Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Elemir 12. 12. 2015, 21:23:07 delete
e-mail:
 
Já už to raději sleduju jen sporadicky, už takhle mám tu GOG knihovničku docela nafouklou Hlavně se vždy pousměju nad tím, že jsou tam v akci věci, které jsem kupoval ještě jako novinky, ale i tak ještě nejsou ani v polovině čekací doby. Pořád si říkám, že i kdybych od zítřka nemusel do práce a o nic se nemusel starat, stejně je ten život pořád setsakramentsky krátký ...
Jméno: Richmond 12. 12. 2015, 21:09:53 delete
e-mail:
 
Elemir: Asi tak, mně to všechno nějak v té moderní době splývá, tenkrát to byly opravdu minimálně po grafické stránce jasně odlišitelné a zapamatovatelné hry.

Á propos. Letos mě ty vánoční slevy na Gogu zasáhly. Před chvíli jsem koupil Falcon sérii speciálně kvůli Falcon 3.0. A jelikož to má skoro 300 stránkový manuál, tak silně zvažuju pořízení fyzické krabice, protože se mi to bude líp učit z tištšnýho papíru
Jméno: Elemir 12. 12. 2015, 20:47:12 delete
e-mail:
 
Je opravdu zvláštní, jak rychle to pak šlo kupředu a již po roce to působilo jinak. Hodně her z té doby díky tomu dneska trpí. Spritová grafika mi vždy byla bližší a hlavně té se tohle prakticky nedotklo.

Vždycky v souvislosti s tímhle přemýšlím, že dneska to mají 3D hry možná snažší, ale ta sterilita prostředí prostě pramení z toho základního nepochopení, že nákupem assetů vývoj nekončí. Tenkrát na tom pixelartu pracovali desítky lidí a i ty assety vyžadují stejnou péči. Jinak tu budeme mít stále jen klony klonů. Klon v dobách pixelartu byl oproti součastnosti stále originálem.

Dneska se blížíme k podobné době, v jaké vznikalo tohle ranné 3D. V jednu chvíli už nebylo snadné odlišit, ze které hry který screenshot je (trochu přeháním, ale pointa v tom snad nezanikne). Pamatuju si na svoje první reakce na postavy v Gothic 3, tehdy prostě opravdu toho top, kam to došlo, kteří jak kdyby z oka vypadli mariňákům z Quake 4. Od té doby se to vlastně o mnoho neposunulo ... Vlastně mnohem lépe na tom byla generace předtím, tedy Gothic II. Prostě to světlé období, kdy se to ranné období překonalo a začalo to vypadat nadějně.

Já vím, dneska nad tím současná generace ohrne nos, ale pro mě je pořád lepší, když hra není inovativní jen v mechanikách, ale nese si sebou i dobře zapamatovatelný ráz.
Jméno: JCMurphy 12. 12. 2015, 00:10:28 delete
e-mail:
 
Giants citizen kabuto jsem dohrál, ale nejvíc mě bavila ta část za tu holku, protože bylo víc misí s managmentem města
Jméno: flash 11. 12. 2015, 20:57:08 delete
e-mail:
 
Jo, když vysli Giants tak jsem si tenkrat zrovna koupil za 10 000 korun novou grafiku Geforce 2 GTS, ve sve době byla ta grafika neskutecna, ale hra me zas az tak moc nebavila.

PS: pulp fiction je rozhodne potřeba videt
Jméno: Elemir 11. 12. 2015, 19:43:47 delete
e-mail:
 
Na GOG je zdarma GIANTS: CITIZEN KABUTO, hra, která mě kdysi zaujala svým vzhledem. Tenkrát mi ten přechod do 3D tak hrozný nepřipadal, ale je fakt, že tyhle hry z ranného období 3D strašně rychle zestárly.
Jméno: Elemir 11. 12. 2015, 19:11:47 delete
e-mail:
 
Na škole jsem měl kolegu, co na tyhle filmy koukal, takže jsem to pak měl u piva jako audioknihu Podobně to bylo s Pulp Fiction, ale soundtrack si třeba občas pustím.
Jméno: Adam23 11. 12. 2015, 17:07:24 delete
e-mail:
 
Z kategorie "Kultovní". Take jsem nevidel
Jméno: Elemir 11. 12. 2015, 06:30:17 delete
e-mail:
 
