Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Yuyana 24. 10. 2015, 20:06:57 delete
e-mail:
 
Vždycky když napíšu něco delšího nebo složitějšího, tak si to uložim, než to odešlu :-D. Mám špatný zkušenosti.
Jméno: JCMurphy 24. 10. 2015, 19:49:07 delete
e-mail:
 
já tady psal o recenzi Heroes VII v RE-play na Prima COOL a při odesílání to zmizlo a není to tu... jenže když já jsem tak línej :/ vymýšlet a psát...
Jméno: Yuyana 24. 10. 2015, 19:47:45 delete
e-mail:
 
Abych řekla pravdu, pokud najdu v RPGčku puzzl, udělám znechucenej obličej a jdu hledat návod. Logický hry já mám ráda. Ale rébusy v jinejch žánrech ne.
Jméno: Richmond 24. 10. 2015, 19:04:38 delete
e-mail:
 
Zaponněl jsem ještě dodat, že velkou devízou MM:X oproti Grimrockům je přeci jen živější svět, NPC a rozvinutější příběh. Ale jak jsem psal někde ve fóru, Grimrock to uměl skvěle podat, to postupné odhalování (teĎ mám na mysly druhý díl) toho, co je v pozadí. Takže absence NPC mi vůbec nevadilo, možná i v tomto případě by byla rušivá.
Jméno: Richmond 24. 10. 2015, 19:02:25 delete
e-mail:
 
Já to rád střídám. Ty komplexní, jak tu psal flash zase nemají to, co mají hry typu Grimrock, tedy puzzly, hádanky a většinou i nejsou tak obtížné. Grimrock 1 nebyl moc dlouhý to je fakt. Druhý díl ale značně natáhnul herní svět, takže jsem si to užival dost dlouho. Porovnání s MM:X je zajímavé. Jsem v MM:X ve třetím aktu a zatím jsem našel 3 slušné hádanky a 2 puzzly. V porovnání s Grimrockem těžký nepoměr Obtížnost je možná srovnatelná. KDyž tedy porovnám úroveň obtížnosti Warrior u MM:X a Hard obtížnost u Grimrocků, s jinými obtížnostmi nemám zkušenosti. Trochu mi "vadí" na MM:X to vodění za ručičku, byŤ to není tak křiklavé jako u drtivé většiny jiných modernách cRPG (s výjimkou Serpents in Staglands). Ale pozor, MM:X vůbec nezatracuju, naopak se mi to pořád libí
Jméno: Yuyana 24. 10. 2015, 18:07:45 delete
e-mail:
 
Já musim. Věci ke kterejm mám špatnej vztah maj tendenci vybuchovat.
Jméno: flash 24. 10. 2015, 17:08:13 delete
e-mail:
 
tak když si tak ctu tvoje souziti s pocitacema tak se musim usmívat, ale zase je fajn ze k nim mas kamaradskej vztah

Grimmrock jsme hral první dil, a musim rict ze me to moc nebavilo. Je sice fajn ze ta hra stoji na starych zakladech, ale uz jsem asi zvyklej na poněkud komplexnejsi hrani. Třeba nejaky NPC a k tomu par ukolu by neskodilo. Navíc mi to prislo pomerne kratke, nemam rad kratky rpg hry, clovek pochopi systém, vypiluje postavy..a on je najednou konec, chtelo by to vic prostoru aby to cele mělo nejaky vetsi smysl. A hrat to na new game + mi taky neprijde zrovna stastne reseni. Proto se mi mnohem vic libila MMX z tech modernic reinkarnaci, tam bylo skoro vse tak jak si predstavuju.
Jméno: Yuyana 24. 10. 2015, 16:53:32 delete
e-mail:
 
Tak, a teď mi ten Gothic 2 několikrát upadl a já nejsem šťastná. Ale dostala jsem na jeden ovčáckej manévr padesát orků a už mám dost levelů na to, abych pokročila s datadiskem. Dočistim mapu, doučim se jazyk a půjdu na to pako, co jsem v jedničce už jednou zabíjela.
Jméno: Yuyana 24. 10. 2015, 14:57:27 delete
e-mail:
 
Na řešení rébusů tu mám fish fillets. Nikdy jsem to nedohrála. Nestydim se za to :-D.

