Teď tak koukám, je docela zajímavé vidět, že to, co je na GOG na úvodní stránce ve výběru, mám už v knihovničce Je fakt, že už je to halda her a vůbec netuším, kdy si na to najdu čas.
Ve WoX už mám nějakých 42 hodin a stále se potuluju jen po Clouds of Xeen. Je až s podivem, jak se to mechanikami podobá novějším dílům. Vlastně je to ve skutečnosti o fous lepší, protože najednou se ukazuje, že úrovně dovedností jsou zbytečně omezující ... ostatně proto je šestka taky tak populární, když se skoro každý může prakticky naučit vše na maximum WoX vysvětluje i některé designové věci, zvolené v MMX. Akorát ten pocit z hraní WoX je o poznání lepší.
Původně jsem si myslel, že spojení dílů 4 a 5 do WoX bude nahrávat rychlejšímu levelování, ale to tak úplně nefunguje. Rozdíly mezi levelem vs zkušenostmi je tu obrovský, takže bych si asi ani moc nepomohl, kdybych řešil oba světy souběžně. Majk navíc odvedl opravdu dobrou práci s překladem. Našel jsem pár překlepů a pár nesrovnalostí, ale toho si všimne opravdu jen pozorný hráč.
Chtělo by se mi napsat, že WoX by měl být povinností hlavně pro Yuyu, aby si vyzkoušela, jak overpowered družina může selhat, jenomže on i WoX má své slabé chvilky Nicméně si moc nedokážu představit, že by tuhle hru někdo odsóloval. Je to docela dost postavené na kombinaci povolání. Dneska jsem shodou okolností prolézal dungeon, který si přímo o specifické povolání říká. Nemusel bych, co jsem od dungeonu chtěl, to jsem dostal, ale pokud ho chci vyřešit komplet, tak si prostě jinak nepomůžu.
WoX opravdu za zkoušku stojí. Kdo zkousl MMX, měl by by ho zkusit určitě. |