Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Yuyana 26. 11. 2015, 22:05:53 delete
e-mail:
 
Elemire, všechno může selhat, ale některý věci selhávaj častěji, a to je ta pointa . Ostatně neni mi jasný, proč bych si to měla zkoušet zrovna já. Já mám ráda výzvu :-D. Válcovat nepřátele který se nedokážou bránit mě nezajímá. (Ok, občas si to taky užiju, ale ne často :-D.)

Samozřejmě se snažim bejt co možná nejvíc OP, udělat věci dobře... a pak si najdu nepřátele, který jsou výzva :-D. Pokud je nenajdu, hra dopadne jako Icewind Dale 2. Udělala jsem božskou postavu, dohrála to prakticky bez problémů.. a už nespustila, protože nuda :-D.

O WoX nemám žádnej zájem. Ostatně už jsem tak tejden nic nehrála. Mám seriálový období.
Jméno: Elemir 26. 11. 2015, 21:46:35 delete
e-mail:
 
Teď tak koukám, je docela zajímavé vidět, že to, co je na GOG na úvodní stránce ve výběru, mám už v knihovničce Je fakt, že už je to halda her a vůbec netuším, kdy si na to najdu čas.

Ve WoX už mám nějakých 42 hodin a stále se potuluju jen po Clouds of Xeen. Je až s podivem, jak se to mechanikami podobá novějším dílům. Vlastně je to ve skutečnosti o fous lepší, protože najednou se ukazuje, že úrovně dovedností jsou zbytečně omezující ... ostatně proto je šestka taky tak populární, když se skoro každý může prakticky naučit vše na maximum WoX vysvětluje i některé designové věci, zvolené v MMX. Akorát ten pocit z hraní WoX je o poznání lepší.

Původně jsem si myslel, že spojení dílů 4 a 5 do WoX bude nahrávat rychlejšímu levelování, ale to tak úplně nefunguje. Rozdíly mezi levelem vs zkušenostmi je tu obrovský, takže bych si asi ani moc nepomohl, kdybych řešil oba světy souběžně. Majk navíc odvedl opravdu dobrou práci s překladem. Našel jsem pár překlepů a pár nesrovnalostí, ale toho si všimne opravdu jen pozorný hráč.

Chtělo by se mi napsat, že WoX by měl být povinností hlavně pro Yuyu, aby si vyzkoušela, jak overpowered družina může selhat, jenomže on i WoX má své slabé chvilky Nicméně si moc nedokážu představit, že by tuhle hru někdo odsóloval. Je to docela dost postavené na kombinaci povolání. Dneska jsem shodou okolností prolézal dungeon, který si přímo o specifické povolání říká. Nemusel bych, co jsem od dungeonu chtěl, to jsem dostal, ale pokud ho chci vyřešit komplet, tak si prostě jinak nepomůžu.

WoX opravdu za zkoušku stojí. Kdo zkousl MMX, měl by by ho zkusit určitě.
Jméno: Elemir 25. 11. 2015, 08:29:20 delete
e-mail:
 
A je to tady. Na GOG jsou ve slevě D&D: Gold Box Bundle (obsahuje Archives Collection, Durk Sun sérii, Ravenloft sérii ...) a Star Trek Bundle.
Jméno: Yuyana 23. 11. 2015, 22:44:37 delete
e-mail:
 
Já se ho nikdy nenaučila efektivně používat, takže ho držim vypnutej. Jsem ráda že to jde, na druhou stranu kdyby nešel vypnout, tak si asi zvyknu se mu vyhejbat a přestanu ho používat jako drbátko :-D.
Jméno: Elemir 23. 11. 2015, 22:41:06 delete
e-mail:
 
4Yuyana: Mě se touchpad nevypíná a ani nemá moc hrbolkatý povrch Je to hodně o zvyk, ale občas se neubráním a přejedu přes něj. U mě je to asi jediná vada na kráse notebooku, protože pro hraní starých her je to jinak opravdu vhodný kus hardware. A hlavně je mobilní Jak používám jen klávesnici, tak je to i celkem pohodlné, když se zašiju někde do kouta a jen hraju. U myši prostě musíš mít tu ruku vyvýšenou.
Jméno: Yuyana 23. 11. 2015, 21:15:14 delete
e-mail:
 
