Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Elemir 6. 11. 2015, 12:05:03 delete
e-mail:
 
Za kterou frakci/povolání?
Jméno: NoNameThePink 6. 11. 2015, 00:00:37 delete
e-mail:
 
Tak, gothic 1 je za mnou čas něco dělat a pak se dát do dvojky
Jméno: flash 5. 11. 2015, 23:32:36 delete
e-mail:
 
Skyrim lezi v zaludku mnoha lidem, osobne se domnivam ze se jedna o lidi kteří ho z nejakeho duvodu nedokazou plnohodnotne hrat a jsou zvykli proste na jiny styl rpg. To plivani na nej pak zrejme pochazi z pocitu ze plno lidi si ho rado zahralo a bavil je i jim to nejak nejde.
Daleko horsi je ze obecne o serii TES se po svete a hlavne i u nas rozšířilo sposuta bludu a nesmyslu, které hraci prejimaji jeden od druhého az se z nich stane takzvana internetova pravda, která pravdou vůbec není.
Prikladem bud pomerne stara diskuze na foru Doupete, kde se plno lidi shodovalo na tom jak v tom Oblivionu leveluji krysy spolu s hracem a jak to je strasny. Pouzivaly se tam odkazy na ruzne herni weby a fora kde se to resi, ze recenzent nekde psal ze to tam je atd. tenhle názor je pomerne rozsiren dodnes a proste plno lidi veri ze v Oblivionu leveluji krysy spolu z hracem. Samozrejme to je nesmysl. V Oblivionu spolu z hracem leveluje cca 7 druhu priser, všechny se zacnou ve hre obejevovat az na vyssich levelech, například Minotaur Lord. Hodne nepratel se meni spolu s levelem hrace. Takze když nekde je kostlivec když ma hrac lvl 1 tak na lvl 15 tam bude skeleton knight, tedy jina potvora. A krysy?..krysy jsou porad stejne mají lvl 1 celou hru
Jméno: Elemir 5. 11. 2015, 21:58:22 delete
e-mail:
 
Tak to vypadá, že Gothic porazil naší úspěšnou spamerku. Já to vždycky říkal, honba za powergamingem je nebezpečná

Dneska jsem zas u jedné diskuze koukal, jak ten Skyrim pořád někomu leží v žaludku Tolik let od jeho release a pořád to nedá mnohým spát. Přitom mě teď u rozšíření Zaklínače 3 nenapadl ani jednou. Prostě nebyl čas, to množství videí mě úplnně ubilo. Upřímně, Skyrim je alespoň RPG dle mého gusta. Zaklínač 3 se tím rozšířením zasekl někde na hraně mezi snahou být hardcore akčním RPG, anebo být interaktivním filmem. Hezká schizofrenie.

Říkal jsem, že o případné úpravě hodnocení rozhodnu až po prvním rozšíření ... ne, opravdu to nejde CD Projekt RED si musí vybrat, kam tu hru směřovat. Tohle se nikam nepohlo.
Jméno: Elemir 5. 11. 2015, 06:55:09 delete
e-mail:
 
Netuším, jak to funguje v H5, ale v sedmičce mi to přišlo obdobné HO, tedy určuje pořadí v boji a o počtu tahů v kole rozhodovaly případné perky ve válečnictví.
Jméno: JCMurphy 4. 11. 2015, 19:56:48 delete
e-mail:
 
jak vlastně funguje iniciativa v Heroes VII? hrdina má jenom 1 tah za kolo a inciativa určuje jenom pořadí v boji, nebo funguje jako v Heroes V? jenže to by asi zase nebyly ty kola... takže?
Jméno: Elemir 3. 11. 2015, 07:06:28 delete
e-mail:
 
Modely postav jsou obecně v devítce nedodělané, mě na tom vadilo i to jak všichni stojí s těma rukama od těla Ono i pohyb potvor byl divný. Ale z pohledu série to byl zas po dlouhé době díl, kde se objevilo plno puzzle.

O Legends se často mluvilo jako o CS z fantasy světa
Jméno: flash 3. 11. 2015, 00:41:14 delete
e-mail:
 
Ja hral MM 9 hned ten den jak vysla, a to jak vypadala me nijak neiritovalo. Dokonce bych řekl ze se mi to libilo jak je to udelany. Byl to podle me celkem velkej pokrok oproti MM6-8. jediny co se opravdu hodne nepovedlo byli obliceje ruznych NPC, spousta z nich vypadala jako naskenovana fotka nekoho kdo prave dostal tubericky zachvat kasle
Ale třeba celkova grafika a design dungeonu a monster byl myslim na svou dobu velmi podarenej.
Me tenkrat asi nejvic zklamalo ze hra byla na pomery MaM celkem kratka moc nepůsobila dojmem světa kde se jakoby da virtualne ,,zit,,
Jméno: Winterson 2. 11. 2015, 21:03:08 delete
e-mail:
 
Elemire, ano, ten limit je na tom vidět. Protože jsem už několikrát hrál MM9, přišlo mi že hraju modifikaci (ale vydařenou). Pocit jako kdybys hrál první Half-Life a potom si zahrál Counter-Strike.

