Zjistil jsem, že problém se zobrazením nemá ve Win 10 jen Lords of Xulima, ale ta podivná linka je ve všech aplikacích. Vzal jsem to od lesa a přeinstaloval ovladač, čímž jsem rovnou absolvoval dotazník od AMD a hned mi to do PC natáhlo další "sociální" aplikaci Nechápu, jak může mít někdo pocit, že potřebuju dalšího klienta, ve kterém se chci družit s další komunitou hráčů ... grrr. Od nahrávání tu mám Bandicam a YouTube. S tím si úplně vystačím.
Ale zase to mělo jedno pozitivum, protože jsem zjistil, že v desítkách je nějaký správce (pod nabídkou pravého tlačítka myši), který přehledně ukazuje řadu takovýchto těch věcí, které jsem vždycky pracněji vylistovával. Mimo jiné přehledy aplikací, které tak lze poměrně rychle povypínat ze startu apod. V osmičkách jsem si ho nevšiml, jestli tam vůbec byl.
Mno, psal jsem vlastně o něčem jiném Nový ovladač grafiky samozřejmě nepomohl Nezbylo, než-li hledat dál. Nakonec se ukázalo, že on to není ani problém Windows, tohle je poměrně stará záležitost, jejíž důvod jsem nikdy nepochopil. Mám do grafiky přes HDMI zapojenou i televizi (kde používám klonování obrazu), jenomže ta se mi díky tomu hlásí jako primární displej.
Problém pak je v tom, že ona nemá FullHD rozlišení. Desítky to tedy v podstatě udělali správně, snažili se mi to napasovat obráceně Ta podivná čára je totiž zdánlivý přechod zobrazení. Stačilo vypnout klonování a převést obraz na druhý displej, tedy monitor a je po problému. Až budu mít čas, zkusím se podívat, jestli to jde vůbec nějak rozumně vyřešit, aby to šlo i s klonováním. |