Mág je dobrej. Zvlášť když vezmu v úvahu, co se stane, když člověk vezme do party NPC mágy :-D. Mana Clash je bezva kouzlo, doufám, že ho máš a zneužíváš :-D.
Jméno: Adam23 23. 11. 2015, 19:55:44 delete
e-mail:
 
Hraju za maga, a obecne tyhle 3rd pohledy moc nemusim, a kdyzuz tak s gamepadem.
Jméno: Yuyana 22. 11. 2015, 22:17:21 delete
e-mail:
 
Joo, touchpad, dřív nám fungoval tak, že se automaticky vypnul, když se připojila myš, ale od nějaký aktualizace to nefunguje. Naštěstí je tu tlačítko se světýlkem, takže když je červený, vim, že můžu na touchpadu třeba strouhat mrkev, a nic nehrozí :-D. Na že se na něm mrkev strouhat dá, nikdy jsem neviděla takhle vroubkovanej povrch. Docela z toho brněj prsty :-D, ale nějakym způsobem je to zároveň celkem příjemný.
Jméno: Elemir 22. 11. 2015, 20:32:06 delete
e-mail:
 
Svým způsobem to bude o zvyk a hlavně o tom, jak je ta hra udělaná. Nedávno jsem na fórum psal, jaké mám třeba problémy se závodními hrami na klávesnici a tady si právě gamepad dokážu představit lépe. Ostatně tyhle hry se dříve hrávaly na joysticku a to je taky úplně jiný pocit.

Pro nějakou klasiku s haldou nabídek a menu to musí být spíše utrpení. I když musím říci, že FF X mě docela překvapila, on gamepad není ve skutečnosti jen o pár tlačítkách

On je dneska docela problém i opačný postup. Jak jsem znovu rozehrál World of Xeen, tak jsem prvních 10 hodin zápasil s kombinací K+M až jsem nakonec rezignoval a přešel kompletně na klávesnici. Ona ta ergonomie taky nevyužívá příliš kláves, které je potřeba si pamatovat, zbytek se vždy zobrazí v patřičném menu jako zvýrazněné písmenko.

Trochu na obtíž jsou jen dvě věci - když si píšu poznámky do PSPadu, musím překlikávat, protože občas se ten kurzor myši v DOSBoxu i tak zachytí a druhá je touchpad na notebooku, párkrát už jsem si takhle nechtěně něco vyhodil z inventáře, protože se mi překlikly volby menu
Jméno: Yuyana 21. 11. 2015, 22:54:12 delete
e-mail:
 
Flashi, já běhám na klávesnici dokolečka už víc jak deset let a nikdy jsem neměla problém . Fakt je, že mě nikdy nenapadlo to kolečko měřit, jestli je dokonalý, ale to bude tim, že je to 99% času jedno. Dávám i bojový hry a střílečky, přesto, že je hraju jen svátečně. Buď mám na ně opravdu velkej talent, nebo to jde hrát s klávesnicí v pohodě .

Osobně mám ráda zvukový upozornění, hraju z velký části ušima, proto se mi vždycky líbil Thief. Samozřejmě všechno jde přehlídnout/přeslechnout, když je to udělaný špatně.

U mě to nebude nezvykem, moje ruce.. některý věci špatně snášej. Mám velkej problém i třeba s psanim nebo dalšíma motorickejma věcma, mám z těhle věcí bolesti. Klávesnice je v klidu, protože mám ruce volně a nic nedržim.
Jméno: flash 21. 11. 2015, 22:38:31 delete
e-mail:
 
tak nejde jen o plyn nebo rychlost behu. Zkus třeba na klavesnici behat s postavou dokolečka, budes behat lamane vlastne ve ctverci, gamepadem vykrouzis krasny kolecko, třeba tohle muze mit celkem vliv pro nejakym souboji atd, lip zameris a tak.

Tak samo ze to zobrazeny i vizualne nebo zvukove, ale to se da prehlidnout, vibrace ne.

