Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: JCMurphy 15. 9. 2015, 19:02:07 delete
e-mail:
 
Diablo 2 je klasika a pro mě to i nastartovalo tenhle typ her... je to něco jako Planescape torment atd.

a co se týče toho Diablo my ass článku, tak já to tak nějak i chápu... ne každýmu se to líbí (čímž myslím tak 0,1% populace )
Jméno: Elemir 15. 9. 2015, 19:01:37 delete
e-mail:
 
Pokud bychom se bavili o dvojce, tak tam právě záleží, jak si k tomu kdo našel cestu. Kupodivu mě tam vadil právě taky ten powergaming. V souvislosti s tím si vybavuju diskuse o Baldurech na Bonuswebu, kdy začala honba za nejlepšími kity postav a sólování. Mezi diskutujícími byli samozřejmě i hráči Diabla, kteří logicky na Baldurech řadu věcí postrádáli.

Možná tady začala vznikat ta averze. Icewind Dale to pak v podstatě odskákali. Přitom jsou to dvě zcela odlišné hry, které mají stejně jako Balduři společný jen ten izometrický pohled. Ale tak znám to i odjinud, série TES je taky okopávaná ze všech stran
Jméno: Yuyana 15. 9. 2015, 19:01:01 delete
e-mail:
 
Diablo dvě... na to klidně sahat budu. Mizerný malý inventáře, mizernej drop zajímavejch a pro zrovna hranou classu využitelnejch itemů, problematický resování talentů (ať umí člověk sčítat jak chce, stejně musí kouzlo nejdřív zkusit), kapku nevybalancovaný (ale hej, já hrála za nekrouše :-D, já si nestěžuju), ovládání mizerný.

Tak, teď když jsem na to sáhla můžu začít přiznávat všechny ty hodiny, co jsem u toho odseděla :-D. Ou jee, diablo.
Jméno: Adam23 15. 9. 2015, 14:28:23 delete
e-mail:
 
Na Diablo 2 at mi nikdo nesaha, to je etalon kvality, klikfestu, hudby a statistik!
Jméno: Elemir 15. 9. 2015, 13:43:23 delete
e-mail:
 
4Půlskřet Cooldžej: Já se tenkrát tohohle nějak extra neúčastnil, takže ani přesně nevím, kde se ty hlavní boje odpůrců scházely Na Gamestaru jsme byli asi umírněnější, ale hlavně pro nás ta diskuse začala právě až tou dvojkou. Tu jsem dohrál, ale pro mě je mnohem příjemnější pomalejší tempo, co nasadili Balduři. A tak je to vždycky, ne každá hra sedne každému.

U Diabla 2 a zpětně k 1 jsem si tenkrát zaškatulkoval pojem akční RPG - má to rozvoj postavy a závislost na levelech a je to postavené na dynamičnosti. Celkem chápu, že tu existoval problém, kam Diablo zařadit, ale ta hra tu prostě byla a pamatuju si, že to dodané slůvko "akční" najednou dělalo divy

Ono vzhledem k tomu, kdy ten článek psal, už ta případná hořkost asi byla pryč (někde tam oslavuje i Zaklínače, což není o nic menší klikfest), takže mi to už předtím přišlo spíše jako pokus o provokaci. V noci jsem tam pročetl většinu toho, co bylo zajímavé. Kupodivu jsem ten blog předtím nějak ignoroval a docela mě překvapilo, jaké měl DdS občas názory
Jméno: Elemir 15. 9. 2015, 13:16:12 delete
e-mail:
 
4Adam23: Nejvíce záleží asi na trpělivosti, což já v tomhle moc nemám. Krystaly jsou celkem rozumně rozmístěné, takže zas tak velké kusy znovu odehrávat nebudeš. Jestli si takhle dohrál jedničku, pak dvojka nebude zas takový rozdíl. Navíc když se budeš držet "příběhu", tak to bude taky odstupňované podle obtížnosti.
Jméno: Půlskřet Cooldžej 15. 9. 2015, 13:12:11 delete
e-mail:
 
to Elemir: ta "recenze" Diabla mi přijde dost tendenční a ubohá. Spíš mi to připadá jako článek typu "autor si léčí svůj mindrák z dětství" říznutej tím správným polraichovským buran humorem, kterej osloví dostatečně širokou masu publika z řad herních pózer hipsterů.

Postřeh, že mainstream jde na ruku blbcům je skutečně "objevnej". To je, jak kdyby se autor škrábal 10 let na zadku a pak pronesl větu, že v zimě občas sněží. Tak to prostě je a bude. Proto chodí v hlavním televizním čase hrůzy typu ordinace, ulice a podobný zrůdnosti napříč všema kanálama (včetně veřejnoprávních) a lidi maj rádi Jardu Jágra.

Já hrál Diablo 2 sice jen v mulťáku a v době, kdy už bylo defacto mrtvej titul s brutálně zastaralou grafikou, ale bavilo mě to. Myslím, že systém tvorby postav byl téměř dokonalej a díky obrovskýmu množství možných kombinací (přitom byla zachována dobrá přístupnost) ve své době a i dlouho potom nepřekonanej. Že to je hra pro powergamery - spíš to není hra pro blbce, kteří nemaj moc ponětí, co jsou to procenta a dělá jim problém sčítat přes desítku.

