Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Yuyana 21. 8. 2015, 11:59:43 delete
e-mail:
 
No mě japonský hry míjej už dlouho, estetika bejvá dost hrozná a oblečení postav nebudu komentovat. Možná jsou některý ty hry dobrý, ale co jsem viděla mě dost odradilo.

Jo pokémon, toho klidně můžu. V omezený míře ale můžu. Ono asi jak je to mířený i na děcka tak je to takový umírněnější a jsou tam "zvířátka". Fakt je, že i ten pokémon jde do s*****.

Klony DnD mi do značný míry nevaděj, i když třetí edice měla velmi stresující systém kouzel. Alespoň tedy pro mě. Nevim jak jsou na tom ty novější. Nejlepší "DnD klon" je Dragon Age :-p.

Podstatný je, aby nebyl příběh hry moc obtěžující a člověk si to mohl zahrát znova, aniž by se v dialogový části ukousal nudou.
Jméno: Elemir 21. 8. 2015, 06:33:20 delete
e-mail:
 
Stylizace už dneska možná nebude takový problém, co jsem koukal na některé ryze západní hry, tak ono už to nastupuje i sem. Mě se jRPG úplně minuly, takže z těch systémů toho znám jen málo a to ještě ne z vlastní zkušenosti. Možná už jsem o tom psal, ale prcek kdysi dostal kartičky na Pokémony a dost mě udivilo, jak to bylo promakané.

Na západě se halda dungeonů odvíjí od DnD a různých klonů, nebo tu máme jednoho Dungeon Mastera za druhým. Větší kreativita se uplatňuje až u ztvárnění samotné hry. Naposledy si pamatuju na jediný originální dungeon poslední doby - Darkest Dungeon. Sice nic pro mě, ale nápad to byl zajímavý.

Underwold Ascendat by se rád trhl od kopírování Ultimy Underworld, ale zatím to vypadá jako její mix s novodobými RPG. Asi by mě nevadilo, když se míchaj žánry, ale tady mě třeba vadí, že se míchají konkrétní hry. Když jsem pak na nějakém starším videu viděl ty okopírované pasti ze Skyrimu, tak mi bylo až smutno.

Mimochodem, na Humble Bundle je opět nabídka her ze světa Might and Magic, popř. je tam i nabídka knih z Forgotten Realms.
Jméno: Yuyana 21. 8. 2015, 03:10:45 delete
e-mail:
 
Zrovna japonce bych neviděla jako pozitivní příklad. Neříkám že to platí absolutně, ale nejsem nadšená.

Já celkem nepotřebuju, aby byla hra super originální v každym směru, hlavně ať je to hratelný. Originalita - ano, za každou cenu - ne.

Dneska jsem hrla Thiefa 4 a zjišťuju, že už to neumim. Ostuda.
Jméno: flash 21. 8. 2015, 00:47:18 delete
e-mail:
 
Budu se opakovat, ale japonci umi byt ještě pomerne dost inovantni, i když tam to o cem pise Elemir uz trochu zasahuje taky. U nich je vyhoda ze neznaji zadne mantinely, a klidne splacaji deset zanru dokupy a udelaj z toho rpg. Me osobne nikdy neprestanou udivovat jejich systémy pro rozvoje postav, hral jsme jich desitky a skoro nikdy nejsou stejne a prakticky vždy tam je něco co ještě nikde nebylo.je skoda ze plno lidi se neprenese přes tu jejich stylizaci, prichazeji fakt o hodne
Jméno: Elemir 20. 8. 2015, 21:35:53 delete
e-mail:
 
Dneska se kopírují stále stejné postupy, upravuje se málo co. Oni na nic nepřicházejí, vsázejí na osvědčené postupy a marketingové oddělení je tlačí casual směrem. To zkrátka musí směrovat do jediného bodu. Když pak čtu, co se dneska všechno označuje za RPG, tak někdy přemýšlím o zdravém rozumu autorů. Nějak se nám ty žánry slily do jednoho, něco jako když v kuchyni použijete UHT a pár přísadama to dokořeníte. Kombinací je xy, ale v základu je to to samé Fuj, nemám tyhle kuchařský přirovnání rád, ale tady to zrovna sedlo
Jméno: Yuyana 20. 8. 2015, 16:07:27 delete
e-mail:
 