Ale, takový jeden film, o kterém jsem na sklonku milénia často slýchával, ale na vlastní oči ho nikdy neviděl
Jméno: JCMurphy 10. 12. 2015, 21:56:09 delete
e-mail:
 
taky přeruším ticho... co je to Trainspotting? (nechce se mi to googlit to je vrchol, že? )
Jméno: Elemir 9. 12. 2015, 22:54:17 delete
e-mail:
 
Trochu přeruším to ticho, soundtrack k Trainspotting nazpíval David Bowie? Nechce se mi hledat, jen tipuju podle hlasu.
Jméno: Ivo 6. 12. 2015, 11:15:35 delete
e-mail:
 
web http://datoid.cz/ má po opět po roce další dárky v kalendáři. Nejvíc sem dostal kredit na stahování zdarma v GB .
Jméno: Ivo 6. 12. 2015, 11:00:18 delete
e-mail:
 
Tak už to neplatí . Jen do konce roku . Pak placený účet nebo konec.
Jméno: Ivo 6. 12. 2015, 10:55:53 delete
e-mail:
 
Tak ten Alcohol 120 sem nějakou dobu používal taky. Už sem dlouho ,taky nic nepálil. Spíš už používám flešky nebo externí HDD. Nebo ještě online 50 GB zdarma na Adrive.
Jméno: flash 6. 12. 2015, 01:41:28 delete
e-mail:
 
Jinak tady mas porovnani ruznych programu co umi vytvořit atd. CUE a BIN tam nektere umi taky.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Porovn%C3%A1n%C3%AD_ ...
Jméno: flash 6. 12. 2015, 01:30:39 delete
e-mail:
 
Umi vytvorit mdf a iso. Umi udelat ISO prakticky z čehokoliv, třeba ze slozek na plose. Pro vypalovani a cteni ve virtualni mechanice podporuje snad vsechny soubory co znam. Ma profily pro vypalovani ruznych ochran jako securom,starforce, safedisc atd. Lze vytvořit az 31 virtuálních mechanik, Jako doplněk ma i nejaky audio converter, ale to jsem nikdy nezkousel.
Ale hlavne co mam odzkousene tak je naprosto nenapadny a neagresivni, Daemon se nekdy chova jak prase. Zasne reklamy nic takového. Podle me je Alcohol 120 fajn, pouzivam ho snad uz 10 let a zadnej problém sem s nim nemel.
Jméno: Elemir 5. 12. 2015, 19:25:42 delete
e-mail:
 
Ale jo, před pár dny u mě byl brácha, chtěl vypálit něco pro známýho Pro sebe jsem naposledy vypaloval rwčko s hudbou do auta a nějaké drivery při instalaci staršího PC, než jsem přišel na to, že posílat to po síti bude rychlejší Jinak už vůbec. Všechno co mám, beztak přelezlo i kapacitu DVD, takže jsem si před pár lety koupil externí disk, kde to zálohuju. Teď spíš řeším jen ty image CD.
Jméno: Richmond 5. 12. 2015, 19:07:29 delete
e-mail:
 
Blbej dotaz, ale vy ještě někdo něco vypalujete? Já už jsme snad poslední 2 roky nepoužil vypalovačku
Jméno: Elemir 5. 12. 2015, 18:41:48 delete
e-mail:
 
Zrovna koukám do tutorialu DOSBoxu a chybka bude u mě. Vůbec mi nedošlo, proč mi vlastně Burning studio neudělalo image ve formátu iso. CD World of Xeen totiž obsahují i zvukovou stopu, proto je to CUE/BIN.

Pro změnu teď hledám software, který by mi udělal image disket
Jméno: Elemir 5. 12. 2015, 17:45:12 delete
e-mail:
 
A v jakých formátech ti to tvoří image? Je to nějaká tisícovka, to není nic strašného jako investice. Burning Studio vyjde dráž. I kdybych u něj vzal tu předobjednávku tak zaplatím 600,- a přijde mi další kupa spamu. Ashampoo má strašnou nevýhodu v tom, že mě pořád bombardujou nějakými nabídkami.

Dřív jsem si s free softwarem vystačil v pohodě, jenomže dneska najít něco, co funguje dobře a neobsahuje to haldu trojanů, je docela problém. Ostatně už jsem tu o tom jednou psal. Proto si tu třeba držím starou verzi Daemon Tools, protože s tou novou verzí se instaluje kupa bordelu. Na image jsem dlouho používal Clone CD, kdysi jsem nkde splašil nějakou portable verzi, ale to už je docela historický prográmek.