitě moc změn nedočká Maximálně tak něco poladím, ale to bude asi všechno. Nějak už nepočítám ani s novým obsahem, což nakonec nezmění ani Heroes VII. Nakonec to vypadá, že ty kampaně nebudou příběhově tak propojené, aby to vůbec stálo za zmínku.
Jméno: Yuyana 12. 7. 2015, 23:29:31 delete
e-mail:
 
My tě budeme milovat i když necháš web jak je.
Jméno: Elemir 12. 7. 2015, 22:33:48 delete
e-mail:
 
Přemýšlím, kdy jsem sem psal oznámení o připravovaném znovuvzkříšení http://www.baldursgate.cz ... asi už to bude hodně dlouho. Od té doby žádné známky pokroku, nejspíše je to nadšení zas opustilo. Přitom třeba Overhaul Games oznámili nový datadisk k Baldur´s Gate EE, který má osvětlit události proběhlé mezi jedničkou a dvojkou. Ale na druhou stranu se celkem nedivím.

Poslední dobou jsem hodněkrát přemýšlel o překopání webu, popř. o jeho rozšíření, ale už chybí ta chuť a vůle. A to se mám přitom o co opřít. Měl jsem třeba ideu kompletní wikipedie, ale když si představím tu mravenčí práci za tím ... To je běh na dlouhou trať. Nejhorší jsou dneska právě technologie. Není problém sáhnout po hotovém řešení, maximálně si někde něco lehce upravit a pak už to jen plnit daty. No, vlastně ruku v ruce se s tím bát, aby ta technologie za dva roky ještě taky bezproblémově fungovala

S notnou dávkou nostalgie koukám na weby napsané v HTML 3.x, které dneska navzdory všem negativním proroctvím tehdejší doby stále fungují, zatímco já ve výpisu chyb nacházím upozornění o blížící se nepodpoře určitých funkcí nebo konstrukcí. V dnešní době už bych se obával něco křísit a hlavně to převádět do nových technologií. Jsem zvědav, jestli z toho ještě něco bude.
Jméno: Yuyana 11. 7. 2015, 18:29:10 delete
e-mail:
 
Jakožto 60tibodovej mistr bílý magie nemám ráda dispell :-D. Ale jakožto čtyřnásobnej 60tibodovej mistr černý magie je mi všechno celkem jedno :-p. Akorát to čarodějovo oko by mohli nechávat. A pochodeň.
Jméno: Adam23 11. 7. 2015, 17:22:57 delete
e-mail:
 
Mi povidej, ochrany sice nemam ale vypumpovanou bilou a magii ducha, takze bez nich se netrefuju a nezranuju
Jméno: Elemir 11. 7. 2015, 16:59:00 delete
e-mail:
 
Já jsem to pak dal ještě potřetí a ty zkušenosti se opravdu drží okolo 33500, peníze kolísají v rámci těch +/- 10k.

Šestka je úžasná v tom, že tu není žádné účinné ochranné kouzlo, v laboratoři mě dojmulo navíc i to, že oči útočí (kouzlí) i přes podlahu Podobně lichové v Darkmooru, člověk si nahodí ochrany a než projde chodbou, má je dole
Jméno: Adam23 11. 7. 2015, 16:30:24 delete
e-mail:
 
Peknej vyzkum

Ted jsem chtel lehce potrenovat v Agarove laboratori, a je to hnus, ty oci

A v truhle jsem mel Percival
Jméno: Elemir 11. 7. 2015, 03:23:57 delete
e-mail:
 
4Adam23: Zkusil jsem schválně dva průchody s extra připravenou družinou a zlato + hodnota předmětů činily skoro 165 000, každá postava získala 33480 zkušeností. Při druhém průchodu to bylo 173 000 zlatých a 33503 zkušeností. Předmětů bylo okolo 75, z toho některé se 100% opakují (i co do bonusů).

U zkušeností mám už delší dobu podezření, že hra to dělá tak, že má pro každý dungeon/oblast něco jako limit a součet xp vygenerovaných potvor do něj musí sednout.
Jméno: Elemir 11. 7. 2015, 01:23:40 delete
e-mail:
 
4flash: 17´´ jsem měl předtím taky a moc nadšený jsem z přechodu na widescreen nebyl, ale časem jsem si zvykl. Ovšem přechod ze 17´´ rovnou na 24´´ si jako šok představit dokážu Kolega mě ještě odkazoval na 25´´ s 1440p, ale u mě už pak rozhodla cena.

4Adam23: Pořád musíš mít na zřeteli, že se jedná o pravděpodobnost, v extrému můžeš pokaždé hodit minum, ale taky maximum. Záleží i na algoritmu, který se o tu náhodnost stará. Faktorů je tu více, hlavní je generované osazenstvo. Když koukneš do bestiáře na rytíře, tak každý poskytuje jiný loot a opět, mohou se ti tu v extrému vygenerovat jen Rytíři smrti anebo jen Rytíři zkázy. V tu chvíli ti to s tím zamíchá. Když vemeš Vlčí doupě, tak tam se třeba díky aktivovanému respawnu vlkodlaků nedopočítáš vůbec. Nějaká střední hodnota asi bude, ale bude i tak mít docela rozptyl.