No, já mám naopak z her kolikrát pocit, že velká část vývojářů přišla na to samý od A do Z :-D.
Jméno: Adam23 20. 8. 2015, 13:17:19 delete
e-mail:
 
Aaa tapetáří se rozjeli
Jméno: Elemir 20. 8. 2015, 12:16:16 delete
e-mail:
 
Apple IIc je poměrně zajímavý stroj, který už byl opravdu dobře uzpůsoben a v americe byl nejspíše i hodně rozšířen. Byl navíc snadno rozšiřitelný. IBM PC v té době ještě tápalo, byť bylo o 3 roky starší Dodnes je mi naopak záhadou, jak se IBM PC mohlo udržet. Z pohledu hraní to nebyla žádná sláva. Grafický výstup, zvuk, proto v té době vládly hernímu světu konzole a Amiga. Z pohledu pracovního užití pak bylo omezeno softwarem.

IBM PC pravděpodobně zápasilo i s cenou, proto existovala hardwarová kopie v podobě Tandy PC, které je s IBM PC kompatibilní a cenově bylo nejspíše dostupnější. Nezájem zažil i počítač MSX, který se ale nakonec uchytil v Japonsku a z Japonska pak známe i sérii počítačů postavených na dalších Intel čipech. Skoro si říkám, že IBM PC zachránil právě svět kolem a hlavně Evropa. Asi to nebude úplně ideální srovnání, ale je to jako u dnešních konzolí, taky mají své dva hlavní zástupce a sféru vlivu.

V 80. letech prostě bujel pokrok na všech frontách, ale každá z firem se snažila uzmout si prvenství pro sebe. Proto tolik různých počítačů a řešení. Jenomže to byla právě ta chyba. Namísto toho, aby se spojili, tak síly naopak roztříštili. Teprve v 90. letech se posbírali přeživší a začal vývoj, jak už ho známe dnes. Ale taky to možná tak bylo správně Ony se ve skutečnosti v těch 80. letech dají najít společné prvky třeba u procesorů, takže tak úplně nezávisle ten vývoj neběžel.

S tím časopisem si mi flashi připomněl VTM někdy z roku 87-88, kde byl právě článek o cestě na Mars, kterou už jsme podle tehdejších propočtů měli před deseti lety absolvovat. Dneska už tam měla být celá kolonie šťastných marťanů

S hrami je problém ten, že to vždy vyžaduje nějakou tvůrčí osobnost s vizí a je málo pravděpodobné, že se najdou dva schopní vývojáři, kteří nezávisle přijdou na to samé od A až po Z. Nejhorší jsou dneska ty sterilní světy, kdy řadu her od sebe na základě screenshotu už ani nepoznáte. No, asi bychom tu dneska debatovali na Baldur´s Gate Pokud bych totiž k RPG nepřišel přes MM, tak by se to událo o několik let později právě přes BG. Ovšem nejsem si jistý, že bych v tom případě tvořil web, asi by mi chyběla ta správná vzpruha
Jméno: Yuyana 20. 8. 2015, 03:39:35 delete
e-mail:
 
Já přeci netvrdim, že v roce 2000 budou mít auta atomovej pohon :-D. Já tvrdim, že nic neni nenahraditelný. Co nevynalezne jeden vynalezne druhej, kterýmu to bude chybět. Když něco nejde jednim způsobem, najde se jinej. Svět prostě funguje a bude fungovat.

Možná by MM jak ho známe skutečně neuspěl, ale možná že jo. Třeba později, nebo s nějakou změnou. Možná by někmu chybělo prima RPGčko a udělal by nějakou podobnou hru.