Aspoň se můžeš pyšnit doslovným artefaktem Ve dvou určitě ne, ty mapy jsou celkem rozsáhlý.
Jméno: JCMurphy 2. 11. 2015, 12:52:09 delete
e-mail:
 
je to jedno... Gothic 1 neřeší jestli začínáš za starej, nebo novej tábor, stejně nakonec skončíš už novýho, protože se Gomez nasere a zavře bránu (snad moc nespoiluju a dál nic neřeknu! )
a pak je tam ještě možnost přidat se k templářům... no a když jsme teda u toho, tak v novým táboře můžeš jít napřed bandita -> žoldák -> mág vody u starýho jseš stín a pak si vybereš jestli půjdeš ke strážím, nebo k mágům ohně a u sektářů si to ani nepamatuju...
Jméno: NoNameThePink 2. 11. 2015, 12:48:59 delete
e-mail:
 
Yuyano mám teď takový dotaz rozjel jsem si gothica 1 a uvažuju jestli starý tábor nebo nový tábor, mohla by jsi mi trošku osvětlit situaci?
Jméno: Elemir 2. 11. 2015, 10:42:04 delete
e-mail:
 
Ono to asi mělo být po grafické stránce dotaženo na jednu úroveň, ale já si u toho pořád říkám, že chyba byla prostě v tom limitu. Zatímco část týmu pracující na MMIX musela řešit haldu věcí kolem, tým pracující na Legends měl více času na to, soustředit se na vizuál.

Přesně nevím, jak to s těmi servery bylo, byť mám originálku, tak je mi to dneska prakticky k ničemu Jestli se nás opravdu sejde více, tak není problém, ale ve dvou to asi smysl nemá.
Jméno: Winterson 2. 11. 2015, 10:17:46 delete
e-mail:
 
Jasně, já jsem ani nečekal že to ještě někdo bude hrát - ale zaujal mne fakt ještě fungujícího serveru (23.102.52.140) a spíš vyzkoušet jak se to hrálo byť jen na off-line mapách.
Kdyby se takovýhle mapy objevily v Might and Magic 9 - byl bych spokojený.
Jméno: Elemir 2. 11. 2015, 05:28:51 delete
e-mail:
 
Ahoj, Legends se mi zcela minuly. Kdysi jsem akorát zkoušel demo, abych se podíval, jak zhruba vypadají mapy. Co si tak pamatuju, tak moc velkou základnu tahle hra neměla, takže je určitě překvapením, že se to někdo takto snaží držet nad vodou. Vzpomínám si před léty na obdobné překvapení u Turoka, když jsem zjistil, že mi to našlo aktivní hry na netu Možná to funguje právě na té domluvě. Pokud by se našlo pár lidí, tak bych to možná i prubnul, ale to spíš jen ze zvědavosti.

O Legends vs RPG už jsem taky zaslechl, ale to spíše vzniklo na základě různých vyjádření o tom, jak by měly mechaniky hry fungovat. Jenomže to jaksi v deathmatchi s arénami moc rozumně realizovat nejde. Ale zas tak pečlivě jsem tuhle hru nesledoval. Vůbec si třeba nevybavuju, jestli se u nás taky někdy prodávala.
Jméno: Winterson 2. 11. 2015, 01:17:13 delete
e-mail:
 
Zdravím Takhle se večer nudím a prolejzám abandonware. A hle, zmínka o Legends of Might and Magic. Hra čistě online měla být původně RPG pro jednoho hráče. Tak jsem se podíval po informacích. A baf! Tohle na mě vyskočilo:

http://www.lommhq.com/files.html

Testováno, funkční, bohužel jsem nikoho nepotkal :/ Tak mě napadlo jestli tu nebude dost lidí na nějakou retro-zapářku
Jméno: Elemir 2. 11. 2015, 00:11:32 delete
e-mail:
 
Kupodivu se mi párkrát podařilo stoupnout někomu na kuří oko Potíž je v tom, že umím říct věci na rovinu a to ne zrovna šetrným způsobem. Ono ani není potřeba, aby došlo k nedorozumnění, někdy stačí, aby jeden z diskutujících neměl svůj den a už se to veze. To se prostě stává. Je pravdou, že někdy nemám svůj den ani já a byť mám celkem výdrž, občas se objeví někdo, kdo mě vytočí. Proto je lepší si ty věci ujasnit rovnou, než se do toho začnou vkládat další diskutující.

