Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: flash 1. 11. 2015, 14:30:25 delete
e-mail:
 
Nevim oc ti jde. Lidi co se o to zajima je plno, patris mezi ne. Ochranci přírody, zvirat a tak jsou slyset porad a dost hlasite. Dokonce tak moc ze se to resi na pomerne méně frekventovanych strankach jako tady. Nechapu proc nutit lidi kteří mají svoje zajmy a starosti aby se o to zajimaly taky. Delas jakoby lidi co se zajimaji o zvířata bylo na cely zemekouli deset. Radikalni myslenku z toho delas tady akorát ty.
Jméno: Yuyana 1. 11. 2015, 14:08:06 delete
e-mail:
 
Ale to nejsem já, kdo tady argumentuje tim, že se má někdo na světě hůř :-D. Já si jen myslim že neni na škodu brát trochu ohled na živočichy ze kterejch má člověk nějakej užitek. Netušila jsem, že je to tak radikální a nepřijatelná myšlenka :-D. Fakt, nikdy by mě to nenapadlo.
Jméno: flash 1. 11. 2015, 13:55:06 delete
e-mail:
 
Ale když uz teda.
Budeme vse ignorovat dokud se všechny kravy a zviratka nebudou mit dobře. Zni to taky dost pitome zejo:p
Jméno: flash 1. 11. 2015, 13:51:49 delete
e-mail:
 
To jsme nerekl, to jsi si v tom nasla ty, protože se ti to hodi
Jméno: Yuyana 1. 11. 2015, 13:22:13 delete
e-mail:
 
Takže budeme ignorovat uplně všechno dokud e všichni lidi na světě nebudou mít dobře, teď jsi mi to vysvětlil jasně :-D.
Jméno: flash 1. 11. 2015, 13:20:56 delete
e-mail:
 
Plno lidi na svete se ma hur nez nase kravy. Laska ke zviratum a realita světa jsou dve uplne jiné věci. kolikrat mi prijde ze tihle lide ziji v nejakem jinem svete, odtrzeni od reality a vse si predstavuji jak hurvinek valku.
Jméno: Elemir 1. 11. 2015, 12:29:26 delete
e-mail:
 
Já to mám zcela určitě jinak
Jméno: Yuyana 1. 11. 2015, 12:14:56 delete
e-mail:
 
Společnost jako celek neudělá nic, protože společnost je tvořená z jedinců. A já osobně bych radši hodinu někde chcípala po útoku nějaký kosatky, než žila někde v útulný stáji, možná to máte jinak.
Jméno: Elemir 1. 11. 2015, 11:44:49 delete
e-mail:
 
No, jako pokud jste ještě neviděli, jak kosatky cvičí svoje mladé k lovu tuleňů, popř. neviděli, jakým stylem loví varani komodští ... vřele doporučuju. Ono stojí za to kouknout i na škrtiče, kteří ne vždy obět zabijou rovnou a mnohdy jí polykají "jen" ochromenou. Věřím tomu, že jejich potravní zdroje by v tu chvíli "daly" cokoliv za naší evropskou útulnou stáj

Je jedno, jestli je to u nás, nebo 1000 km daleko, pokud bych se měl starat o kdejakou ptákovinu, tak už v životě nedělám nic jiného. Jsem zkrátka jen členem společnosti, která zastává nějaké hodnoty a názory a to, že tady někde v koutku budu zpytovat svědomí, ze mě lepšího člověka neudělá. To musí udělat ona společnost jako celek. Pokud se chce někdo chytit osvěty, vzbudit debatu apod., tak prosím, pak se možná i něco změní, ale především by se každý měl starat sám o sebe a své blízké. Většina pak přijde na to, že na podobné bohulibé aktivity nemá ani pomyšlení

Podobné debaty jsou vždycky zajímavé, ale jsou prostě věci, na kterých se shodnout ani nelze, protože každý má jiné zkušenosti a jiné priotrity. Nehledě na to, že člověk v ůrzných fázích života různě bilancuje. Věc, která mě ovšem poněkud vadí, bývají právě ty náhlé názorové otočky, které jsou kolikrát o rovných 180° Abych uvedl příklad, třeba typicky víra. V noci mě náhle něco osvítilo a ráno už jsem poslušný služebník Boží ... to je prostě nesmysl a hlavně neupřímnost sama k sobě.
Jméno: Yuyana 1. 11. 2015, 10:39:33 delete
e-mail:
 
No, nic, já jdu zkusit pohnout s tim upírem v mm. Sežrat nějaký lidi a tak. Predátoři jsou potřeba, jak ostatně všichni víme.
Jméno: Yuyana 1. 11. 2015, 10:37:54 delete
e-mail:
 
Ale prej máme někde zpátky nějaký vlky. Někde to psali. Snad je nikdo nevyvraždí.
Jméno: Yuyana 1. 11. 2015, 10:36:43 delete
e-mail:
 
Predátor tě chytne a sežere, nebude tě několik let držet v nevhodnejch podmínkách. Chytit a sežrat je v pořádku.

