Mě na tom nejde do hlavy pořád to, proč bych se o to měl vůbec zajímat? O co budu v tu chvíli jiný? Pro mě je to absolutně nepodstatná věc, která nemá na chod mého života vliv. Jestli je to radikální, nebo nepřijatelná myšlenka, je mi tudíž ukradené.
Ono pokud bych teď postoupil jakoby o stupínek výše a zobecnil to, tak tohle je historicky jakási Pandořina skříňka diskusí. Někde se to nekompromisně maže, někde značně moderuje apod. Nikdy totiž nevíte, co z toho vzejde Já s tímhle problém nemám, naopak, je mi milejší, když se lidé předvedou se vším všudy a to platí i o mě samotném. Pokud jsem tím prvním odstavcem někoho urazil, nebo někoho urazil už dříve jinými svými postoji, je mi to celkem jedno. Každý nechť si k tomu zaujme postoj jaký chce.
Kolikrát už jsem třeba přemýšlel na tím, jak by to dopadlo, kdybych někam do popisku napsal, jaký mám třeba postoj k menšinám, k homosexualitě, k feministkám apod. ... ? Možná by mi citelně klesla návštěvnost, možná ne, kdo ví ... Proto o tom píšu jako o Pandořině skříňce.
Vůbec se neobávám toho, že se tu rozkmotříme, ale mě tohle vždycky přivede k zamyšlení, jestli opravdu všichni, kdo po různých fanwebech chodí, jsou s tímhle jednoduchým principem srozuměni? Někde prostě třeba admin do podobných témat radšji ani nevstupuje, někde je naopak admin, který by možná měl raději mlčet
Za ta léta ležím v žaludku mnoha lidem a některým opravdu hluboko. Ale je to prostě jejich problém. Anonymita internetu je v tomhle navíc dvousečná. Nikdy nevíte, kdy a kde narazíte na někoho, koho jste se jinde dotkli. Kolikrát už se mi stalo, že jsem někde jinde zareagoval na nějaký příspěvek, ale celé mě to nakonec jakoby obteklo a pokračovalo mimo. Pro mě není problém komunikovat s kýmkoliv a není to jenom tím, že tady jsem doma. Problém je spíše v tom, jestli dotyčný dokáže ustát to, s kým komunikuje a je schopný to akceptovat. Takhle to prostě vidím já. |