Tak jsem si udělal kafe, že si přečtu ty 2-3 příspěvky a poprvé po dlouhé době jsem musel listovat i o stránku zpět Chytnu se té části o počtu přispívajících
Na stránky jako celek chodí více lidí, takže určitě chodí i sem, ale počty přispívajícíh klesají, což není jen tady. Je to vidět i u jiných webů. Např. TES fórum je třeba skoro mrtvé, na Gothicz mají taky své stálé členy ... Určitě to nebude tím, že by se nás někdo bál, nebo se bál, že se nevčlení Tady se to třeba rozmnělnilo i zavedením fóra, čímž odpadly dotazy na zákysy a technické potíže. Jenomže už i to fórum za ta léta pokrylo všechno možné.
U MMX došlo k něčemu, s čím jsem vůbec nepočítal. Dneska už bych takhle asi nevystartoval, ale ten střet komunit byl dost nečekaný. Dost mě překvapilo, kolik lidí do toho preventivně vstoupilo anonymně. Přitom bych u některých příspěvků řekl, že některé z přispívajících znám odjinud.
Mě se něco podobného povedlo před rokem na Databazeher.cz. Už delší dobu jsem tam četl stesky na málo členů (mimo jiné přispívajících), tak jsem se jim rozhodl názorně ukázat, že ten problém bude nejspíše v tom elitářském chování vůči nováčkům. No, samozřejmě jsem si naběhl, už jen kvůli tomu, že to bylo nedlouho po tom incidentu s MMX tady (někteří mě kupodivu poznali ). Nakonec ten můj vstup doslova přebil veškeré jejich dosavadní a dlouhodobé problémy s troly. Když se pak jeden z VIP po delší době vyjadřoval, co negativního mu za poslední rok (?) utkvělo v hlavě, tak to byl právě ten můj výstup. V tu chvíli mi museli i ti trolové závidět Nakonec jsem raději odešel, s tímhle cejchem už moc konstruktivního dělat nešlo.
Ale mělo to právě pozitivní dopad na to, abych pochopil, jak moc se může přístup komunit lišit. Dostal jsem tam dokonce radu, že nováček by měl komunitu nejprve sledovat, pak se pomalu začlenit a pozornost si nejprve zasloužit ... má to smysl komentovat? Jenom doufám, že nikdo takto nepohlíží i na nás  |