Jop, nevíme co a jak by MOHLO bejt, ale hned říkat, že by bylo všechno ztracený, takovej pesimismus :-D.

Já naprosto neřešim, co bude v budoucnosti. Tolik lidí se ošklivě ztrapnilo tim, že se to pokoušeli předvídat :-D. Obecně lidi preferujou stabilitu před super změnama a velký firmy co něco úspěšně prodávaj nechtěj žádnej velkej pokrok, takže je naivní čekat, že za 20 let bude všechno 5000km daleko.
Jméno: flash 20. 8. 2015, 01:34:04 delete
e-mail:
 
No ja si pamatuju, jak kdysi nekdy davno, nekde v televizi nebo spis v casopise basnily o tom jak budem v roce 2000 bydlet na marsu a jezdit v autech na atomovej pohon. Kupodivu se to dodnes nevyresilo. takze je docela mozny ze nebejt toho jabka nic by nebylo Sice zase schytam dissaprovment, ale ona me stejne do party na vypravy nebere, tak co
Jméno: Yuyana 19. 8. 2015, 20:48:43 delete
e-mail:
 
Nejhorší co by se mohlo stát by bylo to, že bysme tu debatovali nad jinym RPGčkem :-D.
Jméno: Elemir 19. 8. 2015, 20:27:57 delete
e-mail:
 
No, hezké na tom vše je, že si to nemusíme vyzkoušet
Jméno: Yuyana 19. 8. 2015, 20:15:44 delete
e-mail:
 
Nah, svět neni závislej na jabkách, realita je potvora a vždycky to nějak vyřeší . Jí znám.
Jméno: Elemir 19. 8. 2015, 19:39:49 delete
e-mail:
 
Myslím, že v tomhle případě by absence jablek byla znát ... vlastně nebyla, neměli bychom tu o čem diskutovat
Jméno: Yuyana 19. 8. 2015, 19:24:45 delete
e-mail:
 
Ale prosimtě, kdyby žádný jabka neexistovaly, tak se věci vyřešej jinak.
Jméno: Elemir 19. 8. 2015, 17:56:39 delete
e-mail:
 
Tak přátelé, přetahuju se na eBay o jeden kus z první várky MMI, kterou jsem před léty pohrdavě minul. Doufám, že nikoho nenapadne se se mnou přetahovat Díky Je až paradoxem, v jaké edici tahle série začínala, ale je to tak, nebýt Apple IIc, dneska tu žádné MM nemáme.
Jméno: Elemir 19. 8. 2015, 16:40:09 delete
e-mail:
 
Na začátek poradím jednu fintu, možná dvě ... U přístavu je molo, za kterým se dost často zasekávají nalákané potvory, stejně tak funguje i zídka kolem cesty. Fígl je v tom, že se dá najít takový odstup přes zídku, kdy družina na gobliny (hlavně na ně) dosáhne a oni na družinu ne (mají kratší zbraně). Dá se tím snadno příjít k pěnězům a za ty pak dobrat zmíněné buffy. Není to zas až takové ulehčení, protože to pořád vyžaduje dost času, ale pomůže to.
Jméno: Yuyana 19. 8. 2015, 15:56:38 delete
e-mail:
 
A jeden z pěti druidů. Ostatní druidi nemaj magii ducha, protože maj body nacpaný v magii vody, těla, ohně a vzduchu.
Jméno: Adam23 19. 8. 2015, 15:33:44 delete
e-mail:
 
Aby ses ze zacatku trefoval (zbranema) je Požehnání z Magie ducha opravdu pozehnanim
A pro vetsi kluky a holky pak i Hrdinství!
Doporucuje 5 kleriku ze ctyr paladinu
Jméno: Yuyana 19. 8. 2015, 14:10:09 delete
e-mail:
 
No jo, to jsi ještě malej . Ze začátku maj postavy kolikrát problém se i trefit, zvlášť když člověk investuje do magickejch statů. Ale to se všechno vsákne.