Lepící pasta? Nám taky upadl pasiv, ale procesoru. Nejdřív odstával, a pak se ty pacičky kompletně ulomily :-D. Vteřinový lepidlo funguje a ta žvejkačka pod tim viditelně nebyla nezbytná :-D. Oh, chudák náš procesor, ten si užil. Na grafárně odešel aktivní větráček, ten pasivní držel dobře. Nikdo si toho nevšiml, a karta si nestěžovala. Časem dostala jinej, kterej tam ovšem nepasoval, takže zase přišlo ke slovu lepidlo. Doufám, že jeho vynálezce dostal alespoň nobelovku. Noťas už má taky za sebou operaci... :-D

S diskama nemáme potíže. Naštěstí. To jsou často ty co mrzej nejvíc, zvlášť když člověk zálohuje jako prase. Náš starej 40tigigovej disk dostal nějakej bratrův kámoš, vim, že ještě nedávno fungoval, jak je na tom teď nevim. To je VELMI starej disk :-D. Dvacítka co jsme měli před tim vybouchla společně se zdrojem kterej vyhořel. Bylo to velmi smutný. Další disky jsou někde odložený, k noťasu nepasujou :-D.
Jméno: Elemir 24. 10. 2015, 14:45:29 delete
e-mail:
 
GF4 mám na záložním počítači. Chtěl jsem tam původně napasovat 2 MX, ale u té mi před lety upadl pasiv a lepící pasta je zbytečně moc drahá. Smůlu mám akorát na disky, těch už jsem pár pohřbil.

Je pravda, že rébusy se dají často snadno zapamatovat, minimálně tedy princip jejich řešení. Ale třeba v Grimrocku 2 mě docela dostal ten na hřbitově, který otevírá dveře dál.
Jméno: Richmond 24. 10. 2015, 09:45:02 delete
e-mail:
 
ad rébusy v MM: hodně mě dostal jeden, který bylo možné vyřešit jen tím, že si člověk dělal sám mapu celého dungeonu (nechci víc napovídat, kdyby náhodou někdo to chtěl hrát). Hodně pobavilo
Jméno: Yuyana 24. 10. 2015, 09:10:28 delete
e-mail:
 
Naše předchozí geforce 4 Ti si to taky natáhla na nějakejch +- 10 let. Než odešla základovka a bylo po počítači. To ovšem nebyla chyba karty :-D. Ta je dost možná stále ještě funkční. Fakt je, že jsme se celkově k tomu počítači nechovali nejlíp :-D. Asi byla chyba v tom, že byl několikrát rozebranej, protože byl plnej bordelu a protože se měnily disky a já nevim co ještě, a připojování a odpojování věcí od desky na ní zanechalo následky. Nejdřív přestala brát mechaniku, pak druhej disk, a pak byl konec. Procesor taky asi slušně dodělával, už nedával svůj takt o skoro 50% nahoru :-D. Držel statečně mnoho let, jistě má v křemíkovym nebi všechny výsady co hardware může mít.

Mno, ale dost bylo o našem starym kompíku, byl to hrdina, ale nechme ho spát.

...

Ono to u her neni o tom, že když mě baví jedna hra, tak musim žrát všechno stejnýho typu. Já mám třeba ráda RPGčka, kde můžu chodit po světě (a machrovat se, abych byla děsně OP a dávala všechno na ránu, echm), kde mě neotravuje hlavní linie questů, nikdo mě nikam nežene... jop, Gothic, DA:I, MM, ale jsem neskutečně alergická na Skyrim (a v zásadě na celou tuhle sérii). Stejně tak obecně nesnášim strategie, ale dlouho jsem se vytrvale snažila hrát Heroes.