Pokud jde o ty kuří oka, nejhorší kombinace, co se mi kdy přihodila bylo to, že jsem jako nováček vstoupil do diskuze na jednom webu a docela jsem se sekl v odhadu situace. Udělal jsem celkem 2 blbosti - byl jsem nováček a pokusil jsem se jim předvést názorný příklad. Oni přitom řešení nehledali, vlastně ani nevím, proč tedy o tom svém tématu diskutovali. O přežívání kastovního systému raději pomlčím vůbec.
Jméno: NoNameThePink 1. 11. 2015, 21:16:31 delete
e-mail:
 
Elemire, já si nedokážu představit jak by s tebou mohl mít někdo problémy Je vidět že když už něco píšeš tak si to předem promyslíš, kdyby to dělala polovina lidí co jsem na netu potkal psala jako ty, polovina konfliktů by zanikla ihned na místě, většinou to totiž začne tak, že se někdo špatně vyjádří, potom někdo reaguje na něco co druhý ve skutečnosti neřekl a začíná kolotoč do kterého se nakonec zapojí téměř všichni, nikdo nevyhraje, a nikdo se většinou ani nic nedozví
Jméno: Elemir 1. 11. 2015, 18:59:50 delete
e-mail:
 
Mě na tom nejde do hlavy pořád to, proč bych se o to měl vůbec zajímat? O co budu v tu chvíli jiný? Pro mě je to absolutně nepodstatná věc, která nemá na chod mého života vliv. Jestli je to radikální, nebo nepřijatelná myšlenka, je mi tudíž ukradené.

Ono pokud bych teď postoupil jakoby o stupínek výše a zobecnil to, tak tohle je historicky jakási Pandořina skříňka diskusí. Někde se to nekompromisně maže, někde značně moderuje apod. Nikdy totiž nevíte, co z toho vzejde Já s tímhle problém nemám, naopak, je mi milejší, když se lidé předvedou se vším všudy a to platí i o mě samotném. Pokud jsem tím prvním odstavcem někoho urazil, nebo někoho urazil už dříve jinými svými postoji, je mi to celkem jedno. Každý nechť si k tomu zaujme postoj jaký chce.

Kolikrát už jsem třeba přemýšlel na tím, jak by to dopadlo, kdybych někam do popisku napsal, jaký mám třeba postoj k menšinám, k homosexualitě, k feministkám apod. ... ? Možná by mi citelně klesla návštěvnost, možná ne, kdo ví ... Proto o tom píšu jako o Pandořině skříňce.

Vůbec se neobávám toho, že se tu rozkmotříme, ale mě tohle vždycky přivede k zamyšlení, jestli opravdu všichni, kdo po různých fanwebech chodí, jsou s tímhle jednoduchým principem srozuměni? Někde prostě třeba admin do podobných témat radšji ani nevstupuje, někde je naopak admin, který by možná měl raději mlčet

Za ta léta ležím v žaludku mnoha lidem a některým opravdu hluboko. Ale je to prostě jejich problém. Anonymita internetu je v tomhle navíc dvousečná. Nikdy nevíte, kdy a kde narazíte na někoho, koho jste se jinde dotkli. Kolikrát už se mi stalo, že jsem někde jinde zareagoval na nějaký příspěvek, ale celé mě to nakonec jakoby obteklo a pokračovalo mimo. Pro mě není problém komunikovat s kýmkoliv a není to jenom tím, že tady jsem doma. Problém je spíše v tom, jestli dotyčný dokáže ustát to, s kým komunikuje a je schopný to akceptovat. Takhle to prostě vidím já.
Jméno: Yuyana 1. 11. 2015, 18:22:44 delete
e-mail:
 
No, z toho si nic nedělej, ty jsi zapoměl dotaz a mě se tu vyjádření názoru zvrhlo ve válku s jadernejma hlavicema. Přísahám, že se mi to jinak v běžný konverzaci nestává :-D. No, už je to jedno, je dokonáno. Snad z toho nikdo nebude mít trauma :-p.
Jméno: NoNameThePink 1. 11. 2015, 14:59:14 delete
e-mail:
 
Yuyano, sorry za ten dotaz co nakonec nebyl dotaz jsem trochu ve spěchu a zpočátku jsem se chtěl na něco zeptat, pak po mě něco chtěl a já zapomněl na co jsem se chtěl zeptat... Takže nic, nakonec to bylo jen k zamyšlení