No, jako pokud jste ještě neviděli, jak kosatky cvičí svoje mladé k lovu tuleňů, popř. neviděli, jakým stylem loví varani komodští ... vřele doporučuju. Ono stojí za to kouknout i na škrtiče, kteří ne vždy obět zabijou rovnou a mnohdy jí polykají "jen" ochromenou. Věřím tomu, že jejich potravní zdroje by v tu chvíli "daly" cokoliv za naší evropskou útulnou stáj
Je jedno, jestli je to u nás, nebo 1000 km daleko, pokud bych se měl starat o kdejakou ptákovinu, tak už v životě nedělám nic jiného. Jsem zkrátka jen členem společnosti, která zastává nějaké hodnoty a názory a to, že tady někde v koutku budu zpytovat svědomí, ze mě lepšího člověka neudělá. To musí udělat ona společnost jako celek. Pokud se chce někdo chytit osvěty, vzbudit debatu apod., tak prosím, pak se možná i něco změní, ale především by se každý měl starat sám o sebe a své blízké. Většina pak přijde na to, že na podobné bohulibé aktivity nemá ani pomyšlení
Podobné debaty jsou vždycky zajímavé, ale jsou prostě věci, na kterých se shodnout ani nelze, protože každý má jiné zkušenosti a jiné priotrity. Nehledě na to, že člověk v ůrzných fázích života různě bilancuje. Věc, která mě ovšem poněkud vadí, bývají právě ty náhlé názorové otočky, které jsou kolikrát o rovných 180° Abych uvedl příklad, třeba typicky víra. V noci mě náhle něco osvítilo a ráno už jsem poslušný služebník Boží ... to je prostě nesmysl a hlavně neupřímnost sama k sobě. |