To se nemusíš bát :-D. Každej má jinej vkus, a já fakt nekoušu :-D. Ale Gothic je fajn, i když dvojka krapet podělala systém.
Mě se na Gothicku vždycky líbilo, jak zvířata varujou, než tě napadnou, v noci spěj (nebo ve dne, když jsou noční), lověj, žerou (i tebe, když tě zabijou), lidi maj nějakej život, ráno se mejou, jeděj, stráže předstíraj, že se střídaj... Každej má svůj domeček, svou postýlku... :-D Je to takový příjemně živý, ale takovym způsobem, že to neobtěžuje.
Děsně se mi líbí, jak chytře vymysleli, že mapa má jasnou hranici, za kterou se prostě nejde dostat :-D. Jinde člověk vidí věci jako neviditelný zdi, nebo lokalitu ohraničenou útesama, nekonečný moře, a tak podobně. Tady udělali jasně viditelnou magickou stěnu, kterou zapojili do příběhu :-D.
Taky na rozdíl od morrowinda v gothicku prší jen venku a člověk nesmí ve městě běhat s tasenou zbraní :-D. |