Ovšem tituly vydávaný poslední době jako Grimrock, Eternity, Original Sin, novej Torment a podobně ukazují, že kvalita si najde časem cestu zpátky, ale není to prostě pro každýho a chtělo to najít jiný možnosti financování takovýchto projektů, což je myslím si, strašně moc fajn efekt, kterej tvůrcům her opět rozvázal ruce.

PS: a ještě má drzost otírat se o M&M6, za to by mu měli useknout ruce a vytrhnout jazyk rozžhavenýma kleštěma!
Jméno: Adam23 15. 9. 2015, 10:41:44 delete
e-mail:
 
Prosimvas, koho zajimaj zadky?
Elemire, takze myslis, ze bych mel to nastaveni pouze na krystaly prehodnotit?
Jméno: Yuyana 15. 9. 2015, 04:23:56 delete
e-mail:
 
Chlapče, MŮJ zadek je naprosto dokonalej :-p.

Echm.
Jméno: Elemir 15. 9. 2015, 03:38:50 delete
e-mail:
 
Pleš naštěstí nastupuje velmi pozvolna, takže já mám třeba času ještě (?) dost ...

Okolo půlnoci jsem se dostal k zajímavému článku, tedy ne že bych ho už kdysi nečetl, ale bylo docela zajímavé si ho přečíst takto po letech znovu. Řeč je o článku Diablo... Diablo my ass!, viz http://www.rpghry.cz/blog.php?id=62

Článek je sice věnovaný jedničce, ale vzpomněl jsem si u toho na pár měsíců staré vyjádření někoho od Blizzardu, že ani oni sami nechtěli jít u dvojky stejnou cestou, ale díky nedostatečné dostupnosti internetu a pomalým přípojkám došlo na ústupky. Spíš bych řekl, že si Blizzardi uvědomovali blížící se zlom a začali hledat nový typ hry, se kterým bezpečně přežijou milénium. A povedlo se jim to.

Stejně tak by se dneska dalo s nepochopením koukat na oblibu Souls her, které také ovlivňují další vývojáře. Kopírování úspěšných konceptů tu bylo a vždycky bude. Dneska je to možná o to horší, že vývoj her je po finanční stránce dost nákladný a z něčeho se to zaplatit musí. Podle mě by tedy k tomu zlomu došlo stejně.

Pokud to budete číst, sledujte spíš tu práci s pojmem RPG a kolik se v chápání téhle zkratky za těch několik let změnilo.
Jméno: flash 15. 9. 2015, 03:16:37 delete
e-mail:
 
Nejhorsi je ples a zbytky sedivejch vlasu

PS: a nedelej si z nas srandu, vam zase roste zadek !

Echm.
Jméno: Yuyana 15. 9. 2015, 01:11:47 delete
e-mail:
 
Pánové, pánové, dokud vám má na hlavě co šedivět, tak je to dobrý :-D. Šedý vlasy jsou ok, horší je pleš :-p.

Echm.
Jméno: Elemir 15. 9. 2015, 00:42:41 delete
e-mail:
 
Do toho bych asi nešel. Bylo tam pár míst, u kterých bych asi díky tomu šedivěl
Jméno: Adam23 14. 9. 2015, 21:29:09 delete
e-mail:
 
Neni to uplne lehka hra, ty krysaci me rozkuchali ani jsem nemrknul A bez save pozice (drsne jsem si nastavil ukladani pouze u krystalu jako v jednicce
Jméno: Elemir 13. 9. 2015, 19:14:40 delete
e-mail:
 
U toho patche netuším, hrál jsem to hned po vydání a to už tam mám vyšší číslo (2.1.9.x). Ale podle zvyklostí to bude patch, který zvedne všechny předchozí verze na verzi 2.2.

Ve dvojce mi příprava družiny nepřišla nijak zdlouhavá, ale je fakt, že třeba ohledně magie jsem měl info předem, na co si dát pozor Zbytek je pak spíš rutina, protože čáryfuk a alchymista byl základ. A u alchymisty je to taky jasné.
Jméno: Adam23 13. 9. 2015, 18:49:21 delete
e-mail:
 
Miluju tvorbu party, stravil jsem na tom snad hodku
A ty portrety jsou nadherny, myslim ze MMVII po tomhle fakt nedam
Jméno: Adam23 13. 9. 2015, 12:49:50 delete
e-mail:
 
Jak mam rozumet tomuhle:?

Legend of Grimrock 2 2.2.4 (gog-5)
Patch 2.2.2.4 (gog-5) 2.1.0.5

to je patch asi starsi verze nez hra?
Jméno: Elemir 12. 9. 2015, 20:35:19 delete
e-mail:
 
Dneska jsem zavítal ještě na Humble, takže mám další nášup Shadowrun jsem si myslel, že obejdu, ale to se prostě nedalo První bude ovšem "nový" DeusEx, to je něco, co si zaslouží pozornost první.
Jméno: Adam23 12. 9. 2015, 20:18:17 delete
e-mail:
 
Sakra, dyt ja to ani nemuzu kupovat, to clovek dohraje sestku a ejhle uz stahuje sedmicku
Jméno: Elemir 12. 9. 2015, 09:15:55 delete
e-mail:
 
Koupil jsem tam Serpent in the Staglands. To snad na notebooku rozchodím