V mm jsou rébusy? Aha. Ono to člověku možná nepřijde, když už skoro deset let ví jak to dohrát, že jo :-D.
Jméno: Elemir 24. 10. 2015, 08:50:19 delete
e-mail:
 
Chameleon není jasný ani mě Vzhledem k času toho příspěvku se ani nedivím, včera jsem měl záživný pivní den Ten příspěvěk možná ani nepatřil sem.

Grimrocku jsem se taky dlouho vyhýbal, proto jsem vlastně taky nejprve odehrál dvojku, protože to už mi bylo blbé, tak jsem si to koupil hned jak to vyšlo. Ale bylo to hlavně tím, že po jedničce toho vyšlo více, tak nebyl moc čas. Doháním to pak v práci a u toho jsem odkázaný na notebook, který už tyhle novinky díky integrované grafice nepobere (zrovna kvůli těm shaderům).

Ony ty preference budou asi podobné jako dělí komunitu starší MM vs nové MM. Kdo hrál starší díly, spíš si ten Grimrock zahraje. Pokud jde o dítka, dcera chtěla kdysi zkoušet akorát Zaklínače, ale teď místo jakéhokoliv hraní čučí jen Let´s playe
Jméno: Richmond 23. 10. 2015, 21:45:50 delete
e-mail:
 
No počkej, ale MM je přece proslulá rébusama, hádankama, ne? Zakryptované zprávy, které člověk pořeší až projde půl světa atd.
Jméno: NoNameThePink 23. 10. 2015, 21:35:20 delete
e-mail:
 
Když LoG je plnej hádanek, rébusů, tajných chodeb a tak podobně, je tam sice i boj ale přijde mi spíš druhotný, u MM a tak podobně je to spíš naopak
Jméno: Richmond 23. 10. 2015, 21:21:37 delete
e-mail:
 
Nejdřív jsem chtěl napsat, jak je to divný, když někdo na fóru webu o Might&Magic nemusí Grimrock. Jenže pak jsem si vzpomněl, že vlastně můj kamarád, taky obří fanoušek "dungeonů" včetně MM, Grimrock rozehrál a po pár levelech toho nechal, že ho to nebaví a spíš frustruje. A naopak, můj mladší synátor je z obou Grimrocků nadšený a přitom, když mu nabízím "podobnou" dobrotu v podobě Balck Cryptu, Beholderů, MM1-8, Lands of Lore, tak nic z toho hrát nechce A na MM:Legacy mu vadí, že to má tahový souboje. Tak pak aby se v tom člověk vyznal
Jméno: NoNameThePink 23. 10. 2015, 21:04:32 delete
e-mail:
 
To jsem taky moc nepochopil No já můžu říct za sebe že budu vždy věrný geforce, už nikdy ati měl jsem 4 ati grafiky, žádná nevydržela dýl jak 2 roky, co jsem měl starou geforce vydržela 10 let nakonec jsem ji někomu vyměnil za lepší a tu pak prodal, ale pokud vím tak pořád jede... prostě geforce je best
Jméno: Yuyana 23. 10. 2015, 20:20:33 delete
e-mail:
 
(Huh. Čemu velet? Jakej chameleon? Za čim stojí?)
Jméno: Elemir 23. 10. 2015, 19:09:47 delete
e-mail:
 
Takže tě to prostě jen nebavi. To není ani nic neobvyklého. Někdo tomu prostě musí velet. Chameleon
tu má prim. ale těžko říci, kdo si začím stojí.
Jméno: Yuyana 23. 10. 2015, 18:52:08 delete
e-mail:
 
Aha. My máme geforce a před tim taky.

Ono to neni o powergamerech, já na to sice trošku trpim, ale obvykle to neni nijak drastický.