Save mohou zabírat opravdu hodně místa. Pamatuju si, že první hra, u které jsem tohle zbystřil, byl Dark Messiah of Might and Magic. Ta hra ukládala vedle dat i screenshot obrazovky v nekomprimovaném formátu, takže co pozice, to zhruba 1.5 MB dat. Dneska je to spíše naopak, víc místa zabírají ta data. I když, někdy tápu proč?
Jenom trochu odbočím, měl jsem vám včera sen ... nevím, jestli dobrý, či noční můru, ale pamatuju si, že tam byla Yuyu ... Ale teď vážně, poslední dobou se mi zdají docela blbosti a hodně to souvisí s tím, co jsem zrovna v té době řešil. Je ovšem zajímavé, že si to občas i útržkovitě pamatuju. Připomíná mi to doby, kdy jsem se jako dítě před spaním snažil vsugerovat, že až se ráno vzbudím, tak si sen budu prostě pamatovat.
Asi už blbnu. Ráno jsem přišel do školky a že jsme zapomněli na Podzimníčka ... kýho čerta? Nj, děti si měli nachystat převlek na maškarní ve stylu podzimu, tedy listí, šišky, apod. Těžko říci, jestli jsem to četl, ale dorazil jsem domu a nedalo mi to. Našel jsem vyhozený plakát 5 Angels, sroloval ho do kornoutu, na balkóně posbíral listí kiwi (velice tvárný materiál), vytáhl Herkules a za 3/4 hodiny byla čepice na světě - ještě jsem jí stihl do školky odnést před snídaní, sice stále mokrou, ale hotovou Na draka mám naštěstí více času Mimochodem, pokud budete náhodou něco lepit na papír, doporučuju používat nelesklý povrch a opravdu silný papír (lepidlem se promáčí a změkne, takže se na něj pak blbě domáčkává třeba zrovna listí). |