A ne, nemyslim si, že jsou predátoři nějak krutější. Už jenom fakt že je člověk všechny zmasakroval na něco ukazuje :-D.
Jméno: JCMurphy 1. 11. 2015, 10:25:56 delete
e-mail:
 
jenže predátoři, kteří jsou krutější než člověk jsou skoro vyhubení právě člověkem...
Jméno: Yuyana 1. 11. 2015, 10:02:51 delete
e-mail:
 
Chhh. Co konkrétně z toho je ten dotaz? Marně hledám nějakej otazník.

Jak jsem psala. Každej v rámci svejch možností. Jasně že neni možný z ničeho nic otočit a dělat všechno zázračně jinak, zvlášť když je to třeba dražší, že. Ale přístup "kašlu na všechno, je mi to jedno" neni můj oblíbenej. Každej má v životě nějaký problémy, mám je taky. Nebudu to tady rozmazávat a dělat příklady, protože je to jedno.

Nikoho tu nenutim zachraňovat kytovce nebo se přivazovat ke stromům, proboha. Nebo se přivazovat ke kytovcům. Prej vydržej pod vodou docela dlouho, asi by to nebylo pohodlný.

Proboha opusťme krávy. Byla to okrajová poznámka, neměla jsem v plánu rozpoutat debatu na tohle téma.
Jméno: NoNameThePink 1. 11. 2015, 09:35:17 delete
e-mail:
 
Yuyano, mohu takový dotaz? Říkáš že se mají lidé stara o své okolí, s tím souhlasím, ale záleží na osobním názoru co považuje za "své okolí" někdo je rád že do tohoto okolí nacpe svojí rodinu a jakž takž přežívá, pokud se někdo má dobře, pak do tohoto okolí přidá třeba i nějaké to zvíře, tak to prostě je, pochybuju že obcházíš kravíny v okolí jestli se tam kravičky mají dobře...
Jméno: Yuyana 1. 11. 2015, 09:14:23 delete
e-mail:
 
O lvy se maj starat lidi co tam žijou, stejně tak o kočky v asii. Člověk má řešit svoje okolí, ne věci 1000km daleko. Já nemám nic proti zabíjení, přijde mi hloupý držet všechno naživu za každou cenu, ale tak zas neni nutný se chovat ke všemu jako hovado.
Jméno: Elemir 31. 10. 2015, 23:54:59 delete
e-mail:
 
Vždycky když čtu o tom, jak by se člověk měl více starat o životní podmínky chovných zvířat, tak se mi vybaví hned několik dokumentů. Běžným lovem pro zábavu v Africe počínaje, až po kočky vařené za živa v Asii. Existuje na světě řada predátorů, kteří dokáží být krutější, než-li člověk a přesto nemáme potřebu se nad tím pozastavovat. Problém je v tom, že všemožné ideály včetně humanismu nám už natolik přerostly přes hlavu, že se paradoxně jednou stanou naší zkázou.
Jméno: JCMurphy 31. 10. 2015, 22:04:58 delete
e-mail:
 
jejich reprodukce trvá přes rok? je jich málo? to nestačí?... to jsem psal před dvěma hodinama než jsem se začal dívat na televizi, teď budu pokračovat v tématu, který jsem si dočetl...

to, že zvířata mají svoje pocity, potřeby atd. je dneska jasný, proto se taky na veterině učí o wellfare zvířat a v každé pitomé stáji pro zvířata jsou pravidla aby to pro ně nebylo stresující

další věc je ta, že Yuyana je psychopat a nenávidím ji... s tím musím souhlasit

já s matkou jsme se zase starali 8 let o známou z ulice... leč ona na tom byla už v takovým stavu, že jsme ji museli krmit, nikam nechodila, matka ji musela přebalovat a bylo to taky těžce o nervy... smrt? to je dle mýho názoru vysvobození, sám jsem málem umřel a nedívám se na to nijak tragicky, je to zákon přírody a za pár desítek let si na vás stejně nikdo nevzpomene... nevím, na vztahy jsem nikdy nebyl a děti taky neplánuju, stejně jako můj otec, kterej nikdy nebyl ženatej a kdyby nebylo mé vypočítavé matky, tak by ani dítě neměl a já se ani nedivím... lidí je už 7 miliard a na ČT1 ukazovali, že každej rok přibude 80 mega lidí a já mám ještě dělat další? dafaq?

Jméno: flash 31. 10. 2015, 21:32:40 delete
e-mail:
 
Ne kravy me proste nezajimaj a nikdy zajímat nebudou. A koncim, libila by se ti moje sebevražda, ses asi prdla nebo co, tak si jdu něco zahrat. cau
Jméno: Yuyana 31. 10. 2015, 21:16:46 delete
e-mail:
 
Věř tomu nebo ne, ale my máme taky příbuzný, který jsou nemocný, občas někdo umře... Máme i psa. Je jí 16, neudrží moč a vyžaduje permanentní dohled. Peru 2x denně a občas jdu a vymotám jí ze židle, pod kterou vlezla. Necháváme jí dožít, nemá žádný bolesti a já teď mám možnost s ní bejt, tak neni problém.