Jo, nektery lidi bolej od gamepadu ruce, ale je to spis nezvykem, po case to prejde. pamatuju si nekdy před 20 nebo vice lety jak jsme si poprvé poridil Segu master system s hrou Asterix (super hopsacka) hral sem to snad 10 hodin v kuse, druhje den sem necejtil palce na rukou. Po case to uz bylo v pohode.
Jméno: Yuyana 21. 11. 2015, 18:59:32 delete
e-mail:
 
Jelikož nepotřebuju přidávat plyn a stačej mi dvě rychlosti běhu :-D jsem jednoznačně v klubu klávesnice. Líbí se mi, že nemusim nic držet.

Akorát mám problém s ovládánim myší. Myš neni moje oblíbená. I když hraju střílečky tak domiřuju tim že se pohybuju celá :-D. Jak říkám, nesnášim, když musim něco držet. Strašně mě z toho bolej ruce.

Ty vybrace můžou bejt zajímavý, ale každá solidní hra má nabízet zvukovej a/nebo grafickej efekt, aby nebyl nikdo šizenej :-D:
Jméno: Richmond 21. 11. 2015, 17:13:27 delete
e-mail:
 
Vono to bude daný asi hodně tím, co dotyčnej hraje. Já prostě akční hry nehraju a z cRPG nehraju žádný buowarovky, kde by se to možná dalo použít. Fakt jsem nenašel žádný použití pro gamepad v portofliu mejch her. Z her co mám mně napadlo ještě Romance of the Kingdom 11, ale to je taky vlastně původně konzolová hra, takže to má svou logiku. Ale když mně někdo doporučoval třeba SNES verzi Might&Magic 1 místo PC verze, tak to byl naprostej horror, klávesnicový ovládání naprosto vládlo.
Jméno: flash 21. 11. 2015, 15:59:38 delete
e-mail:
 
Ja když to jde tak dnesni hry hraju zasadne gamepadem, je to pohodlnejsi a plno věci tam je rychlejších, a tak nejak mi prijde ze gamepadem třeba postavu ovladam tak nejak vic primo, bliž, osobnostneji..ehm. K+M moc rad nemam, je to periferie primarne delana na praci a ke hram mi nesedi, ale ja jsme původem konzolovy hrac a k PC jsem se dostal nekdy před 15ti lety. gamepad mi umoznuje plno věci které proste K+M neumi. třeba plynule prejit z chuze v beh, postupne pridavat plyn, a třeba ted u posledního zaklinace bylo super ze vibrace amuletu se prenasely do vybraci gamepadu, takze clovek krasne poznal ze se něco deje. Samozrejme je plno her které se hraji na K+M lepe.
Jméno: Richmond 21. 11. 2015, 08:24:39 delete
e-mail:
 
A vy gamepad u PC používáte? Já teda ho použil jen a pouze na nějaké SNES hry v emulátoru. A nedovedu si představit, že bych to někde jinde použil. Ale zase je fakt, že můj ideál jsou keyboard only hry
Jméno: flash 20. 11. 2015, 23:31:44 delete
e-mail:
 
Ovladaci rozhrani je u PC verze uplne jiné nez u konzolove verze. V době kdy první DA vysla ještě gamepady byli na PC brany za kacirstvi, tak nepodporuje
Jméno: Yuyana 20. 11. 2015, 22:37:00 delete
e-mail:
 
Jo jo, a pak lidi choděj a vztekaj se, jakej je to lacinej port z konzole a jak autoři kašlou na PCčkáře... a ono ne :-D.

Dvojka má lepší ovládání (skoro stejný, ale nějak to funguje líp), ale dá se na to zvyknout. Za co hraješ?
Jméno: Adam23 20. 11. 2015, 21:54:33 delete
e-mail:
 
Hmm, no mi de to celkem blbe ovlada klavesnici a mysi. Tak jsem si rikal, ze to treba bylo mineny pro gamepad, a vono ne
Jméno: Yuyana 20. 11. 2015, 21:34:29 delete
e-mail:
 
Nějak si nedokážu představit, jak by tam to ovládání měli řešit, aby to lidem připadalo dostatečně "PC" :-D.
Jméno: Yuyana 20. 11. 2015, 21:32:58 delete
e-mail:
 
Co je na tom konzolovitýho, proboha. Však je to takový singleplayer wowko.